Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) C5 2.0 HDI > nie działa OBROTOMIERZ <



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MAVRIK84

Debiutant



Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): POLSKA
Posiadane auto: VW BORA 1.9 TDI 150KM
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 11 Gru 2009, 03:45
Temat postu:

C5 2.0 HDI > nie działa OBROTOMIERZ <


WITAM!
Od czasu kiedy kupiłem moją Cytrynkę nie działał obrotomierz. Tak naprawdę nie jest mi on szczególnie potrzebny. Po za tym mam AUTOmatyczną skrzynię biegów ale lubię mieć wszystko sprawne i coś bym sobie naprawił Wink Tam raczej nie ma żadnej linki, podejrzewam że to jakiś czujnik lub przekaźnik. Z GÓRY DZIĘKUJĘ!

POZDRAWIAM!
Powrót do góry
gadu-gadu
rsiwy

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 124

Posiadane auto: C5, MkI 2.0 HDI kombi, 2002
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 17 Gru 2009, 09:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 2.0 HDI > nie działa OBROTOMIERZ <


Mam podony problem, tyle że mój pokazuje co chce, czasem na wolnych obrotach pokazuje 1500 a czasem około 600. Przy zwiekszaniu obrotów czasem przeskakuje do przodu. Kiedyś o to pytałem w serwisie to powiedzieli że przyczyną może być czujnik umieszczony gdzieś w silniku (nie wiem gdzie) lub sam obrotomierz zegar. Naprawa zegara to koszt około 150 zł. Jeżeli czujnik w silniku to koszt wiekszy. Ja póki co nic z tym nie robię.
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
shakalldj

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): KATOWICE

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 23:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 2.0 HDI > nie działa OBROTOMIERZ <


Witam panowie proponuje w pierwszej kolejnosci sprawdzić stan akumulatora
Powrót do góry
gadu-gadu
MAVRIK84

Debiutant



Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): POLSKA
Posiadane auto: VW BORA 1.9 TDI 150KM
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 30 Sty 2010, 06:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 2.0 HDI > nie działa OBROTOMIERZ <


Ja nie dawno ładowałem i jest bez zmian... :/ koledzy a może wiecie w którym miejscu znajduje się ten czujnik ???? Coś mi się wydaje że to właśnie on jest temu winny, poprzedni właściciel coś mi wspominał o jakimś czujniku.
Powrót do góry
gadu-gadu
staryfryc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: C5 X7 Limo 2.0 HDI Aut. Confort 2008
Piwa: 25/1
Wysłany: Sob 30 Sty 2010, 14:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 2.0 HDI > nie działa OBROTOMIERZ <


Hej,
częstą wadą C5-ki jest awaria silniczka napędzającego szybkościomierz i dużo ludzi, którzy troche majsterkują, w celu oszczędności dużej forsy (ASO nie naprawia tylko wymienia), zamieniają silniczek z obrotomierza do szybkościomierza.
Pozdrowienia
staryfryc
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 30 Sty 2010, 14:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
SPINACZ_84

Czytelnik



Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mława
Posiadane auto: CITROEN C5 2.0 HDI 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Gru 2016, 00:06
Temat postu:

predkosciomierz i obrotomierz nie startują od zera


Witam. Ponawiam temat nie działających liczników w citroenie C5 2.0 HDI z 2009r . Akumulator naładowany sprawdzone. Problem polega na tym ze wskazówka prędkościomierza i obrotomierza nie startują od zera tylko od zawyżonych wartości. Po zgaszeniu auta nie resetuja sie tylko pozostają na wartościach licznik 130km/h a obrotomierz 3 tysciace. Do tego nie działa wskazówka paliwa - rezerwa sie zapala i działa licznik chwilowego spalania oraz pokazuje km ile mozna przejechać na paliwie licznik elektroniczny działa poprawnie. Silniczki były sprawdzane przez specow od liczników i twierdzą ze sa sprawne bo im sie wszystko ładnie resetuje. Fakt po odłączeniu akumulatora silniczki sie resetują do zera i po ponownym zapaleniu działają poprawnie. Po zgaszeniu auta stają juz na 10km i tak coraz wyżej aż zatrzymują sie na 130km/h a obrotomierz na 3000. Natomiast wskazówka paliwa ani drgnie. Do tego zauważyłem przy skrzynce BSI gdzie sa dwa zielone styczniki ze mam 5 przewodów ktore sobie wiszą bezwładnie - zostały obcięte a nie widze tam żadnego miejsc zeby mozna było je gdzieś wpiąć. Wydaje mi sie ze ktoś obciął stycznik i go zabrał ale po co??? Fabrycznie raczej by tak obciętych przewodów nie zostawiali. Ma ktoś pomysł jak do tego podejść . Auto kupione z komisu i ktoś grzebał przy cofaniu licznika i narobił niezłej sieczki. Miał ktoś coś podobnego......
Powrót do góry
gadu-gadu
SPINACZ_84

