Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) problem ze sprzęgłem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marian64

Debiutant



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen, C5, 1,6 HDI, 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Kwi 2010, 08:42
Temat postu:

problem ze sprzęgłem


Witam !

Jestem właścicielem Citroena C5 1,6 HDI 2006 r. Mój problem polega na tym, że gdy wciskam sprzęgło i ruszam, to słychac jakiś pisk. czasami zdarza się też, że przy zmianie biegu na wyższy sprzegło "jakby przepuszcza". Co to może być ?
Czy mógłby mi ktos przsłać budowę sprzęgła w tym modelu ?
Z góry dziękuję, pozdrawiam.
Powrót do góry
tadek1509

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ząbki
Posiadane auto: citroen xsara 2002 2.0 HDI MB VIANO 2.2 CDI 2004 AUDI A4 QATRO 1,9 TDI
Piwa: 17/6
Wysłany: Pon 19 Kwi 2010, 22:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem ze sprzęgłem


A ile ma przebiegu -może to byc już sprzęgło do wymiany POZDRAWIAM
Powrót do góry
Marian64

Debiutant



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen, C5, 1,6 HDI, 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Kwi 2010, 12:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem ze sprzęgłem


Witam !

samochód ma przejechane ok. 217 tys. km. To piszczenie pojawia się głównie podczas ruszania.
Powrót do góry
motodawid

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iława Olsztyn
Posiadane auto: Honda Accord VII 2.0 155km, Honda Accord VII 2.4 190km USA
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 16 Maj 2010, 17:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem ze sprzęgłem


Witam!
Ja mam C5 1.6HDI z 2005r i przebieg niby 83tys km.Wszystko wskazuje ze tyle jest.u mnie podobnie slychac takie piski przy ruszaniu ale sprzeglo na pozostałych biegach pracuje poprawnie.Sporzeglo "bierze"prawidłowo ani nie za wysoko anie nie za nisko.PŁYNNIE PRZERZUCA BIEGI.Moze wystarczyłoby wymieniec tylko lozysko ablo docisk?ewentulanie tarca jest juz moze do wymiany???chyba ze konieczna jest wymiana kompletnego sprzegla?
Powrót do góry
gadu-gadu
jankowalski

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/6
Wysłany: Nie 16 Maj 2010, 19:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem ze sprzęgłem


mam podobnie Sad też 80 tyś km (eksploatowany w mieście)
mechanicy twierdzą że najlepiej wymienić sprzęgło z dwumasą

słyszałem też o jakimś zestawie naprawczym który podobno eliminuje konieczność stosowania dwumasy
czy ktoś ma jakieś doświadczenia?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 16 Maj 2010, 19:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
piotr0812

Debiutant



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): morawce
Posiadane auto: Citroen c5 2.2 2002
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 17 Maj 2010, 09:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem ze sprzęgłem


samochody tej klasy ,,diesle.. robią minimum 50 tys rocznie wiec nie ma co się sugerować wskazaniem licznika tylko policzyc ile lat ma auto
Powrót do góry
motodawid

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iława Olsztyn
Posiadane auto: Honda Accord VII 2.0 155km, Honda Accord VII 2.4 190km USA
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 17 Maj 2010, 17:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem ze sprzęgłem


nie ma reguły ze te auta robia 50tys km rocznie chyba ze na taxi albo przedstawiciele chandlowi ale oni raczej jezdza samochodami innej klasy Razz ...w Polsce "przecietny"Kowalski robi rocznie około 20tys km.wiec 5lat=ok100tys km.wiesz ze 50tys kilometrów rocznie to wychodzi dziennie jakies 137km???albo jak wolisz 1000km tygodniowo czyli 4000km miesiecznie.
Powrót do góry
gadu-gadu
wojoZT

Czytelnik



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Newcastle west
Posiadane auto: Citroen C5 LX 1.6HDi 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Paź 2010, 01:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem ze sprzęgłem


Ja ma tak samo w moim C5 1.6hdi z 2005roku podczas ruszania piszczy a na wyzszych biegach jest uczucie jakby sie sprzeglo slizgalo[zawsze to mozna wyczuc gdy podczas jazdy sciagne noge z gazu i wcisne spowrotem to przez moment niema mocy zawyje silnik i zachwile jest dobrze] mam zrobione ponad 160tys km duzo jezdze przecietnie 300-400km tygodniowo
Powrót do góry
raku74

Debiutant



Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Międzyrzecz
Posiadane auto: C5 BREAK 1.6 HDI SX 2005r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 02 Sty 2013, 23:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem ze sprzęgłem


u mnie też jest taki problem. mechanik kazał mi jeździć, aż się coś będzie konkretnie działo.

