Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Darek D

Czytelnik



Dołączył: 25 Maj 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2,0 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Maj 2014, 03:04
Temat postu:

Citroen C5 Antipollution F


Mam ten sam problem.Ktoś mi powiedział że to Lambda. Question
Powrót do góry
paweł 200sx

Czytelnik



Dołączył: 08 Sie 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): iłowa lubuskie
Posiadane auto: ctroen c5 3.0 v6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Sie 2014, 20:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


witam forumowiczów wiem w czym problem mam citoena c5 3.0 z lpg pierwszy problem to sondy trzeba załorzyc takie które sa przeznaczone do gazu np ntk no i najistotniejsza sprawa to cewki które absolutnie nie nadaja sie do gazu !! ja zrobiłem swap cewek z innego auta. jak jest ktos zainteresowany to sprzedaję cewki kompatybine z tym silnikiem tu jest link do ogłoszenia http://olx.pl/oferta/cewka-cewki-citroen-c5-peugeot-renault-v6-3-0-koniec-problemow-CID5-ID6GDQ5.html#abbe52a7ab Laughing
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
cichywilk

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: C5 2.0 + LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Gru 2014, 02:12
Temat postu:

lekko odświerzam


sprawa ma się tak, bo w temacie który preczytałem od początku wrzuca się wszystkie modele i rodzaje silników do jednego worka.

posiadam Ben. 2.0 16V (nie HPI) z LPG z 2001

błąd wyświetlił mi się pierwszy raz kiedy wyjechałem na autostradę po kupnie auta. już po instalowaniu LPG. wcześniej nie miałem możliwości sprawdzić. i po przekroczeniu 130km/h. objawiło się to lekkim szarpnięciem i zapaleniem kontrolek Service. (auto dalej jechało normalnie, bez trybu serwisowego) tylko po dłuższej jeździ powyżej 130km/h szarpanie pojawiało się sporadycznie (bardzo delikatne)

po podłączeniu Lexii wyświetliło mi błąd: brak iskry na cewce zapłonowej (1,2,3 albo 4)
bądź błąd sterowania cewki, brak iskry na cewce....

autko normalnie pali, nic się nie dzieje a błąd czasami znika czasami usuwam go Lexią.
ale generalnie martwi mnie bo ostatnio zaświecił mi się po jeździe po mieście. i pomimo że w Lexii wyświetlał jako błąd przelotny to komunikat nie znikał po X uruchomieniu pojazdu.

dodatkowo pojawiają się błędy chwilowe typu:
- zły odczyt prędkości obrotowej silnika
- błędny odczyt temp cieczy
- inne

dodam że cewkę zmieniłem - akurat tato miało 3 miesięczną, kupiłem nowe świeczki
akumulator mam ciutkę słaby, bo słabo trzyma napięci (odpala ale po 2 dniach na mrozie z oporami)
i podczas jazdy przygasają światła kiedy uruchamia się pompa.

nie chciał bym zaczynać wymiany części od drogich inwestycji, a może sprawdzić proste rzeczy

do tego silnik ma jakiś dziwny odgłos pracy, takie metaliczne tarcie którego nie mogę zdefiniować i lokalizować
aha - autko jest z austrii i ma taką nagrzewnicę cieszy (elektryczną) która po odpaleniu szybko nagrzewa obieg i w 3-4 min mam ciepło w środku. fajna sprawa ale też ciągnie prąd. (tylko że błąd nie wyświetla się przy uruchamianiu pojazdu) obroty lekko falują od uruchomienia. ale na zimnym 1100-1250, ciepły 850-900

o ostatnio 2 razy zgasł mi bez powodu, raz tylko udało mi się zobaczyć że "brak ciśnienia oleju", a po przekręceniu kluczyka odpalił jak by nic.

