Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bajzel1212

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): kołobrzeg
Posiadane auto: citroen c5 2,0hdi 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Lis 2011, 19:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


kodów jeszcze nie znam bo w pracy jestem (zmianowo 2 tyg.) do aso mam zamiar jechać po zmianie, ale poczytałem trochę i miałem nadzieję że ud mi się rozwiązać problem samemu, zastanawiam się co to jeszcze może być?[/i]
Powrót do góry
Zieluchh

Czytelnik



Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Z-ów
Posiadane auto: Citroen C5 2,0 16V +sekwencja Lovato
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Sty 2012, 12:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Witam !
Jestem tutaj nowy. Citroenem śmigam ponad pół roku. Jest to C5 2,0 16V benzyna + gaz sekwencyjny z roku 2003 w wersji Exclusive. Ostatnio co jakiś czas auto wchodzi mi w tryb awaryjny i wyświetla się komunikat Antipoluttion Inoperative. Podłączyłem auto pod kompa i wykazał mi błąd P0300 czyli wielokrotne wypadanie zapłonów. Dzieje się tak tylko i wyłącznie na benzynie (zanim auto przełączy się na gaz). Dodam również że komunikat również sam znika po jakimś czasie. Z tego co wyczytałem może to być spowodowane świecami, cewką i wtryskami. Świece wymieniłem zaraz po kupnie auta wiec zostaje cewka i wtryski. Czy mogę sam sprawdzić działanie tych podzespołów? Auto jak jest zimne na wolnych obrotach dziwnie trzęsie silnikiem, tak jakby jakiś wtrysk przerywał z kolei jak się rozgrzeje problem znika co z drugiej strony eliminuje wtryski. Z przyśpieszeniem nie mam problemów. Co może być powodem wypadania zapłonu?? Proszę o sugestie za które z góry dziękuję.
_________________
Żyj i daj żyć innym
Powrót do góry
gadu-gadu
wujarap

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16V+LPG 2002
Piwa: 10/0
Wysłany: Sro 01 Lut 2012, 13:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Kolego ja wyczyściłem wtryski i ten problem ustał.

Teraz szukam przyczyn dziwnych metalicznych odgłosów przy przyspieszaniu oraz na zimnym na jałowym biegu.

Pozdrawiam
Napisz po naprawie - co było przyczyną
Powrót do góry
jaromir

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 202

Posiadane auto: citroen C5 2.2 HDI 2002r.kombi
Piwa: 6/4
Wysłany: Czw 02 Lut 2012, 06:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Witam w dislach to początek końca dwumasy .
Powrót do góry
Zieluchh

Czytelnik



Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Z-ów
Posiadane auto: Citroen C5 2,0 16V +sekwencja Lovato
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Lut 2012, 17:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Do mnie ciągle przemawiają te szklanki. Jak by to były wtryski to by szarpał i tarpał a tak nie jest. Odpalam i jak ustaje ssanie to trzęsie budą. Ruszam wszystko w porządku, kilka km i wchodzi w stan awaryjny. Można jakoś te szklanki sprawdzić??
_________________
Żyj i daj żyć innym
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 03 Lut 2012, 17:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
żelazny

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chełm
Posiadane auto: citroen c5 hpi 2,0 l, 2004, benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Lut 2012, 20:31
Temat postu:

Antipollution fault


Witam.
Mam ten sam problem. Byłem w serwisie, podłączyli pod komp i pokazało
kilka pozycji z czego wynika, że mam do wymiany cewkę zapłonową.
Niżej podaję 4 usterek, które znalazł komp w serwisie:
1.P0485 Test sprawdzający dmuchawy chłodzenia
Konfiguracja nieprawdopodobna
2.PO352 Cewka zapł B obwód pierwotny/wtórny
Sygnał za duży
3.PO170 Korekta paliwa (rząd 1)
Zakłócenia działania
4.PO351 Cewka zapł A obwód pierwotny/wtórny
Sygnał za duży
Nie wiem czy po wymianie na 100% usterka będzie usunięta.
Koszt cewki to kwota ok 300 zł (nowa Allegro)
Moje C5 po pojawieniu się tego komunikatu jeździ normalnie bez trybu awaryjnego. Czasami ale rzadko na postoju przy wolnych obrotach potrafi zgasnąć.
Jeszcze nic nie wymieniałem. Zobaczę co będzie się działo dalej.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
szysza1985

