Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Wskazania poziomu benzyny w baku.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mkbijou

Debiutant



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8 I 2000
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 11 Kwi 2010, 22:40
Temat postu:

Wskazania poziomu benzyny w baku.


Proszę o informację co (jaka czynność) daje impuls do sprawdzenia (pomiaru rzeczywistego) poziomu benzyny w baku.
Z moich obserwacji wynika, że wskazania poziomu paliwa (benzyny) nie są wskazaniami rzeczywistymi (np. pływak) tylko wskazania są realizowane poprzez przeliczanie po ilości przejechanych kilometrów ile w baku powinno być...
Jest to o tyle uciążliwe, że przy jeżdżeniu na gazie (LPG) zmniejsza się wskazanie tak jakby jeździło się na benzynie. W pewnym momencie dochodzi do sytuacji, że sygnalizowana jest rezerwa, a później (czasem zdarza się, że pod jakimś impulsem następuje "aktualizacja" wskazań.
Co jest tym impulsem, który wywołuje (nazwijmy to) wskazanie pływaka (poziomomierza).
Z góry dziękuję za podpowiedzi.

---------------------

Conieco udało mi się dzisiaj dowiedzieć w przedmiotowym temacie, ale czekam, czy ktoś coś napisze i czy będzie się to pokrywało z tym co mi przekazano...
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
apelikan

Dyskutant



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): RYBNIK
Posiadane auto: CITROEN XSARA PICASSO 1.8i 2001r + LPG STAG 300
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 14 Kwi 2010, 19:16
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Wskazania poziomu benzyny w baku.


Nie wiem jaki to impuls, ale mam ten sam problem. Tyle, że przy montażu instalacji lpg poinformowano mnie, że jak będę powyżej pół baku benzyny, to w sytuacji gdy wskazanie dojdzie do zera wskaźnik zresetuje się i pokaże właściwy stan. Póxniej znów będzie ubywało podczas jazdy na gazie i tak wkółko, aż poziom paliwa w baku będzie poniżej połowy. wtedy wskazanie pozostanie na zero i cały czas bedzie sie pojawiał komunikat "low fuel..."
_________________
*****Citroen Xsara Picasso 1.8i + LPG, 2001r*****
Powrót do góry
mkbijou

Debiutant



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8 I 2000
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 15 Cze 2010, 18:26
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Wskazania poziomu benzyny w baku.


Na innym forum znalazłem taką oto informację:

"w cirtoenach ubytek paliwa w zbiorniku obliczany jest na podstawie czasu pracy wtrysków w zbiorniku nie ma żadnego pływaka i dlatego paliwa nie ubywa a wskazówka pokazuje zużycie paliwa firma brc ma takie urządzenie w swojej ofercie do tych samochodów żeby jak chodzi na gazie to wskazówka nie opada zadzwoń do czakramu albo ekoalma oni są dystrybutorami tej firmy"

i odpowiedź zainteresowanego:

"faktycznie w czakramie w Rzeszowie założyli mi przekaźnik (koszt 60zł) i DZIAŁA. Wskaźnik pokazuje na wyświetlaczu ubytek tylko benzyny."

Mój "gazownik" natomiast powiedział, że wystarczy od czasu do czasu zaparkować nieco "pod górkę", następnie kilkakrotnie przekręcić kluczykiem w stacyjce i wskazanie poziomu benzyny w baku zostanie zaktualizowane. Innym sposobem jest dotankowanie niewielkiej ilości benzyny...
Powrót do góry
mkbijou

Debiutant



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8 I 2000
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 15 Cze 2010, 18:31
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Wskazania poziomu benzyny w baku.


Na stronce:
http://www.czakram.pl/katalog1.php?name=elektronika
są dane owych przekaźników

"Przekaznik NP03, NP05 i NP06 stanowia interesujace rozwiazanie wielu problemów, z jakimi mozna sie spotkac w najbardziej wyrafinowanych samochodach. W instrukcjach podano szereg zastosowan."
Powrót do góry
equadorpb

Debiutant



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: citroen xsara picasso 1.8 16V lpg 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 19:43
Temat postu:

LPG+ benzyna


Panowie mam takie pytanie.Z moich notatek wynikło że w miesiącu październiku wydałem 220zł na paliwo i 220zł na gaz. Czy nie wydaje Wam się że za dużo benzyny trzeba było lać? Czy da coś zalanie do pełna benzyny? Rano na benzynie jedzie raptem około 1km zanim się przełączy na gaz. Dwa razy miałem sytuację że normalnie jechałem na gazie i po jakichś 50km jazdy zgasł mi(od jakiegoś czasu paliło się Low fuel...).I już nie odpalił. Uważacie że to normalne?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 19:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mkbijou

Debiutant



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8 I 2000
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 19:57
Temat postu:

Re: LPG+ benzyna


equadorpb napisał:
Panowie mam takie pytanie.Z moich notatek wynikło że w miesiącu październiku wydałem 220zł na paliwo i 220zł na gaz. (...)


