Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
citron5

Czytelnik



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): żagań
Posiadane auto: C5 break
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 23:45
Temat postu:

Re: RE


zwiastun78 napisał:
Już po sprawie zapalił i ma się dobrze według mechanika był bardzo mocno zalany i dlatego nie chciał palić. Ale z to mam inny problem mianowicie posiadam czujniki parkowania front i tył i wyskakuje na komputerze parkering asistans faulity i kontrolka serwis. Po jakimś czasie gaśnie ale czujniki nie działają co zrobić z tym fantem czy obejdzie się bez serwisu poradzcie coś panowie



Wystarczy, że jeden z czujników został uszkodzony i cały system nie działa. Objawia się to takim właśnie komunikatem. Jeśli auto jest w miarę nowe, to może oznaczać, że mechanik podmienił czujnik (cena w salonie 380 zł) na stary - uszkodzony. Pozdrawiam.
Powrót do góry
silver2191

Czytelnik



Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): szkocja UK
Posiadane auto: C5 2002 1.8 petrol LX
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 09:20
Temat postu:

Antipolution fault


Panowie bez paniki 5 lat pomykam moim c5 i zawsze problem się pojawia po tankowaniu na Tesco Jak dolewam na Morisson czy shell nie ma problemów wymiana gazowa spalin zawsze się włącza gdy gówniane paliwo dolejesz żadne ASO nikt nic nie pomaga bo to po prostu syf jest wlewany do gara waha ma być dobrej jakości co zresztą jest napisane w insrtukcji uzytkownika posiadam model 1.8 LX rocznik 2002 i na przeglądach Technicznych mój mechanik zawsze co roku mówi mi że mam [cenzura]ć od niego z tym klamotem bo On na mnie nie zarabia w ciagu 5 lat na naprawy i całą obsługe zapłaciłem dokładnie 423 Funty i ktoś mi powie że złe auto tylko cytryna !!!! Teraz wymieniam na model 2009 czarna skubana rasa piękna już niedługo

Pozdrawiam Forumowiczów Razz
Powrót do góry
skype status
damkorb

Czytelnik



Dołączył: 01 Maj 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Maj 2011, 09:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Witam!

Tak jak u wielu z was wyskoczyło mi Antipollution Fault. Bardzo bym prosił o pomoc w zdiagnozowaniu problemu a objawem usterki chyba dość charakterystycznym jest to że ani na biegu ani na luzie nie mogę przekroczyć 3 tys obrotów. Strzałka po prostu się zatrzymuje na obrotomierzu na 3 tys i żebym wciskał gaz do dechy dalej nie pójdzie. Z góry dzięki za pomoc.
Powrót do góry
atel1

Czytelnik



Dołączył: 15 Kwi 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żnin
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2,0 HDI 2001;Nissan Sunny 2,0 d kombi 1992
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Maj 2011, 11:05
Temat postu:

Antipollution Fault


damkorb napisał:
Witam!

Tak jak u wielu z was wyskoczyło mi Antipollution Fault. Bardzo bym prosił o pomoc w zdiagnozowaniu problemu a objawem usterki chyba dość charakterystycznym jest to że ani na biegu ani na luzie nie mogę przekroczyć 3 tys obrotów. Strzałka po prostu się zatrzymuje na obrotomierzu na 3 tys i żebym wciskał gaz do dechy dalej nie pójdzie. Z góry dzięki za pomoc.