Na dziś dzień już wiem: DO WYMIANY SPRZĘGŁO (RAZEM Z DWUMASĄ)

Jak sprawdzić: ustaw 120 km/h na tempomacie i włącz go przy prędkości ok. 80km/h najlepiej na najwyższym biegu. jeśli tempomat się wyłączy, to umów się w warsztacie na wymianę kompletnego sprzęgła.

koszt naprawy wraz z wymianą, to ok. 4000PLN
_________________
Jak dbasz, tak masz - powiedział Citroen do właściciela
Powrót do góry
wojoZT

Czytelnik



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Newcastle west
Posiadane auto: Citroen C5 LX 1.6HDi 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Sty 2013, 02:44
Temat postu:

problem ze sprzęgłem


Witam
Zapomnialem o tym temacie calkowicie Very Happy
Dodam tylko tyle ze nie kazdy ma tempomat a jezeli ktos slyszy dziwny odglos podczas ruszania podobny diszczenia i ma diesla to na bank ma do wymiany dwumase, i radze nie czekac bo rozsypie sie jak u mnie to mialo miejsce. Jezeli dogadanie sie z warsztatem to wyciagnie skrzynie i sprawdzi ja za caly zestaw dwumasa+sprzeglo zaplacilem na allegro 1000zl ale to bylo 2 lata temu. Srednio dwumasa wystrzymuje okolo 150tysiecy ale to zalezy kto uzywa samochodu.
Powrót do góry
marek_bog

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Lip 2011
Posty: 183
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C5 Exclusive 2.0HDI FAP 2010
Piwa: 7/2
Wysłany: Pon 07 Sty 2013, 12:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem ze sprzęgłem


raku74 napisał:
u mnie też jest taki problem. mechanik kazał mi jeździć, aż się coś będzie konkretnie działo.

Na dziś dzień już wiem: DO WYMIANY SPRZĘGŁO (RAZEM Z DWUMASĄ)

Jak sprawdzić: ustaw 120 km/h na tempomacie i włącz go przy prędkości ok. 80km/h najlepiej na najwyższym biegu. jeśli tempomat się wyłączy, to umów się w warsztacie na wymianę kompletnego sprzęgła.

koszt naprawy wraz z wymianą, to ok. 4000PLN


Nie jest to niestety takie proste. Pytałem o to dlaczego tempomat miałby się wyłączyć w innym watku, niestety pytanie pozostało bez odpowiedzi. Ja miałem ewidentnie problemy ze sprzęgłem - wyraźnie ślizgało. Było to odczuwalne zwłaszcza na wyższych biegach i podczas przyśpieszania pod górkę.
Zrobiłem tak, jak napisałeś, 80km/h, szóstka, tempomat, tempomatem ustawiłem 120km/h, auto przyśpieszało, sprzęgło bardzo mocno ślizgało, obroty skakały, silnik wył (razem ze skokami obrotów), tempomat się NIE wyłączył. I co z tego miałoby wynikać?
Byłem z autem w ASO, sprzęgło mi wymienili na gwarancji (całe), teraz nic nie ślizga, obroty nie skaczą itp.
Więc wniosek taki, że faktycznie sprzęgło mi ślizgało, a trik z tempomatem nic nie wniósł.
Powrót do góry
gadu-gadu
raku74

Debiutant



Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Międzyrzecz
Posiadane auto: C5 BREAK 1.6 HDI SX 2005r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 07 Sty 2013, 22:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem ze sprzęgłem


