Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C3 ) nie odpala C3 03r 1,1iprzy zapłonie świecą światła postojowe



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
citroen c3

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubaczów
Posiadane auto: c3 1,1i
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Lut 2011, 00:20
Temat postu:

nie odpala C3 03r 1,1iprzy zapłonie świecą światła postojowe


Witam i potrzebuje pomocy, Dziś zrobiłem ze 40 km wszystko ok. Zajechałem do szwagra pod garaż ,który jest od poziomu ulicy zaniżony o jakiś metr i cofnąłem z powrotem na ulice,zgasiłem po 6 godzinnej przerwie nie odpalił.Może to spowodowało tą awarie że gwałtownie zjechałem pod ten garaż i cofnąłem .Cały czas po przekręceniu kluczyka świecą się światła postojowe i chodzą wycieraczki .Silnik kreci ale nie odpala.Jak przekręcam włącznik od świateł to nie zaświecają się.Proszę o rade i z góry dzięki pozdrawiam.
Powrót do góry
PinkFloyd

Dyskutant



Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): USA
Posiadane auto: Audi A2 2005r 3 szt.
Piwa: 4/3
Wysłany: Wto 22 Lut 2011, 10:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) nie odpala C3 03r 1,1iprzy zapłonie świecą światła postojowe


Podejrzewam coś z BSI. ostatnio koledze nie odpalał i chodziły wycieraczki, okazało sie, ze ma zimny lut w BSI. Dał do naprawy i jest ok. To częsta przypadłośc z tymi BSI w Citroenach i Peugeotach. Zobacz czy w BSI nie ma wody, spróbuj je stuknac może załapie. Zostaje podłączenie do komputera diagnostycznego aby stwierdzić problem.
Powrót do góry
citroen c3

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubaczów
Posiadane auto: c3 1,1i
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Lut 2011, 17:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) nie odpala C3 03r 1,1iprzy zapłonie świecą światła postojowe


Problem już rozwiązany.Miałem zamontowane na pilota otwieranie i zamykanie centralnego zamka.Kupiłem na giełdzie za 70 zł.parę lat działało aż do wczoraj.Przy otwieraniu auta zaczęła wyć syrena ale auto się nie otworzyło wcisnąłem dwa przyciski na raz i przestało wyć.Auto otworzyłem kluczem i do palenia,silnik kreci ale wycieraczka chodzi i świecą postojówki. Wyciągnąłem ten niby alarm z kostki i sam próbowałem szukać przyczyny tej awarii ale nie udało się.To zaholowałem auto do mechanika podpiął pod komputer i nic nie wykazało.Po wielu próbach palenia itd. zaczął padać akumulator i podpiął prostownik żeby doładować,jak się już doładował z godzinę to trwało nagle usterka zniknęła auto normalnie chodziło.Stwierdził że słaby akumulator i coś rozłączyło wiec pojechałem autem kupić nowy akumulator,założyłem odpaliłem i ok. Ale gdy znowu założyłem ten niby alarm to dalej wycie syreny i problem od nowa się pojawił i dalej pod komputer i nic.Wyciągnąłem dalej to ustrojstwo.Akumulator nowy a usterka jest.Wiec stwierdziliśmy żeby dać go pod prostownik i po 20 minutach usterka zniknęła jak się doładował do 13,5volt nie odpinając klemy teraz jest ok a ten niby alarm wyrzuciłem. Czyli przy tej usterce potrzebował wzbudzenia większym prądem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C3 »

Opinie o samochodach Citroen C3 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C3 ) Nadwozie.


CitroenC8

30 900

2011r.

234 000 km

śląskie

CitroenC3 Picasso

23 900

2012r.

134 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Picasso

27 777

2014r.

179 000 km

pomorskie

CitroenC1

24 500

2015r.

64 299 km

pomorskie

CitroenDS4

53 900

2015r.

190 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System