Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) C5 2.0 HDI > nie działa OBROTOMIERZ <



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MAVRIK84

Debiutant



Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): POLSKA
Posiadane auto: VW BORA 1.9 TDI 150KM
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 11 Gru 2009, 03:45
Temat postu:

C5 2.0 HDI > nie działa OBROTOMIERZ <


WITAM!
Od czasu kiedy kupiłem moją Cytrynkę nie działał obrotomierz. Tak naprawdę nie jest mi on szczególnie potrzebny. Po za tym mam AUTOmatyczną skrzynię biegów ale lubię mieć wszystko sprawne i coś bym sobie naprawił Wink Tam raczej nie ma żadnej linki, podejrzewam że to jakiś czujnik lub przekaźnik. Z GÓRY DZIĘKUJĘ!

POZDRAWIAM!
Powrót do góry
gadu-gadu
rsiwy

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 124

Posiadane auto: C5, MkI 2.0 HDI kombi, 2002
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 17 Gru 2009, 09:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 2.0 HDI > nie działa OBROTOMIERZ <


Mam podony problem, tyle że mój pokazuje co chce, czasem na wolnych obrotach pokazuje 1500 a czasem około 600. Przy zwiekszaniu obrotów czasem przeskakuje do przodu. Kiedyś o to pytałem w serwisie to powiedzieli że przyczyną może być czujnik umieszczony gdzieś w silniku (nie wiem gdzie) lub sam obrotomierz zegar. Naprawa zegara to koszt około 150 zł. Jeżeli czujnik w silniku to koszt wiekszy. Ja póki co nic z tym nie robię.
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
shakalldj

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): KATOWICE

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 23:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 2.0 HDI > nie działa OBROTOMIERZ <


Witam panowie proponuje w pierwszej kolejnosci sprawdzić stan akumulatora
Powrót do góry
gadu-gadu
MAVRIK84

Debiutant



Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): POLSKA
Posiadane auto: VW BORA 1.9 TDI 150KM
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 30 Sty 2010, 06:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 2.0 HDI > nie działa OBROTOMIERZ <


Ja nie dawno ładowałem i jest bez zmian... :/ koledzy a może wiecie w którym miejscu znajduje się ten czujnik ???? Coś mi się wydaje że to właśnie on jest temu winny, poprzedni właściciel coś mi wspominał o jakimś czujniku.
Powrót do góry
gadu-gadu
staryfryc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: C5 X7 Limo 2.0 HDI Aut. Confort 2008
Piwa: 25/1
Wysłany: Sob 30 Sty 2010, 14:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 2.0 HDI > nie działa OBROTOMIERZ <


Hej,
częstą wadą C5-ki jest awaria silniczka napędzającego szybkościomierz i dużo ludzi, którzy troche majsterkują, w celu oszczędności dużej forsy (ASO nie naprawia tylko wymienia), zamieniają silniczek z obrotomierza do szybkościomierza.
Pozdrowienia
staryfryc
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 30 Sty 2010, 14:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
SPINACZ_84

Czytelnik



Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mława
Posiadane auto: CITROEN C5 2.0 HDI 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Gru 2016, 00:06
Temat postu:

predkosciomierz i obrotomierz nie startują od zera


Witam. Ponawiam temat nie działających liczników w citroenie C5 2.0 HDI z 2009r . Akumulator naładowany sprawdzone. Problem polega na tym ze wskazówka prędkościomierza i obrotomierza nie startują od zera tylko od zawyżonych wartości. Po zgaszeniu auta nie resetuja sie tylko pozostają na wartościach licznik 130km/h a obrotomierz 3 tysciace. Do tego nie działa wskazówka paliwa - rezerwa sie zapala i działa licznik chwilowego spalania oraz pokazuje km ile mozna przejechać na paliwie licznik elektroniczny działa poprawnie. Silniczki były sprawdzane przez specow od liczników i twierdzą ze sa sprawne bo im sie wszystko ładnie resetuje. Fakt po odłączeniu akumulatora silniczki sie resetują do zera i po ponownym zapaleniu działają poprawnie. Po zgaszeniu auta stają juz na 10km i tak coraz wyżej aż zatrzymują sie na 130km/h a obrotomierz na 3000. Natomiast wskazówka paliwa ani drgnie. Do tego zauważyłem przy skrzynce BSI gdzie sa dwa zielone styczniki ze mam 5 przewodów ktore sobie wiszą bezwładnie - zostały obcięte a nie widze tam żadnego miejsc zeby mozna było je gdzieś wpiąć. Wydaje mi sie ze ktoś obciął stycznik i go zabrał ale po co??? Fabrycznie raczej by tak obciętych przewodów nie zostawiali. Ma ktoś pomysł jak do tego podejść . Auto kupione z komisu i ktoś grzebał przy cofaniu licznika i narobił niezłej sieczki. Miał ktoś coś podobnego......
Powrót do góry
gadu-gadu
SPINACZ_84

