Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Szarpanie 1.6 HDi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adrian8891

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2018
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: C4 picasso , 2010, 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Lut 2021, 09:54
Temat postu:

Szarpanie 1.6 HDi


Panowie,

Poproszę o pomoc, bo w okolicy większość mechaników rozkłada ręce lub chce pół silnika wymieniać.

Pacjent: C4 Picasso 2010r 1.6 HDi 120KM
Przebieg: 218 000

Obajw: Po odpaleniu na zimnym silniku występuje delikatnie wahanie na obrotach 750 - 1000 (wg wskazań elektronicznego obrotomierza). Póki silnik zimny lub nie poddam go wysokim obrotom związanym z przyspieszaniem (około 3000 - 4000 obr/min) wygląda, że wszystko ok. Jednak po gwałtowniejszych przyspieszeniach pojawia się problem utrzymujący się aż do ostygnięcia silnika, czyli przy próbie ruszania silnik jakby delikatnie szarpnie raz lub dwa, a później rusza z kopyta jeśli nie odejmie się gazu. Podobne szarpania następują po zmianie biegu na niskich obrotach. Na normalnym zakresie obrotów (1750 - 2750) nie występuje. Czasem przy próbie przyspieszenia ze stałej prędkości szarpnie i jedzie dalej. Zakres mocy pozostał bez zmian, nie ma spadku. Kontrolka CHECK nie świeci, Service również.

Silnik na zimno delikatnie jakby przekazywał więcej drgań niż kiedyś. Poduszki sprawdzone - są ok.

Dodatkowo, auto niezależnie od pogody i temperatury czasem (bardzo sporadycznie) ma problem z rozruchem na pierwszy raz. Generalnie odpala na dotyk. Rzadko na drugi czy trzeci cykl, a bardzo rzadko po dłuższym kilkusekundowym kręceniu lub za drugą próbą.

Myślę sprzęgło lub dwumasa - wymieniłem jakieś 2000 km temu - bez efektu
Myślę filtr paliwa - wymienione 500 km temu - bez efektu
Myślę świece - sprawne
Myślę paliwo - raczej nie... Tankowany na Shell, a od około roku wyłącznie v-power.

Błędy na komputerze - żadnych

Przyuczanie skrzyni biegów dokonywane na zimnym silniku - odziwo pomogło ale na około 2-3 dni więc może zbieg okoliczności. Skrzynia "pół automat".

Panowie, co robić, jak żyć? Odłączać przepływomierz, wymienić EGR, dobrać się do wtrysków?
_________________
_
Pozdrawiam
Matusiak Adrian
Powrót do góry
Adrian8891

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2018
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: C4 picasso , 2010, 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Lut 2021, 11:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Szarpanie 1.6 HDi


Panowie,

Coś tam poczytałem, nie jestem ekspertem. Ale wypiąłem wtyczkę którą widać na zdjęciu.

https://i.postimg.cc/vHKSk1hg/7-C74-F0-EE-A745-468-B-AAFF-31-CE737-A7-A28.jpg

Co to oznacza? Wadliwy EGR czy wadliwy przepływomierz? Pytam, bo wypięcie tej wtyczki spowodowało:

- utratę mocy
- błąd na desce (błąd silnika: konieczna naprawa) który NIE ZNIKA po wpięciu wtyczki.
- brak możliwości przekroczenia 2750obr/min

Uwaga -> SZARPANIE USTAŁO.
_________________
_
Pozdrawiam
Matusiak Adrian
Powrót do góry
Adrian8891

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2018
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: C4 picasso , 2010, 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Lut 2021, 14:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Szarpanie 1.6 HDi


Ciąg dalszy przygody.

Mechanik uświadomił mnie, że nie wypialem przepływomierza, tylko czujnik do turbo, stad utrata mocy. Po wpięciu czujnika szarpanie wróciło, ale i wróciło turbo.

Dostałem się jednak do przepływomierza, którego wtyczka znajduje się po prawej stronie silnika , schowana pod osłoną silnika. Po wypięciu właściwej wtyczki od przepływomierza szarpanie ustało, błąd oczywiście pozostał i moc również powróciła.

Gdzie dalej szukać powodów?
_________________
_
Pozdrawiam
Matusiak Adrian
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4

16 600

2010r.

198 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Picasso

21 800

2013r.

143 000 km

mazowieckie

CitroenC3

49 300

2017r.

87 007 km

podkarpackie

CitroenC2

9 500

2008r.

128 056 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

51 800

2018r.

171 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System