Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Cieknąca pompa wody - kolejna



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MariuszGd

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2017
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk/pomorskie
Posiadane auto: Citroen, C4II, 1.6HDI/112KM, 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Sie 2017, 11:50
Temat postu:

Cieknąca pompa wody - kolejna


Cześć,

szukałem, ale nie potrafię znaleźć podobnego przypadku jak mój, ale może od początku. Około 2 lata temu wymieniłem kompletny rozrząd (razem z pompą wody) w mojej Cytrynie i wszystko było ok, aż do tego roku kiedy to pojawił się wyciek płynu chłodzącego z okolic pompy. Diagnoza uszkodzone uszczelnienie na wałku - pompa do wymiany. Dziwne było to, że usterka wystąpiła po 20000km. Pompa została wymieniona wraz z paskiem i napinaczem. Jaki było moje zdziwienie, gdy po około miesiącu (około 2000km) znowu zaczęła pompa przeciekać. Zgłosiłem się do warsztatu, diagnoza cieknąca pompa wody, znowu na wałku, wymiana na gwarancji. Od wymiany minęły 2 tygodnie (około 2000km) i znowu pompa cieknie Sad. Jestem z nimi umówiony na sprawdzenie co tym razem. To już nie może być przypadek.
Czy ktoś z szanownych forumowiczów spotkał się z podobnym przypadkiem, zwłaszcza w silniku HDI? Co może być powodem, bo mam wrażenie, że panowie w warsztacie nie mają pojęcia, a ich jedynym działaniem jest wymiana elementu na nowy.
Będe wszystkim ogromnie wdzięczny za wszelkie sugestie Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2847
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Czw 24 Sie 2017, 13:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Cieknąca pompa wody - kolejna


A pompa wody jest zmieniana na tego samego producenta czy innego? Jeśli tego samego możliwe że wadliwa jest seria. Ewentualnie czym zalany jest układ? Może zostały pomieszane płyny których nie należy mieszać.
Powrót do góry
MariuszGd

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2017
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk/pomorskie
Posiadane auto: Citroen, C4II, 1.6HDI/112KM, 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Sie 2017, 14:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Cieknąca pompa wody - kolejna


Pompa chyba jest tego samego producenta, wymieniana była w ASO, więc nie wiem kto dla nich części zamienne dostarcza. Płyn chyba nie był mieszany z innym, ale na pewno nie zaszkodzi wymienić całości wraz z płukaniem układu.
Powrót do góry
Kiniam

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 378
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadrenia
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 hdi 2009
Piwa: 16/14
Wysłany: Czw 24 Sie 2017, 22:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Cieknąca pompa wody - kolejna


Sam to stwierdziłeś, że cieknie na wałku ?.
Jeśli tak to wina producenta pompy lub co bardziej prawdopodobne naciągu paska i jego ustawienia.
Żadna pompa nie przeciekła mi na wałku.
Powrót do góry
MariuszGd

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2017
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk/pomorskie
Posiadane auto: Citroen, C4II, 1.6HDI/112KM, 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Sie 2017, 22:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Cieknąca pompa wody - kolejna


Informację skąd wycieka płyn otrzymałem od aso, taką stwierdzili usterkę przy poprzedniej gwarancyjnej wymianie pompy. Teoretycznie pasek i napinacz zostały założone zgodnie ze specyfikacją Citroena - zestaw został dobrany na podstawie numeru VIN. Przy wymianie rozrządu serwisant stwierdził, że producent zaleca również wymianę koła zębatego rozrządu przy wale korbowym, czy ktoś się spotkał z takim zaleceniem/praktyką?
Dodatkowe pytanie ile płynu chłodzącego wchodzi do 1.6HDI 9HR (DV6C)?
Dzięki za sugestię. Też mi się wydaje, że problem może polegać na złym naciągu lub ustawieniu paska rozrządu.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 24 Sie 2017, 22:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Kiniam

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 378
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadrenia
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 hdi 2009
Piwa: 16/14
Wysłany: Pią 25 Sie 2017, 21:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Cieknąca pompa wody - kolejna


MariuszGd napisał:

1. ..., że producent zaleca również wymianę koła zębatego rozrządu przy wale korbowym, czy ktoś się spotkał z takim zaleceniem/praktyką?
2. Dodatkowe pytanie ile płynu chłodzącego wchodzi do 1.6HDI 9HR (DV6C)?

