Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
beniovski2

Czytelnik



Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Gru 2007, 20:42
Temat postu:

Antipollution Fault


Wyświetlił mi się ten napis parę dni temu, silnik wszedł w stan awaryjny a dzisiaj w czasie jazdy zgasł, tak trwało przez 10 min bez żadnej reakcji, po 10 min. silnik zaskoczył ale ponownie zgasł po ujechaniu 200 metrów, później odpalił. Teraz pracuje w stanie awaryjnym, prosze poradzcie czy można takim autkiem jechać czy lepiej sie nigdzie nie wybierać. Crying or Very sad
Powrót do góry
majkelos

Debiutant



Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 14


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Gru 2007, 21:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Jezeli lubisz wyzwania i masz serwis w miare niedaleko, to ja bym sie na twoim miejscu udal do serwisu z samochodem w tym stanie. Sam raczej i tak tego nie naprawisz, nawet jesli bedziesz wiedzial co padlo. W c5 to moglo pasc "cokolwiek"...
Powrót do góry
gadu-gadu
emilek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 1024
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmia-mazury
Posiadane auto: opel omega b 2,0 8v benzyna, peugot 307,2.0 benzyna, Skuter Piaggio i Romet
Piwa: 42/43
Wysłany: Nie 16 Gru 2007, 23:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


ANTIPOLLUTION FAULT to uszkodzenie cewki zaplonowej CEWKA ZAPŁONOWA

Działanie

Cewka zapłonowa przekształca napięcie akumulatora w wysokie napięcie potrzebne do wytworzenia iskry.

Cewka zapłonowa składa się z elektromagnesu (cewki pierwotnej) oraz cewki wysokiego napięcia (cewki wtórnej).

Po włączeniu przepływu prądu przez cewkę pierwotną powstaje pole magnetyczne. W chwili wyłączenia prądu pole magnetyczne nagle znika.

Ta zmiana pola magnetycznego powoduje powstanie napięcia indukcyjnego na cewce wtórnej, wystarczająco wysokiego do najonizowania mieszanki. Najonizowana mieszanka jest przewodnikiem i przez świecę zapłonową przepływa prąd.

Parametry
OPÓR:

układ pierwotny:
± 0,3 - 2 omów
układ wtórny
± 5k - 20k omów
napięcie zasilania:
12 V
prąd ograniczony do: ± 7A
Układy z rozdzielaczem

Cewki zapłonowe stosowane w połączeniu z rozdzielaczem składają się z jednej cewki pierwotnej i jednej wtórnej.

Wysokie napięcie, wywołane na cewce wtórnej, jest podłączane do jednej ze świec zapłonowych wybranej przez rozdzielacz.

Cewki zapłonowe z jednoczesną iskrą

Cewka wtórna ma dwie końcówki. W normalnej cewce zapłonowej jedna z tych końcówek doprowadza wysokie napięcie. Druga końcówka jest połączona z końcówką dodatnią (15) lub ujemną (1) cewki pierwotnej. W cewce zapłonowej z jednoczesną iskrą obie końcówki są podłączone do świecy zapłonowej. W związku z tym obie świece zapłonowe iskrzą jednocześnie.


cewka zapłonowa z jednoczesną iskrą silnik 2- cylindrowy 4-suwowy cewka zapłonowa z jednoczesną iskrą silnik 4- cylindrowy 4-suwowy

Aby zapewnić zasilanie do czterech świec zapłonowych silnika 4- cylindrowego potrzebne są dwie cewki zapłonowe. Rysunek poniżej (po lewej) pokazuje cewkę zapłonową dla dwóch świec zapłonowych. Cewka zapłonowa na rysunku po prawej stronie zawiera dwa takie zestawy. Ta cewka zapłonowa zasila cztery świece zapłonowe.



Sekwencyjny wtrysk paliwa

Układy zapłonu sekwencyjnego to układy zapłonu bez rozdzielacza, wykorzystujące jedną cewkę zapłonową na cylinder.

Każda cewka zapłonowa jest sterowana indywidualnie przez zespół sterowania.



Sterowanie elektryczne


Prąd przepływający przez cewkę pierwotną wywołuje pole magnetyczne. W chwili wyłączenia prądu pole magnetyczne nagle znika. Ta zmiana pola magnetycznego powoduje powstanie napięcia indukcyjnego i iskrę.

Ilość amperów przed wyłączeniem prądu powinna być wystarczająco duża aby uzyskać dużą zmianę pola magnetycznego w chwili wyłączenia prądu.

Prąd przepływający przez cewkę pierwotną jest więc regulowany elektronicznie.

Moduł zapłonu jest zasilany przez obwód ograniczający. Zastosowanie go w połączeniu z cewką zapłonową o małym oporze powoduje, że wielkość prądu nie zależy od napięcia akumulatora.

W czasie, gdy przepływ prądu jest wyłączony, napięcie na module zapłonu wynosi 12 V. W chwili, gdy prąd jest włączany, napięcie spada do 0 wolt. Od tej chwili prąd rośnie do czasu osiągnięcia wartości granicznej.


Obrazy oscyloskopowe A i B są przykładem napięcia pierwotnego zmierzonego na dwóch różnych obwodach ograniczających.

Po zwiększeniu napięcia na module zapłonu napięcie na cewce pierwotnej zmniejsza się. Powoduje to pojawienie się prądu ograniczającego na obrazie oscyloskopowym A.



