Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) problem z klimatyzacją



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Czw 10 Cze 2010, 20:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z klimatyzacją


Ale po co tu pytasz? skąd można wiedzieć co się stało? Wracaj do warsztatu gdzie robiłeś klime i reklamuj!
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
rjan

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 330
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: C5 MK1 2,2 HDi 2001 Exlusive BVA
Piwa: 14/0
Wysłany: Czw 10 Cze 2010, 20:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z klimatyzacją


Pompa klimatyzacji jest zatarta.
Dopóki klimatyzacja była pusta pompa nie załączała się, więc wszystko działało normalnie. Po napełnieniu załącza się i blokuje pasek, tym samym paskiem napędzany jest alternator, stąd brak ładowania.
Powrót do góry
rjan

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 330
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: C5 MK1 2,2 HDi 2001 Exlusive BVA
Piwa: 14/0
Wysłany: Pią 11 Cze 2010, 16:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z klimatyzacją


Nie upieram się. Być może sprężarka jest sprawna a wyje bo jej smutno.
Powrót do góry
rjan

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 330
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: C5 MK1 2,2 HDi 2001 Exlusive BVA
Piwa: 14/0
Wysłany: Pią 11 Cze 2010, 20:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z klimatyzacją


Nie wiem jak z za dużą ilością czynnika, wydaje mi się ze serwis powinien wiedzieć ile tego ładuje i załadować odpowiednią ilość.
Chyba najlepiej będzie jeżeli pojedziesz do tego serwisu, niech sprawdzą czy czegoś nie spieprzyli.
Powrót do góry
wojoZT

Czytelnik



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Newcastle west
Posiadane auto: Citroen C5 LX 1.6HDi 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Paź 2010, 00:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z klimatyzacją


Witam wszystkich
Jestem posiadaczem C5 LH 1.6HDi z klimatronikiem i po wlaczeniu klimatyzacji slyszalny jest lekki ale denerwujacy pisk zaznaczam odrazu ze gdy klima zostaje wylaczona pisku juz nie slychac. Rowniez chlodzenie pozostawia do zyczenia gdyz po ustawieniu na 17 lub 18 stopni wcale w aucie nie robi sie zimno[jak mialem passata z klimatronikiem to przy 17stopniach bylo naprawde zimno] naprawde dlugo trzeba czekac jak rowniez zauwazylem ze dla pasazera wieje chlodniejsze powietrze niz dla kierowcy[ po stronie kierowcy leci letnie]. Z cieplym powietrzem niema problemu wieje odrazu jak tylko jest cieply silnik. Dodam jeszcze ze klima byla nabita w sierpniu.
I jeszcze jedno pytanie czy mozna zmienic klimatyzacje jednostrefowa na dwustrefowa poprzez zmiane jednostki sterujacej?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 09 Paź 2010, 00:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Adizg

Debiutant



Dołączył: 16 Lip 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgierz
Posiadane auto: Citroen C5 MKI 1.8
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Maj 2014, 17:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z klimatyzacją


Wiadomo czego to była wina?

Mam taki sam problem, po włączeniu klimatyzacji wskazówka ładowania opada.
Powrót do góry
Raynor

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 275
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeg
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI 138, FAP, automat AM6, HA3+
Piwa: 15/5
Wysłany: Sro 21 Maj 2014, 21:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z klimatyzacją


Adizg napisał:
Wiadomo czego to była wina?

Mam taki sam problem, po włączeniu klimatyzacji wskazówka ładowania opada.


Koło pasowe sprężarki jest załączane poprzez podanie prądu na elektromagnes przyciągający to koło co powoduje jego napędzanie przez pasek osprzętu. Zwarcie albo zatarcie koła pasowego - możliwe przyczyny takiego stanu rzeczy.
Powrót do góry
krys.ba

Debiutant



Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska okolice Krakowa
Posiadane auto: C5 2001 2.0 benzyna, Vectra A 1,6
Piwa: 1/4
Wysłany: Wto 22 Lip 2014, 18:28
Temat postu:

problem z klimatyzacją


Witam mam podobny problem. Pewnego dnia podjechałem pod sklep z działającą klimatyzacją, zgasiłem auto i gdy je ponownie odpaliłem to było słychac metaliczny dźwięk . Kiedy pojechałem do warsztatu stwierdzono wadę sprężarki. Zamówiłem używaną (chociaż kolega podpowiedział mi ,że to może tylko to koło sprzęgłowe od napędu)po montażu nowej klima działała tylko jeden przejazd chyba bo kiedy na drugi dzień jechałem to już nie chłodziła. Czy można jasno stwierdzic ,że sprężarka jest wadliwa pytam bo oczywiście zabrałem ze sobą swoją używaną ,którą zdemontowali z mojej C5 w obawie o stan tej kupnej.(jutro rano jadę do warsztatu gdzie mi to montowali) Crying or Very sad
Powrót do góry
Raynor

