Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bigrodzyn

Czytelnik



Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Renault, Clio, II, 1400, 2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 12 Kwi 2016, 15:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Witam, ja walczyłem miesiąc czasu z antipolution system fault (C4 GP 1.8i bez gazu). Auto na wolnych obrotach przygasało albo pracowało bez jakiegoś cylindra. Co mechanik to inna wizja: cewki, czujnik wału, komputer itd. Ostatecznie wszyscy zwalali winę na popychacze. Auto ma zaledwie 91tyś. Nie pozwoliłem na rozbieranie silnika. Trafiłem przypadkiem do elektronika samochodowego, który lubi takie zagadki. Po godzinie stwierdził, że jeden wtryskiwacz przelewa (daje o 1/2 więcej dawki niż powinien). Po wymianie tego jednego wtryskiwacza auto chodzi jak nowo narodzone.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
michal30flash

Dyskutant



Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: citroen c5 2.0 HDI RHR 136KM automat 2009r
Piwa: 1/4
Wysłany: Pon 09 Maj 2016, 07:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Witam, od 2 lat mam taki problem z autem,ze czasami podczas gwałtownego przyśpieszenia cytrynką załącza się błąd antypollution fault i auto wchodzi w tryb awaryjny i juz nie da sie wyprzedzac,wiadomo po 3 odpaleniach auta błąd znika,juz po 2odpaleniu błąd się świeci ale auto normalnie reaguje na gaz,podpinałem pod komputer i okazuje sie ze błąd dotyczy nieprawidłowego ciśnienia paliwa...sprawdziłem wtryski(niestety posiadam system delphi)jeden polecany gość po 3 dniach sprawdzania stwierdził ze 2 wtryski są do wymiany(koszt to 750zł/szt)ale pasowało by zrobic wszystkie wtryski dla pewnosci....koszty ogromne,pojechałem po tyg do innego mechanika zeby sprawdził wtryski i mechanik powiedział ze sprawdził na maszynie na wolnych obrotach i pod obciążeniem i wtryski pracuja prawidłowo, nie przelewają itp.mechanik jezdził autem z podpiętym kompem i tez bez błędów,jedyne ze na wtryskach było troche za wysokie cisnienie niz zadane, mechanik tęż próbował wprowadzić auto podczas przyśpieszania w tryb awaryjny(tak jak mi sie działo)ale po wielu próbach mu się to nie udało,wiec problem nie został rozwiazany.Mechanik jak oddawał auto powiedział,ze jezeli wystąpi mi ten błąd mam do niego przyjechać i będzie analizował przyczyny, bo w ciemno nie chce nic robić.Zauważyłem tez ze podczas odpalenia czasami(nie zawsze się to dzieje) delikatnie faluja obroty i autko tak czasami nietypowo głośno klekocze,jakby na jeden cylinder nie działał)
Powrót do góry
KINGFARAON

Debiutant



Dołączył: 24 Mar 2017
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): KONSTANCIN-JEZIORNA
Posiadane auto: CITROEN C5 KOMBI 2.0 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 18 Maj 2017, 22:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


witam dwa błędy p1160 i p1112 i antipolution fault
gaz jest adaptacja była robiona wczesniej był błąd sondy za katem wymieniona i wstawiona w emulator taki kątowy czy to moze być przyczyna jeszcze pytanie jak zaślepiłem egr a on sie przycina to komp to widzi czy jak zaslepiony to niema znaczenia
Powrót do góry
kynekx

Debiutant



Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemyśl
Posiadane auto: Citroen C5 HDI 2,0 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 16 Cze 2017, 13:30
Temat postu:

Antypollution fault


Witam, też to miałem, już usunięte, przyczyny dwie : 1. przetarte przewody między komputerem a rurą, w której jest jakiś czujnik spalin, 2. wymienione przewody zaworu EGR, przeszło
Powrót do góry
Qba83

Czytelnik



Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: Citroen C5 - 2.0 HDI - 136 km - 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Lip 2017, 12:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


witam, w moim C5 także pojawił komunikat "Antipollution system faulty" i kontrolka silnika. 1 raz gdy jechałem autostradą świeżo zatankowanym samochodem- wcześniej miałem rezerwe,po kilku uruchomieniach silnika kontrolka zgasła. 2 razem żona jechała i też jej to wyskoczyło, ale nie potrafiła powiedzieć czy wcisnęła gaz, jak szybko jechała, po prostu nie zwróciła uwagi- kobiety Wink . Nadmienię że auto nie wpadało w tryb awaryjny, normalnie się zachowywało. Przy okazji wymiany łożyska u mechanika podłączyliśmy cytryne pod kompa odczytało taki błąd:

Układ sterowania silnika:
P0234 - regulacja ciśnienia doładowania, niepewna regulacja
oraz
P11AA - nieznany kod usterki

Sterownik start/stop
P0234 - regulacja ciśnienia doładowania, niepewna regulacja
oraz
P11AA - nieznany kod usterki

Razem z mechanikiem przejechaliśmy się autem i podczas jazdy odczytywał jakieś wartości na kompie z turbo i stwierdził że wszystko jest w porządku. Na dzisiaj nić się nie świeci, ale.....może to być kwestia czasu.