Debiutant



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: C5 2.2 HDI 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Lut 2012, 22:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Witam - od miesiąca jestem posiadaczem c5 - juz pierwszego dnia jak jechałem w małą trase wyskoczył mi komunikat Antipollution fault, do tego zapaliła sie kontrolka z ASR kontrolka silniczka, i service, auto straciło na mocy, po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu go po 5 min, kontrolka z ASR zgasła odzyskał moc ale komunikat i i napis service został, po chyba 5 uruchomnieniu silnika wszystko zgasło i szczesliwy ze mnie nie razi nic pomaranczowego pojechałem do domku, problem pojawił sie znowu gdy wyruszyłem po raz drugi w trase, oczywiscie kolejnosc poprzednich działań przyniosła efekt i problem znowy znikł, teraz wiem ze problem powstaje tylko i wyłącznie jak chce jechac gdzies dalej, po miesie niema zadnego problemu, ale tylko wjade na autostrade dobrze sie nie rozpedze i juz na nowo ten sam problem, po miescie moge jechac 100km 130km i nic a cytrynka poczuje tylko autostrade to nawet 90 nie przekrocze i juz problem, filtr cząsteczek stałych jest nowy wymnieniony rok temu, wiem to z faktur które otrzymałem od poprzedniego właściciela, czy ktos ma pomysł co to moze byc jeszcze ? moze poprostu jak bede jechał w trase to omine autostrady Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
GRZEGORZ SZKLARSKI

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno/Wielkopolska
Posiadane auto: CITROEN C5 2.0 SX -lpg-automat. 136 KM 2002
Piwa: 11/1
Wysłany: Nie 26 Lut 2012, 15:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


ANTYPOLUTION fault. to może być wszystko co załuca prace silnika np.
cewka .świece złe paliwo olej w świecach spadki napięcia.


Ostatnio zmieniony przez GRZEGORZ SZKLARSKI dnia Pon 09 Kwi 2012, 14:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
szysza1985

Debiutant



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: C5 2.2 HDI 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Lut 2012, 15:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


wiem, tylko ze komunikat znika sam po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu, gdyby to było stałe to rozumie cos z ogólnym spalanie wtryskiem czy cos, ale znika i auto zachowuje sie normalnie, problem pojawia sie zazwyczaj gdy jade oko 90km oko 3 do 5 min, gdy jade szybciej i agresywniej to jest wszystko ok
Powrót do góry
gadu-gadu
wujarap

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16V+LPG 2002
Piwa: 10/0
Wysłany: Pon 27 Lut 2012, 08:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Zgaduję że możesz mieć problem z dogrzewaniem FAP'a.
Spróbuj agresywnej jazdy na początku a później zamulaj...
Autko w tym wieku ma już pewnie zawalony filtr FAP jak i katalizator
Przypuszczam że czeka Cię trudna diagnostyka i raczej kosztowna naprawa
ale szukaj na forum jest sporo tematów o twoim problemie
Jest też kilku forumowych magików od C5 na śląsku
Powodzenia - i pamiętaj opisać rozwiązanie problemu...
Powrót do góry
szysza1985

Debiutant



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: C5 2.2 HDI 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Lut 2012, 22:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


autko ma pare latek ale filtr cząstek stałych był wymieniany jakies 2 lata temu i ma przejechane zaledwie 40tys na nowym filtrze
Powrót do góry
gadu-gadu
wojtom2

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: citroen c5 3.0 v6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Kwi 2012, 09:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Zieluchh napisał:
Witam !
Jestem tutaj nowy. Citroenem śmigam ponad pół roku. Jest to C5 2,0 16V benzyna + gaz sekwencyjny z roku 2003 w wersji Exclusive. Ostatnio co jakiś czas auto wchodzi mi w tryb awaryjny i wyświetla się komunikat Antipoluttion Inoperative. Podłączyłem auto pod kompa i wykazał mi błąd P0300 czyli wielokrotne wypadanie zapłonów. Dzieje się tak tylko i wyłącznie na benzynie (zanim auto przełączy się na gaz). Dodam również że komunikat również sam znika po jakimś czasie. Z tego co wyczytałem może to być spowodowane świecami, cewką i wtryskami. Świece wymieniłem zaraz po kupnie auta wiec zostaje cewka i wtryski. Czy mogę sam sprawdzić działanie tych podzespołów? Auto jak jest zimne na wolnych obrotach dziwnie trzęsie silnikiem, tak jakby jakiś wtrysk przerywał z kolei jak się rozgrzeje problem znika co z drugiej strony eliminuje wtryski. Z przyśpieszeniem nie mam problemów. Co może być powodem wypadania zapłonu?? Proszę o sugestie za które z góry dziękuję.

