Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C8 ) Brak nawiewu powietrza w bocznych słupkach drugiegi rzędu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miles

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): płock
Posiadane auto: citroen C8 Exlusive 2.0 Hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Sty 2010, 07:49
Temat postu:

Brak nawiewu powietrza w bocznych słupkach drugiegi rzędu


Jestem posiadaczem C8 2.0 HDI w wersji Exlusive 2008r. Od około 3 tygodni walczę z serwisem Citroen Budmat Auto w Płocku odnośnie braku nawiewu na bocznych słupkach drugiego rzędu. W tegoroczną zimę zauważem, iż z wyminionych nawiewów nie ma w ogóle nadmuchu ani ciepłego ani zimnego powietrza co powoduje iż z tyłu jest poprostu zimno a szyby albo parują albo wręcz zamarzają. Nie pracują również dodatkowe wentylatory dla drugiego rzędu oraz ich regulacja na słupkach. Przez 7 dni serwis rozbierał i składał poszczególne elementy układu żeby wreszcie stwierdzić iż w tym modelu przy niskich temeperaturach nawiewy ciepłego powietrza na słupkach drugiego rzędu nie działają i nie można sterować wydatkiem powietrza.
Pytając w jakiej temperaturze to następuje uzyskałem odpowiedź: NIE WIEMY ! Shocked Prosząc o pisemne wyjaśnienia otrzymałem jedno zdanie "serwis usterki nie stwierdza, ogrzewanie działa prawidłowo"
Mam zatem pytanie czy w innych modelach C8 sytuacja wygląda podobnie czy to akurat mój egzeplarz ma taką przypadłość.
Powrót do góry
Lucki Lucek

Debiutant



Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Slask
Posiadane auto: Citroen C8 2006 2.2 HDi
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 23 Mar 2012, 20:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Brak nawiewu powietrza w bocznych słupkach drugiegi rzędu


U mnie zauwazylem to samo tej zimy (pierwsza moja zima w CCool. Nie mialem jednak czasu sie temu przyjrzec blizej. Rzeczywiscie u mnie tez nie dmucha z kratek slupkow srodkowych. Moze latem pogrzebie cos przy wentylacji i jak cos znajde to dam znac.
Powrót do góry
miles

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): płock
Posiadane auto: citroen C8 Exlusive 2.0 Hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Mar 2012, 10:25
Temat postu:

Brak nawiewu Citroen C8


Niestety nic się z tym nie zrobi. Ja sprawę rozeznałem w Citroen Polska osbiście przez pisemne skargi, oraz przez Auto Świat (po mojej prośbie dali krótki artykuł). Okazuje się, że konstrukcja silnika wymaga dogrzania w temperturch poniżej ok. 5-8 st C. Dla mnie jest to kompletna bzdura ponieważ samochód ma seryjnie układ dogrzewania silnika (Webasto) który załącza się w niskich temperaturach dla ogrzania wszystkich odpowiedzialnych układów. Moim zdaniem Citroen podaje poprostu nieprawdziwe informacje w folderach i instrukcjach obsługi gdzie opisuje "fantastyczną" czterostrefową klimatyzację zapewniająca stałą temperaturę w każdych warunkach pogodowych. Rozmowy z Citroen Polska też do najprzyjemniejszych nie należą - mi w celu zniwelowania "negatywnych odczuć" zaproponowali darmowy przegląd. Jak próbowałem dalej z nimi rozmawiać to powiedzieli że z ich strony to już wszystko co mogą zrobić ,a jak mi zimno to żebym włączał ogrzewanie w manualu na nogi i podkręcił temperaturę. Cały czas myśle, żeby sprawę poruszyć u Rzecznika Praw Konsumenta - już nie tyle o konkretnie mój samochód, ale o przekonanie się czy tak wielkie firmy faktycznie nie wprowadzają w błąd swoich klientów niektórymi informacjami zawartymi w swoich broszurach i instrukcjach.
Powrót do góry
darek_wroc

Czytelnik



Dołączył: 13 Sie 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C8
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Sie 2013, 11:36
Temat postu:

Brak nawiewu Citroen C8


Witam
Mam również problem z nawiewami c8 z tyłu 2,3 rząd a własciwie brak i mamy teraz lato wiec to nie przez temp na zew. Rozumiem że wciskam przycisk na konsoli rear pojawia mi sie wiatrak ale w żadnej pozycji +-auto nic nie dmucha, czy ktoś może spotkał sie z tym problemem i zna rozwiązanie. Podejrzewam że albo coś z panelem albo jakiś przekaźnik bo raczej wszytkie tylnie wiatraczki się nie zepsuły albo ja nie wiem jak to uruchomić, dziękuje pozdrawiam
Powrót do góry
ryba998

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Błonie/Mazowsze
Posiadane auto: C8 2.0 HDI 136
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Sty 2017, 10:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Brak nawiewu powietrza w bocznych słupkach drugiegi rzędu


Witam

To mój pierwszy post, od grudnia jestem posiadaczem Citroena C8 2.0 HDI 136 2007

Mam pytanie dotyczące nawiewów na drugi rząd. Jak to w końcu z nim jest ( działa czy nie działa ). Poczytałem trochę w tym temacie i wychodzi , że cześć ludzi pisze, że im działa cześć, że nie, niektórzy piszą ,że działa jak na dworze jest określona temperatura (+5) inni , że niezależnie od temperatur zewnętrznej. Mam prośbę do forumowiczów o napisane jak wygląda ten temat w waszych samochodach ( prosiłbym wpisywanie rocznika samochodu-może każdy rocznik ma inaczej oraz czy ON czy PB )
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 26 Sty 2017, 10:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
darbro

Debiutant



Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-M
Posiadane auto: c8 2,2 HDI
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 30 Sty 2017, 18:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Brak nawiewu powietrza w bocznych słupkach drugiegi rzędu


ryba998 napisał:

Mam pytanie dotyczące nawiewów na drugi rząd. Jak to w końcu z nim jest ( działa czy nie działa ). Mam prośbę do forumowiczów o napisane jak wygląda ten temat w waszych samochodach ( prosiłbym wpisywanie rocznika samochodu-może każdy rocznik ma inaczej oraz czy ON czy PB )

2003r, 2,2 HDI, W granicach 0st. nawiew w tylnych słupkach nie działa.... Mad
edit
Dzisiaj +7. Nawiew w tylnych słupkach działa... Very Happy


Ostatnio zmieniony przez darbro dnia Pon 27 Lut 2017, 11:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
ryba998

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Błonie/Mazowsze
Posiadane auto: C8 2.0 HDI 136
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Sty 2017, 22:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Brak nawiewu powietrza w bocznych słupkach drugiegi rzędu


2007 2.0 HDI 136- temp poniżej 0 - nie działa; raz mi w temp +2 zadziałało ( było słonce )
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Nie 18 Lis 2018, 18:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Brak nawiewu powietrza w bocznych słupkach drugiegi rzędu


0 stopni, 2.2 diesel - brak jakiejkolwiek reakcji nawiewów z tyłu na zmianę ustawień Sad Naprawdę nie da się nic z tym zrobić? Jest to mocno drażniące. Ogólnie samochód nagrzewa się dość szybko i z przodu jest ciepło, ale osoby w drugim rzędzie jeszcze jakiś czas po starcie marzną.

Czy to nie może być związane z: http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=269627 Question
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C8 »

Opinie o samochodach Citroen C8 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C8 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew

18) nawiew »

CitroenC4 Cactus

59 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenC4 SpaceTourer

83 900

2018r.

67 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

36 900

2014r.

193 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

57 600

2014r.

149 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System