Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C8 ) Brak nawiewu powietrza w bocznych słupkach drugiegi rzędu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miles

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): płock
Posiadane auto: citroen C8 Exlusive 2.0 Hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Sty 2010, 07:49
Temat postu:

Brak nawiewu powietrza w bocznych słupkach drugiegi rzędu


Jestem posiadaczem C8 2.0 HDI w wersji Exlusive 2008r. Od około 3 tygodni walczę z serwisem Citroen Budmat Auto w Płocku odnośnie braku nawiewu na bocznych słupkach drugiego rzędu. W tegoroczną zimę zauważem, iż z wyminionych nawiewów nie ma w ogóle nadmuchu ani ciepłego ani zimnego powietrza co powoduje iż z tyłu jest poprostu zimno a szyby albo parują albo wręcz zamarzają. Nie pracują również dodatkowe wentylatory dla drugiego rzędu oraz ich regulacja na słupkach. Przez 7 dni serwis rozbierał i składał poszczególne elementy układu żeby wreszcie stwierdzić iż w tym modelu przy niskich temeperaturach nawiewy ciepłego powietrza na słupkach drugiego rzędu nie działają i nie można sterować wydatkiem powietrza.
Pytając w jakiej temperaturze to następuje uzyskałem odpowiedź: NIE WIEMY ! Shocked Prosząc o pisemne wyjaśnienia otrzymałem jedno zdanie "serwis usterki nie stwierdza, ogrzewanie działa prawidłowo"
Mam zatem pytanie czy w innych modelach C8 sytuacja wygląda podobnie czy to akurat mój egzeplarz ma taką przypadłość.
Powrót do góry
Lucki Lucek

Debiutant



Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Slask
Posiadane auto: Citroen C8 2006 2.2 HDi
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 23 Mar 2012, 20:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Brak nawiewu powietrza w bocznych słupkach drugiegi rzędu


U mnie zauwazylem to samo tej zimy (pierwsza moja zima w CCool. Nie mialem jednak czasu sie temu przyjrzec blizej. Rzeczywiscie u mnie tez nie dmucha z kratek slupkow srodkowych. Moze latem pogrzebie cos przy wentylacji i jak cos znajde to dam znac.
Powrót do góry
miles

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): płock
Posiadane auto: citroen C8 Exlusive 2.0 Hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Mar 2012, 10:25
Temat postu:

Brak nawiewu Citroen C8


Niestety nic się z tym nie zrobi. Ja sprawę rozeznałem w Citroen Polska osbiście przez pisemne skargi, oraz przez Auto Świat (po mojej prośbie dali krótki artykuł). Okazuje się, że konstrukcja silnika wymaga dogrzania w temperturch poniżej ok. 5-8 st C. Dla mnie jest to kompletna bzdura ponieważ samochód ma seryjnie układ dogrzewania silnika (Webasto) który załącza się w niskich temperaturach dla ogrzania wszystkich odpowiedzialnych układów. Moim zdaniem Citroen podaje poprostu nieprawdziwe informacje w folderach i instrukcjach obsługi gdzie opisuje "fantastyczną" czterostrefową klimatyzację zapewniająca stałą temperaturę w każdych warunkach pogodowych. Rozmowy z Citroen Polska też do najprzyjemniejszych nie należą - mi w celu zniwelowania "negatywnych odczuć" zaproponowali darmowy przegląd. Jak próbowałem dalej z nimi rozmawiać to powiedzieli że z ich strony to już wszystko co mogą zrobić ,a jak mi zimno to żebym włączał ogrzewanie w manualu na nogi i podkręcił temperaturę. Cały czas myśle, żeby sprawę poruszyć u Rzecznika Praw Konsumenta - już nie tyle o konkretnie mój samochód, ale o przekonanie się czy tak wielkie firmy faktycznie nie wprowadzają w błąd swoich klientów niektórymi informacjami zawartymi w swoich broszurach i instrukcjach.
Powrót do góry
darek_wroc