Moduł zapłonu na obrazie oscyloskopowym B włącza i wyłącza prąd w celu jego ograniczenia.
Diagnostyka układu elektrycznego

STATYCZNE
DYNAMICZNE
Aby wykonać te pomiary zapłon powinien być włączony.

Pomiary:

Zmierzyć opór pierwotny i wtórny na cewce zapłonowej.
Zmierzyć napięcie na dodatniej końcówce modułu zapłonu.
Napięcie powinno być równe napięciu akumulatora.

Uruchomić silnik i zmierzyć napięcie pierwotne używając oscyloskopu.



wynik: Napięcie jest mniejsze niż napięcie akumulatora.
odłączyć dodatnią końcówkę i powtórzyć pomiar
wynik: 0 V

sprawdzić zasilanie.
12 V

sprawdzić moduł zapłonu

wynik: Napięcie jest równe napięciu akumulatora.

sprawdzić opór pierwotny cewki zapłonowej

sprawdzić moduł zapłonu

sprawdzić okablowanie pomiędzy modułem zapłonu a modułem zapłonu.

wynik Napięcie jest mniejsze niż napięcie akumulatora.

sprawdzić blokadę zapłonu

sprawdzić okablowanie pomiędzy blokadą zapłonu a cewką zapłonową
_________________
http://otobiznes.pl/cs2450-serwis-skuterow
'ZPA'
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
artcola

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała/Śląsk
Posiadane auto: Citroën-C5 mkII 2.0HDi Citroën-XM 2.0i LPG Citroën-XSARA 1.8i LPG
Piwa: 30/2
Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 23:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


ANTIPOLLUTION FAULT to zakłócenie w układzie oczyszczania spalin tak pisze instrukcja. Przyczyny mogą być różne nie koniecznie cewka. Niestety bez podłączenia pod komputer nic nie zdziałamy trzeba odczytać kody błędów i odpowiednio je zinterpretować. Np. P0300 to przypadkowe lub wielokrotne wypadanie zapłonów, gdzie przyczyną może być świeca, wtryskiwacz , cewka zapłonowa itp., a komunikat też będzie Antipollotion Fault. Decyzję czy jeździć z tym komunikatem czy nie trzeba niestety pozostawić mechanikowi. Z niektórymi błędami można spokojnie pomykać do przodu Smile .
_________________
Pozdrawiam Artur
Powrót do góry
gadu-gadu
MAX35

Czytelnik



Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Maj 2008, 21:51
Temat postu:

ANTIPOLLUTION FAULT


Po wyświetleniu się tego komunikatu "ANTIPOLLUTION FAULT" (uszkodzony układ oczyszczania spalin) udałem sie do serwisu. Auto na gwarancji. Elektryk po podłaczeniu komputera serwisowego i konsultacji telefonicznej z Centrum Serwisowym stwierdził uszkodzenie "wyświetlacza centralnego" który wariował i dawał błędny komunikat o usterce.Po wymianie wyświetlacza usterka i problem znikł !!
Jednak i tu mam pytanie czy ktoś sie z tym może spotkał- nowego wyświetlacza centralnego nie można w żaden sposób zmusić do regulacji natężenia podswietlenia! Gdy zmieniam podświetlenie licznika on wcale nie reaguje,a stary wyświetlacz zmieniał natężenie razem z licznikiem!
Serwis nie może sobie z tym poradzić.
Pozdrawiam MAX35
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 05 Maj 2008, 21:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
artcola

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała/Śląsk
Posiadane auto: Citroën-C5 mkII 2.0HDi Citroën-XM 2.0i LPG Citroën-XSARA 1.8i LPG
Piwa: 30/2
Wysłany: Wto 06 Maj 2008, 18:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Jeżeli samochód jest na gwarancji to należy egzekwować od serwisu poprawne działanie danego zespołu czy elementu. Nie jest dla mnie zrozumiałe, że serwis nie daje sobie rady. Sorry za stwierdzenie, ale może trzeba wymienić cały samochód, żeby prosty wyświetlacz zadziałał poprawnie? Może trzeba zmienić serwis?

P.S.
Jak na mój gust i nawet minimalną moją znajomość funkcjonowania skomplikowanej elektroniki w C5 to coś mi ta usterka z wymianą wyświetlacza centralnego nie leży. Przecież to jest element wyświetlający komunikaty pochodzące z centralnego komputera BSI, który jest zupełnie w innym miejscu samochodu. Może spróbuj zamontować z powrotem stary wyświetlacz i może będzie OK.

