Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) wachacze tył


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotr0812

Debiutant



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): morawce
Posiadane auto: Citroen c5 2.2 2002
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 04 Sty 2010, 21:42
Temat postu:

wachacze tył


witam, jak mozna samodzielnie zdiagnozować czy łozyska wachaczy są do wymiany objawy mam takie ze jak jade po nierównosciach to slychac odglosy jak bym w bagazniku bylo wiadro ze złomem
Powrót do góry
gromg

Debiutant



Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: VW passat Citroen C5 2.0HDI 2003 break
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 05 Sty 2010, 03:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wachacze tył


...ktoś kiedyś napisał że przy zużytych łożyskach, skrzypi jak stara szafa i u mnie jest dokładnie to samo. Teraz na mrozie bardzo słychać, przy wysiadaniu z auta, gdy zawieszenie pracuje, nie jest to przyjemne i ktoś mi powiedział że czym prędzej trzeba je wymienić bo szkodzi na pozostałe podzespoły. Zestawy naprawcze ok150zł, najwięcej płaci się za robocizne 300-500zł za jedną stronę bo sporo pracy to wymaga.
Powrót do góry
gadu-gadu
rob1201

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 247
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sucha Beskidzka
Posiadane auto: C5 2.2 HDI BREAK 2001
Piwa: 9/0
Wysłany: Wto 05 Sty 2010, 22:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wachacze tył


Nie, no spokojnie Panowie. Trzeba tylko mądrego kogoś żeby nic nie zcgrzanićprzez nieuwagę i nie ma tam żadnych wielkich cudów przy wymianie. Ja sam wymieniłem, tylko miałem do dyspozycji konkretny podnośnik i dobre narzędzia. Co do ceny to myślę że za 500 zł napewno da się robociznę obu stron załatwić.
Powrót do góry
gadu-gadu
piotr0812

Debiutant



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): morawce
Posiadane auto: Citroen c5 2.2 2002
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 06 Sty 2010, 22:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wachacze tył


ale chodzi o to, w jaki sposób zdiagnozowac czy to napewno łozyska są do wymiany
Powrót do góry
rob1201

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 247
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sucha Beskidzka
Posiadane auto: C5 2.2 HDI BREAK 2001
Piwa: 9/0
Wysłany: Czw 07 Sty 2010, 12:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wachacze tył


Zacznij podnośić auto do samej góry i opuszczaj na sam dół - powinno strzelać z tyłu z okolic wachaczy.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 07 Sty 2010, 12:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gerardoo

Debiutant



Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Police
Posiadane auto: Citroen C5 Break 2.0 2002r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Sty 2010, 08:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wachacze tył


U mnie 2 osoby siadly na bagaznik. Gdy sie auto opuscilo rozlegl sie donosny gong mlotka sygnalizujacy rozsypanie sie lozysk Very Happy
Koszt wymiany 700 zl za strone
Powrót do góry
rob1201

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 247
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sucha Beskidzka
Posiadane auto: C5 2.2 HDI BREAK 2001
Piwa: 9/0
Wysłany: Sro 13 Sty 2010, 09:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wachacze tył


Gerardoo napisał:
U mnie 2 osoby siadly na bagaznik. Gdy sie auto opuscilo rozlegl sie donosny gong mlotka sygnalizujacy rozsypanie sie lozysk Very Happy
Koszt wymiany 700 zl za strone


Ta cena jest zupełnie nielogiczna i nieadekwatna. To w takim razie ile płacicie za wymianę żarówki? 50 czy 100 zł bez żarówki?
Powrót do góry
gadu-gadu
Gerardoo

Debiutant



Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Police
Posiadane auto: Citroen C5 Break 2.0 2002r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Sty 2010, 23:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wachacze tył


Zarowki wymieniam sam, tak samo jak to co dam rade w garazu i na kanale. A wachacze mialem komletnie posypane - lozyska, tuleje, a nawet sam sworzen sie wygial. Niestety w Szczecinie nie ma wielkiej konkurencji wsrod warsztatow robiacych citroenki.
Przednie wachacze sam dlubalem i zamknolem sie w 240 zetach za czesci (4 tuleje i 2 sworznie)