Ktoś z was koledzy i koleżanki może wie coś na ten temat, co robić, co sprawdzić w 1 kolejności. Może jakiegoś specjalistę w okolicach Konina byście polecili.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 07 Lip 2017, 12:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
KINGFARAON

Debiutant



Dołączył: 24 Mar 2017
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): KONSTANCIN-JEZIORNA
Posiadane auto: CITROEN C5 KOMBI 2.0 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 22 Gru 2017, 21:35
Temat postu:

ANIPOLUTION


WITAM PANOWIE WALCZYŁEM Z TYM KOMUNIKATEM PÓŁ ROKU I SUKCES WIĘC TAK PIERWSZE STAŁA POMPA POWIETRZA WTÓRNEGO [POŁAMANE ŁOPATKI PLASTIKOWE WIATRAKA ]POWINNA ZAŁĄCZYĆ NA ZIMNYM SILNIKU LATEM JEZDZIŁ JAKO TAKO ALE JAK BYŁA CHŁODNIEJSZA NOC TO PO ODPALENIU ANTIPOLUTION DRUGI TO MAP SENSOR BŁĘDY ZUPEŁNIE OD CZAPY P400 P1160 P1112 P0170 MAP FIRMY BOSCH
POMPA JEST ROZBIERALNA CYTRYNA ŻYJE
Powrót do góry
Pinker

Debiutant



Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki / Mazowieckie
Posiadane auto: Citroen C5 X7 2.0 16v bioflex
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 25 Kwi 2019, 13:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Jeździłem z tym komunikatem parę lat. Od tygodnia jest wszystko ok. Co pomogło to mogę zgadywać. Zrobiłem 2 rzeczy. Zalałem do zbiornika paliwa (stan paliwa na rezerwie) 2 butelki preparatu STP do czyszczenia wtryskiwaczy (ten czarny). Jeździłem tak tydzień bez efektu. Potem zabrałem się za regulację linki gazu bo trochę luźna była. By to zrobić musiałem odpiąć i wyjąć puszkę bezpieczników wraz z komputerem. Po regulacji linki gazu zresetowałem BSM i przegoniłem auto na benzynie z gazem do deski. Komunikat znikł i nie pojawia się już od tygodnia.
Powrót do góry
szirer2

Czytelnik



Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skarżysko-Kamienna
Posiadane auto: C4 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Wrz 2019, 22:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Witam. U mnie antipolution fault od jakiegoś roku pojawia się i znika. Zazwyczaj błąd pojawia się na niskich obrotach gdy auto stoi lub zaraz po odpaleniu. Czasami traci moc i wchodzi w tryb awaryjny a czasami tylko błąd na wyswietlaczu pokazuje a auto jeździ ok. Na luzie silnik pracuje troch nieregularnie, obroty lekko falują. Wymieniłem świece, cewke, używałem preparatów do czyszenia spalin i nadal nic. Błędy z komputera pojawiły się następujące p1336, p0303 ( błąd na 3 cylindrze o ile się nie myle) , p0326, po ich skasowaniu błąd antypollution znowu się pojawił i tym razem po podpięciu kompa wyskoczył tylko błąd na 4 cylinrdze. Proszę o pomoc jesli ktoś się już z takim przypadkiem spotkał. Zaznacze że auto to c4 picasso 2007 rok 1,8 benzyna bez gazu 250000 km przebiegu, rozrząd i sprzęgło zrobione 25000km temu.
Pozdrawiam
Powrót do góry
dougan

Debiutant



Dołączył: 02 Mar 2015
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer, 2,0 HDI, 2009
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 09 Wrz 2019, 13:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Witajcie,

U mnie w czwartek po raz pierwszy pojawił się komunikat "Anti-pollution system faulty". Auto stało przez weekend, dziś rano po odpaleniu i kilku sekundach pojawił się ten sam komunikat a po chwili kolejne:
- Parking brake faulty
- ESP/ASR system faulty
- ABS Braking System faulty
- Anti-rollback system faulty

Macie może jakieś pomysły co do przyczyny tego błędu?
Citroen C5 2.0 HDI, 140 KM z 2009, 225000 km.
Powrót do góry
michal30flash

Dyskutant



Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: citroen c5 2.0 HDI RHR 136KM automat 2009r
Piwa: 1/4
Wysłany: Pon 25 Lis 2019, 10:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


w moim przypadku sprawa rozwiązana, regeneracja pompy WC (oczywiście z czyszczeniem układu paliwowego , ponieważ były opiłki w paliwie) i regeneracja turbo
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC4 Picasso

26 900

2012r.

139 000 km

śląskie

CitroenDS3

29 900

2012r.

151 520 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 Grand Picasso

29 900

2013r.

267 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC2

10 900

2009r.

189 000 km

pomorskie

CitroenC3

18 900

2010r.

227 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System