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 275
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeg
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI 138, FAP, automat AM6, HA3+
Piwa: 15/5
Wysłany: Sro 23 Lip 2014, 07:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z klimatyzacją


Ja pie..... [cenzura]!!! Ludzie, jeździe do prawdziwego warsztatu zajmującego się klimatyzacją a nie do ludzi z banerem na płocie "serwis klimatyzacji" w postaci kupionej maszyny do podawania czynnika. Ci ludzie nic nie wiedzą, nic wam nie zrobią. Oni tylko kupili maszynę i jedynie co potrafią to ją podłączyć i wybrać markę samochodu. Resztę robi maszyna. Oni w ogóle nie muszą myśleć, znać się, cokolwiek szukać. Bo tak jeździcie, 100 razy, wymieniacie kompresor (bez sprawdzenia go na maszynie...) a klima i tak nie działa. Układ klimatyzacji to prosta zasada działania ALE wymaga wiedzy z czego się składa, od czego jego działanie zależy, co nim steruje i jak to działa (niskie i wysokie ciśnienie). Potem mamy 1000 wątków w stylu "klima nie pracuje", "nie wieje chłodem", "wentylator nie pracuje", "piski z okolic kompresora", itp.
Powrót do góry
krys.ba

Debiutant



Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska okolice Krakowa
Posiadane auto: C5 2001 2.0 benzyna, Vectra A 1,6
Piwa: 1/4
Wysłany: Sro 23 Lip 2014, 10:03
Temat postu:

problem z klimatyzacją


Czuje się jak idiota. Człowiek myśli ,że ludzie którzy mają warsztat z tradycjami od 25 lat są godni zaufania ale jest oczywiście inaczej. Nie wiedziałem ,że nie mają stanowiska do kontroli sprężarki poza autem.
Wyrzuciłem w błoto 500zł i jestem teraz w d...Ani odesłac tej którą kupiłem bo trzeba ją zdemontowac a nie mam znowu co założyc .W tej którą kupiłem używaną sprawdzałem to po załączeniu klimy nie obraca się oś sprężarki
Przede mną kolejne wydatki które jedynie podniosą koszt naprawy . Nasuwa się powiedzenie ,,Co tanio to drogo''
Sad
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Sro 23 Lip 2014, 19:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z klimatyzacją


Witam Twisted Evil to czy sprężarka jest wadliwa to może stwierdzić mechanik od klimatyzacji - nie taki jak napisał Raynor gościu z butlą do nabijania klimy Twisted Evil . Powiem Ci tak na moim przykładzie - 2 lata klima chłodziła , rok dobrze , drugi rok mniej chłodziła albo i wcale ale to było na jesień tamtego roku . Więc zaczęło się robić gorąco - robię klimę , nabiłem u takiego ,,mechanika z butlą '' i stwierdził , że czynnik ucieka bo mam dziurkę w przewodzie po skraplaczu i przy sprężarce te węże co do niej wchodzą są za luźne i tamtędy też może czynnik uciekać . Kupuję używaną oryginalną rurkę ze skraplaczem , montuje i zonk wąż też lata w sprężarce . Jadę kupić uszczelki do klimy bo myślę sobie sam zrobię klimę , tu też zonk - nikt mi tych uszczelek pojedynczo nie sprzeda bo maja tylko dla serwisów całe pudełko tych uszczelek . Pytam się innego gościa od klimy czy mi sprzeda te uszczelki - odp. nie , za to może mi klime naprawić tylko trzeba auto u niego zostawić - uważa mnie chyba za debila , który nie kuma o co chodzi - wymiana gumek + nabicie klimy czas góra 2 godziny i skasuje mnie gdzieś na 5 stówek Twisted Evil No nic biorę auto i jadę pod adres jaki mi gość podał , że ten inny tylko klimy naprawia . I rzeczywiście Laughing gość naprawia lodówki i klimatyzację , za 150 zeta wymienił mi na miejscu gumki , nabił klime stwierdził , że czynnik nie ucieka klima szczelna tylko mam sprężarkę do wymiany Twisted Evil Pytam się Niego ile sprężarka kosztuje odp. od 100 do 1000 i się nie pomylił . Zadzwoniłem do sklepu i się pytam ile sprężarka do mojego citroena C5 2005 r 2.0 HDi 136 KM - regenerowana 700 zł ale muszę zostawić starą , nowa 1500 zeta Shocked jadę kupić używaną - kupiłem za 250 zeta . Jutro jadę montować - przekładka 50 zeta jak u Niego to zrobię . Tak , że kolego lepiej poszukać małego zakładu jak ja z prawdziwego zdarzenia , niż jak to napisał Raynor kulać się po pseudo ,, mechanikach od klimy tylko z butlą do nabijania czynnika '' Suma summarum mi też sprężarka piszczy - mało powiedziane ale wiem co ją boli Twisted Evil niesprawność
Cytat ,,W tej którą kupiłem używaną sprawdzałem to po załączeniu klimy nie obraca się oś sprężarki '' czyli elektromagnes nie załącza Ci sprężarki - tak bynajmniej twierdzi mój mechanik od klimy . Jak nabił klimę to sprawdził w pierwszej kolejności czy ten elektromagnes załącza klimę - przy okazji dał mi mały wykładzik , za który jestem wdzięczny Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2835
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 253/2
Wysłany: Czw 24 Lip 2014, 03:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z klimatyzacją


