Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Wymiana rozrządu


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Pon 20 Cze 2016, 22:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana rozrządu


Czytam Wasze posty i smiech mnie ogarnia: co jeden to mocniejszy dowcip. Najlepsze to z niespotykajacymi sie walkami, jak rowniez wymiana co 60 tys. km.
Nawet nie wiecie, ze sa rowniez silniki 1.6 hdi 8V?! Te ktore maja dwa walki , 16V maja rowniez naped lancuchem i ten teoretycznie wymienia sie jak zacznie chalasowac. Paski wymienia sie co 240 tys. km ( przy jezdzie miejskiej 180 tys). Oczywiscie mozecie wymieniac rowniez co 5 tys, bo kto bogatemu zabroni...., ale nie robcie paniki, te paski naprawde duzo wytrzymuja. W razie awarii koszty naprawy rowniez nie sa takie wysokie, najczesciej konczy sie na wymianie paru dzwigienek zaworowych. Niebezpieczny jest silnik 9HR ( 8V), bo tu zawory gna sie i przestawiaja sie krzywki na walku, ale ciagle nie sa to duze koszty. W porownaniu z silnikami VW, BMW i Mercedesa, bo tam nawet korbowody gna sie.
Prosze, po raz kolejny: na forum, naprawde , warto, aby wypowiadali sie ludzie majacy wiedze i praktyke. Inaczej robi sie tu kolko dyskusyjne amatorow i duzo zamieszania. Pytac mozna o wszystko, ale odpowiadaja ludzie majacy wiedze. Nie robcie kabaretu, prosze.
Powrót do góry
skype status
Krzysio700

Dyskutant



Dołączył: 27 Lis 2015
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Birmingham
Posiadane auto: Citroen c4 1.6hdi 2011r
Piwa: 1/3
Wysłany: Nie 26 Cze 2016, 22:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana rozrządu


Z tego co ja się orientuje to rozrząd to taka trochę hybryda. Jeden wałek napędzany jest paskiem a drugi wałek napędzany jest od pierwszego łańcuchem
Powrót do góry
Pawełek 308

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rumia/pomorskie
Posiadane auto: peugeot 308 SW, 1.6 hdi, 90 km, 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Lis 2016, 17:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana rozrządu


Witam, zmieniałem rozrząd przy 110000 km przebiegu:pasek rozrządu, pompa wody, napinacz, pasek alternatora + napinacz, Łańcuch+napinacz oraz części w przypadku zdjęcia pokrywy zaworów. Były hałasy od łańcucha, mech stwierdził że był rozciągnięty. Części 1000 zł robota 600 zł. Książkowo jest po 240 tys, ale czasem feralny łańcuch miedzy wałkami się wyciąga i hałasuje. Ten łancuszek jest za kołem zębatym lewego wałka. Sorry za takie zdjęcie ale to mój pierwszy post. Miał byc link a weszło zdjęcie.
[/img]
Powrót do góry
pawełek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wlkp
Posiadane auto: Citroen c4 exclisive 2006 1,6 hdi 110km bez fap
Piwa: 17/8
Wysłany: Czw 24 Lis 2016, 10:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana rozrządu


Rozrząd jest na pasku a koła wałków rozrządu są spięte łańcuszkiem. Ja wymieniałem rozrząd zaraz po sprowadzeniu auta z Francji. Wtedy niby miał 188 tyś km i byłem przy tej operacji . Ku zdziwieniu mechanika był fabryczny rozrząd o czym świadczyły daty wybite na częściach. Pasek wyglądał b.dobrze ale by go dokładnie sprawdzić trzeba by było go prześwietlić. Proces starzenia gumy jest różny i zależy od warunków eksploatacji.
_________________
Rusz głową, a rękom będzie lżej.
WŁASNA LEXIA
Powrót do góry
Gborowik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centralny Wschód
Posiadane auto: Od niedawna C4 Picasso
Piwa: 15/2
Wysłany: Czw 14 Wrz 2017, 23:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana rozrządu


dydek3 napisał:
Pasek rozrządu najlepiej wymienić co 60 000 i lepiej się tego trzymać bo zerwanie rozrządu to konkretny remont silnika. Osobiście mogę polecić sprawdzony rozrząd citroen - duży wybór do praktycznie każdego modelu Citroena.


A może lepiej co 20 tyś? Very Happy . Pewnie kolega handluje zestawami rozrządu (Made in Czayna).
Jeśli kol. Zysik pisze, że instrukcyjnie wymiana po 240 tys (tego nie sprawdzałem), a jest to prawdą, to jaki jest powód wymiany po 60. Chyba że kupuje się nie sprawdzony zestaw , to wtedy i po 20 może być za późno.
_________________
C4 Picasso
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 14 Wrz 2017, 23:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wacha8

Debiutant



Dołączył: 21 Paź 2017
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Sól
Posiadane auto: Citroen C4 II 2011 1,6 hdi 92 km
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 21 Paź 2017, 09:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana rozrządu


Witam,silniki 1,6 HDI po 2010 r.mają 8 zaworów czyli jeden wałek i nie maja żadnego łańcuszka!!
Ja rozrząd wymieniłem przy 180 tys. ponieważ napinacz paska zaczął wydawać niepokojące dźwięki i faktycznie po wyjęciu łożysko napinacza było na wykończeniu,tyle z mojego doświadczenia Very Happy
Ps. Pompa i sam pasek były w stanie idealnym,ale też wymienione,tak że myślę że te 180 tys. to rozsądny przebieg do wymiany.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3 Aircross

45 900

2017r.

81 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

54 990

2020r.

47 000 km

śląskie

CitroenC5

10 000

2007r.

312 000 km

lubelskie

CitroenC3

49 900

2019r.

41 000 km

wielkopolskie

CitroenDS5

32 900

2012r.

190 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System