Czytelnik



Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mława
Posiadane auto: CITROEN C5 2.0 HDI 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Gru 2016, 00:13
Temat postu:

predkosciomierz i obrotomierz nie startują od zera


Witam. Ponawiam temat nie działających liczników w citroenie C5 2.0 HDI z 2009r . Akumulator naładowany sprawdzone. Problem polega na tym ze wskazówka prędkościomierza i obrotomierza nie startują od zera tylko od zawyżonych wartości. Po zgaszeniu auta nie resetuja sie tylko pozostają na wartościach licznik 130km/h a obrotomierz 3 tysciace. Do tego nie działa wskazówka paliwa - rezerwa sie zapala i działa licznik chwilowego spalania oraz pokazuje km ile mozna przejechać na paliwie licznik elektroniczny działa poprawnie. Silniczki były sprawdzane przez specow od liczników i twierdzą ze sa sprawne bo im sie wszystko ładnie resetuje. Fakt po odłączeniu akumulatora silniczki sie resetują do zera i po ponownym zapaleniu działają poprawnie. Po zgaszeniu auta stają juz na 10km i tak coraz wyżej aż zatrzymują sie na 130km/h a obrotomierz na 3000. Natomiast wskazówka paliwa ani drgnie. Do tego zauważyłem przy skrzynce BSI gdzie sa dwa zielone styczniki ze mam 5 przewodów ktore sobie wiszą bezwładnie - zostały obcięte a nie widze tam żadnego miejsc zeby mozna było je gdzieś wpiąć. Wydaje mi sie ze ktoś obciął stycznik i go zabrał ale po co??? Fabrycznie raczej by tak obciętych przewodów nie zostawiali. Ma ktoś pomysł jak do tego podejść . Auto kupione z komisu i ktoś grzebał przy cofaniu licznika i narobił niezłej sieczki. Miał ktoś coś podobnego......
Powrót do góry
gadu-gadu
SPINACZ_84

Czytelnik



Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mława
Posiadane auto: CITROEN C5 2.0 HDI 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Gru 2016, 00:19
Temat postu:

predkosciomierz i obrotomierz nie startują od zera


Witam. Ponawiam temat nie działających liczników w citroenie C5 2.0 HDI z 2009r . Akumulator naładowany sprawdzone. Problem polega na tym ze wskazówka prędkościomierza i obrotomierza nie startują od zera tylko od zawyżonych wartości. Po zgaszeniu auta nie resetuja sie tylko pozostają na wartościach licznik 130km/h a obrotomierz 3 tysciace. Do tego nie działa wskazówka paliwa - rezerwa sie zapala i działa licznik chwilowego spalania oraz pokazuje km ile mozna przejechać na paliwie licznik elektroniczny działa poprawnie. Silniczki były sprawdzane przez specow od liczników i twierdzą ze sa sprawne bo im sie wszystko ładnie resetuje. Fakt po odłączeniu akumulatora silniczki sie resetują do zera i po ponownym zapaleniu działają poprawnie. Po zgaszeniu auta stają juz na 10km i tak coraz wyżej aż zatrzymują sie na 130km/h a obrotomierz na 3000. Natomiast wskazówka paliwa ani drgnie. Do tego zauważyłem przy skrzynce BSI gdzie sa dwa zielone styczniki ze mam 5 przewodów ktore sobie wiszą bezwładnie - zostały obcięte a nie widze tam żadnego miejsc zeby mozna było je gdzieś wpiąć. Wydaje mi sie ze ktoś obciął stycznik i go zabrał ale po co??? Fabrycznie raczej by tak obciętych przewodów nie zostawiali. Ma ktoś pomysł jak do tego podejść . Auto kupione z komisu i ktoś grzebał przy cofaniu licznika i narobił niezłej sieczki. Miał ktoś coś podobnego......
Powrót do góry
gadu-gadu
Polejmi

Czytelnik



Dołączył: 14 Sie 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI RCRHRH 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Sie 2019, 10:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 2.0 HDI > nie działa OBROTOMIERZ <


Odkopię troche bo mam podobny problem, Citroen c5 2.0 hdi 2006r, obrotomierz pewnego pięknego dnia zaczął pokazywać coraz mniejsze obroty na jałowym ( i o tyle przekłamywał ), pierw ok 600 po tyg-dwóch 500 potem 400 a teraz 0. Pod kompem pokazuje ok.750. W czasie jazdy wskazówka się podnosi ale zaniża wartośc własnie o te 750obr.
Aku sprawny, rozrusznik po regeneracji. Pytanko z z czego idzie sygnał do obrotomierza w c5, mechanik mówił że albo alternator albo czujnik położenia wału, ale alternator ładuje ok więc możliwe że to coś z czujnikiem ? Czy bardziej coś z zegarami ( silniczek od obrotomierza, zimne luty ? ). Prędkościomierz i reszta zegarów działa ok. Skrzynia manual.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Nadwozie.


CitroenC4 Grand Picasso

21 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

CitroenC4

19 990

2012r.

162 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

23 900

2011r.

271 458 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

29 900

2013r.

210 725 km

warmińsko-mazurskie

CitroenBerlingo

16 499

2009r.

191 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System