Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) jak radio włączyć z przekręceniem kluczyka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
berlingo_HDi

Dyskutant



Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Citroen Berlingo Multispace 2.0 HDi 2001/Opel Astra H Enjoy 1.6 2007
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 05 Mar 2010, 10:25
Temat postu:

jak radio włączyć z przekręceniem kluczyka


Witam!! Mam radio Sony CDX-GT23 radia zamontowane jest pod tą kalpą na konsoli środkowej. Mam pytanie jak zrobić żeby radio włączało się razem z przekręceniem kluczyka w stacyjce oraz żeby wyłączyło się po zgaszeniu samochodu. Teraz radio włącza sie gdy włoży sie panej.... . i jest to bardzo denerwujące bo nie raz zapomnę go wylączyć...
Proszę o pomoc
Powrót do góry
gadu-gadu
zenos

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): RZESZOW
Posiadane auto: BERLINGO 2.0HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Mar 2010, 21:33
Temat postu:

Re: ( Citroen ) jak radio włączyć z przekręceniem kluczyka


Ja mam radio soniaka na panel nie wiem jaki model bo malo mnie to interesuje ;-D ale w miare dobre, chyba ;-D podlaczone mam go w ten sposob ze jak otworze auto ,,centralnym" to radio wlacza sie automatycznie;D a gdy juz gdzies pojade i wysiadam z auta po czym go zamykam tez jeszcze chwile gra i tez sie samo wylacza:-D wiec WNIOSKUJE ze podlaczone jest gdzies pod centralny ??????????????
Nie jestem fenomenem elektryki ale pewny jestem ze radio musi byc podlaczone pod stacyjke ( czerwony kabel ) tzn. ze po wlozeniu kluczyka i przekreceniu dostaje prad wiec radio powinno sie dopiero wtedy wlaczyc ;D ale to rozwiazanie jest do dupy wole MOJE !!! jak sie nie znasz to lepiej sie za to nie bierz (chociaz to proste) !!! zapytaj jakiegos elektryka to ci napewno to zrobi w 5min. (ja mam takiego:D asa Very Happy) mysle ze cos pomoglem i polecilem inne rozwiazanie??? ;-D pozdro
Powrót do góry
ekomar

Czytelnik



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chełmno
Posiadane auto: Berlingo 1.9D 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Lis 2010, 10:00
Temat postu:

Re: ( Citroen ) jak radio włączyć z przekręceniem kluczyka


Witam
Jesli masz BSI to właśnie BSI odpowiada za wyłączenie radia po kilki minutach od wyłączenia silnika (wyłącza sie razem z wyświetlaczem w liczniku)

Podłączenie to zgodnie z normą ISO

w złączce przy radiu masz
+12 na stałe i to powinno być podłączone jako podtrzymanie pamięci w radiu

+12 po przekręceniu kluczyka i to podłączasz jako główne zasilanie radia

Jeśli nie masz BSI to powyższe podłączenie też zadziała z tą różnicą że radio wyłączy się razem z wyłączeniem zapłonu.

E-Komar
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery


CitroenC4 Grand Picasso

59 900

2017r.

215 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

26 900

2012r.

139 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

29 900

2013r.

210 725 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC5

20 700

2009r.

239 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

14 777

2009r.

365 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System