Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) Paliwo Auchan



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dr alpha

Debiutant



Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: C5 Exlusive S&S EAT6 180 KM 2016 rok & C4Cactus 1,2 82 KM 2016r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 29 Wrz 2011, 13:12
Temat postu:

Paliwo Auchan


Przeczytałem wiele wątków na forum i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Częściowo dyskusja toczyła się w wątku poniżej

http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=23058&postdays=0&postorder=asc&highlight=auchan&start=0

niestety, nie uzyskałem tam satysfakcjonującej odpowiedzi. Otóż do niedawna jeździliśmy dwoma samochodami z silnikami diesla starej generacji (TDi). Przejechaliśmy bez problemowo kilkaset tysięcy km głównie na paliwie Auchan (podczas urlopów i wyjazdów różne markowe stacje i jazda bez zmian w stosunku do Auchan). Mamy po drodze i jak wszyscy wiedzą, cenowo przebijają wszystkich. Nigdy sie nie zawiodłem (sąsiad nowe auto zatankowane na "markowej stacji " nie odpalił zimą, a ja z paliwem Auchan tak). Obecnie przesiadłem się na 2,0 HDI 140 KM i nasłuchałem sie oraz naczytałem mnóstwa opinii na temat "wrażliwości tych silników" na nieodpowiednie paliwo. Mam więc pytanie, czy ktoś z posiadaczy silnika w technologii HDI ma doświadczenie z tym paliwem (Auchan W-wa Modlińska) Question

Mam świadomość, że TDi to pojedzie na wszystkim (olej z biedronki, resztki z frytek iTD ) więc mam chyba uzasadnione obawy, że porównywanie tych silników jest nie na miejscu.

Jeżeli gdzieś powieliłem temat, przepraszam i proszę o przeniesienie.
_________________
Jedynym sposobem pozbycia się pokusy jest uleganie jej - Oscar Wilde.
Powrót do góry
Guzior

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 455
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Citroen C2 1,4 HDI, 2004 / Citroen C4 Picasso 2,0 HDi Exclusiv
Piwa: 31/0
Wysłany: Pią 30 Wrz 2011, 07:54
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Paliwo Auchan


Ja jeżdżę na paliwie z Auchan, ST1, Neste i tym temu podobnych. Jak na razie nic się nie dzieje. Paliwo na tych stacjach wcale nie jest gorszej jakości od tego na stacjach markowych. I tak wszystkie te stacje biorą paliwo od tych samych producentów. Różnica w cenie spowodowana jest tym że np. Auchan zarabia na innych produktach więc może obniżyć cenę paliwa. A tutaj ma przynajmniej większy obrót. Co ma zarobić i tak zarobi i na swoje wyjdzie.
Powrót do góry
gadu-gadu
dr alpha

Debiutant



Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: C5 Exlusive S&S EAT6 180 KM 2016 rok & C4Cactus 1,2 82 KM 2016r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 30 Wrz 2011, 08:57
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Paliwo Auchan


pocieszyłeś mnie, takiej właśnie informacji potrzebowałem bo na forach opiniujących np. produkt Auchan itp. myślę, że konkurencja mocno lobbuje i przez to opinii nie można traktować za obiektywne. Dzięki.
_________________
Jedynym sposobem pozbycia się pokusy jest uleganie jej - Oscar Wilde.
Powrót do góry
czarny 79

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): puławy/ lubelskie
Posiadane auto: volvo v 40 citroen c4 1.6 hdi 2004rok
Piwa: 19/23
Wysłany: Sob 01 Paź 2011, 19:05
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Paliwo Auchan


A ja mam odmienne zdanie mam porównanie kupując na pseudo stacjach (marketowych) paliwo silnik miałem o wiele słabszy zwiększyło się spalanie a tankuje teraz na stacjach dwóch koncernów (bez reklamy) są odrobine droższe ale jest inna kultura pracy i spalanie powróciło do normy . Rozmawiałem z kolegą który pracował na podobnej stacji w tesco i mówił że paliwo do marketów jest dlatego tańsze bo jak on to mówi nie ma określonej liczby oktanów a ja mówie że szkoda silnika zaoszczędzisz 100zł a wydasz na naprawę pompy czy wtrysków 3000 zł wybór należy do Ciebie Cool
_________________
RADOŚĆ Z JAZDY ZACZYNA SIĘ TAM GDZIE KOŃCZY SIĘ EKONOMIA Smile
Powrót do góry
gadu-gadu spik (wp kontakt)
walkomzda

Debiutant



Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Paź 2011, 10:02
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Paliwo Auchan


wszystko zależy od stacji, jak już zostało napisane sieci jak np. Auchan zarabiając na innych produktach mogą sobie pozwolić na lekką obniżkę cen paliwa w celu przyciągnięcia klientów, niekoniecznie musi się to wiązać z niższą jakością paliwa
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 03 Paź 2011, 10:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Sro 05 Paź 2011, 14:56
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Paliwo Auchan


kiedyś- znaczy sie z 5 czy 6 lat temu Wink - w motorze lub autoswiecie ( nie pamietam dokladnie-bo czytam obie gazety) był testy paliwa i m.innymi było paliwo z auchan Wink wypadlo ok. testy (badania w laboratorium) nie wykazały zadnych odchyleń. zastrzezenia były ale do innych stacji Wink tak wiec- mozna je tankowac Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
dr alpha

Debiutant



Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: C5 Exlusive S&S EAT6 180 KM 2016 rok & C4Cactus 1,2 82 KM 2016r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 05 Paź 2011, 18:09
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Paliwo Auchan


i o to właśnie chodzi, nie musi być "V-power", "Ultimate" itp. wystarczy, żeby zachowywało normy. Jak na razie w mojej cytrynce to pierwszy zatankowany zbiornik, więc sami rozumiecie obawy. Tankując na Auchan zaoszczędzam blisko 20 zeta na zbiorniku, więc przy mojej jeździe, rocznie to oszczędność blisko tysiąc zeta. Dziękuję za wypowiedzi, a jeżeli ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia z tym paliwem, chętnie poczytamy wszyscy Idea
_________________
Jedynym sposobem pozbycia się pokusy jest uleganie jej - Oscar Wilde.
Powrót do góry
walkomzda

Debiutant



Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Paź 2011, 15:51
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Paliwo Auchan


szczerze powiem, że sam się muszę nad tą stacją zastanowić Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) Dyskusje ogólne


CitroenC4 Grand Picasso

45 700

2015r.

211 400 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

31 900

2014r.

188 668 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

49 800

2017r.

152 000 km

małopolskie

CitroenBerlingo

69 900

2019r.

106 000 km

mazowieckie

CitroenDS5

56 000

2016r.

129 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System