Jeszcze raz sorry za trochę ostre słowa, ale one są skierowane do serwisu a nie do użytkownika.
_________________
Pozdrawiam Artur
Powrót do góry
gadu-gadu
MAX35

Czytelnik



Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Maj 2008, 19:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


WITAM! Ja też jestem tego zdania że serwis ma tak długo robić aż naprawi i jestem w trakcie wizyt w "ASO". A jeśli chodzi o wyświetlacz to po podłączeniu starego wszystko działa łącznie z podświetleniem,ale po uruchomieniu silnika natychmiast występuje informacja o usterce o treści "ANTIPOLLUTION FAULT". W chwili obecnej jeżdżę na nowym z którym jest ok. poza tym że się nie da go ani ściemnić ani rozjaśnić!
Pozdrawiam.
Powrót do góry
zeemo

Czytelnik



Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 2

Posiadane auto: C5 Break 2.0 HDI 16V 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Sie 2008, 22:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Witam, miałem ostatnio ten sam problem..niestety panowie znawcy z ASO przez ponad 2 dni nie potrafili zdiagnozować usterki - a chodziło tu o wymianę elktrozaworu EGR
Pozdrawiam
Powrót do góry
grzegorzszklarski

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2

Posiadane auto: citroen c5 sx 2.0 benzyna aut. 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Lis 2008, 18:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Ja byłem w servisie komputer nic nie znalazł błąd wykasowali i p0o dwóch dniach znowu się pojawił ale co spostrzegłem znowu przy odpalaniu i co wy na to CO WAŻNE Z SAMOCHODEM KOMPLETNIE NIC SIĘ NIE DZIEJE
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Nie 23 Lis 2008, 23:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Kolego może zatankowałeś gorszej jakości paliwa i dlatego sie zapaliła, przyczyn może być wiele, np wtryskiwacz,świeca zapłonowa,przepustnica, jak byłeś w aso to powinieneś dostać wydruk defektów z samochodu, pamiętasz te defekty?
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
pasza10

Czytelnik



Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: C5 2.2 HDi 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Sty 2009, 19:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


HERMES napisał:
Kolego może zatankowałeś gorszej jakości paliwa i dlatego sie zapaliła, przyczyn może być wiele, np wtryskiwacz,świeca zapłonowa,przepustnica, jak byłeś w aso to powinieneś dostać wydruk defektów z samochodu, pamiętasz te defekty?

Paliwo tankuję na tych samych stacjach, a ASO w Bydgoszczy to lipa jak smok!
Powrót do góry
niuchu

Debiutant



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: 2.0 16V ben. 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Sie 2010, 22:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Siema,
Przed chwilą pojawił mi się dokładnie ten sam.
Podejrzewam że winą będzie paliwo.
Niestety zatankowałem Pb95 a wahałem się czy nie wlać 98
No to teraz mam. Problem w tym że zatankowałem ją do pełna.
Jak sądzicie ile trzeba wyjeździć aby po dolaniu np na SHELu 100oktanowej
wymieszało się na tyle że problem zniknie?
Właśnie, czy po wypaleniu tego szitu i zalaniu normalnej benzyny problem zniknie? Czy raczej muszę jechać do serwisu ?
Powrót do góry
tfragles

Debiutant



Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: Citroen C4 GP 2.0 HDI 2007r
Piwa: 1/4
Wysłany: Pon 16 Sie 2010, 23:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Może być wina paliwa 2 razy tankowałem tańsze paliwo i zapalała mi się wtedy kontrolka z symbolem silnika i wyskakiwał komunikat ANTYPOLUTION SYSTEM.
Powrót do góry
niuchu

Debiutant



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: 2.0 16V ben. 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Sie 2010, 09:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Czyli generalnie po wymieszaniu paliwa problem zniknął.
Jak na razie komunikat zgasł - jeszcze nic nie zrobiłem, zobaczymy co będzie dalej.
Teraz muszę trochę tego szitu wyjeździć i dolać czegoś mocniejszego.
Powrót do góry
tomeczek

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C5 2.0i 16V '03
Piwa: 7/1
Wysłany: Wto 17 Sie 2010, 12:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Nie no , nie przesadzajmy, na 95 się jeździ i nie ma problemu.
Tankuję przeważnie na Statoilu, ale też na Carrefourze i zawsze 95, już przejechałem prawie 20tys i spokój.
Powrót do góry
niuchu

Debiutant



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: 2.0 16V ben. 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Sie 2010, 13:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Zatankowałem na Orlenie, więc nie spodziewałem się że będą jakieś kłopoty.
Ale nie można wykluczyć że przypadkiem trafiłem na jeden taki gdzie lubią sobie coś dolać lub zaczynają coś dolewać.

Czytałem kilka postów na ten temat i faktycznie ludzie opisują wielowątkowość tego komunikatu.

To co jest dobre u mnie - to na razie nic się nie dzieje oprócz tego że komunikat się pojawił - chociaż na razie zniknął - zobaczę czy na stałe czy okresowo.

Chcę być pewny że jak pojadę do serwisu - to zapłacę za naprawę a nie pouczenie Smile
Powrót do góry
niuchu

Debiutant



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: 2.0 16V ben. 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Sie 2010, 14:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Siema, to ponownie ja Smile
Zakupiłem kabelek - pojawiły się dwa błędy:
jeden jak kolega wyżej pisał wypadanie zaworków to losowe itd
natomiast drugie to coś o błędnej mieszance (nie chcę strzelać ale chyba 0170 czy jakoś tak)
Już niebawem zatankuję na shelu lub wleje 98 wykasuje te bugi i wówczas zobaczę co się dzieje.
Powrót do góry
niuchu

Debiutant



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: 2.0 16V ben. 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Sie 2010, 14:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Siemka,
zatankowałem 98 - nie ma problemu, kontrolki zgasły.