Dzięki za odpowiedzi.
Jak kolega opisał trik z tempomatem widocznie się nie sprawdza w każdym przypadku, jednak na kilku wątkach czytałem o takiej formie sprawdzenia.
U mnie się to sprawdziło.
_________________
Jak dbasz, tak masz - powiedział Citroen do właściciela
Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Wto 08 Sty 2013, 11:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem ze sprzęgłem


motodawid napisał:
nie ma reguły ze te auta robia 50tys km rocznie chyba ze na taxi albo przedstawiciele chandlowi ale oni raczej jezdza samochodami innej klasy Razz ...w Polsce "przecietny"Kowalski robi rocznie około 20tys km.wiec 5lat=ok100tys km.wiesz ze 50tys kilometrów rocznie to wychodzi dziennie jakies 137km???albo jak wolisz 1000km tygodniowo czyli 4000km miesiecznie.


Gratuluję dobrego samopoczucia Smile
Bylem kilka razy w Niemczech i osobiście o oglądalem z kilka tysięcy aut różnych marek. Znaleźć 4 letniego diesla, który ma poniżej 130 tys. km to prawie jak wygrać 6 w lotto Smile Ja kupiłem 5-ciolatka z przebiegiem 180 tys i do końca prowadzoną książką i był to najniższy w danej chwili przebieg z pośród oglądanych aut i akceptowanym kolorze (155 tys. km miał jeszcze jasno zielony 2.0 hdi). Jeżeli masz dojście do ASO w Niemczech lub Francji to kupisz auto z małym przebiegiem (ok. 20-30 tys. km/rok) ale musisz zapłacić za niego prawie 50 % więcej niż średnia cena giełdowa w Polsce dla tego rocznika. Jeśli kupujesz z zagranicy 10 letnie auto i liczysz, że będzie miało 120 tys. km to gratuluję optymizmu. Srednia przebiegu to 35-55 tys. km/ rok a rekordzisci mają nawet 100 tys. km rocznie.
Gdzieś czytałem o prostym teście odnośnie przebiegów - wyobraź sobie, że masz dużo więcej wolnej gotówki i zamiast 10 letniego auta możesz sobie pozwolić na auto 2-3 letnie danej marki i zobacz jakie przeciętne przebiegi są dla aut z tego rocznika. Wygląda na to, że najstarsze bryki mają najmniejsze średnie przebiegi Smile
Wytłumaczenie tego jest proste - w nowych autach, które z reguły są jeszcze na gwarancji i serwisowane w ASO łatwo jest zweryfikować przebieg i dlatego z reguły te przebiegi są oryginalne Smile
Odnośnie krajowych aut to tutaj trochę łatwiej jest coś znaleźć pod warunkiem, że auto było cały czas serwisowane w ASO.
Powrót do góry
jackowskipatryk

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 233
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raciąż
Posiadane auto: Citroen c5 1.6hdi 115km 2012r
Piwa: 5/11
Wysłany: Pon 19 Wrz 2016, 08:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem ze sprzęgłem


Bardzo dobrze kolega napisał ja też osobiście byłem w Niemczech po auto można z jeździć całe Niemcy i nie dostaniesz nic w takiej cenie jak u nas bo auta sprowadza się by na nich zarobić za swoją cytrynę zapłaciłem 34tys auto miało nalotu 150tys wówczas 3letnie a przy tym przebiegu wymiana sprzęgła fap infineum to kosztuje zaj..ste pieniądze dlatego cenę można zbić ale większość aut które były po wymianach koszt 15tys euro czyli 2x tyle. A samochody tej klasy naprawdę robią przebiegi rzędu 50tys km rocznie. Praco2ałem tam z niemcem który dojeżdżał ponad 100km dziennie w jedną stronę. U nas nikt sobie tego nie wyobraża. Tam auto to nie jest synonim luksusu tylko narzędzie do pracy. Po 3 latach auto jest wyeksploatawane i bierze następne. A tak w ogóle auta 10 letnie które kupujemy sprowadzone nie przechodzą tuv czyli przeglądu niemieckiego i są chętnie kupowane przez naszych handlarzy a unas wiadomo będzie Pan jeździł i jeździł. Zapamiętajcie jedno DOBRY Samochód w Niemczech jest dużo droższy niż u nas. Wracając do przebiegu miałem przed cytryną auto nowe w 8 lat zrobiłem 146tys a auto głównie stało . Więc jak 10 letnie auto z niemiec ma mieć 100tys nalotu? Mousiałby to być ferrari lub lambo które służą do weekendowych przejażdżek.
Powrót do góry
Mariusz M

