Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) czy warto c5 3,0 V6? prośba o radę przed zakupem


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adamotoja

Dyskutant



Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 84
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: C5 MkI 3.0 V6 exclusive
Piwa: 2/2
Wysłany: Sro 07 Kwi 2010, 07:56
Temat postu:

czy warto c5 3,0 V6? prośba o radę przed zakupem


witam, pytanie jak w temacie - czy warto najmocniejszą c5? auto już jakiś czas temu mnie oczarowało zupełnie i wiem że nie chcę żadnego innego.
początkowo szukałem 1,8 lub 2,0 bo nie chcę diesla ale po oględzinach kilku aut powoli zastanawiam się nad zmiana obiektu poszukiwań...
ale znalazłem 3,0 v6 z manualem! auto w fajnym stanie, za przystępną cenę tylko pytanie: czy kupując najmocniejszą wersję z silnikiem o raczej słabej renomie nie dokonam rytualnego samowystrzelenia w kosmos???
proszę opamiętajcie mnie i wybijcie mi ten zakup z głowy lub poprzyjcie jako całkiem sensowny. co do spalania to jeśli jest jedyna wadą tego silnika to lpg da radę - wiem bo troszkę poszukałem na forum lpg-info
pozdrawiam i niecierpliwie czekam na opinie
Powrót do góry
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Sro 07 Kwi 2010, 08:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) czy warto c5 3,0 V6? prośba o radę przed zakupem


moim zdaniem to rewelacyjny silnik.dlugo szukac takiego drugiego u konkurencji.fakt jest ,ze montowany we wszystkich francuzkich autach,renault,peugeot,citroen.wymiana rozrzadu co 120tkm.mam ten silnik w 406,przebieg ponad 300tkm,z tego ca.100tkm zrobilem w 1.5 roku,dotychczas wymieniony raz rozrzad po zakupie,zuzycie paliwa w moim przypadku srednia 10,5/100.niestety niewiem dlaczego jest uwazany za awaryjny silnik i drogi w naprawie.jedyny mankament w obsludze to wymiana swiec od strony sciany grodziowej,w tym celu trzeba zdemontowac kolektor ssacy/15min/.osobiscie polecam ten silnik do tego modelu,pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
adamotoja

Dyskutant



Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 84
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: C5 MkI 3.0 V6 exclusive
Piwa: 2/2
Wysłany: Sro 07 Kwi 2010, 09:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) czy warto c5 3,0 V6? prośba o radę przed zakupem


ooo ta odpowiedź to miód na moje serce, mam nadzieje że nie od Ciebie chcę kupić C5 Wink
Powrót do góry
adamotoja

Dyskutant



Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 84
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: C5 MkI 3.0 V6 exclusive
Piwa: 2/2
Wysłany: Sro 07 Kwi 2010, 12:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) czy warto c5 3,0 V6? prośba o radę przed zakupem


proszę o więcej opinii w miarę doświadczeń...
Powrót do góry
adamotoja

Dyskutant



Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 84
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: C5 MkI 3.0 V6 exclusive
Piwa: 2/2
Wysłany: Sro 07 Kwi 2010, 12:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) czy warto c5 3,0 V6? prośba o radę przed zakupem


do paulo77: czy prawdą jest że ten silnik spala dużo oleju?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 07 Kwi 2010, 12:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adamotoja

Dyskutant



Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 84
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: C5 MkI 3.0 V6 exclusive
Piwa: 2/2
Wysłany: Czw 08 Kwi 2010, 21:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) czy warto c5 3,0 V6? prośba o radę przed zakupem


KUPIŁEM!!!
3,0 207 Km elektryczne i podgrzewane fotele, ksenony, co najważniejsze manual
jeszcze jestem pod wrażeniem zakupu
Powrót do góry
Tempest

Dyskutant



Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C5 2007 2.2 HDI 16v
Piwa: 1/5
Wysłany: Wto 20 Kwi 2010, 11:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) czy warto c5 3,0 V6? prośba o radę przed zakupem


Gratuluję!
Który rocznik? Skąd ściągniety? Kombi czy lifback?
Pamiętaj od razu zmien komplet rozrządu ( nawet jeśli masz papiery że był zmieniany!)

