Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Brak mocy, check engine.

postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zachciałomisięfrancuza

Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Lut 2024, 12:08
Temat postu:

Brak mocy, check engine.

Cześć.

Auto to Citroen C5 2006r 1.6hdi 340tyś przebiegu. Silnik w maju miał spory remont. Był robiony rozrząd, regenerowana była turbina + jeszcze kilka innych rzeczy.

Problem pojawił się jakoś tydzień temu. Jechałem sobie autostradą 120-130 km/h i wszystko było ok. Nagle wyskoczył komunikat "depopulation failure system" i zapaliły się kontrolki check engine i esp. Silnik przestał się kręcić więcej niż 3tyś obrotów więc na spokojnie dojechałem sobie do domu. Kilka godzin później jechałem do sklepu i nagle pojawił się komunikat o niskim poziomie ciśnienia oleju w silniku a chwilę później czerwony komunikat STOP. Zatrzymałem się sprawdziłem poziom oleju i były go znikome ilości. Dojechałem 500-1000 m do stacji i dolałem olej. Weszło go 3 litry. Bagnet wskazywał tak 3/4. Odpaliłem silnik wszystkie komunikaty zgasły. Został tylko check engine. Silnik cały czas pracował równo bez żadnego szarpania itp. Po kilku uruchomieniach zgasł check i nie było żadnego komunikatu. Wczoraj jak jechałem trasą to znowu pojawił się komunikat "depopulation failure system" check engine i esp. Teraz świeci się tylko check engine i standardowo silnik nie kręci się więcej niż 3tyś obrotów. Dodatkowo zauważyłem że podczas odpalania dzisiaj zacząć kopcić na niebiesko. Dojechałem do pracy 5km i sprawdziłem poziom oleju w silniku i jest na minimum. Co oznacza, że 3 l oleju poszło w atmosferę. Z tym DPF myślałem że może jakieś trefne paliwo bo tankowałem na stacji MOYA. Postanowiłem, że wyjeżdżę to paliwo i zatankuje gdzieś na orlenie i wtedy coś pomyślę dalej jeśli chodzi o ten komunikaty. Ale martwi mnie to zużycie oleju. Bo zrobiłem raptem coś koło 150 km :/ a tu już trzeba dolać. Mimo niskiego poziomu oleju na bagnecie to nie pokazał mi się żaden komunikat o niskim poziomie czy coś. Macie jakieś pomysły co może być nie tak.
Powrót do góry
an15

Debiutant

Skąd jesteś (miejscowość / region): Biłgoraj
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2 1,6 BlueHDI
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 12 Lut 2024, 21:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Brak mocy, check engine.

Witam.
Uszczelniacz turbiny?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
zachciałomisięfrancuza

Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Lut 2024, 12:04
Temat postu:

Wyjeździłem prawie całe paliwo ze stacji moya. Zalałem na orlenie verve racing. Dolałem litr oleju. Przejechałem od tego momentu 50 km. Żadna kontrolka się nie świeci. Jak odpalę auto to przez chwilę leci jasny dym ale tylko przez 2-3 sek. po odpaleniu. Sprawdzałem stan oleju to jest go 3/4 wysokości miarki na bagnecie. Wycieków żadnych nie ma bo auto stało całą noc na parkingu i rano pod autem było sucho ( nie mam osłony pod komorą silnika xd ) silnik jak się ogląda to też wygląda na suchy. Przez te 50 km mam wrażenie że auto jeździ trochę lepiej ale nie wkręca się na więcej niż 3100-3200 obrotów. Jak dam mu trochę po "garach" to czuć spalinami.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak

Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 253/2
Wysłany: Pią 16 Lut 2024, 02:57
Temat postu:

Może turbina źle zregenerowana, ja bym wrócił do mechanika aby wyjaśnił co się dzieje.
Powrót do góry
redhunter

Przyjaciel Portalu

Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn
Posiadane auto: Citroen C5 Exclusive, 1997, 2011
Piwa: 21/7
Wysłany: Sro 21 Lut 2024, 19:29
Temat postu:

Jeszcze odma do sprawdzenia.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Sro 21 Lut 2024, 19:29
Temat postu:

reklama

Powrót do góry
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »

Skocz do: