Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) wycik płynu chłodniczego



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bartek1545

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2019
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): malta
Posiadane auto: C4 3d
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Lut 2021, 18:36
Temat postu:

wycik płynu chłodniczego


Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc. Citroen C4, I, 2007 r, benzyna
Zauważyłem, że gdzieś ucieka płyn chłodniczy. Rozkręciłem filtr powietrza. Króciec suchy, ale przy połączeniu filtra powietrza z silnikiem zauważyłem że jest mokro i prawdopodobnie z tamtąd cieknie, co to może być. W ząłączniku wrzucam zdjęcia.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/137a56a75c8b31f7
https://images90.fotosik.pl/477/eb929d19c9b23f6amed.jpg
https://www.fotosik.pl/zdjecie/b6a51c6f24429678
https://www.fotosik.pl/zdjecie/b0d21c917bc875da
https://www.fotosik.pl/zdjecie/4c448e6620bb0218
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Pią 26 Lut 2021, 18:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) wycik płynu chłodniczego


Witam.
Dla mnie wygląda to na wyciek oleju. Skoro mokro na łączeniu przepustnicy z filtrem to tam pewnie jest nieszczelność. Być może uszczelnienie straciło elastyczność... Druga opcja to nieszczelność pokrywy zaworów w pobliżu. Najlepiej wymyć wszystko zmywaczem do hamulców i sprawdzać często w czasie eksploatacji gdzie się pojawi plama...
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a


Ostatnio zmieniony przez radzio77 dnia Pią 26 Lut 2021, 19:01, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
bartek1545

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2019
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): malta
Posiadane auto: C4 3d
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Lut 2021, 18:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) wycik płynu chłodniczego


radzio77 napisał:
Witam.
Dla mnie wygląda to na wyciek oleju. Skoro mokro na łączeniu przepustnicy z filtrem to tam pewnie jest nieszczelność. Być może uszczelnienie straciło elastyczność... Druga opcja to nieszczelność pokrywy zaworów w pobliżu. Najlepiej wymyć wszystko zmywaczem do hamulców i sprawdzać często w czasie eksploatacji gdzie się pojawi plama...


Chyba, że płyn dostaje się do oleju, i to jakaś uszczelka pod głowica....hmmm bo wlałem nowy płyn chłodniczy i po kilku kilometrach już go nie było w pojemniku. Jeszcze ostatnio na przewodzy odmy zrobiło się pęknięcie skleiłem to taśmą na razie, czekam na nową odmę, czy to też może mieć wpływ?
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Pią 26 Lut 2021, 19:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) wycik płynu chłodniczego


Wymyj to miejsce, które przedstawiłeś i kontroluj. Możesz przed tym dać jakąś kroplę wody na tą plamę i będziesz wiedział co wycieka. Nie wiem czy wyczujesz palcami czy to olej...
Co do płynu obejrzyj dokładnie cały układ chłodzenia ( chłodnicę, węże, zbiorniczek, wejścia do nagrzewnicy, obudowę rozrządu na dole, itd.)
Cytat:
na przewodzie odmy zrobiło się pęknięcie skleiłem to taśmą na razie, czekam na nową odmę, czy to też może mieć wpływ?

Nie Smile Chyba, że z "łatki" kapie olej...
We wielorybie też odmę pękniętą miałem zaklejoną taśmą i nic się nie działo... Smile
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
bartek1545

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2019
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): malta
Posiadane auto: C4 3d
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Lut 2021, 19:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) wycik płynu chłodniczego


Cały czas się zastanawiam czy płyn chłodniczy nie przecieka jakoś do oleju i potem olej wycieka. Jutro jeszcze spojrzę na wszystkie połączenia od płynu chłodniczego, może zlokalizuje gdzie to może uciekać.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 26 Lut 2021, 19:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Oskari

Debiutant



Dołączył: 26 Lut 2021
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C3
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 26 Lut 2021, 22:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) wycik płynu chłodniczego


radzio77 napisał:
Dla mnie wygląda to na wyciek oleju. Skoro mokro na łączeniu przepustnicy z filtrem to tam pewnie jest nieszczelność.
Moim zdaniem ewidentnie wygląda to na wyciek oleju a nie płynu chłodniczego.@bartek1545 Ile tego płynu Ci ucieka? Tak mniej więcej? Przy filtrze powietrza raczej nie będzie wycieku płynu chłodzącego.

Ostatnio zmieniony przez Oskari dnia Sob 13 Mar 2021, 19:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
bartek1545

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2019
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): malta
Posiadane auto: C4 3d
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Lut 2021, 11:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) wycik płynu chłodniczego


Oskari napisał:
radzio77 napisał:
Dla mnie wygląda to na wyciek oleju. Skoro mokro na łączeniu przepustnicy z filtrem to tam pewnie jest nieszczelność.
Moim zdaniem ewidentnie wygląda to na wyciek oleju a nie płynu chłodniczego.@bartek1545 Ile tego płynu Ci ucieka? Tak mniej więcej? Przy filtrze powietrza raczej nie będzie wycieku płynu chłodzącego.
Jak wlałem ok 1,5 litra wieczorem, pojechałem do pracy parę km zaglądam i pusto.
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Sob 27 Lut 2021, 14:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) wycik płynu chłodniczego


Oskari napisał:
Moim zdaniem ewidentnie wygląda to na wyciek oleju a nie płynu chłodniczego.(...)Przy filtrze powietrza raczej nie będzie wycieku płynu chłodzącego.

Zgadza się. Płyn nie ma tam gdzie się wydostawać. Napisałem, żeby kolega samodzielnie to sprawdził... Smile Lepiej jest samemu się przekonać.
Ważniejsze teraz zlokalizować wyciek płynu. To spora ilość.
- czy w zbiorniku cieczy chłodzącej niema śladów oleju
- czy węże do chłodnicy nie są twarde
- czy na korku wlewu oleju niema sporo jasnego osadu (śladowa ilość jest dopuszczalna zwłaszcza na częstych krótkich odcinkach) jak i na bagnecie oraz czy oleju nie "przybywa"
- czy końcówka wydechu nie jest mokra. Jeśli jest można organoleptycznie sprawdzić czy jest gorzki.
Ale zaczął bym od sprawdzenia zewnętrznych wycieków jak parę postów wyżej wspomniałem. Pompa wody (napędzana z rozrządu), węże chłodnicy, nagrzewnicy, sama chłodnica, itd... Czy nie ma mokrych miejsc nawet po postoju lub suchych plam podobnego koloru do płynu chłodniczego, bo jak wiadomo woda paruje i osad zostaje...
P.S.
Sprawdź stan opasek zaciskowych chłodzenia na dole. Często korodują...
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
bartek1545

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2019
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): malta
Posiadane auto: C4 3d
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Lut 2021, 22:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) wycik płynu chłodniczego


Prawdopodobnie znalazłem przyczyne. Zauważyłem że cieknie z pod obudowy termostatu przy połączeniu jakby z silnikiem. Odkręciłem termostat a tam uszczelka pęknięta w 4 miejscach, niestety nie zdążyłem dzisiaj jej kupić, wymienię w poniedziałek/wtorek. Mam nadzieję że to to.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC8

30 000

2011r.

234 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

17 900

2007r.

271 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

49 000

2017r.

130 000 km

śląskie

CitroenC3

19 999

2014r.

128 000 km

mazowieckie

CitroenC5 Aircross

108 300

2021r.

23 568 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System