Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) opony zimowe do C5


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bogione

Czytelnik



Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): sopot/pomorskie
Posiadane auto: mitsubishi/carisma/
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Sty 2010, 23:10
Temat postu:

opony zimowe do C5


witam , az sie boje zapytac , gdyz zapewne gdzies ten temat jest , ale jestem tutaj nowy , dlugo szukam i nic nie moge znalesc w tym temacie , nie wiem moze sa jakies podtematy?za dwa tygodnie odbieram nowego c5 z salonu rocznik 2009 , daja mi opony letnie 17" , a ja mam pytanie z tym czy na zime dla tego auta sa lepsze 16 calowe , czy lepiej tez zostawic 17 , , wiec jak zaczalem szukac , to pytaja sie o rozstaw , rozmiar i szerokosc , domyslam sie ze chodzi o rozstaw srub , ale nic nie moge znalesc w tym temacie , opony to 225/55R17 tak mi powiedzial gosciu z salonu, dlatego tez prosze o wskazowki , albo przekierowanie gdzie to moge znalesc ,a moze juz macie jakies sprawdzone marki opon i felg aluminiowych , wiec chetnie skorzystam z pomocy, bo juz mnie oczy bola od tego szukania po necie , w salonie sa opony za 1200 i felgi oryginalne za 1000 zl/szt citroena , bez przesady na innych tez mozna jedzic , przepraszam i z gory dzziekuje za podpowiedzi w tym kierunku . pozdrowienia bk Crying or Very sad
Powrót do góry
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Sob 16 Sty 2010, 00:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) opony zimowe do C5


Witam i gratuluje wyboru auta! Ale ci zazdroszcze Smile
Co do tematu to może nie za wiele pomoge ale jeśli chodzi o wysokość profila opony to zalezy od ciebie, generalnie bezpieczniej zima jest miec wyższy profil i stalowe felgi bo jak sie poslizgniesz i zatrzymasz na krawezniku to mniejsze straty a wyzszy profil lepiej działa na dziury po zimie i jest wiekszy komfort jazdy. Nic ci z niskiego profilu zimą jak i tak nie ma się gdzie rozpędzić. Takie moje zdanie.

"wiec jak zaczalem szukac , to pytaja sie o rozstaw , rozmiar i szerokosc , domyslam sie ze chodzi o rozstaw srub "

Nie będe sie domyślał co mieli na myśli ale konkretny sprzedawca powinien to wiedzieć jakii rozstaw śrób. Ja niestety nie wiem.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
robson_robson

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 971
Skąd jesteś (miejscowość / region): DZL(Złotoryja) / DJE(Jelenia Góra-Piechowice)
Posiadane auto: Alfa Romeo 147 1.9 JTD VOLVO S40, Citroen C5 3.0V6
Piwa: 160/29
Wysłany: Sob 16 Sty 2010, 01:11
Temat postu:

Re: opony zimowe do C5


bogione napisał:
witam , az sie boje zapytac , gdyz zapewne gdzies ten temat jest , ale jestem tutaj nowy , dlugo szukam i nic nie moge znalesc w tym temacie , nie wiem moze sa jakies podtematy?za dwa tygodnie odbieram nowego c5 z salonu rocznik 2009 , daja mi opony letnie 17" , a ja mam pytanie z tym czy na zime dla tego auta sa lepsze 16 calowe , czy lepiej tez zostawic 17 , , wiec jak zaczalem szukac , to pytaja sie o rozstaw , rozmiar i szerokosc , domyslam sie ze chodzi o rozstaw srub , ale nic nie moge znalesc w tym temacie , opony to 225/55R17 tak mi powiedzial gosciu z salonu, dlatego tez prosze o wskazowki , albo przekierowanie gdzie to moge znalesc ,a moze juz macie jakies sprawdzone marki opon i felg aluminiowych , wiec chetnie skorzystam z pomocy, bo juz mnie oczy bola od tego szukania po necie , w salonie sa opony za 1200 i felgi oryginalne za 1000 zl/szt citroena , bez przesady na innych tez mozna jedzic , przepraszam i z gory dzziekuje za podpowiedzi w tym kierunku . pozdrowienia bk Crying or Very sad

Ja rownież Gratuluje wyboru nowego autka,C5 to jest to Wink .Co do opon to jak kolega procik napisał,rownież polecałbym raczej stalówke i ładny orginalny kołpak bo zima niestety ma swoje uroki i mozesz alu szybko uszkodzić.Co do opon to polecałbym ci 16 cali np.205/65 lub 215/65 z przewaga na te pierwsze.Wulkanizator ci tam doradzi co najlepiej wybrać.Ja wiem,że w C5 jak zamowiles na zawieszeniu hydro polskich dziur nie bedzie sie praktycznie odczuwać,miałem xantie to czasem mowilem że w naszym kraju nie ma dziurawych dróg,komfort jazdy niesamowity.Wklejam ci linka z tabelami i rozmiarami śrub.
http://www.mm.pl/~fasiu/szablony/felgi/rozstaw.html
Jakbyś nie mogl jeszcze czegos znaleść to wejdz na citroen,autko.pl .Tam rowniez znajdziesz wiele ciekawych tematow ktore moga sie kiedys przydać.
Powrót do góry
bogione