Witam. Jestem tu nowy i od niedawna mam C5 2,0 HDi z 2001 r bez FAP.,ale podzielę się moimi doświadczeniami z tym błędem. od kilku dni wyskoczył mi ów komunikat,naczytałem się o nim na tym forum i co zrobiłem-poczyściłem wszystkie dostępne bez wybebeszania silnika styki,wymieniłem filtr powietrza odłączałem akumulator itp. Po odpaleniu silnika nastąpiła załamka-błąd pozostał,a na domiar złego silnik wszedł w tryb awaryjny-tak jak kolega pisze 3000 obrotów i ni chu chu więcej. Pomyślałem,że już sam nic z tym nie zrobię i postanowiłem zajechać do magika z komputerem,żeby zdiagnozował usterkę. Wstałem rano ,zaszedłem do hydrolotu i co? Nie odpalił wogóle-akumulator padł...Na szczęście miałem w aucie obok sprawny,podmianka i kolejne zdziwienie. Auto odpaliło bez problemu(oczywiście jak w takich przypadkach immobilizer na początku dawał znać) i po błędzie Antipollution Fault nie było śladu(dodam,że wcześniejsze odłączanie akku nie dawało żadnych rezultatów),auto jeździ jak malina.Podejrzewam,że słaby akku miał sporą winę w powstaniu tegoż błędu, co prawda jestem mechanikiem,ale nie samochodowym,więc moje domysły mogą być błędne.Auto jest jednak sprawne od kilku dni i mnie to cieszy.
Powrót do góry
TOKO

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 115
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdynia
Posiadane auto: C5 Break 2.0 HDI (2003 r.)
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 03 Maj 2011, 22:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


takie małe info ...


nawet jak naprawicie bład bez "wyłączenia" go przy pomocy Serwisowego kompa... to przekonacie się dopiero o jego naprawie na desce rozdzielczej po 3cim sprawnym uruchomieniu pojazdu Smile


czyli... jeżeli coś wywoła bład? naprawicie to bo np. wiecie ze to filtr byl przyczyną. Dopiero za 3cim poprawym lub po trzecim poprawnym uruchomieniu silnika powinien zniknąć.....

ot tak dla informacji. Smile nie jestem pewien czy praktycznie samochód normalnie powinien chodzić a dopiero ikonka znika po 3cim razie czy... też samochód dopiero normalnie chodzi po zniklnięciu ikonki. Nie jestem pewien.


pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 03 Maj 2011, 22:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mrsoprano

Debiutant



Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 1.8 hpi 2001r
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 04 Lip 2011, 14:03
Temat postu:

antipolution fault


Mialem to samo przy czym swiecila mi sie kontrolka od silnika . otwieralem maske i na gorze jest kostka z prawej strony od kabiny rozlaczylem ja i ponowne podlaczenie i po kilku minutach gasla kontrolka az do nastepnego razu.Tez kazali mi wymienic cewke i swiece .Swiece wymienilem nic nie dalo az pojechalem do innego mechanika jak sie zaswiecila ta kontrolka od silnika podlaczyl kompa i odrazu mi powiedzial ze trzeba wymienic przewod od odpowietrzenia zrobilem to i u mnie pomoglo problem z glowy
Powrót do góry
gadu-gadu
witfen

Debiutant



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C5 II, SX, 2.0d, 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 11 Lip 2011, 14:09
Temat postu:

Re: antipolution fault


U mnie pomogła wymiana aku na nowy. Po 5 latach oryginalny powoli padał. Antipollution fault wyskakiwało regularnie przez rok przed wymianą, teraz jak ręka odjął.
Powrót do góry
magilla61

Czytelnik



Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): London
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Wrz 2011, 12:48
Temat postu:

Re: Antipollution Fault


beniovski2 napisał:
Wyświetlił mi się ten napis parę dni temu, silnik wszedł w stan awaryjny a dzisiaj w czasie jazdy zgasł, tak trwało przez 10 min bez żadnej reakcji, po 10 min. silnik zaskoczył ale ponownie zgasł po ujechaniu 200 metrów, później odpalił. Teraz pracuje w stanie awaryjnym, prosze poradzcie czy można takim autkiem jechać czy lepiej sie nigdzie nie wybierać. Crying or Very sad
Wymien zawor pompy wtryskowej CR koszt ok 500zł mozna samemu wymienic Razz
Powrót do góry
skype status
morix000

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): kozienice/mazowieckie
Posiadane auto: c5 2005 1,6hdi
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 03 Paź 2011, 22:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


witam.wczoraj kupilem c5.po przejechaniu kilkunastu kilometrow wyskoczyl komunikat antypolution system defoult / cz cos takiego /w zakresie ok 3000obr cos mu sie miesza w glowie ; nastepuje spadek mocy brak przyspieszenia nawet troche zwalnia po czym nieznacznie dostaje mocy i przyspiesza do max 140km/h.jaka to choroba co go moze bolec co zrobic by go wyleczyc i jak bardzo moze byc kosztowne leczenie.pzdr
Powrót do góry
Joe_Black

Debiutant



Dołączył: 10 Wrz 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen C5 2,0 16V 2001
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 14 Paź 2011, 07:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Witam .

