Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ZX ) Opony są zdzierane nierównomierne ZX



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ZX ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kamsz

Czytelnik



Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań/WLKP
Posiadane auto: Citroen ZX, 1.6i + LPG '92r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Sie 2010, 22:13
Temat postu:

Opony są zdzierane nierównomierne ZX


Witam!
Piszę tutaj na tym forum z nadzieją na uzyskanie pomocy. Otóż w moim ZX'sie mam następujące usterki:
- tylne koła są rozbieżne(chyba) i są w kształcie /---\ jak się patrzy z tyłu. Opony są przy tym zdzierane nierównomierne, bo widać po wewnętrznych stronach opon ślady większego zdarcia.
- jak się hamuje, to słuchać pukanie z tyłu. ktoś mi coś mówił o jakichś gumach na amory czy coś? Nie wiem.
- podobny problem jak jedna osoba tu przedstawiająca ze silnikiem, tzn: jak jedzie na benie, to tak jakby chciał a nie mógł, praktycznie nie rozkręca się, czasem w ogóle wariuje i przy hamowaniu pokazuje kontrolki oleju, akumulatora i kontrolkę pracy silnika. Było tam napisane, że to może być wina masy, ale jak to ewentualnie sprawdzić i naprawić?
To na razie tyle. Moim zdaniem najpoważniejsze usterki, które chciałbym usunąć. Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
tadek1509

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ząbki
Posiadane auto: citroen xsara 2002 2.0 HDI MB VIANO 2.2 CDI 2004 AUDI A4 QATRO 1,9 TDI
Piwa: 17/6
Wysłany: Nie 15 Sie 2010, 20:01
Temat postu:

Re: ( Citroen ZX ) Opony są zdzierane nierównomierne ZX


Jeśli tylne kła patrzą Ci rozbieżnie (przy takim wieku pojazdu) można przypuszczac że całe mocowanie zawieszenia jest zgniłe .Tojest wysoki koszt napraw ,--i jeśli jesteś długo posiadaczem tego pojazdu --- to czas na zmianę bo ta cytryna wyssie Ci wszystkie pieniądze z kieszeni POZDRO
Powrót do góry
Kamsz

Czytelnik



Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań/WLKP
Posiadane auto: Citroen ZX, 1.6i + LPG '92r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Sie 2010, 21:57
Temat postu:

Re: ( Citroen ZX ) Opony są zdzierane nierównomierne ZX


No właśnie kupiłem ten samochód jakiś miesiąc temu. Nie zauważyłem tego defektu. Czy zgniłe, to zobaczę jak wjadę na kanał. Miało być pierwsze auto - rodzinne czyli przestronne. Trochę w nim jest do zrobienia, ale te usterki, co wymieniłem są najpoważniejsze. Resztę da się zrobić samemu tanim sumptem... mam przynajmniej taką nadzieję.
Będę wdzięczny za jakieś rady, jak sobie z tymi defektami poradzić.
Pozdrawiam
Powrót do góry
malinex2

Debiutant



Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Aleksandrów Łódzki
Posiadane auto: Citroen ZX 1,4 93 r ,Berlingo 1.4 16v 97 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Paź 2011, 18:46
Temat postu:

Re: ( Citroen ZX ) Opony są zdzierane nierównomierne ZX


sluchaj mialem podobna sytuacje w moim berlingo .Z tym ze u mnie jedno kolo zrobilo sie po jakims czasie krzywe i sytuacja wygladala nastepujaco : /--| .Wymienilem amortyzatory , bo myslalem ze w tym tkwi problem , lecz bylo jeszcze gozej , auto skakalo po drodze jak kolyska , i na dziurach mozna bylo uderzyc sie glowa w dach ;p Niestety w moim przypadku mialem juz zdezelowana tylnia belke .Nowa kosztowala 1500 zl , regeneracja prawie 700 .Z uwagi na to ze to auto na siebie zarabia , wiec postanowilem mu zregenerowac ta belke .Teraz wszystko jest ok .Co do ZX-a to u mnie z belka jest jak narazie OK , wymienilem amortyzatory ostatnio i wszystko chodzi idealnie jak narazie .Polecam ci pojechanie jednak do jakiegos warsztatu , bo moze to byc jakas blachostka ,lecz wymiana takiej usterki w domowych warunkach moze okazac sie trudna
do wykonania
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ZX ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen ZX »

Opinie o samochodach Citroen ZX - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ZX ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenBerlingo

22 490

2011r.

195 541 km

pomorskie

CitroenC4 Picasso

49 300

2017r.

155 680 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

29 900

2013r.

267 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenDS4

31 900

2012r.

178 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Picasso

27 777

2014r.

179 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System