Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Wypadanie zapłonu C5/2.0-16V



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Miras19

Czytelnik



Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 16V/2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Lip 2010, 14:19
Temat postu:

Wypadanie zapłonu C5/2.0-16V


Witam wszystkich, walcze z moja cytryną juz drugi tydzien, jak przeczytacie poprzednie moje posty odnośnie błedów jakie mi sie przydażyły to śmiem stwierdzic że nic sie nie zmieniło, i cytryna nie chce chodzic. dzisiaj odebrałem auto z serwisu i mam usterke z wypadaniem zapłonu i najprawdopodobnie czeka mnie ściąganie głowicy,gdyż prawdopodobnie przycinają się zawory dolotowe i jest błąd apollution foult, z katalizatorem zrobiłem czyli wymieniłem wkład ceramiczny i jest juz wszystko ok, sondy mają poprawne odczyty, listwa cewek wymieniona, pompa paliwa sprawdzona daje 3atm.ciśnienia, mam zalane paliwo VIPOWER SHELLA czyli nie byle co, a auto nie chodzi jak powinno. teraz obecnie jak postoi całą noc w garażu i jest zimny odpala wyśmienicie ale też nie zawsze czasem musze ze 4-5razy pokręcić aby odpalił, obroty są stabilne nie ma falowania, po jezdzie po miescie pare godzin nagle słabnie i nie ma mocy zaczyna sie szarpanie i nie da się jeżdzić, po wyłączeniu auta i ponownym odaleniu troche mu przechodzi ale ciężko sie rozpędza gdyż obroty nie mogą osiagnąć 4tys. przy zmianie biegów i zaczyna sie szarpanie, jazda zaczyna sie tylko delikatnie jak z duszą na ramieniu,tylko muskanie delikatne gazu i powolne zmienianie biegów daje efekt jazdy maks. do 70km/h. Na wolnych obrotach auto wkręca sie na maksymalne obroty a odciecie jest przy 6,5tys.obrotósw, podczas obciążenia wóz nie chodzi.Już nie mam siły do tej cytryny. proszę o podpowiedz i wskazówki bo auto jest zaś u kolejnego znachora. pozdro.
_________________
MIRAS19
Powrót do góry
niuchu

Debiutant



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: 2.0 16V ben. 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Lis 2010, 15:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wypadanie zapłonu C5/2.0-16V


No to nie jesteś sam.
Tylko że u mnie te objawy są DUUUUżo delikatniejsze.
Szarpała mi tak że w ogóle nie dało się jechać - nie reagowała na gas.
Doturlałem się do warsztatu: co zrobili:
- wymięnili świece, przeczyścili przepustnice
Gdy odebrałem autko przejechałem się i stwierdziłem że da się jechać ALE.... ale czuć w tle takie jakby delikatne przyhamowania, generalnie przyspiesza jeździ się ale jest to dość dokuczliwe i czasem odczuwa się delikatne bardzo delikatne spadki mocy przyspieszasz, początkowo idzie jej to [cenzura]ście, po chwili deczko gorzej i jakby z powrotem załapywała.
Z tym da się żyć - mniej doświadczeni mogli by tego nie wyczuć.
Do tego i bardziej dokuczliwe jest poszarpywanie - jakby poduszka była walnięta - po prostu nie równo pracuje.
Z tymi zarzutami pojechał z powrotem do serwisu:
Diagnoza: Cewka zapłonowa i katalizator - ded.
Wymienili na nowe .... Sad [kat - zamiennik]
ojjjj jakie zdziwienie gdy nic to nie pomogło - się wku..m
Naturalnie zrobiłem awanturę - bo jak tak można ....
Kolo stwierdził ze badał oba elementy i faktycznie były do wymiany.
Z mojego punktu widzenia - NIE! ALE.....
Stwierdził ze coś jeszcze musi być uszkodzone.
Założył mi taki czujnik - podłączył go do ODB2 i niby monitorował pracę auta.
Po czym stwierdził że tym razem będzie to czujnik położenia wału i owe wypadanie zaworów. Jutro mam do nich jechać - nie mam dobrego nastroju.

To co mi się czasem pojawia i gaśnie na tablicy to:
ANTYPOLLUTION FAULT oraz jakieś CATALITIC CONVERTER FAULT - nawet po wymianie kat. - nie wiem co to jest Neutral

Nie wiem czy ten opis Ci pomoże - ale stwierdziłem że warto to opisać.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

11 500

2006r.

170 000 km

śląskie

CitroenC3 Aircross

69 900

2021r.

55 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 SpaceTourer

60 800

2020r.

120 000 km

małopolskie

CitroenC4 Picasso

43 900

2014r.

164 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

23 990

2011r.

254 754 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System