Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Kolizja - uszkodzony tył (zderzak itd.) C5 III sedan



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wala9

Czytelnik



Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 07 Lut 2016, 19:13
Temat postu:

Kolizja - uszkodzony tył (zderzak itd.) C5 III sedan


Witam,
miałem typowe zdarzenie drogowe, kobieta wjechała w tyłek mojej cytrynce.

Nie mam kanału i ciężko mi zobaczyć jakie szkody są pod zderzakiem, a są na pewno gdyż w miejscu koła zapasowego jest pogięta blacha...

Czy ktoś z was posiada schemat jakie części składają się na tylną część samochodu (Citroen C5 III 2.2 HDI sedan 2009r.) - chciał bym wiedzieć co tam jest oprócz oczywiście tylnej belki wzmacniającej.

Ewentualnie pojadę z rzeczoznawcą do mechanika na zdjęcie zderzaka.

Orientujecie się mniej więcej jaki koszt naprawy może być z nowym zderzakiem, lub miał ktoś podobne zdarzenie?

Ciekawi mnie jaką wycenę zaproponują.

Poniżej zdjęcia:


Ostatnio zmieniony przez wala9 dnia Pon 08 Lut 2016, 20:15, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Nie 07 Lut 2016, 19:38
Temat postu:

Re: Kolizja - uszkodzony tył (zderzak itd.) C5 III sedan


wala9 napisał:

Ciekawi mnie jaką wycenę zaproponują.

Rozumiem, że zależy Ci na kasie, a nie na bezgotówkowej naprawie?
Obecnie prawo się zmieniło i muszą robić na oryginałach (ja miałem jak na złość dzwona poprzednim autem na 3 dni przed nowymi przepisami i PZU wyceniło mi na zamiennikach co dało 30% wartości uszkodzeń w stosunku do tego co wyceniło ASO).
Jeśli chcesz mieć po prostu zrobione auto to odstaw na bezgotówkową naprawę do ASO i nic Cię nie będzie obchodziło.
Natomiast jeśli chcesz kasę (zgodnie z prawem masz taką możliwość, ubezpieczyciel nie może Ci narzucić formy naprawy) to podjedź do ASO, zapłacisz ok. 100-150zł za oględziny. Zrobią Ci calutki kosztorys, wszystkie części, robociznę itp. Będziesz miał podkładkę do porównania z tym co zaproponuje ubezpieczalnia. Jak dadzą za mało to się wykłócaj. W razie czego zostaje sąd (ja na dniach będę zakładał sprawę sądową PZU).
Pamiętaj też, że na czas naprawy przysługuje Ci samochód zastępczy w klasie nie gorszej niż Twój. Płaci za to ubezpieczyciel sprawcy i nie ważne czy masz auto na firmę czy jesteś osobą prywatną.
Powodzenia Smile
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Nie 07 Lut 2016, 21:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Kolizja - uszkodzony tył (zderzak itd.) C5 III sedan


Miałem podobną sytuację. Wjechał mi motocyklem w tył i uszkodził zderzak, plastikowy spojler dolny i minimalnie zarysował blachę pod spodem.
PZU zrobiło mi wycenę przez telefon na podstawie moich oględzin i pewnie relacji sprawcy. Rzeczoznawca przyjechał by jeżeli nie zgodził bym się z wyceną telefoniczną, lub pewnie gdyby relacja sprawcy była inna niż moja. Zadzwoniłem do ASO aby spytać o ceny podzespołów. Wszystko się zgadzało, więc wziąłem kasę.

U Ciebie będzie już poważniejsza naprawa blacharska i nie wiadomo czy będą wycinać blachę, czy klepać. Zderzak chyba miałeś już kiedyś naprawiany (możliwe że się mylę), to też może obniżyć wartość wyceny.
Na twoim miejscu poczekał bym na wycenę ubezpieczyciela i wtedy skonsultował to z ASO (wystarczy gdy zadzwonisz i opiszesz widoczne uszkodzenia) lub dobrym blacharzem. Masz na pewno kilka dni na akceptację lub odrzucenie wyceny. Oryginalne plastiki do C5 są dość drogie i jeżeli ubezpieczyciel uwzględni wymianę np dolnego spojlera (kosztuje 850 PLN), który można naprawić za 100 PLN, to już zostaje trochę kasy. Tak było u mnie, czarny spojler miał ryskę, a uwzględnili wymianę na nowy. Pod zderzakiem są jeszcze plastikowe kratki, które raczej na pewno popękały. Jeżeli powiesz w ASO, że zdeformowało komorę koła zapasowego, to będą wiedzieć co po drodze mogło jeszcze ucierpieć.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Nie 07 Lut 2016, 22:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Kolizja - uszkodzony tył (zderzak itd.) C5 III sedan


cynamon napisał:
Na twoim miejscu poczekał bym na wycenę ubezpieczyciela i wtedy skonsultował to z ASO (wystarczy gdy zadzwonisz i opiszesz widoczne uszkodzenia) lub dobrym blacharzem. (...) Jeżeli powiesz w ASO, że zdeformowało komorę koła zapasowego, to będą wiedzieć co po drodze mogło jeszcze ucierpieć.