Wniosek: Nie zawsze 95 na Orlenie musi mieć 95 oktanów Smile
W moim przypadku 95 było raczej chwytem marketingowym.
Powrót do góry
silver2191

Czytelnik



Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): szkocja UK
Posiadane auto: C5 2002 1.8 petrol LX
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Sie 2010, 20:27
Temat postu:

Antipolution alarm


Panowie ANTIPOLUTION znaczy wydech w miemaniu Francuzów czyli spaliny nie maja odpowiednich parametrów w wersji LX jest czujnik w rear silencer czyli w tlumiku kocowym i dlatego sie to wlacza wiec nie ma strachu mozna spokojnie jechac to tylko glupi tlumik moze być pożarty rdzą albo inne głupoty spotkałem sie z przypadkiem gdzie na wydechu było 6 czujników poprostu nie ma odpowiedniego cisnienia w wydalaniu gazów
I to na tyle by było .
Jeśli macie inne modele sprawdzić by warto stan rur wydechowych i ??? TO JEST TO

Im glupsza wersję kupisz tym wiecej alarmów masz za szybko skęcisz zachamujesz i alarmy wariują to własnie uroda C5
Powrót do góry
skype status
rjan

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 330
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: C5 MK1 2,2 HDi 2001 Exlusive BVA
Piwa: 14/0
Wysłany: Nie 29 Sie 2010, 08:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Silver, pobiłeś rekord na ilość głupot w jednym poście. Gratulacje!
Powrót do góry
niuchu

Debiutant



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: 2.0 16V ben. 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Sie 2010, 11:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Lipa!
Na 98 pojeździła 2 dni i dalej sie zapala.
Tylko jak już się pojawi to od razu pojawiają sie dwa błędy:

P0170 [Fule]
Korekcja dawki paliwa dla bloku cylindra nr 1 - nieprawidłowo przeprowadzona korekcja

P0300 [Random/Multiple Cylinder Misfire Detected]
Jednocześnie w wielu cylindrach lub losowo w różnych cylindrach - wykryte wypadanie zapłonów

Przy czym jeździ normalnie.
Na razie je wykazowałem - nie wiem co mam wymieniać co na początku sprawdzać? Czekać az soć sioadzie i od czasu do czasu kasować? Czy lepiej od razu do jakiegoś serwisu zaprowadzić? cHGW.

Pzdr JArek
Powrót do góry
silver2191

Czytelnik



Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): szkocja UK
Posiadane auto: C5 2002 1.8 petrol LX
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 31 Sie 2010, 23:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


rjan napisał:
Silver, pobiłeś rekord na ilość głupot w jednym poście. Gratulacje!


Ale mnie wystraszyłes ??? Mieszkam w Szkocji gdzie wilgotnosć ma znaczenie na kazdym czujniku skoro nigdy nie rozbierałęs calego wydechu to idz chlopie napiwo i nie [cenzura] głupot . W pollandji to poprostu syfiaste paliwo i grzej sie dalej Pozdro
Powrót do góry
skype status
Marcin94

Czytelnik



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Citroen C5, 2.0 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Gru 2010, 21:15
Temat postu:

ODP


wymień szklanki popychaczy zamiennik z Iny 25 zł fabryczne się zacierają
Powrót do góry
Demoskinos

Debiutant



Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Citroen C5 1.6 hdi 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 01 Sty 2011, 23:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Chciałbym podłączyć się do tematu i prosiłbym o pomoc, wiem, że może być to wróżenie z fusów ale:
Na trasie gdy wracałem ze świąt pojawił się na wyświetlaczu komunikat Depollution system fault (wiem co on oznacza, już sporo na ten temat poczytałem). Problem jest taki po zapaleniu się komunikatu w trasie zrobiłem jeszcze ok 10 - 20 km, nie odczułem żadnej różnicy w mocy samochodu, nie było poza komunikatem NIC niepokojącego. Gdy dojechałem do skrzyżowania, zredukowałem bieg na niższy i zwolniłem do ok 10km/h samochód zwyczajnie zgasł. Nie wynikało to z mojego błędu, lecz zwyczajnie zgasł przy prędkości ok 10 km/h. Na wyświetlaczu zapaliła się informacja o wyłączeniu systemów wspomagających ESP/ASR i jeszcze jakieś komunikaty których nie wychwyciłem gdyż przekręciłem kluczyk i ponownie chciałem zapalić. Niestety nie było żadnej reakcji, rozrusznik nawet nie zakręcił, a komunikatów na wyświetlaczu już nie było. Wyglądało to tak jakby samochód się "zbuntował" i nie chciał już jechać, kręcenie kluczykiem nie daje żadnej reakcji, oczywiście działa cała elektronika w samochodzie i przy włączonym radyjku czekałem na lawetę.
Ktoś miał podobny problem , lub może wiem co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Ew. jakie będą koszty usunięcia usterki?
Nie wiem czy jest to coś poważnego, tak jak piszę nie było żadnego zgrzytu, dymu, nic niepokojącego itp. Po prostu po zapaleniu się Depollution system fault i po przejechaniu jeszcze 10 min samochodzik zgasł przy zmniejszeniu prędkości. jak wyżej cała elektronika działa.
Dziękuje z góry za podpowiedzi.
Powrót do góry
Gerardoo