Czytelnik



Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): sopot/pomorskie
Posiadane auto: mitsubishi/carisma/
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Sty 2010, 02:14
Temat postu:

opony zimowe do C5


Az sie usmiechnalem do siebie , ze ktos mi odpowiedzial na moj maly problem, dziekuje panom za info , zaraz bede szukal i sprawdzal podane linki, wiem ze macie racje odnosnie stalowek , ale zal mi serce scisnie jak spojrze z boku ze nowy woz a stalowki , bede sie upieral ze efektowniej wyglada w alu, teraz tylko zastanowie sie czy 16" czy 17" ? jeszcze raz duze dzieki , odezwe sie jak zrobie pierwsze 1000km , a tak a pro-po czy trzymac sie zasady ze do pierwszego tysiaca nie przekraczas 3,5 tys obrotow , czy to juz raczej mit z przeszlosci.pozdro bk
Powrót do góry
robson_robson

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 971
Skąd jesteś (miejscowość / region): DZL(Złotoryja) / DJE(Jelenia Góra-Piechowice)
Posiadane auto: Alfa Romeo 147 1.9 JTD VOLVO S40, Citroen C5 3.0V6
Piwa: 160/29
Wysłany: Sob 16 Sty 2010, 03:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) opony zimowe do C5


Teraz nowe silniki są juz dotarte,ale lepiej dmuchac zawsze na zimne i na początku dać mu troche spokoju Smile A co do tych felg jak juz sie uparłeś kolego na alu to bierz 16 i wyższy profil czyli 65 i bedziesz napewno zadowolony Smile Pozdrawiam i Życze milego użytkowania nowej fury Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 16 Sty 2010, 03:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
walczy

Debiutant



Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C5 Break 2.0b Automat Excl. 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 16 Sty 2010, 07:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) opony zimowe do C5


link do kalkulatora rozmiaru opon http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp?Rozmiar=225%2F55R17&tolerancja=2%25&imageField.x=36&imageField.y=9
_________________
C5 Break 2.0 16V Automat Exclusive 2003 + LPG VSI Prins.
Powrót do góry
Bober64

Czytelnik



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 4

Posiadane auto: C3 Plurier
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 03 Lis 2011, 23:28
Temat postu:

szerokość opon zimowych do C5 2.0 HDi 160


Czytając wątek opon zimowych trafiłem na rady, żeby na zimę stosować węższe opony, czyli np. jeśli na lato jest 225/55/R17 to zimówki np. 215, albo nawet 205. Dlaczego tak?
_________________
Bober
Powrót do góry
marek_bog

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Lip 2011
Posty: 183
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C5 Exclusive 2.0HDI FAP 2010
Piwa: 7/2
Wysłany: Pią 04 Lis 2011, 12:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) opony zimowe do C5


Ja gdzies kiedys czytalem, ze chodzi o to, ze wezsza opona na sniegu glebiej sie 'wbija' w ten snieg - nawet ubity, wobec czego ma lepsze trzymanie boczne. Ale ile jest w tym prawdy, to nie mam zielonego pojecia - chetnie sie dowiem.

Ps. Sam niedawno odebralem nowe C5 z salonu i mialem wylacznie letnie kapcie, wobec czego teraz stalem przed koniecznoscia zakupu zimowych. Zdecydowalem sie jednak na 16" (a nie 17" jak letnie), przy czym pozostalem przy parametrach opony, ktore zaleca producent - w tym przypadku to jest 225/60R16 i takie tez zakupilem.
A co do felg - nie wyobrazam sobie nowego C5 na stalowych - mimo wszystko mi to jakos nie pasuje, wiec kupilem mu alu. Wczesniej mialem Opla Vectre i przez 4 lata mialem alu 16" na lato oraz alu 15" na zime i nic sie z nimi nie dzialo, a ja ich tez nigdy nie uszkodzilem. Sam wyzszy profil opony juz zalatwia sprawe, wobec czego mimo wszystko polecam alu na zime Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Neandertalczyk

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: C5 III 2.O HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 04 Lis 2011, 20:57
Temat postu:

opony


Ja przejezdziłem zime na 17 225 55 nie widze sensu kupowania dodatkowych 16tek mam 17tki wrzucam zime albo lato i lece dalej
Powrót do góry
Olo36

Debiutant



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3miasto
Posiadane auto: Citroen C5 2,0 HDI 2011
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 05 Lis 2011, 01:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) opony zimowe do C5


