Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Soczewki do zwykłych lamp



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oleymarecki86

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 HDI
Piwa: 2/3
Wysłany: Sob 15 Sie 2020, 07:18
Temat postu:

Soczewki do zwykłych lamp


Witam,
przeszedł mi przez głowę jeden pomysł. Mianowicie na chińskim portalu aukcyjnym krąży wiele zestawów soczewkowych do samodzielnego montażu - nawet z adapterami H4 czy H7... Zastanawiałem się nad zakupem takiego zestawu, bo same zestawy soczewek zaczynają się już od 100 zł, a uzbrojone w zasilanie LED w okolicy 350 zł (i w zwyż).
Bardziej pytanie, rozbierał ktoś lampę w cytrynie? Domyślam się że jak większość jest klejona. Chyba że ktoś już próbował coś modować?
A - i tak wiem - kup zwykłe soczewki i nie kombinuj, tyle że punktów sprzedaży jest trochę mało, a nawet na stacji demontażu za używki dość krzyczał 1200zł
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Sob 15 Sie 2020, 23:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Soczewki do zwykłych lamp


Nie bardzo wiem jak chcesz zamontować soczewkę w zwykłym reflektorze i nie widziałem takich bajerów do cytryny...
Pamiętaj, że taką przeróbką tracisz automatycznie homologację a w gorszym przypadku nie przejściem przeglądu lub zatrzymaniem dowodu przez "kolegów" Wink.
Cytat:
A - i tak wiem - kup zwykłe soczewki i nie kombinuj
Smile
Chyba lepiej poszukać używki Xenon lub jakiejś np depo czy inny tyc nie xenon ze soczewkami...
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
oleymarecki86

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 HDI
Piwa: 2/3
Wysłany: Nie 16 Sie 2020, 09:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Soczewki do zwykłych lamp


Myślałem o czymś takim...
https://ibb.co/0hmgNSv
Montaż od przodu więc trzeba ściągać szkło... naoglądałem się sporo filmików - więc klucz to nic nie zniszczyć przy demontażu.
Po za tym z tymi używkami to też nie taka prosta sprawa....
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Nie 16 Sie 2020, 10:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Soczewki do zwykłych lamp


Powiem tak, może i będziesz zadowolony z takiej przeróbki, ale tak jak kolega słusznie napisał - do pierwszego badania technicznego albo pierwszej kontroli drogowej... Światła to nie są żarty, tu chodzi o bezpieczeństwo Twoje i innych użytkowników drogi - na Twoim miejscu nie kombinowałbym i zostawił tak jak jest/szukał oryginałów.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
oleymarecki86

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 HDI
Piwa: 2/3
Wysłany: Nie 04 Paź 2020, 16:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Soczewki do zwykłych lamp


Nie posłuchałem. Kupiłem używki, angliki... w miejsce H7 wędruje soczewka do ruchu prawostronnego... Jak skończę, pokaże efekt.


Myślę tylko czy nie walnąć wewnętrzne ramki na czarno... auto mam czarne więc...

A co do bezpieczeństwa, gdybym nie był pewien poprawności oświetlenia, nie podjął bym się tego. Uważam, że soczewka to prawidłowo oświetlona droga z wyraźnym odcięciem, tym bardziej że C4 ma czysty klosz który nic nie rozproszy Wink

EDIT :




Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 04 Paź 2020, 16:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mateusz_C4

Czytelnik



Dołączył: 31 Paź 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 31 Paź 2020, 23:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Soczewki do zwykłych lamp


Przeróbka pewnie nie będzie popularna, ale w pełni ją rozumiem. Zakupiłem projektory Mini-H1 jeszcze zanim kupiłem auto.

Z moich doświadczeń - zamontowałem takie soczewki w Clio III w miejsce oryginalnych (wypalonych). Auto przejeździło dwa lata, projektory nadal są sprawne. DRL brak, więc jeździ cały czas na mijana.

Mam pytanie - jak rozklejałeś lampy? Bo widzę, że jest twardy klej Idea

Gdzie zamontowałeś przetwornice ? W Clio jest idealne miejsce pod lampą, a w C4 ?

Pozdrawiam,
Mateusz.
Powrót do góry
oleymarecki86

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 HDI
Piwa: 2/3
Wysłany: Czw 12 Lis 2020, 12:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Soczewki do zwykłych lamp


No to tak, na serwisach aukcyjnych są preparaty do rozpuszczania twardego kleju, odrazu mówię że 20ml do C4 to trochę za mało, do tego szczypce a w zasadzie rozpierak i zakupiłem w sklepie dla malarzy itp. malutkie dłutka to wyskrobywania kleju. Rozklejenie 1 lampy z preparatem - około 3-4 godz. Opalarka, dłutko, opalarka, wstrzykiwanie kleju, opalarka, rozpierak.... i tak na okrągło. Można kupić zestaw, preparat do kleju, rozpierak i klej butylowy do sklejenia na nowo.
Założyłem zestaw uniwersalnych soczewek 2,5 cala bi-xenon ale nie podłączałem pod elektromagnes długich, włożyłem żarówkę LED H1 - (taką, która jest akceptowalna dla soczewek) o kącie świecenia 360' bez żadnych przetwornic. przy okazji koszyk na żarówkę kierunkowskazu podkleiłem z zewnętrznej strony taśmą lustrzaną i w kierunki włożyłem żarówki LED z opcją białą (DRL), święcą bardzo dobrze. Jeśli chcesz używać Xenonów to niestety trzeba pomodzić bo do lampy raczej nie wejdzie, stąd też moja decyzja na LED H1 z barwą 6000K. Efekt jak dla mnie 10 na 10.

Woli ścisłości pojechałem na stację diagnostyczną, żeby być pewnym ustawiania świateł, wynik - wzorowo. Nikt jakoś szczegółowo nie toczył śledztwa czy to prawilnie czy nie.
Powrót do góry
KulkowyNL

Czytelnik



Dołączył: 06 Paź 2020
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rotterdam
Posiadane auto: Citroen C4
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 15 Wrz 2021, 22:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Soczewki do zwykłych lamp


Ja dzisiaj odebralem auto z przerobionymi lampami na bi-led. Przeglad przeszedlem bez zadnego problemu zaraz po zrobieniu przerobki. Efekt jest nieporównywalny do xenonow ☺️ chętnie bym dodał zdjecie, ale nie umiem
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Nadwozie.


CitroenC5

24 900

2011r.

133 507 km

śląskie

CitroenC3

49 900

2019r.

41 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

13 900

2006r.

299 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC1

19 900

2011r.

100 227 km

śląskie

CitroenC2

7 900

2006r.

163 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System