Pozdrawiam!
Powrót do góry
adamotoja

Dyskutant



Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 84
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: C5 MkI 3.0 V6 exclusive
Piwa: 2/2
Wysłany: Wto 20 Kwi 2010, 11:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) czy warto c5 3,0 V6? prośba o radę przed zakupem


2001, 5 lat w Danii (kurcze ma nawet webasto - a ja nie mam okien na parking hahaha) ostatnie 2,5 roku w Polsce, liftback
a silnik jest niesamowity, bardzo elastyczny, kulturalnie pracujący (dyskretny, beż żadnych ryków z tłumika) przy spokojnej jeździe pali 10-12 l, przy mniej-spokojnej nie ma ograniczeń w zużyciu paliwa

p.s. dalej jestem pod wrażeniem Smile

i mała anegdotka anegdotka: wczoraj wsiadłem do meganki żony i mówię po kilku metrach : kurcze zawieszenie do roboty...
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Tempest

Dyskutant



Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C5 2007 2.2 HDI 16v
Piwa: 1/5
Wysłany: Wto 20 Kwi 2010, 11:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) czy warto c5 3,0 V6? prośba o radę przed zakupem


Przebiegiem się nie przejmuj ale proszę zmień pasek rozrządu..

Oraz:
Masz model sprzed liftingu więc:

KONIECZNIE sprawdź wiązkę elektryczną pompy LDS w swojej C5 MkI - bo zdarzają się samozapłony!

Podaję wypowiedź jednego z klubowiczów Klubu Cytrynki:

Witam wszystkich!

po ostatnich przejściach w mojej cytrynie C5 proszę, błagam i namawiam was do sprawdzenia w jakim stanie jest wasza wiązka zasilająca pompę zawieszenia. Dlaczego???

Otóż temat był już wałkowany w dwóch wątkach:

Klub Cytrynki - Pożar

oraz

klub Cytrynki - Wyświetliło komunikat suspension presue fault

ale chcę to napisać w jednym miejscu aby każdy zobaczył, przeczytał i sprawdził a więc teraz najważniejsze o co chodzi:

W mojej cytrynie nastąpiło zwarcie na wiązce zasilającej pompę zawieszenia ze względu na to iż się ona przetarła! Przecierała się ładnych parę lat jak sądzę!! Spaliło mi pompę, stopiło wiązkę zasilającą oraz gniazdo wpięcia zasilenia do pompy LDS. Zdjęcia pompy zamieszczę może w weekend jak znajdę czas!!!

Diagnoza z ASO brzmiała:

Przetarcie wiązki elektrycznej (powiązana z ta główną co jest w samochodzie) doprowadzajacej zasilanie do pompy BHI spowodowalo zwarcie (przewod przetopiony). Oprocz tego zwarcie spowodowalo spalenie pompy. Nie wybilo zadnego bezpiecznika gdyz bezpiecznik za to odpowiedzialny jest zbyt duzy 40A. Wiązka znajduje się tuż obok kabla zasilającego lampę przednią prawą. Przeciera się gdyż nie jest w osłonce! Gdy juz jest przetarta to np.: podczas najechania na dziurę czy tez ruszenia, przesuniecia jej podczas wymiany chociazby zarowki powoduje zwarcie z masą!!! Znane są przypadki, że kabelek się tlił i nastąpił pożar! W ASO powiedzieli, ze jest to wada cytryn C5 chyba Mk I i nie było akcji serwisowych ale za kazdym razem gdy ingeruja w przod auta to sprawdzaja ta wiazke!

Z wątku pożar wypowiedź innego klubowicza dotycząca wiązki!

"Kurczę jak to przeczytałem, pobiegłem od razu sprawdzić stan wiązki w okolicach pompy LDS... i ku mojemu zdumieniu przewody zasilające pompę są wytarte poprzez wiązkę idącą do reflektora... wydaje mi się że przetarciu może jednak ulec wiązka idąca bezpośrednio po blasze obok zbiornika LDS... bo nie jest zabezpieczona peszlem lecz owinięta tylko taśmą. W innych miejscach nie sprawdzałem" - Sebastian Sobula.

Podsumowując SPRAWDŹCIE SWOJE WIĄZKI! w okolicy pompy LDS!!

Jeśli ktoś ma możliwość niech zrobi zdjęcie i zamieści w którym miejscu sprawdzać! Ja postaram się w weekend parę fotek cyknąć i zamieścić!