proszę o jakieś dobre rady, w którym kierunku szukać
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2557
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Sro 03 Cze 2015, 20:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


podłacze sie pod temat.
Dzisiaj podczas pracujacego silnika odłaczyłem jeden wtryskiwacz LPG co oczywiście skończyło się błedem Antipollution Faulty i wypadaniem zapłonu.Sprawa oczywista.
Jednak zastanawia mnie to,że wraz z wypadaniem zapłonu wyskoczyły mi dwa inne komunikaty.Mianowicie bład hamulca postojowego oraz za wysoka temperatura silnika.Wskażnik pokazał max. i włączyły sie wentylatory.
Co te komunikaty maja wspólnego z wypadaniem zapłonu?
Po podłączeniu wtyczki i ponownym odpaleniu wróciło wszystko do normy.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
rbk1979

Czytelnik



Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: safrane 2,2
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Paź 2015, 19:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Miałem podobny problem. Mechanicy twierdzili że to egr, turbina, czujnik ćiśnienia paliwa, paliwo, filtry, wtryski itp. itd. komunikat pojawiał mi się od prawie roku w momentach kiedy chciałem przykatować moją cytrynę. Aż któregoś dnia zapaliłą się kontrolka zbyt dużej temperatury. Wymiana wentylatora chłodnicy (nie działał) załatwiła sprawę od 2 miesięcy nie ma problemu. Swoją drogą to wentylator to stały punkt w tym autku. Średnio pada co 150 tyś koszt ok 700zł
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 29 Paź 2015, 19:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kikan8282

Czytelnik



Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków trybunalski
Posiadane auto: Citroen xsara 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Sty 2016, 23:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


co prawda temat jest nie co stary ale podepnę się.
No więc Witam wszystkich, mój problem polega na tym że jak były ostatnio te mrozy to nie wiem czemu ale w układzie zasilania pojawiła się piana po wymianie filtra wyeliminowałem temat lecz w tym samym czasie pojawił sie check engine auto przeszło w trym awaryjny do 2,5 obr i grzechotanie silnika lekkie i tak raz mu przechodziło raz nie pojechałem do znajomka na kompa to stwierdził ze gdy auto przechodzi w tryb awaryjny to wachają się parametry pompy i stwierdził ze trzeba będzie podziałać z czujnikami natomiast temu wszystkiemu towarzyszy duże spalanie w ruchu miejskim 12 litrow ( bywało też wczesniej podobne)
Powrót do góry
visto1983

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 16V 100KW-136KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Lut 2016, 12:36
Temat postu:

Citroen C5 2.0 16V 100KW-136KM 2001roku.Antipollution Fault


Witam. Mam problem z moją "Cytryną", a mianowicie z Antipollution Fault. Wyświetla mi się ten komunikat i pali mi się żółta kontrolka silnika i service, wcale nie gaśnie. Po skasowaniu błędów po przejechaniu 60 kilometrów znów to samo. Autko zachowuje się podczas jazdy normalnie, tylko na początku po odpaleniu ( na zimnym jak i na ciepłym silniku ) jest mułowaty, traci moc, muszę mu dodać mocno gazu i wraca wtedy na obroty. Borykam się z tym problemem od dłuższego czasu. W Cytrynie wymieniłem do tej pory cewkę zapłonową, świece, sondę lamda na katalizatorze, końcówkę tłumika bo miałem przepaloną, wszystkie filtry. Proszę o pomoc w czym może być problem.
Powrót do góry
gadu-gadu
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2557
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Sob 20 Lut 2016, 12:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


jaki błąd się pokazał?
Skasowanie błędu to nie naprawa.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
visto1983

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 16V 100KW-136KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Lut 2016, 13:27
Temat postu:

Citroen C5 2.0 16V 100KW-136KM 2001roku.Antipollution Fault


machony 79, nie pamiętam już co to były za błędy, ale coś z cewką zapłonową, z sondą i wentylatorem. Wymieniłem wtedy cewkę i sondę na nową oraz świece.
Powrót do góry
gadu-gadu
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2557
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Sob 20 Lut 2016, 13:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


a może wypadanie zapłonu?
Masz LPG?
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Sob 20 Lut 2016, 14:18
Temat postu:

Re: Citroen C5 2.0 16V 100KW-136KM 2001roku.Antipollution Fault


visto1983 napisał:
Wymieniłem wtedy cewkę i sondę na nową oraz świece.