Ja płacę około 500,00 PLN/m-c za gaz, a benzyny dotankowuję tylko raz na miesiąc za ok. 30,00 PLN.
Więc z pewnością masz coś nie tak ze swoją instalacją...
a może wyciek paliwa??? (Sprawdzałeś pod tym kątem?)
Powrót do góry
equadorpb

Debiutant



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: citroen xsara picasso 1.8 16V lpg 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 20:02
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Wskazania poziomu benzyny w baku.


wyciek paliwa raczej nie wchodzi w grę, bo po zalaniu powinno uciec chyba a tak nie widziałem. a i podczas jazdy wskazanie poziomu paliwa po jakimś czasie spada kreska po kresce. ostatnio wlałem za 60zł i po około 100km zapaliła się rezerwa.
Jeśli to instalacja,to co to może być? Pali gaz i benzynę jednocześnie?
Powrót do góry
mkbijou

Debiutant



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8 I 2000
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 20:24
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Wskazania poziomu benzyny w baku.


equadorpb napisał:
wyciek paliwa raczej nie wchodzi w grę, bo po zalaniu powinno uciec chyba a tak nie widziałem. a i podczas jazdy wskazanie poziomu paliwa po jakimś czasie spada kreska po kresce. ostatnio wlałem za 60zł i po około 100km zapaliła się rezerwa.
Jeśli to instalacja,to co to może być? Pali gaz i benzynę jednocześnie?

Komputer w Pikusiu (jeśli nie zabudowano specjalnego "gadżetu" elektronicznego opisywanego wyżej) odlicza poziom paliwa na podstawie przejechanych kilometrów i średniego spalania tak, jakbyś jeździł na benzynie... Nie oznacza to że benzyny w baku ubywa. Komputer po prostu 'nie wie", że masz zabudowaną instalację LPG, a wskazania poziomu paliwa są przeliczane, a nie pokazywane na podstawie wskazań pływaka (jak to bywa w innych wozach). Ja obecnie mam ponad pół baku benzyny, a komputer sygnalizuje "LOW FUEL WARNING". Trzeba z tym żyć.
Od czasu do czasu wskoczy Ci przy przekręcaniu stacyjki właściwe wskazanie. Żeby trochę pomóc "naturze" spróbuj zaparkować na jakimś podjeździe, tak, by przód samochodu znajdował się wyżej niż tył. Wyłącz zapłon i spróbuj raz lub kilka razy odpalić. Jeśli to nie pomoże, to daj znać podpowiem Ci jeszcze jeden sposób, który ja stosuję, kiedy denerwuje mnie wskazanie na mojej tablicy rozdzielczej...
Powrót do góry
equadorpb

Debiutant



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: citroen xsara picasso 1.8 16V lpg 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 21:10
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Wskazania poziomu benzyny w baku.


Górka i odpalanie nie dało efektu. Zastanawia mnie jeszcze to, że samochód podczas jazdy na lpg gaśnie gdy brakuje benzyny i już nie odpali.gdy zalewam PB wszystko wraca do normy.Co robić? Tyle co na lpg wydaje na PB, coś chyba nie tak i niekoniecznie to poziom paliwa.
Powrót do góry
mkbijou

Debiutant



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8 I 2000
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 21:22
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Wskazania poziomu benzyny w baku.


equadorpb napisał:
Górka i odpalanie nie dało efektu. Zastanawia mnie jeszcze to, że samochód podczas jazdy na lpg gaśnie gdy brakuje benzyny i już nie odpali.gdy zalewam PB wszystko wraca do normy.Co robić? Tyle co na lpg wydaje na PB, coś chyba nie tak i niekoniecznie to poziom paliwa.


To mogę Ci już tylko poradzić wizytę w dobrego "gazownika".
Instalacja gazowa ma pracować na gazie.
Benzyna w tym czasie ma pozostać w baku aż skończy się gaz, albo aż będziesz miał ochotę pojeździć na benzynie...

