Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) BSI BSM ECU


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bienias5

Debiutant



Dołączył: 02 Kwi 2017
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 30 Maj 2017, 12:20
Temat postu:

BSI BSM ECU


Witam chciałbym żeby ktoś mi rozjascil za co moduły zawarte w temacie są odpowiedzialne i jakie objawy mogą sygnaluzowac ich uszkodzenie.
Pytam z powodu mojej C4 2.0 HDI 136KM z 2005r. Mam z nią kilka problemów a za winnego podejrzewam BSI.
Problemy z nią związane są nastepujace:
Ciągle powracające błędy reflektorów: F98A F98B F98F F990
Blad między sygnałem S1 i S2 czujnika kata kierownicy
Brak komunikacji z pompa dodatku do paliwa którą z kolei w rzeczywistości działa i dozuje dodatek do paliwa tylko diagbox jeej nie widzi sam system ADDGO jest widoczny dla komputera.
Znalazłem 2 luzne nie kostki jedną pomarańczową koło lewej halogenu druga niebiesko koło zbiorniczka na płyn do spryskiwaczy.
Blad komunikacji z siecią CAN CONFORD.
Zauważyłem również że szyba kierowcy w tym przypadku prawa bo to anglik opuszcza się za każdym razem tylko parę cm w dół był dzień kiedy automatycznie szła do góry i do dołu.
Ogólnie samochód bardzo ciężko pali na zimnym a jak już odpali to idą przez chwilę unoszą sie kłęby spalin nad silnikiem.
Nie można się połączyć z kalkulatorem ABS/ASR kalkulator nieznany a jak podepne kostkę od ABSu to jest brak połączenia.
Jest jeszcze kilka innych problemów z autem ale te uważam za najpilniejsze. Jeśli ktoś może pomóc byłbym wdzięczny mogę również dołączyć/wysłać caly skan pliku globalnego z diagboxa.
Powrót do góry
Bienias5

Debiutant



Dołączył: 02 Kwi 2017
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 30 Maj 2017, 12:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) BSI BSM ECU


Zapomniałem dodać że jeśli chodzi o układ dodatku do paliwa czy też sam FAP to na desce nie ma i nie było żadnej kontrolki ostrzegawczej o zakochani filtra czy też braku dodatku w zbiorniku której w rzeczywistości nie było wcale. Oraz mam 3 bledy w BSI:
u1118 - łączność w sieci CAN confort brak łączności z inteligentnym modułem sterujacym
p1689 - przebudzenia kalkulatora sterowanie zdalne
p2001 - przebudzenia kalkulatora sterowanie zdalne
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Sro 31 Maj 2017, 02:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) BSI BSM ECU


A samochód jest przerobiony na kierownicę po lewej czy nadal anglik?
Powrót do góry
Bienias5

Debiutant



Dołączył: 02 Kwi 2017
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 31 Maj 2017, 11:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) BSI BSM ECU


Oryginał anglik.
Jest możliwość że ktoś kiedyś usunął FAPa i zablokował jakoś ten układ ADDGO tudzież samą pompa w komputerze przy użyciu lexii i dlatego jej nie widzi sterownik?
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Sro 31 Maj 2017, 23:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) BSI BSM ECU


Taka ilość błędów bardziej wskazuje na jakiś problem elektryczny, brak masy, zasilania. Sprawdź na początek klemy na akumulatorze, masy pod maską na błotnikach, można też wypiąć wtyczki z BSM ten za akumulatorem i popsikać jakimś kontaktem, to samo warto by było zrobić z BSI pod kierownicą. Można jeszcze sprawdzić jaka jest różnica potencjałów między akumulatorem a silnikiem, nie powinna przekroczyć 0,3V.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 31 Maj 2017, 23:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Bienias5

Debiutant



Dołączył: 02 Kwi 2017
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 31 Maj 2017, 23:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) BSI BSM ECU


Wszystkie wtyki w BSM jak i BSI sprawdzałem nie wyglądały na zielone czy w jakiś inny sposób uszkodzone także wilgoc raczej nie bd przyczyną awarii. Jaki kontakt do styków polecasz? Jakiekolwiek czy jakoś konkretny? Moje podejrzenia padają na uszkodzony w jakiś stopniu moduł BSI lub BSM albo każdy po trochu bardziej sklanialbym się na wadę BSI. Pytanie czy BSI trzeba jakoś lodowca pewnie tak tylko jak to zrobić w lexii/diagboxie da się to zrobić samemu?
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Nie 18 Cze 2017, 13:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) BSI BSM ECU


Dowolny środek do czyszczenia styków. Najlepiej by było znaleźć magika który odczytał by twoje BSI i wgrał do nowego, będzie najmniej zabawy i problemów. BSM można spokojnie zamieniać, ważne aby było w wersji takiej samej wyższej i od twojego silnika.
Powrót do góry
Bienias5

Debiutant



Dołączył: 02 Kwi 2017
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 18 Cze 2017, 17:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) BSI BSM ECU


Da się samemu zakodowac BSI mając lexie/diagboxa?
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Pon 19 Cze 2017, 01:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) BSI BSM ECU


Piszę z pamięci i mogę się mylić: da się ale musisz mieć PIN do nowego BSI inaczej nie dopiszesz kluczyków, w kluczykach musisz zmienić transpondery bo one są tylko jednorazowe i nie da się ich ponownie dopisać do nowego BSI, chyba więcej niespodzianek nie ma.
Powrót do góry
Bienias5

Debiutant



Dołączył: 02 Kwi 2017
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 19 Cze 2017, 07:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) BSI BSM ECU