A przewody WN? Dobrze jest je wymienić co drugą lub trzecią wymianę świec. A skoro wymieniałeś również cewkę to przewody WN na 99.9% również były padnięte.
Są różne opinie wśród diagnostów, elektryków i mechaników, ale spora część z nich twierdzi, że np. uszkodzona świeca może uszkodzić przewody lub uszkodzony przewód uszkodzi świecę lub uszkodzona cewka rozpierniczy cały komplet przez skoki napięcia. Inni mówią, że to nieprawda. Jednak ja z doświadczenia wiem, że uszkodzona cewka rzeczywiście potrafi narozrabiać i uszkadzać zarówno przewody jak i świece.
Należy pamiętać również, że samochód na LPG jest dużo bardziej czuły (nie wiem czy masz LPG czy nie).
Jeśli usterka dopiero się zaczyna to efekt jest taki, że na Pb nie wyczujesz nic niepokojącego, ale na LPG będzie Ci szarpało tak do ok. 2000-2500 obrotów. Powyżej będzie normalnie.
Powrót do góry
visto1983

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 16V 100KW-136KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Lut 2016, 00:30
Temat postu:

Citroen C5 2.0 16V 100KW-136KM 2001roku.Antipollution Fault


nie mam mojej "Cytrynki" na gaz, jest w benzynie. Z tego co pamiętam i przewody też wymieniałem.
Powrót do góry
gadu-gadu
sroczkin

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 260
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Citroen C5 III sedan 2,0 Pb/LPG 2009
Piwa: 29/1
Wysłany: Nie 21 Lut 2016, 19:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


A czy interesowałeś sie problem od strony BSM ???
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
visto1983

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 16V 100KW-136KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Lut 2016, 23:47
Temat postu:

Citroen C5 2.0 16V 100KW-136KM 2001roku.Antipollution Fault


"Od strony BSM". Sorry ale nie jestem w temacie, o co chodzi z tym BSM. Proszę o wyjaśnienie.
Powrót do góry
gadu-gadu
RafałK

Czytelnik



Dołączył: 21 Mar 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Citroen C5 HPI 2.0 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Mar 2016, 01:42
Temat postu:

antipolution faut


Witam po raz pierwszy. W moim C5 HPI 2.0 z 2002r zaczał sie pojawiać z początku sporadycznie potem stale bład antipolution fault i pomarańczowa kontrolka silnika. Auto czasem jedzie normalnie, czasem go dławi i szarpie, ale wtedy wystarczy zgasić i zapalic za pare sekund. Najgorsze jest, że gaśnie na skrzyżowaniach po paru metrach po ruszeniu. Trzeba podgazowywac i ruszac z piskiem. Nie da się tak jeździć po mieście. Mechanik stwierził że wina paliwa, dolał środka do czyszczenia zaworów i stwierdził, że trzeba trochę pojeździc zanim zawory sie przeczyszczą. Było w baku na ponad 500km pb95. Dolałem 20 l pb 98. mam jeszcze tą mieszanin na 150 km ale nic się nie zmieniło. Mało nim jeżdżę bo tylko na w miarę bezpieczne trasy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC3 Aircross

69 900

2022r.

27 500 km

wielkopolskie

CitroenC4

19 990

2012r.

162 000 km

wielkopolskie

CitroenDS4

49 800

2017r.

108 000 km

małopolskie

CitroenC4 Picasso

53 900

2017r.

140 700 km

wielkopolskie

CitroenC1

19 900

2011r.

100 227 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System