Do adminów proszę o nie kasowanie tego wątku gdyż w moim przekonaniu jest to wątek przydatny dla wszystkich i moze zaoszczedzic stresow i nieprzyjemnosci!
Powrót do góry
adamotoja

Dyskutant



Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 84
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: C5 MkI 3.0 V6 exclusive
Piwa: 2/2
Wysłany: Wto 20 Kwi 2010, 11:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) czy warto c5 3,0 V6? prośba o radę przed zakupem


szykuje się na kontrolę wiązki w ten weekend bo ostatnio coś aura była przeciwko mnie Smile
ale dzięki za radę , zresztą przed zakupem przeczytałem chyba całe forum od deski do deski więc mam cały wykaz co jest do zrobienia/sprawdzenia
pozdrawiam
Powrót do góry
Tempest

Dyskutant



Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C5 2007 2.2 HDI 16v
Piwa: 1/5
Wysłany: Wto 20 Kwi 2010, 11:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) czy warto c5 3,0 V6? prośba o radę przed zakupem


Zapraszam do klubu cytrynki. www.klub.citroen.triger.com.pl

Pozdrawiam!
Powrót do góry
chalmiszon

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C5 3.0 V6 Exsclusive, 2001, lpg, webasto
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 15 Gru 2011, 20:04
Temat postu:

C5 3.0 V6 Exclusive - opinia początkującego posiadacza


kupiłem tydzień temu C5 3.0 V6 Exclusive,z 2001r., z lpg, webasto, ksenonami i masą wszelkich bajerów. Auto ogólnie ok, ale jest kilka drobiazgów do "zrobienia" więc będę miał zajęcie na jakiś czas.

Webasto to bajka na zimę, przy -20 po godzinie grzania mam w aucie cieplutko kosztem 0,6l pb

Hydractive III działa prawidłowo, ale poci się przy lewym tylnym kole spod takiej gumowej osłony (mam nową na wymianę), więc mam nadzieję że to nic poważnego.

Spalanie gazuto 10l trasa i ok.15 miasto.

No a ogólnie wrażenia z jazdy są pozytywne, zwłaszcza że silnik jest po kapitalce (udokumentowanej).
Powrót do góry
wic1

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 219
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: C5 III - 2008r 1.8
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 26 Lis 2014, 03:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) czy warto c5 3,0 V6? prośba o radę przed zakupem


Witam,
Panowie jak wiadomo z innych postów nabyłem C5 III z silnikiem 1.8. Narazie bajka ale chodzi za mną brak hydroactive a ponoć do tej wersji go nie ma.

Możecie dać jakieś sugestie co do wersji 3.0?
Awaryjność silnika? Czy spalanie będzie takie samo jak w starszych czyli ok 10-12 na spokojnej jeździe?
U mnie pali obecnie 7 przy spokojnej :p acz w tej wersji ponoć nie ma hydro a C5 III jest takie śliczne, że zmiany nie przewidujęSmile

Jakieś rady odnośnie 3.0?
A może te THP nie są aż takie złe?
Powrót do góry
adamotoja

Dyskutant



Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 84
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: C5 MkI 3.0 V6 exclusive
Piwa: 2/2
Wysłany: Sro 26 Lis 2014, 09:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) czy warto c5 3,0 V6? prośba o radę przed zakupem


Witam, zdaje się że od liftu jedynki silnik 3,0 wychodzi tylko w automacie więc na 12 litrów bym nie liczył (chyba że w trasie), ja mam I w manualu i jestem bardzo zadowolony: 12-13 litrów lpg, silnik bezawaryjny z wyłączeniem cewek, bardzo elastyczny, na temat automatu się nie wypowiem bo nie mam do tego podstaw a nie chcę powielać zasłyszanych opinii.
thp o które pytasz to jest bezpośredni wtrysk chyba więc kwestia gazu też nie jest taka prosta... oczywiście się da ale... i o to ale chodzi
Powrót do góry
tco_tm

Dyskutant



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: CM0M F4Rt '05 #145/500 | JK0E P9X SU4 '09
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 26 Lis 2014, 22:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) czy warto c5 3,0 V6? prośba o radę przed zakupem


Z w miarę świeżym programem skrzyni spalanie 3.0V6 (ES9A) w MKII utrzymuje się w granicach 14-15 litrów. W korku niestety momentalnie skacze do około 18. Przy oprogramowaniu, które było wgrane fabrycznie, spalanie jest o około 2 litry wyższe. Główna różnica którą wprowadzili, to odcięcie paliwa po zdjęciu nogi z gazu. W trasie można zejść do około 10 litrów, ale trzeba utrzymywać nieprzyzwoicie przepisowe prędkości. Przy około 160 km/h spalanie nie będzie mniejsze niż z miasta.

Sam silnik jest genialny (elastyczność, brzmienie) i jak pisze adamotoja, bezawaryjny. Niestety automatyczna skrzynia biegów (AM6) odejmuje mu sporo z osiągów, których można po nim oczekiwać.[/b]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.


CitroenDS3

35 500

2015r.

126 000 km

śląskie

CitroenC3 Picasso

17 999

2009r.

236 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC3

22 900

2012r.

120 228 km

mazowieckie

CitroenDS4

46 900

2016r.

106 000 km

wielkopolskie

CitroenDS4

31 900

2012r.

178 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System