Debiutant



Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Police
Posiadane auto: Citroen C5 Break 2.0 2002r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Sty 2011, 12:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Witam.
U mnie tez był ten komunikat. Silnik działał tak jakby się nic nie działo, tylko napis SERVICE i pomarańczowy wiatraczek. Spalanie nie wzrosło. Jeździłem z komunikatem dobre pół roku. Po wizycie w ASO - z innego powodu, wyszło, że sonda lambda walnięta - ta za katalizatorem. Przewidywany koszt ok 450 zł za sondę. Po kilku miesiącach zdecydowałem się na wymianę i po roku czasu od pojawienia się komunikatu sam wymieniłem sondę. Zeszło około 30 min. Po wymianie komunikat od razu zniknął. Co jakiś czas komunkat pojawia się na chwilkę i gaśnie. Myślę, że teraz to wina paliwa.
Od roku czasu mam spokój.
Powrót do góry
wolves777

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C5 Exclusive 2.0 HPI Break
Piwa: 0/6
Wysłany: Sob 15 Sty 2011, 00:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


witam.w 2008 roku miałem szczęście być posiadaczem c5 1,6 HDI z 2005 roku. problem ze spalinami pojawiał się od czasu do czasu w formie komunikatów. jednak dopiero po zatankowaniu kiepskiej jakości ropy na przygodnej stacji (dla mieszkańców okolic Wrocławia-mała stacja koło lotniska w Mirosławicach. NIE TANKOWAĆ !!! ) miałem podobne objawy jak opisane w poście. silnik gasł,jechałem wyłącznie w trybie awaryjnym.problem był w tym że byłem w trasie i niewiele mogłem uczynić. w związku z tym że jechałem z Wrocławia do Białegostoku i z powrotem po opróżnieniu połowy zbiornika dolałem do pełna najlepszego paliwa jakie mogłem znależć na stacji i kupiłem środek oczyszczający układ paliwowy. jakoś zrobiłem te 1400 km. po powrociedo Wrocławia pojechałem do sewisu. diagnoza - pompa podciśnieniowa paliwa czy coś takiego. koszt ok 8 tys zł.ale panowie nie byli pewni czy na 100 % to to.
pojechałem do norauto na Bielanach i kupiłem za ok 100 zł małą buteleczkę środka do oczyszczania układu paliwowego w dieslu (czerwona buteleczka) najdroższy jaki był, wlałem przy ok połowie paliwa i pojechałem na autostradę.po ok godzinie ostrej jazdy komunikaty zniknęły,napis service zniknął i od tej pory wszystko było ok Smile
wyniosłem z tej przygody jedną zasadniczą nauczkę-od tamtej pory kupowałem wyłącznie najlepsze paliwo na renomowanych stacjach.do momentu sprzedaży auta w listopadzie 2009 nie było z nim najmniejszych problemów. pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
TOKO

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 115
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdynia
Posiadane auto: C5 Break 2.0 HDI (2003 r.)
Piwa: 2/1
Wysłany: Sob 22 Sty 2011, 00:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Witam. Jestem tu nowy i chciałbym się przydać na tym forum chociaż nie ukrywam, że to raczej wy mi się bardziej przydacie aniżeli ja wam Smile

Do sedna...

Od jakiegoś czasu jestem w posiadaniu C5 2.0 HDi, i bałem się jednego - tak jak silnik jest ikoną motoryzacji i boginią wśród diesli tak mity o elektronice citroena szerzone na jego niekorzyść wszem i wobec....

STAŁO SIĘ... wyskoczył mi błąd wczoraj ANTIPOLLUTION FAULT. odwiedziłem wiele miejsc w internecie, zarówno polskich jak i zagranicznych ... martwiło mnie to, że ten błąd wyświetlany przez komputer ANTIPOLLUTION FAULT może oznaczać tak naprawdę wszystko.... Ale jedna z wielu waszych odpowiedzi mnie zaciekawiła... Ktoś napisał: zacznijcie od najprostrzych i najmniej kosztownych rzeczy --> FILTRÓW!

iii strzał w dziesiątkę Smile wymiana filtra powietrza w silniku uwolniła mnie o błędu który walił po oczach na desce rozdzielczej...

ANtipollution w dosłownym tego słowa znaczeniu tyczy się rzeczy układu wydechowego-dolotowego-paliwowego...

tj. filtr powietrza, filtr paliwa, i być może zapchanego tego co siedzi nam w wydechu...
Powrót do góry
gadu-gadu
zwiastun78

Czytelnik



Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szwecja
Posiadane auto: Citroen c5 2.0 16v kombi
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 01 Mar 2011, 21:48
Temat postu:

Citroen c5 2.0 16v


Panowie pomóżcie jeśli możecie, mam problem z moją cytryną pewnego dnia na postoju przy odpalonym silniku na komputerze wyskoczyła informacja "depollution system faulity" nie zastanawiając się wiele pojechałem do dobrego mechanika po podłączeniu do kompa wyszło brak zapłonu na czwartym cylindrze według mechanika cewka lub świeca wymieniłem jedno i drugie ale samochód stał kilka dni bo czekałem na części po tym czasie ZONK nie chce odpalić wyjąłem akumulator naładowałem i nadal nic czy ktoś wie może co jest grane silnik zachowuje się tak jakby w ogóle nie miał zapłonu
Powrót do góry
TOKO

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 115
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdynia
Posiadane auto: C5 Break 2.0 HDI (2003 r.)
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 22:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Tzn. rozumiem, że przekręcasz stacyjkę i nic się nie dzieje? czy Efekt jest taki, że przekecasz stacyjkę i auto zachowuje się tak jak by juz kręciło silnikiem ale Cisza tak?
Powrót do góry
gadu-gadu
zwiastun78