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Kwi 2014
Posty: 266
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mogilno/Bydgoszcz
Posiadane auto: Peugeot 308 1.5 HDI AT6
Piwa: 11/5
Wysłany: Wto 20 Wrz 2016, 14:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem ze sprzęgłem


jackowskipatryk napisał:
Bardzo dobrze kolega napisał ja też osobiście byłem w Niemczech po auto można z jeździć całe Niemcy i nie dostaniesz nic w takiej cenie jak u nas bo auta sprowadza się by na nich zarobić za swoją cytrynę zapłaciłem 34tys auto miało nalotu 150tys wówczas 3letnie a przy tym przebiegu wymiana sprzęgła fap infineum to kosztuje zaj..ste pieniądze dlatego cenę można zbić ale większość aut które były po wymianach koszt 15tys euro czyli 2x tyle. A samochody tej klasy naprawdę robią przebiegi rzędu 50tys km rocznie. Praco2ałem tam z niemcem który dojeżdżał ponad 100km dziennie w jedną stronę. U nas nikt sobie tego nie wyobraża. Tam auto to nie jest synonim luksusu tylko narzędzie do pracy. Po 3 latach auto jest wyeksploatawane i bierze następne. A tak w ogóle auta 10 letnie które kupujemy sprowadzone nie przechodzą tuv czyli przeglądu niemieckiego i są chętnie kupowane przez naszych handlarzy a unas wiadomo będzie Pan jeździł i jeździł. Zapamiętajcie jedno DOBRY Samochód w Niemczech jest dużo droższy niż u nas. Wracając do przebiegu miałem przed cytryną auto nowe w 8 lat zrobiłem 146tys a auto głównie stało . Więc jak 10 letnie auto z niemiec ma mieć 100tys nalotu? Mousiałby to być ferrari lub lambo które służą do weekendowych przejażdżek.


Obaj macie rację. Za dobry samochód na zachodzie trzeba zapłacić ok. 50% więcej. Tylko pytanie, czy to wina sprzedających, że kręcą liczniki i składają auto z 3 innych i przystanku autobusowego? No nie. To niestety w znacznej mierze wina kupujących, którzy chcą wierzyć w to, że w Niemczech, Holandii czy Szwajcarii, 3 letni samochód właściciel zostawia w rowie lub sprzedaje za grosze i idzie kupić sobie nowy w salonie. Tak ludzie myślą i w to głęboko wierzą. I idą do komisu, i wierzą w te bajki opowiadane przez handlarzy, i nie zadają sobie trudu by gdziekolwiek to sprawdzić po za Otomoto i Allegro (wyznacznikami rynku samochodowego...).
Ja teraz sprzedaję swoją C5 i słyszę odpowiedzi, że można dostać taki sam jak mój za 2-3 tys. taniej, prosto z Niemiec i z niższym przebiegiem. Przestało mi sie nawet już tłumaczyć, że tyle a tyle zostało już wymienione (wszystko opisałem w ofercie), mówię wprost, to proszę kupić sobie tamto auto i tyle. Czasem można zobaczyć później klientów w programie Turbo Kamera...
Ogólnie, żeby znaleźć fajny i zadbany egzemplarz trzeba czasem poświęcić nawet pół roku. A czasem i więcej...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenBerlingo

33 900

2014r.

188 668 km

mazowieckie

CitroenC-Crosser

25 900

2008r.

201 547 km

mazowieckie

CitroenC4 Aircross

38 900

2012r.

211 000 km

łódzkie

CitroenC4 Picasso

26 900

2012r.

139 000 km

śląskie

CitroenDS4

34 900

2013r.

150 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System