Witam wszystkich.
Też jestem nowy na tym forum i mam podobny problem jak kolega posiadam c5 exclusive 3.0 2001 w gazie wyświetla się komunikat ANTIPOLLUTION FAULT i coś z katalizatorem (dokładnie nie pamiętam tej formułki) komunikat się pali jak i kontrolka silnika i napis serwis. Autko zapala normalnie i pracuje równo, ale gdy się nagrzewa i ma się przełączyć na gaz przechodzi w tryb awaryjny:( Zauważyłem że jak go zgaszę i ponownie zapalę i zdąży przełączyć się na gaz wszystko jest OK komunikat wyświetla się dalej ale silnik pracuje normalnie i wszystko jest w porządku może ktoś się spotkał z czymś takim i podrzuci jakąś radę co z tym zrobić?
Powrót do góry
crprog

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen C5 V6
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 21 Lis 2012, 15:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


wojtom2 napisał:

Witam wszystkich.
Też jestem nowy na tym forum i mam podobny problem jak kolega posiadam c5 exclusive 3.0 2001 w gazie wyświetla się komunikat ANTIPOLLUTION FAULT i coś z katalizatorem (dokładnie nie pamiętam tej formułki) komunikat się pali jak i kontrolka silnika i napis serwis. Autko zapala normalnie i pracuje równo, ale gdy się nagrzewa i ma się przełączyć na gaz przechodzi w tryb awaryjny:( Zauważyłem że jak go zgaszę i ponownie zapalę i zdąży przełączyć się na gaz wszystko jest OK komunikat wyświetla się dalej ale silnik pracuje normalnie i wszystko jest w porządku może ktoś się spotkał z czymś takim i podrzuci jakąś radę co z tym zrobić?


Źle wyregulowany LPG, skład mieszanki jest zły. Powodów może być wiele od wypadającego zapłonu do starych świec, złego montażu instalacji itp.
Powrót do góry
abcpartner

Czytelnik



Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: C5 2.0 HDI aut 2004 oraz C5 2.0 benz aut
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Gru 2012, 20:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Dwa lata walczylem z Antypolution Fault , wymienialem swiece , cewki , przepustnica , przeprogramowanie komp. , sondy , oleje od 0W30 do 15W40, nawet sprawdzalem pompe oleju, iii nic. Historia byla taka: Nieregularnie auto po dluzszym (min 12h) postoju odpalalo normalnie ale po okolo 30 sec. silnik zaczynal pracowac nierowno , szarpal, wlaczal sie FAULT i byl slaby. Zaobserwowalem , ze po nagrzaniu i okolo 15 min jazdy , wylaczeniu sil. i ponownym uruchomieniu problem znikal. W ASO i na forum wspominano o szklankach, ale ze wzgledu na koszty wymiany radzilem sobie tak: odpalalem zimny silnik, czekalem az zacznie szarpac, dodawalem lekko gazu ( tak na 1200 obr. ) i jak juz wskazowka temp. ruszyla zdecydowanie do gory gasilem silnik, czekalem 5 min i ponownie uruchamialem silnik i juz pracowal normalnie caaaly dzien , oczywiscie po dluzszym postoju wszystko zaczynalo sie od nowa. W koncu trafilem na tanie szklanki w sklepie Inter Cars i przy okazji wym. paska rozrzadu postanowilem je wymienic. Wszystko kosztowalo mnie 1100zl ale bylo warto. PROBLEM ROZWIAZANY - auto odpala i pracuje normalnie, juz zapomnialem co to ANTYPOLUTION FAULT, az wierzyc sie nie chce. Mechanik powiedzial po demontazu i ogledzinach, ze stare popychacze zacieraly sie , auto nie "oddychalo" i dlatego pojawial sie "blad czystosci spalin".
Jesli ktos ma podobne objawy to nie warto kombinowac, tylko od razu wymieniac popychacze. Very Happy
Powrót do góry
bogda

Czytelnik



Dołączył: 11 Cze 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): PODKARPACIE
Posiadane auto: C5 2.0HPI
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 11 Cze 2013, 14:28
Temat postu:

Antipolution fault


Witam.Posiadam C5 2.0HPI.Od jakiegoś czasu "walczę"z komunikatem Antipolution fault.Wymieniłam zawór,wtryski,cewkę,świece,pompę paliwa w baku.Efekt jest tylko taki że niie wpada już w tryb awaryjny na trasie jak wcześniej.Natomiast jak tylko poczuje miasto komunikat się włącza i auto wpada w tryb awaryjny-słabnie.Pomocy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC4 Aircross

38 900

2012r.

211 000 km

łódzkie

CitroenC4

22 900

2012r.

227 240 km

mazowieckie

CitroenC3

18 900

2010r.

227 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

19 900

2014r.

125 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

29 800

2013r.

147 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System