Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xantia ) Pasek rozrządu wytrzymał tylko 1000km?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xantia ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thomask76

Czytelnik



Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk/Pomorskie
Posiadane auto: Citroen Xantia I Allure 1.9TD 97'
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 01 Kwi 2010, 19:30
Temat postu:

Pasek rozrządu wytrzymał tylko 1000km?


Witam Wszystkich. Od 4 miesiecy jestem użytkownikiem Xantii 1.9TD 97' oznaczonej jako Allure. Przebieg autka to 196k km. Tydzień po zakupie wymieniłem u mechanika kompletny rozrząd tzn pasek rolki napinacze pompa wodna. Wymienione świece, olej, filtry oleju, paliwa, powietrza. Na naprawde dostałem gwarancje od mechanika. Autko odpalało mimo srogiej zimy;-). Trzy tygodnine temu zaczeło strasznie dzwonić w silniku. Pojechałem do mechaika i zdiagnozował zużycie paska wieloklinowego i napinaczy paska wieloklinowego. Wymieniłem napinazae rolki pasek - koszt 1100zł. Dzień po naprawie auto znów klekotało. Pojechałem do mechanika i stwierdził że jakaś osłona jest luźna. Umówilimy sie za tydzień. Auto zaczeło sie dusić przy odpalaniu spadało z obrotów i terkotało. Dziś rano odpaliłem ruszyłem i stuk puk! autko stoi. i nie odpala. Nie kręciłem rozrusznikiem bo sie obawiałem by czegoś nie namieszać. Laweta i do mechanika. A tam niepodzianka. Najpierw nie chciał mi zdjać osłony z paska rozrządu bo stierdził że musi zdemontować wszystko wieć poprosiłem o klucz i poluzowałem osłonę a pod nią pękniety pasek... Wtedy dowiedziałem sie, że w silniku sie coś zblokowało i zerwało pasek rozrządu...Nie jestem specem ale coś tu nie tak po mojemu...przejechane 1000 km i to w cyklu miejskim i pasek strzela...jak do tego sie ma gwarancja na naprawe i cześci..? Pozdrawiam wszystkich. Sorki że tak dużo pisania ale dla mnie to ważne.
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Czw 01 Kwi 2010, 19:46
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Pasek rozrządu wytrzymał tylko 1000km?


Nieprawidłowo wymieniony rozrząd.
Poprostu może części były nowe ale jak sie źle napnie pasek rozrządu to albo sie zerwie albo przeskoczy i po sprawie. Silnik do kapitalnego remontu.
Nie wiem, czy nie taniej kupic drógi silnik........
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status Wystawiono 1 piw(a)
thomask76

Czytelnik



Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk/Pomorskie
Posiadane auto: Citroen Xantia I Allure 1.9TD 97'
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 02 Kwi 2010, 09:53
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Pasek rozrządu wytrzymał tylko 1000km?


Wielkie dzieki za odpowiedź. Podzwoniłem troszke po ludziach i taką samą opinie wystawiają. Teraz pozostaje przekonać Pana mechanika, że to jego wina a nie silnika Wink Ale Pan mechanik w zaparte twierdzi, że to musiał sie silnik zblokować...Pozdrawiam z Pomorza.
Powrót do góry
rjan

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 330
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: C5 MK1 2,2 HDi 2001 Exlusive BVA
Piwa: 14/0
Wysłany: Nie 04 Kwi 2010, 00:20
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Pasek rozrządu wytrzymał tylko 1000km?


Ciekawy jestem dalszego ciągu.
Moim zdaniem mechanik powinien pokryć koszty naprawy. Jeżeli nie zechce, to rzeczoznawca i sprawa w sądzie.
Powodzenia.
Powrót do góry
thomask76

Czytelnik



Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk/Pomorskie
Posiadane auto: Citroen Xantia I Allure 1.9TD 97'
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 08 Kwi 2010, 11:15
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Pasek rozrządu wytrzymał tylko 1000km?


Witam Wszystkich. Wiem już co jest przyczyną awarii. Oczywiście silnik nie został rokręcony w mojej obecności jak prosiłem ale po kryjomu w poniedziałek Wielkanocny...i Panowie w warsztacie nie potrafia mi wytłumaczyć dlaczego. Po tym co usłyszałem wynająłem rzeczoznawce samochodowego i mam opinie. Mechanicy stwierdzili, że pasek rozrządu został zerwany przez pęknięte koło pasowe silnika i że to naturalne zużycie materiału. Rzeczoznawca natomiast stwierdził, że pekł kolnierz koła pasowego w wyniku nadmiernego luzu na klinie mocowania - szczelina na klin oryginalnie ma 0,5 cm a na kolnierzu mojego koła zroobiło sie 1,5 cm...i to było przyczna stuków i dzwonienia aż pękło i dodatkowo połamało dolne koło napędowe paska rozrządu i wyszczerbiło pasek... Ale diagnoza mechanika brzmiała napinacze paska wielorowkowego i pasek...Mechanik stwierdził jeszcze coś lepszego. Bez zdejmowania głowicy jest pewny na 99% że założy nowy pasek rozrządu zakreci silnik i będzie chodził. Dziś składam pisemną reklamacje do warsztatu z załączona opinią rzeczoznawcy i żądam usuniecia awari na koszt mechanika. W przypadku nieuznania warunków reklamacji sprawe kieruje do sądu. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że rozbierają silnik po kryjomu i od razu maja diagnoze na swoją korzyść... Pozdrawiam wszystkich użytkowników Citro.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 08 Kwi 2010, 11:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
rjan

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 330
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: C5 MK1 2,2 HDi 2001 Exlusive BVA
Piwa: 14/0
Wysłany: Czw 08 Kwi 2010, 13:05
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Pasek rozrządu wytrzymał tylko 1000km?