Możesz jeszcze przeprowadzić test z wyłączeniem benzyny:
- albo odłącz pompę paliwową i zobacz, jak będzie paliło na samym gazie
- albo przełącz na centralce gazowej na sam gaz i odpal auto na gazie.

Czy to Twój pierwszy samochód z gazem?

Dopływ benzyny w czasie jazdy na gazie musi być odcięty przez elektrozawór.
Jeśli jest inaczej, a ktoś wyregulował Ci instalację gazową do pracy na mieszance LPG+PB, to masz tam nieźle namieszane...
Nic tylko wizyta u gazownika (dobrego gazownika) - poszukaj w necie opinii o warsztatach LPG w swoim rejonie...
Pozdr.
Powodzenia
Powrót do góry
equadorpb

Debiutant



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: citroen xsara picasso 1.8 16V lpg 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 21:33
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Wskazania poziomu benzyny w baku.


To nie pierwsze auto na lpg. Przedtem miałem Mondeo III 1.8 i tam nie miałem takich wydatków na benzynę i to dało mi do myślenia.
Pikusia kupiłem z prawie nową instalacją gazową, bo przejechane na niej około 10tys. Pierwszy przegląd był wykonany. gwarancja na części mechaniczne skończyła się 2 dni temu,na elektroniczne jest nadal. Jutro udam się tam gdzie zakładali i dowiem się co nie halo.
Dzięki na informacje.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 21:42
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Wskazania poziomu benzyny w baku.


Razem z koszem pompy paliwa w zbiorniku jest zamontowany tradycyjny pływak ( osobiscie wymienialem pompe paliwa w zbiorniku i widziałem ) z rezystorem drutowym jak w wielu innych markach , natomiast dlaczego wskazania sa delikatnie mówiąc nie do konca prawidłowe nie wiem ( na pewno komputer dodatkowo przelicza km i zmniejsza ilośc paliwa - tylko po co ? ) , sam nad tym boleję Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
dudekmotorek

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Hyundai Tucson 2.0 pb/lpg- piwa??? dziękuję nie piję!
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 09 Mar 2014, 21:52
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Wskazania poziomu benzyny w baku.


U mnie pokazuje jak chce jedno tankowanie wstecz zalalem 7.70 l paliwa pokazal pol baku po tankowaniu dzis wlalem po tygodniu jazdy 7.70 l paliwa wskazanie nie zmienilo sie wcale. Troche to denerwujace bo leje paliwo na "oko". Robie okolo 500km na tydzien i nigdy nie wiem ile mam paliwa.Mam pytanie czy osoby ktore skorzystaly z przeróbki i mają prawidłowe wskazanie poziomu paliwa maja prawidłowe wskazanie zużycia na komputerze? Czy komputer oblicza zużycie benzyny i gazu, czy może licznik nabija km a poziom benzyny podczas jazdy na lpg nie maleje w związku z czym komputer zaniza spalanie?
Powrót do góry
mkbijou

Debiutant



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8 I 2000
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 10 Mar 2014, 10:35
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Wskazania poziomu benzyny w baku.


Komputer nie rozróżnia rodzaju paliwa.
(Jeśli nie dokonano przeróbki)
Jeździmy na LPG, a wskaźnik poziomu paliwa odlicza benzynę.
Powrót do góry
dudekmotorek

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Hyundai Tucson 2.0 pb/lpg- piwa??? dziękuję nie piję!
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 16 Mar 2014, 11:48
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Wskazania poziomu benzyny w baku.


Pytalem jesli juz ktos ma przerobione. Bo skoro komputer nie rozroznia rodzaju paliwa a po przeróbce przestaje odliczać benzynę w trakcie jazdy na lpg to czy wskazania zuzycia sa prawidlowe czy zaniżone. Chodzi o to ze km na liczniku przybywa a benzyny na wskazniku nie ubywa. Tyczy sie tylko tych po przeróbce w innych odlicza benzyne pomimo iz jej fizycznie nie ubywa.Generalnie chodzi o to czy wogole warto inwestować w przerabianie jesli jedno fałszywe wskazanie zostanie zastąpione drugim.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Nadwozie.


CitroenC1

31 900

2020r.

29 800 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

46 700

2015r.

211 400 km

mazowieckie

CitroenDS4

32 990

2014r.

203 000 km

wielkopolskie

CitroenC4

20 990

2011r.

252 000 km

wielkopolskie

CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

96 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System