Acha, serwis oczywiscie wzialby duzo wiecej :-/
Powrót do góry
rob1201

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 247
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sucha Beskidzka
Posiadane auto: C5 2.2 HDI BREAK 2001
Piwa: 9/0
Wysłany: Pią 15 Sty 2010, 01:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wachacze tył


No z drugiej strony jak czasem nie wiadomo jak coś połknąć, a trzeba szybko działać to się płaci. Sorry za to wyskoczenie w poprzednim poscie. Ja w zasadzie też po zakupie za podniesienie auta zapłaciłem ok 1500 zł, a spokojnie mogło wszystko się zamknąć w 700-800 zł.
Powrót do góry
gadu-gadu
Pilot68

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin/Wlkp.
Posiadane auto: Citroen C5 kombi exlusiv 3,0L-V6 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Sty 2010, 21:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wachacze tył


Ja po nabyciu mojej C5-tki też słyszałem wydobywający się dźwięk otwieranych starych drzwi od szafy.Zwłaszcza jak wsiadalem ,wysiadałem z samochodu lub podczas jazdy na nierównościach.Dla upewnienia się że chodzi o łożyska wachacza
łapałem za reling dachowy i kołysałem samochodem.Padła lewa strona.Łożyska były rozsypane.Odziwo Made in China,teraz się zastanawiam czy juź ktoś je wymieniał ,czy oryginalnie citroen takie stosuje?Kupiłem zestaw naprawczy na allegro za ok 130,-zl zaprowadziłem do zaufanego mechanika ( nie serwisu ) i wymienił mi za 150,-zł.Robiłem jedną stronę.Jest Ok.
Powrót do góry
piotrc5

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 141
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa Radzymin
Posiadane auto: Citroen C5 kombi 2.0 2003r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 22 Sty 2010, 00:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wachacze tył


Witam.Kolego ROB1201 podobmo wymieniałeś zestaw naprawczy tylnich wahaczy.Prośba:czy mógłbyś dokładnie,krok po kroku opisać wszystkie czynności związane z tą wymianą.Co będzie potrzebne oprócz samego nowego zestawu naprawczego,jakie mogą wystąpić niespodzianki w trakcie roboty,czy ingerujemy w rozszczelnienie hydrauliki?Czy będzie potrzebna druga osoba do pomocy?Dodam,że dysponuję garażem,kanałem,pełnym zakresem przeróżnych kluczy i niezłymi umiejętnościami w tym zakresie.Będę wdzięczny za odpowiedź.Pzdrawiam.
Powrót do góry
rob1201

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 247
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sucha Beskidzka
Posiadane auto: C5 2.2 HDI BREAK 2001
Piwa: 9/0
Wysłany: Pią 22 Sty 2010, 16:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wachacze tył