Może nie mam racji, ale wygląda mi na to, ze mechanik nie dokręcił koła pasowego właściwym momentem (za małym) i koło bujało się na wale, luz się zwiększał i zwiększał, aż do pęknięcia koła.
Powrót do góry
thomask76

Czytelnik



Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk/Pomorskie
Posiadane auto: Citroen Xantia I Allure 1.9TD 97'
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 08 Kwi 2010, 16:32
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Pasek rozrządu wytrzymał tylko 1000km?


Witam ponownie. To co napisałeś potwierdziła opinia rzeczoznawcy, może nie wprost ale napisał, że do rozdzielenia kołnierza koła pasowego doszło na skutek długotrwałej pracy z nadmiernym luzem klina w wpuście oraz obracaniu sie koła na wale korbowym w minimalnym zakresie. Byłem u mechanika dzis w południe - nawet nie chciał przyjąć reklamacji wydzwniał po wszystkich a ja chciałem tylko żeby podpisał na kopii i postawił pieczątke...w końcu stwierdził, ze mój rzeczoznawca sie nie zna i on załatwi rzeczoznawce, który laserem będzie badał koła i elementy silnika...Stwierdził, że samochód dopiero od dziś u niego stoi, a to że protokól jest z wczorajsza datą nic nie znaczy...Potem stwierdził, że nie pamieta abym przywoził samochód na lawecie...cyrk na kołach facet odwala brak słów...ja na szczęście mam rachunek za lawete, rzeczoznawca jest na liście biegłych sądowych. Najgorsze w tym wszystkim, że "mechanik " stwierdził, że nie odpowiada za mój samochód na terenie jego warsztatu czy placu i powiedział, że auto może ktoś nawet podpalić albo szyby powybijać...gośc wogóle nie zna przepisów. Próbowałem go spytać o ubezpieczenie zakładu od takich przypadków stwierdził, że nie moja sprawa.Masakra. Omijajcie ten warsztat z daleka. Dla zainteresowanych z Pomorza moge podać adres na priv aby sie wystrzegać. Mam jeszcze jedno pytanko bo ja naprawde jestem laikiem w silnikach. Czy możliwa jest kompletna wymiana rozrządu bez ściągania tego koła pasowego na dole silnika? Bo stwierdził to ten mechanik...Pozdrawiam i dzieki za zainteresowanie.
Powrót do góry
k313

Czytelnik



Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Xantia 1.9 TD '98
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Kwi 2010, 10:57
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Pasek rozrządu wytrzymał tylko 1000km?


Ostatnio przerabiałem podobna usterke - także przez partactwo.
Pasek wielorowkowy w silniku 1,9TD przeskoczył na kole pasowym i cześciowo wystawał. Rozdzielił się na dwie cześci i wystająca część wkreciła się pod osłonę paska zębatego. W wyniku tego pasek zebaty przeskoczył o jeden ząb. Tłoki delikatnie spotkały się z zaworami - tylko 4 zawory do wymiany (delikatnie wygjete).
koszt całej naprawy to 2700zł.
Do teraz nie wiadomo czy napinacz był źle zamontowany, czy tylko za słabo naciągniety.
Powrót do góry
thomask76

Czytelnik



Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk/Pomorskie
Posiadane auto: Citroen Xantia I Allure 1.9TD 97'
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 30 Kwi 2010, 11:07
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Pasek rozrządu wytrzymał tylko 1000km?


Wczoraj odebrałem auto po dwóch tygodniach "naprawy reklamacyjnej".
Mechanik partacz nawet nie pofatygował się by zdjąć głowicę i sprawdzić co sie dzieje w środku...założył tylko "podobno" nowy pasek,koło zębate i koło pasowe. Silnik stuka i dzwoni pali sie kontrolka autodiagnostyki ale partacz twierdzi, że usterkę usunął. Facet nie ma pojecia o naprawianu aut i boleśnie sie o tym przekonałem niestety. Na dodatek nie zna podstawowych przepisów dot. reklamacji i rękojmi...brak słów. Silnik do kosza, zatarł mi turbosprężarkę i stwierdził, że była zatarta...nie wiem co mi ten partacz tam jeszcze nawymieniał...nie było przedtem wycieków z silnika i skrzyni biegów teraz sa...brak słów. Byłem u mechanika z prawdziwego zdarzenia, sprawdził silnik i stwierdził, że taniej mnie wyjdzie jak kupie drugi...jeszcze raz ostrzegam wszystkich ze Słupska prze partaczem. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xantia ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xantia »

Opinie o samochodach Citroen Xantia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xantia ) Nadwozie.


CitroenC3

18 900

2010r.

227 000 km

wielkopolskie

CitroenBerlingo

12 999

2007r.

201 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC5

24 900

2011r.

133 503 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

43 900

2017r.

229 000 km

łódzkie

CitroenC5

21 900

2011r.

173 900 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System