Czytelnik



Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szwecja
Posiadane auto: Citroen c5 2.0 16v kombi
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 21:37
Temat postu:

RE


Już po sprawie zapalił i ma się dobrze według mechanika był bardzo mocno zalany i dlatego nie chciał palić. Ale z to mam inny problem mianowicie posiadam czujniki parkowania front i tył i wyskakuje na komputerze parkering asistans faulity i kontrolka serwis. Po jakimś czasie gaśnie ale czujniki nie działają co zrobić z tym fantem czy obejdzie się bez serwisu poradzcie coś panowie
Powrót do góry
citron5

Czytelnik



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): żagań
Posiadane auto: C5 break
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 23:45
Temat postu:

Re: RE


zwiastun78 napisał:
Już po sprawie zapalił i ma się dobrze według mechanika był bardzo mocno zalany i dlatego nie chciał palić. Ale z to mam inny problem mianowicie posiadam czujniki parkowania front i tył i wyskakuje na komputerze parkering asistans faulity i kontrolka serwis. Po jakimś czasie gaśnie ale czujniki nie działają co zrobić z tym fantem czy obejdzie się bez serwisu poradzcie coś panowie



Wystarczy, że jeden z czujników został uszkodzony i cały system nie działa. Objawia się to takim właśnie komunikatem. Jeśli auto jest w miarę nowe, to może oznaczać, że mechanik podmienił czujnik (cena w salonie 380 zł) na stary - uszkodzony. Pozdrawiam.
Powrót do góry
silver2191

Czytelnik



Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): szkocja UK
Posiadane auto: C5 2002 1.8 petrol LX
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 09:20
Temat postu:

Antipolution fault


Panowie bez paniki 5 lat pomykam moim c5 i zawsze problem się pojawia po tankowaniu na Tesco Jak dolewam na Morisson czy shell nie ma problemów wymiana gazowa spalin zawsze się włącza gdy gówniane paliwo dolejesz żadne ASO nikt nic nie pomaga bo to po prostu syf jest wlewany do gara waha ma być dobrej jakości co zresztą jest napisane w insrtukcji uzytkownika posiadam model 1.8 LX rocznik 2002 i na przeglądach Technicznych mój mechanik zawsze co roku mówi mi że mam [cenzura]ć od niego z tym klamotem bo On na mnie nie zarabia w ciagu 5 lat na naprawy i całą obsługe zapłaciłem dokładnie 423 Funty i ktoś mi powie że złe auto tylko cytryna !!!! Teraz wymieniam na model 2009 czarna skubana rasa piękna już niedługo

Pozdrawiam Forumowiczów Razz
Powrót do góry
skype status
damkorb

Czytelnik



Dołączył: 01 Maj 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Maj 2011, 09:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Witam!

Tak jak u wielu z was wyskoczyło mi Antipollution Fault. Bardzo bym prosił o pomoc w zdiagnozowaniu problemu a objawem usterki chyba dość charakterystycznym jest to że ani na biegu ani na luzie nie mogę przekroczyć 3 tys obrotów. Strzałka po prostu się zatrzymuje na obrotomierzu na 3 tys i żebym wciskał gaz do dechy dalej nie pójdzie. Z góry dzięki za pomoc.
Powrót do góry
atel1

Czytelnik



Dołączył: 15 Kwi 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żnin
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2,0 HDI 2001;Nissan Sunny 2,0 d kombi 1992
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Maj 2011, 11:05
Temat postu:

Antipollution Fault


damkorb napisał:
Witam!

Tak jak u wielu z was wyskoczyło mi Antipollution Fault. Bardzo bym prosił o pomoc w zdiagnozowaniu problemu a objawem usterki chyba dość charakterystycznym jest to że ani na biegu ani na luzie nie mogę przekroczyć 3 tys obrotów. Strzałka po prostu się zatrzymuje na obrotomierzu na 3 tys i żebym wciskał gaz do dechy dalej nie pójdzie. Z góry dzięki za pomoc.


Witam. Jestem tu nowy i od niedawna mam C5 2,0 HDi z 2001 r bez FAP.,ale podzielę się moimi doświadczeniami z tym błędem. od kilku dni wyskoczył mi ów komunikat,naczytałem się o nim na tym forum i co zrobiłem-poczyściłem wszystkie dostępne bez wybebeszania silnika styki,wymieniłem filtr powietrza odłączałem akumulator itp. Po odpaleniu silnika nastąpiła załamka-błąd pozostał,a na domiar złego silnik wszedł w tryb awaryjny-tak jak kolega pisze 3000 obrotów i ni chu chu więcej. Pomyślałem,że już sam nic z tym nie zrobię i postanowiłem zajechać do magika z komputerem,żeby zdiagnozował usterkę. Wstałem rano ,zaszedłem do hydrolotu i co? Nie odpalił wogóle-akumulator padł...Na szczęście miałem w aucie obok sprawny,podmianka i kolejne zdziwienie. Auto odpaliło bez problemu(oczywiście jak w takich przypadkach immobilizer na początku dawał znać) i po błędzie Antipollution Fault nie było śladu(dodam,że wcześniejsze odłączanie akku nie dawało żadnych rezultatów),auto jeździ jak malina.Podejrzewam,że słaby akku miał sporą winę w powstaniu tegoż błędu, co prawda jestem mechanikiem,ale nie samochodowym,więc moje domysły mogą być błędne.Auto jest jednak sprawne od kilku dni i mnie to cieszy.
Powrót do góry
TOKO