Ja z podobnym pytaniem

Samochodzik to C5 2001r. 2.0 16V z tym zawieszeniem HYDRO 3, oczywiście benzynka.
Wczoraj uzupełniałem płyny (LDS i DOT4 - oczywiście na opuszczonym samochodzie). Żeby mieć pewność w sprawie poziomu LDS autko opuściłem dzień wcześniej wieczorem.
I po dolaniu wszystkiego odpaliłem silnik a tutaj niespodzianka - komunikat "Engine antipollution system fault".

I tez za bardzo nie wiem co teraz zrobić. Czy jeździć, czy szukać jakiegoś mechanika?
Mieszkam w Łodzi, może ktoś zna mechaniora kumatego w C5?
Powrót do góry
Joe_Black

Debiutant



Dołączył: 10 Wrz 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen C5 2,0 16V 2001
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 30 Paź 2011, 22:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


EDIT: Temat sam się rozwiązał tzn. po bodajże 5 uruchomieniu silnika komunikat zgasł i jak do tej pory sie nie pojawił. Zagadką pozostaje tylko
"dlaczego był"
Powrót do góry
marcinpolice

Czytelnik



Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Police
Posiadane auto: citroen c5 kombi 2.2hdi 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Paź 2011, 16:22
Temat postu:

Antipollution Fault


Witam moze mi ktos pomoże?Co jest z tym antypollution fault bo mi sie włącza i niemoże mi mechanior wykminić.Razem z antipollution wchodzi mi w tryb awaryjnyczyli brak mocy i dodatkowo esp/asr wyłączony.Dodam że zawór czyszczony,filtr fap wypalany, wymieniony czujnik temperatury przed filtrem fap bo był walnięty,powymieniane wszystkie filtry,a błąd jak wskakiwał tak wskakuje.Na kompie pokazuje natomiast cały czas błąd związany z czujnikiem temperatury na fapie,że brak masy czy jakoś tak,i błąd związany z różnicą ciśnienia doładowania ale ten bajer był sprawdzany i niby wszystko gra.Pomocy ludziska bo już tyle się z tym męcze że mnie łapie padaka.
Powrót do góry
rjan

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 330
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: C5 MK1 2,2 HDi 2001 Exlusive BVA
Piwa: 14/0
Wysłany: Czw 03 Lis 2011, 08:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


Odpowiedź prawdopodobnie znajdziesz tutaj: http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=88508&postdays=0&postorder=asc&start=0
przeczytaj zwłaszcza kilka ostatnich postów jaromira.
Powrót do góry
bajzel1212

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): kołobrzeg
Posiadane auto: citroen c5 2,0hdi 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Lis 2011, 19:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


witam
mam problem z 2,0hdi 2006r. oczywiście antypollution fault - wymieniłem aku, filtr paliwa, filtr powietrza i zaślepiłem egr a silnik dalej ciężko odpala, nierówno chodzi i do momentu zapalenia się błedu antypollution fault wkręca się na 4tyś obr. a po zapaleniu błędu spada do max 2,8tyś obr. Podczas jazdy jak dochodzi do 2500obr/min wpada w jakieś wibracje cały przód samochodu co to może jeszcze być?
Powrót do góry
Colin555

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): cra
Posiadane auto: c6
Piwa: 13/0
Wysłany: Sro 23 Lis 2011, 19:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Antipollution Fault


podaj kody bledow
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenDS4

37 490

2013r.

193 277 km

pomorskie

CitroenC5

23 990

2011r.

254 754 km

pomorskie

CitroenC3 Picasso

17 999

2009r.

236 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenDS4

46 900

2016r.

106 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

54 800

2018r.

141 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System