1. czytam aktualnie różne dostępne serwisówki wymiany rozrządu ale póki co nie natrafiłem na takie zalecenie.
2. chyba wszystkie 1,6 HDI mają ok. 6,5 litra płynu.
ASO z tego co się dowiedziałem montuje najczęściej pompy wody od Pierburga i nie przeciekają.
Powrót do góry
MariuszGd

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2017
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk/pomorskie
Posiadane auto: Citroen, C4II, 1.6HDI/112KM, 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Sie 2017, 14:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Cieknąca pompa wody - kolejna


No właśnie mnie też zdziwiło to zalecenie, ale koleś, który przyjmował auto korzystał z jakiejś aplikacji serwisowej i to ponoć w niej była informacja o zaleceniu wymiany koła.
Dzięki za info o pojemności układu chłodzenia.
Może Wasze podpowiedzi pozwolą znaleźć rozwiązanie dla tego problemu.
Dziękuję wszystkim.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2847
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Czw 31 Sie 2017, 00:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Cieknąca pompa wody - kolejna


Z kołem jest takie zalecenie, w starszych MKI 2.0HDI Citroen zalecał wymianę koła pasowego co 2 wymiany rozrządu z tego względu że wewnętrzna część koła była kołnierzem dla paska rozrządu i się wycierała.
Powrót do góry
MariuszGd

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2017
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk/pomorskie
Posiadane auto: Citroen, C4II, 1.6HDI/112KM, 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Wrz 2017, 12:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Cieknąca pompa wody - kolejna


Wracam do tematu. Po kolejnej weryfikacji w ASO Citroena, testach itp nie stwierdzono żadnych problemów z samym silnikiem tzn uszczelka pod głowicą jest sprawna i spaliny nie dostają się do ukłądu chłodzenia, potwierdziła to obserwacja węży ukłądu chłodzenia - nie są twarde, jak również sprawdzenie czy w rozgrzanym płynie chłodzącym nie pojawiają się spaliny. Ponadto w układzie nie występuje nadmierne ciśnienie. Ostatecznie po raz kolejny została wymieniona pompa wody, ale przed tą operacją przepłukano cały układ, wymieniono płyn chłodzący oraz wymieniono korek zbiornika wyrównawczego, ponieważ nie było pewności, czy zawór upustowy działa w nim poprawnie. Teraz trwa obserwacja i istnieje nadzieją, że kolejne problemy z pompą się nie pojawią. Jeżeli chodzi o wymianę płyny oraz korka, to było to zalecenie importera, ponieważ warsztat tym razem kontaktował się z nimi w tej sprawie.
Dziękuję wszystkim za sugestie i chęć znalezienia rozwiązania dl problemu.
Pozdrawiam
Powrót do góry
hipek3

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: C4 1.6 HDI 90KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Sty 2018, 18:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Cieknąca pompa wody - kolejna


Mój drogi Mariuszu.

Sprawdź chłoniczke oleju ! Ja miałem ten sam problem i to ona była tego przyczyną. W dodatku jeżeli długo jej nie wymienisz, wrzuci ci olej do układu chłodzącego.

P.S. Dla mechaników, którzy chcieli mnie namawiać na wymianę silnika. Tak chłodniczka oleju w Citroenie ma połączenie z układem chłodzenia. Sam sobię ją wymieniłem i teraz z auta kapie tylko po deszczu .....


Pozdrawiam!
Powrót do góry
Marek 508

Czytelnik



Dołączył: 24 Lip 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chodzież
Posiadane auto: Peugeot 508
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Lip 2019, 06:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Cieknąca pompa wody - kolejna


Witam, mam identyczny problem w 508 1.6 hdi 2011r. Już druga pompa zaczyna mi przeciekać, po dwóch miesiącach od wymiany. Możesz mi powiedzieć jak ten problem został rozwiązany?
Pozdrawiam!
Powrót do góry
umbert22

Czytelnik



Dołączył: 26 Lut 2021
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Liverpool
Posiadane auto: Peugeot 508 2.2 hdi 2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Lut 2021, 11:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Cieknąca pompa wody - kolejna


hipek3 - w czym byl problem z chlodnica oleju? Ja mam 2.2 hdi i zmagam sie z wywalajaca pompa wody od ponad roku i z trzema juz mechanikami... tylko wymiany pomp na roznych producentow, zbiornik wyrownawczy z korkiem i nic... uszkodzenie uszczelki pod glowica wykluczone (zero oleju w plynie, test na spaliny czysty)... jakie miales konkretnie objawy?? Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3 Picasso

22 900

2012r.

134 000 km

wielkopolskie

CitroenC4

33 333

2017r.

217 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC3

54 990

2020r.

47 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

24 800

2012r.

130 000 km

śląskie

CitroenC1

34 990

2018r.

59 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System