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 115
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdynia
Posiadane auto: C5 Break 2.0 HDI (2003 r.)
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 03 Maj 2011, 22:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


takie małe info ...


nawet jak naprawicie bład bez "wyłączenia" go przy pomocy Serwisowego kompa... to przekonacie się dopiero o jego naprawie na desce rozdzielczej po 3cim sprawnym uruchomieniu pojazdu Smile


czyli... jeżeli coś wywoła bład? naprawicie to bo np. wiecie ze to filtr byl przyczyną. Dopiero za 3cim poprawym lub po trzecim poprawnym uruchomieniu silnika powinien zniknąć.....

ot tak dla informacji. Smile nie jestem pewien czy praktycznie samochód normalnie powinien chodzić a dopiero ikonka znika po 3cim razie czy... też samochód dopiero normalnie chodzi po zniklnięciu ikonki. Nie jestem pewien.


pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
mrsoprano

Debiutant



Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 1.8 hpi 2001r
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 04 Lip 2011, 14:03
Temat postu:

antipolution fault


Mialem to samo przy czym swiecila mi sie kontrolka od silnika . otwieralem maske i na gorze jest kostka z prawej strony od kabiny rozlaczylem ja i ponowne podlaczenie i po kilku minutach gasla kontrolka az do nastepnego razu.Tez kazali mi wymienic cewke i swiece .Swiece wymienilem nic nie dalo az pojechalem do innego mechanika jak sie zaswiecila ta kontrolka od silnika podlaczyl kompa i odrazu mi powiedzial ze trzeba wymienic przewod od odpowietrzenia zrobilem to i u mnie pomoglo problem z glowy
Powrót do góry
gadu-gadu
witfen

Debiutant



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C5 II, SX, 2.0d, 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 11 Lip 2011, 14:09
Temat postu:

Re: antipolution fault


U mnie pomogła wymiana aku na nowy. Po 5 latach oryginalny powoli padał. Antipollution fault wyskakiwało regularnie przez rok przed wymianą, teraz jak ręka odjął.
Powrót do góry
magilla61

Czytelnik



Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): London
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Wrz 2011, 12:48
Temat postu:

Re: Antipollution Fault


beniovski2 napisał:
Wyświetlił mi się ten napis parę dni temu, silnik wszedł w stan awaryjny a dzisiaj w czasie jazdy zgasł, tak trwało przez 10 min bez żadnej reakcji, po 10 min. silnik zaskoczył ale ponownie zgasł po ujechaniu 200 metrów, później odpalił. Teraz pracuje w stanie awaryjnym, prosze poradzcie czy można takim autkiem jechać czy lepiej sie nigdzie nie wybierać. Crying or Very sad
Wymien zawor pompy wtryskowej CR koszt ok 500zł mozna samemu wymienic Razz
Powrót do góry
skype status
morix000

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): kozienice/mazowieckie
Posiadane auto: c5 2005 1,6hdi
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 03 Paź 2011, 22:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


witam.wczoraj kupilem c5.po przejechaniu kilkunastu kilometrow wyskoczyl komunikat antypolution system defoult / cz cos takiego /w zakresie ok 3000obr cos mu sie miesza w glowie ; nastepuje spadek mocy brak przyspieszenia nawet troche zwalnia po czym nieznacznie dostaje mocy i przyspiesza do max 140km/h.jaka to choroba co go moze bolec co zrobic by go wyleczyc i jak bardzo moze byc kosztowne leczenie.pzdr
Powrót do góry
Joe_Black

Debiutant



Dołączył: 10 Wrz 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen C5 2,0 16V 2001
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 14 Paź 2011, 07:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Witam .

Ja z podobnym pytaniem

Samochodzik to C5 2001r. 2.0 16V z tym zawieszeniem HYDRO 3, oczywiście benzynka.
Wczoraj uzupełniałem płyny (LDS i DOT4 - oczywiście na opuszczonym samochodzie). Żeby mieć pewność w sprawie poziomu LDS autko opuściłem dzień wcześniej wieczorem.
I po dolaniu wszystkiego odpaliłem silnik a tutaj niespodzianka - komunikat "Engine antipollution system fault".

I tez za bardzo nie wiem co teraz zrobić. Czy jeździć, czy szukać jakiegoś mechanika?
Mieszkam w Łodzi, może ktoś zna mechaniora kumatego w C5?
Powrót do góry
Joe_Black

Debiutant



Dołączył: 10 Wrz 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen C5 2,0 16V 2001
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 30 Paź 2011, 22:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


EDIT: Temat sam się rozwiązał tzn. po bodajże 5 uruchomieniu silnika komunikat zgasł i jak do tej pory sie nie pojawił. Zagadką pozostaje tylko
"dlaczego był"
Powrót do góry
marcinpolice

Czytelnik



Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Police
Posiadane auto: citroen c5 kombi 2.2hdi 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Paź 2011, 16:22
Temat postu:

Antipollution Fault


Witam moze mi ktos pomoże?Co jest z tym antypollution fault bo mi sie włącza i niemoże mi mechanior wykminić.Razem z antipollution wchodzi mi w tryb awaryjnyczyli brak mocy i dodatkowo esp/asr wyłączony.Dodam że zawór czyszczony,filtr fap wypalany, wymieniony czujnik temperatury przed filtrem fap bo był walnięty,powymieniane wszystkie filtry,a błąd jak wskakiwał tak wskakuje.Na kompie pokazuje natomiast cały czas błąd związany z czujnikiem temperatury na fapie,że brak masy czy jakoś tak,i błąd związany z różnicą ciśnienia doładowania ale ten bajer był sprawdzany i niby wszystko gra.Pomocy ludziska bo już tyle się z tym męcze że mnie łapie padaka.
Powrót do góry
rjan

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 330
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: C5 MK1 2,2 HDi 2001 Exlusive BVA
Piwa: 14/0
Wysłany: Czw 03 Lis 2011, 08:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Odpowiedź prawdopodobnie znajdziesz tutaj: http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=88508&postdays=0&postorder=asc&start=0
przeczytaj zwłaszcza kilka ostatnich postów jaromira.
Powrót do góry
bajzel1212

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): kołobrzeg
Posiadane auto: citroen c5 2,0hdi 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Lis 2011, 19:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


witam
mam problem z 2,0hdi 2006r. oczywiście antypollution fault - wymieniłem aku, filtr paliwa, filtr powietrza i zaślepiłem egr a silnik dalej ciężko odpala, nierówno chodzi i do momentu zapalenia się błedu antypollution fault wkręca się na 4tyś obr. a po zapaleniu błędu spada do max 2,8tyś obr. Podczas jazdy jak dochodzi do 2500obr/min wpada w jakieś wibracje cały przód samochodu co to może jeszcze być?
Powrót do góry
Colin555

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): cra
Posiadane auto: c6
Piwa: 13/0
Wysłany: Sro 23 Lis 2011, 19:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


podaj kody bledow
Powrót do góry
bajzel1212

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): kołobrzeg
Posiadane auto: citroen c5 2,0hdi 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Lis 2011, 19:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


kodów jeszcze nie znam bo w pracy jestem (zmianowo 2 tyg.) do aso mam zamiar jechać po zmianie, ale poczytałem trochę i miałem nadzieję że ud mi się rozwiązać problem samemu, zastanawiam się co to jeszcze może być?[/i]
Powrót do góry
Zieluchh

Czytelnik



Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Z-ów
Posiadane auto: Citroen C5 2,0 16V +sekwencja Lovato
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Sty 2012, 12:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Witam !
Jestem tutaj nowy. Citroenem śmigam ponad pół roku. Jest to C5 2,0 16V benzyna + gaz sekwencyjny z roku 2003 w wersji Exclusive. Ostatnio co jakiś czas auto wchodzi mi w tryb awaryjny i wyświetla się komunikat Antipoluttion Inoperative. Podłączyłem auto pod kompa i wykazał mi błąd P0300 czyli wielokrotne wypadanie zapłonów. Dzieje się tak tylko i wyłącznie na benzynie (zanim auto przełączy się na gaz). Dodam również że komunikat również sam znika po jakimś czasie. Z tego co wyczytałem może to być spowodowane świecami, cewką i wtryskami. Świece wymieniłem zaraz po kupnie auta wiec zostaje cewka i wtryski. Czy mogę sam sprawdzić działanie tych podzespołów? Auto jak jest zimne na wolnych obrotach dziwnie trzęsie silnikiem, tak jakby jakiś wtrysk przerywał z kolei jak się rozgrzeje problem znika co z drugiej strony eliminuje wtryski. Z przyśpieszeniem nie mam problemów. Co może być powodem wypadania zapłonu?? Proszę o sugestie za które z góry dziękuję.
_________________
Żyj i daj żyć innym
Powrót do góry
gadu-gadu
wujarap

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16V+LPG 2002
Piwa: 10/0
Wysłany: Sro 01 Lut 2012, 13:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Kolego ja wyczyściłem wtryski i ten problem ustał.

Teraz szukam przyczyn dziwnych metalicznych odgłosów przy przyspieszaniu oraz na zimnym na jałowym biegu.

Pozdrawiam
Napisz po naprawie - co było przyczyną
Powrót do góry
jaromir

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 202

Posiadane auto: citroen C5 2.2 HDI 2002r.kombi
Piwa: 6/4
Wysłany: Czw 02 Lut 2012, 06:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Witam w dislach to początek końca dwumasy .
Powrót do góry
Zieluchh

Czytelnik



Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Z-ów
Posiadane auto: Citroen C5 2,0 16V +sekwencja Lovato
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Lut 2012, 17:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Do mnie ciągle przemawiają te szklanki. Jak by to były wtryski to by szarpał i tarpał a tak nie jest. Odpalam i jak ustaje ssanie to trzęsie budą. Ruszam wszystko w porządku, kilka km i wchodzi w stan awaryjny. Można jakoś te szklanki sprawdzić??
_________________
Żyj i daj żyć innym
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC3 Picasso

23 900

2012r.

134 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

21 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

CitroenC1

10 490

2009r.

164 657 km

pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

13 900

2008r.

173 000 km

łódzkie

CitroenC4 Grand Picasso

29 900

2013r.

267 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System