Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) Demontaż instalacji LPG



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) LPG -CNG forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rajev

Dyskutant



Dołączył: 04 Cze 2021
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: brak
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 06 Lip 2021, 14:59
Temat postu:

Demontaż instalacji LPG


Witajcie,
gdzie w Warszawie fachowo usuną instalację LPG wraz z odpowiednim zaświadczeniem o demontażu?
Czemu chcę usunąć instalację skoro to tańsza jazda?
Jest to nasze trzecie auto w rodzinie (C4 GP) i wykorzystywany będzie tylko do jazdy w góry/na mazury, lub by przewieźć coś większego.
Zakładam robić nim nie więcej niż 10tys. km rocznie.
Instalacja została założona w 2019r przez poprzedniego właściciela auta i do tej pory zrobiła łącznie ponad 90tys km.
Niestety są z nią jakieś problemy w zimne dni, zaś w serwisie krzyknęli ponad 1000zł za naprawę.
Dodatkowo jest ona niechlujnie zamontowana (kable elektryczne owinięte są wokół listwy wtryskowej i spięte garścią opasek zip, rurki cieczy chłodzącej zwisają luźno za chłodnicą uszkadzając jej żeberka, zaś sama listwa również trzyma się tylko na wspomnianych kablach.
Obawiam się, że będzie to generowało w przyszłości dodatkowe koszta, a wady w postaci droższych przeglądów, braku koła zapasowego, czy zakaz wjazdu w niektóre miejsca (obecnie parkuję przed blokiem, zamiast w garażu podziemnym) sprawiają, że jej posiadanie traci dla mnie sens.
Druga sprawa, że lubię czasem sam pogrzebać przy aucie, a na LPG znam się tyle co wiem gdzie jaki element się znajduje i tyle.

Ostatnie pytanie, czy wpierw robię przegląd i zgłaszam to do wydziału komunikacji (auto jeszcze nie zostało przerejestrowane) czy mogę to zgłosić przy rejestracji auta i dopiero wykonać odpowiedni przegląd, pokazując w urzędzie zaświadczenie z warsztatu?
Może pytanie wyda się głupie, ale wizytę w urzędzie mam umówioną za tydzień, i chciałbym od razu w nowym dowodzie mieć wykreślone LPG. Nie zdążę jednak zrobić przeglądu przed przerejestrowaniem (pęknięta szyba czołowa dyskwalifikuje podbicie przeglądu, wymianę mam umówioną dopiero na koniec miesiąca).

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2846
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Sob 14 Sie 2021, 14:37
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Demontaż instalacji LPG


Co do demontażu zadzwoń do AutkoGaz na podleśną.

Najpierw przegląd aby diagnosta potwierdził że nie ma instalacji, a potem wykreślenie inaczej nie zrobisz tego.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) LPG -CNG forum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) LPG -CNG forum


CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

101 000 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

22 490

2011r.

195 541 km

pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

53 300

2016r.

115 665 km

podkarpackie

CitroenC4 Picasso

32 900

2013r.

223 435 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

43 900

2014r.

164 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System