Czytelnik



Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mława
Posiadane auto: CITROEN C5 2.0 HDI 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Gru 2016, 00:13
Temat postu:

predkosciomierz i obrotomierz nie startują od zera


Witam. Ponawiam temat nie działających liczników w citroenie C5 2.0 HDI z 2009r . Akumulator naładowany sprawdzone. Problem polega na tym ze wskazówka prędkościomierza i obrotomierza nie startują od zera tylko od zawyżonych wartości. Po zgaszeniu auta nie resetuja sie tylko pozostają na wartościach licznik 130km/h a obrotomierz 3 tysciace. Do tego nie działa wskazówka paliwa - rezerwa sie zapala i działa licznik chwilowego spalania oraz pokazuje km ile mozna przejechać na paliwie licznik elektroniczny działa poprawnie. Silniczki były sprawdzane przez specow od liczników i twierdzą ze sa sprawne bo im sie wszystko ładnie resetuje. Fakt po odłączeniu akumulatora silniczki sie resetują do zera i po ponownym zapaleniu działają poprawnie. Po zgaszeniu auta stają juz na 10km i tak coraz wyżej aż zatrzymują sie na 130km/h a obrotomierz na 3000. Natomiast wskazówka paliwa ani drgnie. Do tego zauważyłem przy skrzynce BSI gdzie sa dwa zielone styczniki ze mam 5 przewodów ktore sobie wiszą bezwładnie - zostały obcięte a nie widze tam żadnego miejsc zeby mozna było je gdzieś wpiąć. Wydaje mi sie ze ktoś obciął stycznik i go zabrał ale po co??? Fabrycznie raczej by tak obciętych przewodów nie zostawiali. Ma ktoś pomysł jak do tego podejść . Auto kupione z komisu i ktoś grzebał przy cofaniu licznika i narobił niezłej sieczki. Miał ktoś coś podobnego......
Powrót do góry
gadu-gadu
SPINACZ_84

Czytelnik



Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mława
Posiadane auto: CITROEN C5 2.0 HDI 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Gru 2016, 00:19
Temat postu:

predkosciomierz i obrotomierz nie startują od zera


Witam. Ponawiam temat nie działających liczników w citroenie C5 2.0 HDI z 2009r . Akumulator naładowany sprawdzone. Problem polega na tym ze wskazówka prędkościomierza i obrotomierza nie startują od zera tylko od zawyżonych wartości. Po zgaszeniu auta nie resetuja sie tylko pozostają na wartościach licznik 130km/h a obrotomierz 3 tysciace. Do tego nie działa wskazówka paliwa - rezerwa sie zapala i działa licznik chwilowego spalania oraz pokazuje km ile mozna przejechać na paliwie licznik elektroniczny działa poprawnie. Silniczki były sprawdzane przez specow od liczników i twierdzą ze sa sprawne bo im sie wszystko ładnie resetuje. Fakt po odłączeniu akumulatora silniczki sie resetują do zera i po ponownym zapaleniu działają poprawnie. Po zgaszeniu auta stają juz na 10km i tak coraz wyżej aż zatrzymują sie na 130km/h a obrotomierz na 3000. Natomiast wskazówka paliwa ani drgnie. Do tego zauważyłem przy skrzynce BSI gdzie sa dwa zielone styczniki ze mam 5 przewodów ktore sobie wiszą bezwładnie - zostały obcięte a nie widze tam żadnego miejsc zeby mozna było je gdzieś wpiąć. Wydaje mi sie ze ktoś obciął stycznik i go zabrał ale po co??? Fabrycznie raczej by tak obciętych przewodów nie zostawiali. Ma ktoś pomysł jak do tego podejść . Auto kupione z komisu i ktoś grzebał przy cofaniu licznika i narobił niezłej sieczki. Miał ktoś coś podobnego......
Powrót do góry
gadu-gadu
Polejmi

Czytelnik



Dołączył: 14 Sie 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI RCRHRH 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Sie 2019, 10:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 2.0 HDI > nie działa OBROTOMIERZ <


Odkopię troche bo mam podobny problem, Citroen c5 2.0 hdi 2006r, obrotomierz pewnego pięknego dnia zaczął pokazywać coraz mniejsze obroty na jałowym ( i o tyle przekłamywał ), pierw ok 600 po tyg-dwóch 500 potem 400 a teraz 0. Pod kompem pokazuje ok.750. W czasie jazdy wskazówka się podnosi ale zaniża wartośc własnie o te 750obr.
Aku sprawny, rozrusznik po regeneracji. Pytanko z z czego idzie sygnał do obrotomierza w c5, mechanik mówił że albo alternator albo czujnik położenia wału, ale alternator ładuje ok więc możliwe że to coś z czujnikiem ? Czy bardziej coś z zegarami ( silniczek od obrotomierza, zimne luty ? ). Prędkościomierz i reszta zegarów działa ok. Skrzynia manual.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Nadwozie.


CitroenC1

10 900

2007r.

197 499 km

śląskie

CitroenBerlingo

29 900

2013r.

210 725 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 Picasso

43 900

2014r.

164 000 km

wielkopolskie

CitroenC8

30 900

2011r.

234 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

32 700

2014r.

248 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System