Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C1 ) [Citroen Nemo][1.4 HDI] Problem z przepływomierzem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C1 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
psajtex

Czytelnik



Dołączył: 02 Wrz 2021
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogówek
Posiadane auto: Citroen Nemo
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Wrz 2021, 22:06
Temat postu:

[Citroen Nemo][1.4 HDI] Problem z przepływomierzem


Witam serdecznie,

jako że to mój pierwszy Citroen i pierwszy post - to wszystkich serdecznie witam ponownie.
Do rzeczy. 2 tygodnie temu zakupiłem Nemo - 1.4 HDI 50 kW 68 KM. Kupiłem go z błędami przepływomierza P0100 + P0103 + P0104. Oczywiście - chciałem być chytry - więc po przestudiowaniu internetu diagnoza - przepływomierz do wymiany. No i kupiłem z Continentala - założyłem, skasowałem błędy i test. Chwilę było ok i po jakiś kilku kilometrach - znowu check engine + trójkąt... Podłączam i tu błąd P0104... I tak cały czas.
W końcu poszedłem po rozum do głowy i oddałem samochód do zaufanego specjalisty.

Po dwóch dniach jego walki diagnoza:
- uszkodzony sterownik przepływki. Wynik: moja nowa przepływka spalona, nowa przepływka mechanika spalona.

Powiedzcie mi proszę, który sterownik odpowiada za obsługę przepływomierza?
Bo mechanik dał do naprawy, ale chcę się przygotować na ewentualną wymianę sterownika.
Czy jest możliwe żeby sterownik uszkadzał trwale przepływomierz?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam Michał
Powrót do góry
zibi2210

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 3119
Skąd jesteś (miejscowość / region): TUSZYN
Posiadane auto: Peugeot 307 CC 1.6 16V 2007
Piwa: 1086/1
Wysłany: Czw 02 Wrz 2021, 23:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C1 ) [Citroen Nemo][1.4 HDI] Problem z przepływomierzem


To czemu ten zaufany specjalista nie wskazał Ci tego sterownika? Nie mógł go znależć? Zmień mechanika.Przepływomierz nie ma sygnału wejściowego tylko wyjściowy.
Sygnałem wyjściowym jest napięcie które odpowiada ilości powietrza przepływającego przez przepływomierz.Zazwyczaj przepływomierz jest zintegrowany z czujnikiem temperatury powietrza zasysanego więc jego drugim sygnałem jest również napięcie informujące o temperaturze powietrza.Sygnały te idą do sterownika silnika.Podłączając diagnoskop można zobaczyć co widzi sterownik silnika - będzie to np. podany przepływ powietrza w g/s . Podłącz interfejs(Diagbox) i sprawdż jak pracuje przepływomierz.Jakie ma parametry na wolnych obrotach. Czy poza tym że są błędy to są jakieś objawy nieprawidłowej pracy silnika?
_________________
Jak umiesz to postaw piwo. Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Diagbox na stanie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C1 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C1 »

Opinie o samochodach Citroen C1 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C1 ) Porady, problemy techniczne


CitroenXsara Picasso

7 700

2007r.

212 000 km

mazowieckie

CitroenC5

23 990

2011r.

254 754 km

pomorskie

CitroenC4 Cactus

36 700

2017r.

184 900 km

wielkopolskie

CitroenC1

19 900

2011r.

100 227 km

śląskie

CitroenDS4

32 990

2014r.

203 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System