Więc wjeżdżasz na kanał, opuszczasz samochód na sam dół i ostrożnie podnosisz sam tył(obie strony) do góry. Tylnym odpowietrznikiem spuszczasz całkowicie ciśnienie żeby koła wpadły całkiem do środka i dało się je rękami lekko poruszać góra-dół. Przed zdjęciem wachacza należy zdemontować czujnik ABS. Przy piaście może być zapieczony więc trzeba ostrożnie się z nim obchodzić, ew. zdemontować go razem z wachaczem odpinając w stosownym miejscu przewód. Trzeba jeszcze odkręcić przewód hamulcowy-najlepiej na łączeniu metalowy-gumowy zaciskając wcześniej gumowy żeby płyn nie uciekł. Trzeba odkręcić stabilizator przy wachaczu żeby wachacz luźno chodził. Kolejna rzecz to zawleczka od popychacza siłownika i tu może być problem! Czasem te zawleczki są nie do wyciągnięcia-tak zapieczone!!! Wtedy można popychacz wyciągnąć razem z wachaczem demontując osłonę gumową popychacza siłownika. Warto wtedy zaopatrzyć się w nowe gumy bo stare łatwo uszkodzić. Opaski na te gumy też są raczej nie do powtórnego założenia więc najlepiej nowe albo ze zwykłej potem trzeba dorobić podpiłowując w odpowiednim miejscu. Od gumy idzie taki odpowietrznik który wchodzi do belki-można go z belki swobodnie wyjąć i potem wsadzić. No i demontujemy wachacz i wymieniamy łożyska. Wymiany nie opisuję bo to już standartowa warsztatowa robota, pamiętamy tylko żeby zachować starą podkładkę dystansową przy łożyskach. Nie ma jej w nowych zestawach czasem, a wpływa na żywotność łożysk. Walimy dużo dobrego smaru między łożyska. Analogicznie montujemy wachacz i zabieramy się za drugi. Po skończonej robocie podnosimy auto w górę i na zapalonym silniku odkręcamy i zakręcamy odpowietrznik tylny w celu odpowietrzenia układu. Uwaga żeby podczas odkręcania odpowietrznika nie doszło do jakiegoś urazu bo auto wtedy gwałtownie opada na dół Exclamation Po odpowietrzeniu jeszcze kilka razy podnosimy do samej góry i opuszczamy obserwując czy z tylnych osłon popychaczy nie cieknie płyn. Ewentualnie poprawiamy. Pamiętamy żeby odpowietrzyć tylne hamulce! Po demontażu czujników ABS może się zaświecic kontrolka ABS. Nie panikujemy, jeżeli wszystko jest w porządku po kilku obrotach kołabłąd zniknie. Po wymianie łożysk auto może trochę tyłem wyżej stać. Jeśli to będzie przeszkadzać to wtedy korekta wysokości, ale to oddzielny temat. To by było na tyle. Ważne jest aby posiadać różnego rodzaju solidne narzędzia i przygotować się czasowo na to. Zeby spokojnie detal po detalu wykonać.
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 2 piw(a)
rjan

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 330
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: C5 MK1 2,2 HDi 2001 Exlusive BVA
Piwa: 14/0
Wysłany: Pią 22 Sty 2010, 22:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wachacze tył


Rob pięknie to wszystko opisał. Ja dodam jeszcze, że ciśnienie z układu hydrauliki najlepiej jest spuścić za pomocą komputera z lexią, a z narzędzi najważniejszy jest bardzo porządny torx 55 do odkręcenia drążka stabilizatora. Najlepszy byłby klucz udarowy z odpowiednią nasadką.
Powrót do góry
rob1201

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 247
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sucha Beskidzka
Posiadane auto: C5 2.2 HDI BREAK 2001
Piwa: 9/0
Wysłany: Pią 22 Sty 2010, 23:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wachacze tył


Zgadzam się w zupełności z tym torxem kolego rjan Tych śrub w żadnym wypadku nie można obrobić na dzień dobry bo będzie kicha. A przypominam sobie że dały trochę popalić.
Powrót do góry
gadu-gadu
rjan

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 330
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: C5 MK1 2,2 HDi 2001 Exlusive BVA
Piwa: 14/0
Wysłany: Wto 26 Sty 2010, 13:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wachacze tył


rob1201 napisał:
Opaski na te gumy też są raczej nie do powtórnego założenia więc najlepiej nowe albo ze zwykłej potem trzeba dorobić podpiłowując w odpowiednim miejscu. Od gumy idzie taki odpowietrznik który wchodzi do belki-można go z belki swobodnie wyjąć i potem wsadzić.

Dodam jeszcze mały drobiazg. Po wymianie gumowej osłony i zaciśnięciu opaski trzeba przez odpowietrnik nalać do jej wnętrza 25ml LDS.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC4 Grand Picasso

14 777

2009r.

365 000 km

pomorskie

CitroenC1

10 900

2007r.

197 499 km

śląskie

CitroenBerlingo

16 499

2009r.

191 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC3

27 900

2014r.

98 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 SpaceTourer

60 800

2020r.

120 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System