Rozumiem, że używasz tych samych alufelg. Czy nic się z nimi nie dzieje przy zmianie? Mam zamiar właśnie tak robić, tj. przez kilka sezonów zmieniać tylko opony 17" letnie fabryczne na zimowe dokupione Micheliny też 17". Ale mam obawy co do kondycji fabrycznych alu przy takim traktowaniu.
Powrót do góry
Neandertalczyk

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: C5 III 2.O HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 07 Lis 2011, 20:54
Temat postu:

opony


Tak mam komplet 17tek i wymieniam tylko opony letnie i zimowe nic z alusami się zimą nie dzieje pewnie alu mamy takie same tylko takie zakładali ja mieszkam na dolnym sląsku a ty widze nad morzem tam snieg nie zalega od święta spadnie
Powrót do góry
Olo36

Debiutant



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3miasto
Posiadane auto: Citroen C5 2,0 HDI 2011
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 07 Lis 2011, 23:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) opony zimowe do C5


Dzięki za odpowiedź. Fajnie, że alu dają radę. A zimą w Trójmieście jest mało śniegu, ale za to dużo breji z solą.
Powrót do góry
pazdzioszek84

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Citroen C5 III
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 20 Wrz 2015, 21:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) opony zimowe do C5


Witam, posiadam letnie kółka 17-tki z czujnikami ciśnienia w oponach. Na zimę planuję zakup kół zimowych stalowyck 16-tek Smile I pytanie moje dotyczy czujników ciśnienia. Wiadomo nie będę ich montował w zimówkach. Jak w takim wypadku zareaguje komputer gdy nie wykryje czujników ciśnienia??Wywali jakiś komunikat na blacie??? Rolling Eyes
Powrót do góry
wic1

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 219
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: C5 III - 2008r 1.8
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 31 Paź 2015, 01:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) opony zimowe do C5


Hejka,
Nie praktykowałem ale zapewnie czymś w rodzaju "Warning, brak czujników" Razz i będzie się pojawiał co zapalenie auta.
Czyli możliwe świecenie check engine przez całą zimę Razz (zależy do czego jest przypisany dany czujnik)

A skoro już jestem w temacie to wkleję małe info dla potomnych:

Felgi zimowe mam
Średnica: 16 cali
Szerokość: 7J
Rozstaw śrub: 5x108
ET (odsadzenie): 32

Opony zimowe mam;
Hankook WINTER I-CEPT EVO W310 225/60 R16
225/60 R16
H (do 210km/h)
Indeks nośności 98 (do 750kg na oponę)
http://www.sklepopon.com/opona-zimowa/hankook-winter-i-cept-evo-w310-225-60-r16-98-h-26749

Ogólnie wiem tyle...
Tire Rim Bolt pattern THD CB
225/60 R16 7x16 ET32 5x108 M12 x 1.25 65.1
225/55 R17 7x17 ET32 5x108 M12 x 1.25 65.1

Dane z opony letniej...
225/55 R 17 97 W - jakieś Michlein'y
Citroën C5 2008, 1.8i

Teraz muszę sobie kupić rozsądne opony letnie i gdybam co i gdzie...
Lepiej przepłacić za sztukę na:
550zł GoodTear z parametrami A A
440 Hoonkok z parametrami B B
350 Nexen z parametrami B B

Warto przepłacać? Czy średnio klasowe dadzą radę?
Kaskę 'jeszcze' mam ale myślę czy warto. Jak markowce przetrwają mi 3 lata dłużej to warto. Jeśli tak samo to jaki sens przepłacać?
Powrót do góry
Pawel1805

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Wrz 2015
Posty: 157
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kętrzyn
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer Exlusive 2.0 HDI, AM6 2009
Piwa: 25/1
Wysłany: Sob 31 Paź 2015, 11:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) opony zimowe do C5


pazdzioszek84 napisał:
Witam, posiadam letnie kółka 17-tki z czujnikami ciśnienia w oponach. Na zimę planuję zakup kół zimowych stalowyck 16-tek Smile I pytanie moje dotyczy czujników ciśnienia. Wiadomo nie będę ich montował w zimówkach. Jak w takim wypadku zareaguje komputer gdy nie wykryje czujników ciśnienia??Wywali jakiś komunikat na blacie??? Rolling Eyes


Błąd pojawia się po 30 minutach jazdy, po wyłączeniu zapłonu jest kasowany, po ponownym uruchomieniu auta ponownie odlicza 30 minut i sprawdza czujniki. Generalnie zimą niezbyt mi to przeszkadza Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC3

19 900

2014r.

125 000 km

mazowieckie

CitroenC4 SpaceTourer

60 800

2020r.

120 000 km

małopolskie

CitroenC3

51 900

2020r.

22 000 km

wielkopolskie

CitroenC1

10 490

2009r.

164 657 km

pomorskie

CitroenC5

23 700

2010r.

268 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System