Znaczy ma się rozumieć jak bd wymieniał BSI to muszę mieć kluczyki i pon od dawcy bo inaczej nic nie zdziałam? Jest możliwość "wyciągnięcia" pinu z dawcy na samochodzie jeśli go sprzedający nie posiada czy bd trzeba do serwisu dzwonić?
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Pon 19 Cze 2017, 13:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) BSI BSM ECU


Najlepiej jak byś miał BSI + ECU + kluczyki z dawcy, to wtedy powinno się udać bez kombinacji. Co do wyciągnięcia PINu to nie jest to takie proste, da się to wyciągnąć z BSI ale czasem trzeba rozbierać BSI i wtedy się podłączać, chyba też z ECU da się wyciągnąć, ale bez kabla do odczytu danych z ECU tego nie zrobisz.
Co do kluczyków to immo które jest w kluczyku da się dopisać tylko raz, więc pozostaje np kupienie na aliexpress elektroniki albo całego kluczyka + zdobycie PINu i dopisanie do BSI.

Koszt kluczyków nie jest straszny tutaj jeśli by pasował to około 14$ z przesyłką, czyli około 60zł.

W serwisie na telefon PINu nie podadzą, ale można próbować wyjaśniając sytuację, ogólnie to trzeba się zgłosić z dowodem rejestracyjnym.

Co do wyciągnięcia PINu to najlepiej jak byś znalazł jakiegoś magika od takich rzeczy, bo co samochód to inne możliwości wyciągnięcia, ewentualnie dać swoje BSI do naprawy. Niektórzy lepsi sprzedawcy piszą PIN na BSI.
Powrót do góry
Bienias5

Debiutant



Dołączył: 02 Kwi 2017
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 20 Cze 2017, 08:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) BSI BSM ECU


No to nie zapowiada sie obiecująco szczególnie w Anglii znaleźć kogoś kto wie co robi to nie jest proste a druga sprawa jest taka że biorą kupę kasy za takie coś. Ogólnie zaprowadzić tutaj samochód do naprawy to czasem koszt naprawy przewyższa wartość samochodu dlatego tyle takich samochodów po szrotach stoi że jakąś [cenzura] i już ba złom bo się nie opłaca robic. Ale spróbuje może coś wykombinuje. Dzięki za podpowiedzi.
Powrót do góry
Bienias5

Debiutant



Dołączył: 02 Kwi 2017
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 20 Cze 2017, 23:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) BSI BSM ECU


A że tak zapytam zaczynając od początku jest jakiś sposób żeby definitywnie stwierdzić który moduł i czy jest uszkodzony?
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Sro 21 Cze 2017, 18:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) BSI BSM ECU


Definitywnie to nie da się, możesz sprawdzać po kolej zasilania itp, możesz też wyjąć BSI i sprawdzić czy ścieżki są ok, ale jeśli padł jakiś element elektroniczny to ciężko to znaleźć bez grubszego sprzętu.

Możesz zacząć od np wymiany BSM (błędy ze światłami), nie wiem jakie masz oznaczenie ale BSM do MKII kosztuje od 50zł, ewentualnie jeśli masz samozaparcie to znaleźć schematy od MKII i z miernikiem szukać co się dzieje.

W MKI było tak że różne moduły samochodu były podpięte do różnych pinów w złączu OBDII, tak samo chyba jest w MKII.
Więc jeśli nie masz połączenia z ABS to wygląda to na albo uszkodzoną Lexię (sam interfejs który ma się przełączać na odpowiednie piny) lub problem jednak z kablami masami.

Sprawdź te duże bezpieczniki od BSM i ewentualnie wiązki, możesz wziąć miernik i posprawdzać jak wyglądają masy.

Możesz wypiąć wtyczkę z ABS i sprawdzić czy jest zasilanie i masa, tak samo możesz sprawdzić czy jest przejście między ABS a złączem OBDII.
Powrót do góry
Bienias5

Debiutant



Dołączył: 02 Kwi 2017
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 21 Cze 2017, 20:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) BSI BSM ECU


Dzięki za podpowiedzi. Jeśli chodzi o cenę to w Anglii nie kupisz ani BSM Ani BSI w tej cenie może ci się udać za 30£ kupić ale trzeba szukać. A jeśli chodzi o ABS to nie mam pojęcie dlaczego zaczął szwankowac. Lexia powinna być ok ponieważ to nie był pierwszy skan samochodu i wszystko z połączeniem pod ABS było jak należy. Jazda zaczęła się po kalibracji czujnika położenia kata skrętu kierownicy ESP się świeciło i kierownica była krzywo. Kalibracja przeprowadzona bez zarzutu wszystko ok a na drugi dzień choinka. STOP na czerwono awaria układu hamowania ABS i wspomagania zapalają się i gasna kontrolki od ABSu i ESP tak kilka razy po czym popijam kompa wszystko ok żadnych błędów. Odpalam to samo kontrolki mrygaja to popijam 2 raz i nagle brak połączenia z ABSem. Zadnego błędu w lexii odnośnie wspomagania. Dałem sb spokój narazie wymienię wtrysk bo leje chyba i zacznę od nowa grzebania w kablech i oglądanie każdego pina z osobna. Ehh.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Grand Picasso

57 600

2014r.

149 000 km

pomorskie

CitroenC5 Aircross

69 900

2019r.

226 000 km

mazowieckie

CitroenC4

17 500

2013r.

174 000 km

lubelskie

CitroenDS4

49 800

2017r.

108 000 km

małopolskie

CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

107 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System