Uszczelki do tych węży do sprężarki można kupić na szt. w serwisie Citroena, koszt jednej około 5-8zł.

Więc czasem warto zadzwonić do serwisu i zapytać o oryginał.
(Tak samo wyglądała sytuacja z anteną - serwis koszt bata około 18zł + stopka 28, np alledrogo koszt używki 50zł !)

W niektórych modelach sprężarek faktycznie węże wchodzące do kompresora są "luźne" i tak ma być.

Podczas wymiany sprężarki klimy do nowej (regenerowanej) powinno się zalać odpowiednią ilość oleju do klimy, który to spełnia zadanie smarowania kompresora i innych podzespołów, a także uszczelniania połączeń.
Także podczas odsysania czynnika, a także podczas gwałtownego rozszczelnienia klimy może nastąpić ubytek tego oleju.
Więc fachowiec powinien ten ubytek uzupełnić odpowiednią ilością oleju, do tego o odpowiedniej lepkości. Zbyt mała ilość powoduje pracę kompresora na "sucho" i w efekcie zatarcie lub krótszy żywot.

Czy był kompresor przed montażem zalany olejem?
Za dużo też niedobrze bo powoduje że kompresor który powinien sprężać gaz spręża też więcej płynu i jest mu ciężko Smile i może powoduje mocne obciążenie paska osprzętu.
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Czw 24 Lip 2014, 20:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z klimatyzacją


Witam Twisted Evil no niestety zakup sprężarki okazał się nietrafiony . Z powodu braku naklejki na mojej sprężarce kupiłem z wyglądu taką samą a jednak inną Evil or Very Mad W tej co kupiłem rozstaw uchwytu do mocowania sprężarki był nieco szerszy niż w mojej - no nic sprężarkę oddałem i szukam dalej na aledrogo Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
lolek919

Debiutant



Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ciechanów
Posiadane auto: Citroen C5 kombi, 1.8 +LPG, 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Lip 2014, 21:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z klimatyzacją


Niestety i mnie ten problem spotkał. Jakoś mi coś świszczy przy zwiększaniu obrotów a dzisiaj niechcąco przykapowałem, że na postoju spada ładowanie... Confused Może lato się szybko skończy i obędzie się póki co bez kosztów Very Happy
Powrót do góry
wiata3

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Citroen C5, 2,0 HDI, 2009
Piwa: 0/6
Wysłany: Pią 17 Kwi 2015, 20:24
Temat postu:

Problem z kimatyzacją


Witam!!!! Podłącze się i zapytam czy w przypadku niesprawnego wentylatora, klimatyzacja się włączy??? Byłem na serwisie klimatyzacji i po podłączeniu maszyny pan stwierdził, że nie może wzbudzic wentylatora, dodam ze komputer wykrywa następujące błędy: wentylator 1 P0691 i zespół wentylatorów P0495, bezpieczniki ok, co można jeszcze sprawdzic w tym wypadku??? Auto to c5 2009 2,0 hdi 136km, wentylator ma wbudowany w sobie moduł i chyba nie da sie go sprawdzic na krótko, chyba że sie myle, stycznik?? Jak moduł by padł to wentylator by nie działał???? prosze o jakieś podpowiedzi, z góry dziękuje
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


CitroenC4 Grand Picasso

66 300

2017r.

90 328 km

podkarpackie

CitroenBerlingo

50 100

2018r.

176 003 km

podkarpackie

CitroenC3 Aircross

47 900

2017r.

152 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

29 800

2013r.

147 000 km

śląskie

CitroenC4

21 900

2011r.

176 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System