Sama informacja telefoniczna będzie tylko do jego wiadomości. Z ubezpieczycielem wtedy nic nie wskóra, oni muszą mieć papier w postaci kosztorysu z oględzin (jak pisałem wcześniej). Wtedy biorą to pod uwagę. Ba, najlepiej jeśli jeszcze zapytasz w ubezpieczalni sprawcy, z jakimi warsztatami mają ew. umowę. Bo może być tak, że dasz gdzieś auto na oględziny, a oni i tak będą szukać dziury w całym bo powiedzą, że ten zakład nie ma z nimi umowy i autoryzacji. Na ogół jednak z każdym ASO mają umowę i nie będzie problemu negocjować odszkodowania, ale gdy będziesz miał konkretne dowody (kosztorys z oględzin).
Na telefon nie sądzę aby ktoś mu zrobił wycenę. Na 100% powiedzą żeby przyjechał bo na telefon to jak wróżenie z fusów i co najwyżej go spławią (chyba, że jakimś cudem będzie jakiś uczynny pracownik to MOŻE +- coś powie).
Sam miałem kiedyś przykład, że na wstępnych oględzinach wycenili szkodę na nieco ponad 4000 (po wjechaniu w tył mojej służbowej Fiesty), ale jak wzięli auto na podnośnik to nagle wycena urosła do ponad 12 000zł (a z zewnątrz miałem niemal w 100% identyczne uszkodzenia jak Twoje, wydawało się, że to nic takiego).
Sam przerabiałem w życiu kilka dzwonów, głównie autami służbowymi (nie z mojej na szczęście winy) więc troszkę jestem w tym temacie obyty Smile
W Twoim przypadku, nie oszczędzałbym na kosztorysie tylko jechał, żeby porządnie sprawdzili. 150zł to nie majątek, a możesz dzięki temu zyskać kilka tysięcy. Może się bowiem okazać, że naprawa będzie poważniejsza (po tej drugiej fotce widać, że tak może być).
Powrót do góry
wala9

Czytelnik



Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 07 Lut 2016, 22:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Kolizja - uszkodzony tył (zderzak itd.) C5 III sedan


dzięki za przydatne informacje.

Odszkodowania chciał bym dostać tyle ile się należy, bo w przypadku sprzedaży kiedyś auta to ja będę na tym stratny...
Ewentualnie jeżeli wycena będzie za mała to pewnie oddam do ASO dla świętego spokoju Smile

Podobno oddając auto do ASO naprawa jest rejestrowana i można to sprawdzić na podstawie numeru VIN w internecie - prawda to?

Swoją drogą ciekawy jestem, jak rzeczoznawca przyjedzie, to jak on będzie chciał sprawdzić uszkodzenia pod zderzakiem.
Czy na podstawie oględzin uszkodzonej/zdeformowanej komory koła zapasowego uzna wszystkie elementy pomiędzy za uszkodzone czy będzie chciał umówić się na kolejna wizytę w jakimś warsztacie celem zdemontowania tylnego zderzaka lub będzie wciskał jakieś kity, pewnie też jest to możliwe...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 07 Lut 2016, 22:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Nie 07 Lut 2016, 22:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Kolizja - uszkodzony tył (zderzak itd.) C5 III sedan


wala9 napisał:

Swoją drogą ciekawy jestem, jak rzeczoznawca przyjedzie, to jak on będzie chciał sprawdzić uszkodzenia pod zderzakiem.
Czy na podstawie oględzin uszkodzonej/zdeformowanej komory koła zapasowego uzna wszystkie elementy pomiędzy za uszkodzone czy będzie chciał umówić się na kolejna wizytę w jakimś warsztacie celem zdemontowania tylnego zderzaka lub będzie wciskał jakieś kity, pewnie też jest to możliwe...


Wystarczy się schylić, bo tam nie ma żadnej osłony o ile pamiętam. Poza tym, rzeczoznawcy często już z daleka wiedzą co jest uszkodzone.
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Pon 08 Lut 2016, 10:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Kolizja - uszkodzony tył (zderzak itd.) C5 III sedan


wala9 napisał:
Swoją drogą ciekawy jestem, jak rzeczoznawca przyjedzie, to jak on będzie chciał sprawdzić uszkodzenia pod zderzakiem.
Czy na podstawie oględzin uszkodzonej/zdeformowanej komory koła zapasowego uzna wszystkie elementy pomiędzy za uszkodzone czy będzie chciał umówić się na kolejna wizytę w jakimś warsztacie celem zdemontowania tylnego zderzaka lub będzie wciskał jakieś kity, pewnie też jest to możliwe...

Tak jak napisał cynamon, rzeczoznawca ogląda tylko to co widać jak auto stoi na chodniku. Ryzyko masz wówczas takie, że jak pisałem, sporo rzeczy może być z takiego poziomu niewidoczne i możesz być grubą kasę w plecy.
Możesz się umówić na warsztacie z rzeczoznawcą, ale to Ty pokrywasz wówczas koszt takich oględzin, płacąc warsztatowi za użyczenie podnośnika itp. Chyba, że wybierzesz rozliczenie bezgotówkowe w tym warsztacie to wówczas pokrywa to ubezpieczyciel sprawcy. Generalnie jeśli weźmiesz rzeczoznawcę na warsztat to jest to samo co byś zrobił oględziny w takim warsztacie, np. ASO tylko od razu w obecności rzeczoznawcy. No, chyba, że firma ubezpieczeniowa sprawcy ma jakiś swój warsztat do takich oględzin, to wtedy ok. Możesz tam podjechać i wszystko powinieneś mieć gratis. Np. we Wrocku chyba PZU tak ma, ale nie mam 100% pewności. Ja zawsze robiłem tak, że jechałem do ASO na oględziny i miałem porównanie z oceną rzeczoznawcy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Nadwozie.


CitroenC4

49 900

2018r.

129 000 km

wielkopolskie

CitroenBerlingo

76 800

2018r.

93 203 km

podkarpackie

CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

107 000 km

mazowieckie

CitroenC1

24 500

2015r.

64 299 km

pomorskie

CitroenC1

8 790

2007r.

226 631 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System