Czytelnik



Dołączył: 13 Sie 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C8
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Sie 2013, 11:36
Temat postu:

Brak nawiewu Citroen C8


Witam
Mam również problem z nawiewami c8 z tyłu 2,3 rząd a własciwie brak i mamy teraz lato wiec to nie przez temp na zew. Rozumiem że wciskam przycisk na konsoli rear pojawia mi sie wiatrak ale w żadnej pozycji +-auto nic nie dmucha, czy ktoś może spotkał sie z tym problemem i zna rozwiązanie. Podejrzewam że albo coś z panelem albo jakiś przekaźnik bo raczej wszytkie tylnie wiatraczki się nie zepsuły albo ja nie wiem jak to uruchomić, dziękuje pozdrawiam
Powrót do góry
ryba998

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Błonie/Mazowsze
Posiadane auto: C8 2.0 HDI 136
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Sty 2017, 10:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Brak nawiewu powietrza w bocznych słupkach drugiegi rzędu


Witam

To mój pierwszy post, od grudnia jestem posiadaczem Citroena C8 2.0 HDI 136 2007

Mam pytanie dotyczące nawiewów na drugi rząd. Jak to w końcu z nim jest ( działa czy nie działa ). Poczytałem trochę w tym temacie i wychodzi , że cześć ludzi pisze, że im działa cześć, że nie, niektórzy piszą ,że działa jak na dworze jest określona temperatura (+5) inni , że niezależnie od temperatur zewnętrznej. Mam prośbę do forumowiczów o napisane jak wygląda ten temat w waszych samochodach ( prosiłbym wpisywanie rocznika samochodu-może każdy rocznik ma inaczej oraz czy ON czy PB )
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 26 Sty 2017, 10:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
darbro

Debiutant



Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-M
Posiadane auto: c8 2,2 HDI
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 30 Sty 2017, 18:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Brak nawiewu powietrza w bocznych słupkach drugiegi rzędu


ryba998 napisał:

Mam pytanie dotyczące nawiewów na drugi rząd. Jak to w końcu z nim jest ( działa czy nie działa ). Mam prośbę do forumowiczów o napisane jak wygląda ten temat w waszych samochodach ( prosiłbym wpisywanie rocznika samochodu-może każdy rocznik ma inaczej oraz czy ON czy PB )

2003r, 2,2 HDI, W granicach 0st. nawiew w tylnych słupkach nie działa.... Mad
edit
Dzisiaj +7. Nawiew w tylnych słupkach działa... Very Happy


Ostatnio zmieniony przez darbro dnia Pon 27 Lut 2017, 11:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
ryba998

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Błonie/Mazowsze
Posiadane auto: C8 2.0 HDI 136
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Sty 2017, 22:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Brak nawiewu powietrza w bocznych słupkach drugiegi rzędu


2007 2.0 HDI 136- temp poniżej 0 - nie działa; raz mi w temp +2 zadziałało ( było słonce )
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Nie 18 Lis 2018, 18:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Brak nawiewu powietrza w bocznych słupkach drugiegi rzędu


0 stopni, 2.2 diesel - brak jakiejkolwiek reakcji nawiewów z tyłu na zmianę ustawień Sad Naprawdę nie da się nic z tym zrobić? Jest to mocno drażniące. Ogólnie samochód nagrzewa się dość szybko i z przodu jest ciepło, ale osoby w drugim rzędzie jeszcze jakiś czas po starcie marzną.

Czy to nie może być związane z: http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=269627 Question
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C8 »

Opinie o samochodach Citroen C8 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C8 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew

18) nawiew »

CitroenC3

18 900

2010r.

227 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Cactus

55 000

2017r.

130 000 km

śląskie

CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

96 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Cactus

41 999

2015r.

88 000 km

dolnośląskie

CitroenC1

24 500

2015r.

64 299 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System