Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Czujniki cisnienia w kołach



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Slumz.

Dyskutant



Dołączył: 26 Lut 2021
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: C4 picasso 2.0hdi 150km 2011
Piwa: 1/15
Wysłany: Pią 26 Lut 2021, 14:10
Temat postu:

Czujniki cisnienia w kołach


Witam. Przymierzam sie do kupna alufelg tylko nie wiem czy tez musze kupic czujniki cisnienia w kolach. Jest mozliwosc sprawdzenia w aucie czy mam czujniki obowiazkowe czy poprostu wogole nie sa wymagane? Teraz stoi na zimowkach stalowkach(na takich kupilem) i nie wiem czy sa tam zamontowane i przez to komputer nie piszczy ze brak pololaczenia z czujnikami czy poprostu ich nie muszd miec. Jak chodze po menu to nigdzie nie moge sie doszukac ewentualnych wartosci cisnienia w kolach.
Powrót do góry
marek_c

Auto Maniak



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.6 dci
Piwa: 211/16
Wysłany: Pią 26 Lut 2021, 17:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Czujniki cisnienia w kołach


Najprościej to pojechać na stacją paliw spuścić powietrze i się przekonać czy będzie alarm (stanąć blisko kompresora Very Happy )
Co to znaczy obowiązkowe, czujniki były montowane lub nie. Jeżeli kupiłeś na stalowych a zakładając, że tak wyjechał z fabryki to na 95% nie masz czujników.
Powrót do góry
Slumz.

Dyskutant



Dołączył: 26 Lut 2021
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: C4 picasso 2.0hdi 150km 2011
Piwa: 1/15
Wysłany: Pią 26 Lut 2021, 18:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Czujniki cisnienia w kołach


Dziekuje za odp Smile wiec jesli np sciagne kolo albo spuszcze powietrze i wlacze zaplon to powinien piszczec?? Na stlowkach kupilem bez alumow wiec nie eiem czy wyjechal na takich z fabryki. Tzn nie wiem czy byly czujniki obowiazkowe tylko probuje dociec czy kazde picasso mialo czujniki fabrycznie i ewentualnie jaka byla roznica np w menu z czujnikami lub bez.
Powrót do góry
stefans

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Lut 2013
Posty: 192
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemyśl
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso II,rok 2016, 1,2 PureTech, 130 kM
Piwa: 6/11
Wysłany: Pią 26 Lut 2021, 18:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Czujniki cisnienia w kołach


Na forum jest taki dział - VIN Citroen - prośba o rozszyfrowanie
- poproś o rozpisanie wyposażenia Twojego auta, będziesz wiedział co fabrycznie w nim było, lub zrób tak jak radzą koledzy - upuść trochę powietrza 50% , przejedż około 50 -100 metrów i zobaczysz czy masz jakieś komunikaty, pozdrawiam.
PS. dopompuj koło.
_________________
Citroen C4 Picasso II, 1,2 /130km
Powrót do góry
Oskari

Debiutant



Dołączył: 26 Lut 2021
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C3
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 26 Lut 2021, 18:31
Temat postu:

Re: Czujniki cisnienia w kołach


Slumz. napisał:
Przymierzam sie do kupna alufelg tylko nie wiem czy tez musze kupic czujniki ciśnienia w kolach. Jest mozliwosc sprawdzenia w aucie czy mam czujniki obowiazkowe czy poprostu wogole nie sa wymagane?
Z którego roku masz auto? Z tego co wiem czujniki są obowiązkowe od 2017 roku i tu już nie ma znaczenia czy to felgi stalowe czy też aluminiowe. Poza tym jak nie masz w komputerze na wyświetlaczu informacji o ciśnieniu to raczej nie będzie czujników.

Ostatnio zmieniony przez Oskari dnia Sob 13 Mar 2021, 20:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 26 Lut 2021, 18:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
stefans

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Lut 2013
Posty: 192
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemyśl
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso II,rok 2016, 1,2 PureTech, 130 kM
Piwa: 6/11
Wysłany: Pią 26 Lut 2021, 18:39
Temat postu:

Re: Czujniki cisnienia w kołach


Oskari napisał:
Slumz. napisał:
Przymierzam sie do kupna alufelg tylko nie wiem czy tez musze kupic czujniki ciśnienia w kolach. Jest mozliwosc sprawdzenia w aucie czy mam czujniki obowiazkowe czy poprostu wogole nie sa wymagane?
Z którego roku masz auto? Z tego co wiem czujniki są obowiązkowe od 2017 roku i tu już nie ma znaczenia czy to felgi stalowe czy też aluminiowe. Poza tym jak nie masz w komputerze na wyświetlaczu informacji o ciśnieniu to raczej nie będzie czujników.
Kolego widzę że to pierwszy post i już piszesz bzdury, mam auto z 2010 roku z fabrycznymi czujnikami, a wyświetlacz ujawnia się - wyświetla - dopiero jak nastąpi zmiana ciśnienia powietrza w kole i pokazuje w grafice które koło.
_________________
Citroen C4 Picasso II, 1,2 /130km
Powrót do góry
Slumz.

Dyskutant



Dołączył: 26 Lut 2021
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: C4 picasso 2.0hdi 150km 2011
Piwa: 1/15
Wysłany: Pią 26 Lut 2021, 18:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Czujniki cisnienia w kołach


Z 2011. Kolega dobrze pisze. Czujniki byly OBOWIAZKOWE po 2014 albo 2016 lub pozniej(dokladnie nie pamietam) a do tego roku byly OPCJA. #stefans one sie uajtywniaja tylko jak spadnie cisnienie np jednym kole a mozesz sprawdzic sobie jak masz cisnienie na 4 kolach?
Powrót do góry
Slumz.

Dyskutant



Dołączył: 26 Lut 2021
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: C4 picasso 2.0hdi 150km 2011
Piwa: 1/15
Wysłany: Sob 27 Lut 2021, 12:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Czujniki cisnienia w kołach


Witam. Temat mozna zamknac. Najprostrzy sposob zeby sprawdzic czy sa te czujniki to rozkodowanie vinu u nas na forum i wszystko jasne. Dziekuje za zainteresowanie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC3 Picasso

23 900

2014r.

198 000 km

pomorskie

CitroenC1

24 500

2015r.

64 299 km

pomorskie

CitroenC3 Aircross

47 900

2017r.

152 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

224 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

39 999

2015r.

88 000 km

dolnośląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System