Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara ) Problem zapewne z immobilizerem Xsara II 2005 r.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marawlod

Czytelnik



Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włodawa / lubelskie
Posiadane auto: Xsara II, 1,4 HDI, 2005 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Gru 2009, 00:31
Temat postu:

Problem zapewne z immobilizerem Xsara II 2005 r.


Witam.

Mam problem z Citroenem Xsara II 1,4 HDI 2005 rok. Mam tak sprytnego brata, że zapewne przy przekręcaniu kluczyka wcisnął przycisk na kluczyku od zamykania drzwi. Sądzę, że wszystkie problemy z samochodem, które dzieją się i które opiszę nieco niżej, są wynikiem czegoś takiego, bo nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Mianowicie w tej chwili po włożeniu kluczyka i przekręceniu go, włączona jest pomarańczowa kontrolka z symbolem rozrusznika/silnika (z lewej strony), która w ogóle nie gaśnie, a po przekręceniu kluczyka dalej, żeby uruchomić silnik, rozrusznik się włącza, ale silnik już nie. Kiedy przytrzymam kluczyć dłużej w pozycji Nr 2 po pewnym czasie również pojawia się pomarańczowa kontrolka z symbolem klucza (nigdy wcześniej coś takiego mi się nie zdarzało co jest dla mnie dziwne). Żeby było jeszcze śmieszniej to drzwi w tej chwili również nie chcą się zamknąć.

Sądzę, że zablokowany jest immobilizer, dodatkowo przez to, że mógł zostać wciśnięty przycisk przy przekręcaniu kluczyka, zablokował się również centralny zamek jak również autoalarm.

Bardzo proszę o odpowiedź osobę, która mogła się z czymś takim zetknąć. Czy to możliwe, żeby w momencie, kiedy uruchamia się silnik i naciskając przycisk od zamykania drzwi, mogło się później z samochodem dziać to co opisałem wyżej. Co z tym fantem robić? Czy dałoby się może, chociaż jakoś zamknąć drzwi?

Pozdrawiam.
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3809
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 173/25
Wysłany: Pią 25 Gru 2009, 01:01
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Problem zapewne z immobilizerem Xsara II 2005 r.


tego defektu nie da sie wywołać w opisany sposób, albo brakło prądu w akumulatorze i immobilaizer "zgubił" kod albo zdjęto klemę z kluczami w stacyjce. Pomijając przyczynę,( a jeszcze spróbuj drugiego klucza użyć, może uszkodzona jest główka ) musisz teraz jechać gdzieś i zakodować kluczyki od nowa.
Centralny zamek powinien sie dać zamknąć z klucza mechanicznie, jak odskakuje i sie nie da to jest problem oddzielny nie związany z immobilajzarem.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
marawlod

Czytelnik



Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włodawa / lubelskie
Posiadane auto: Xsara II, 1,4 HDI, 2005 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Gru 2009, 01:17
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Problem zapewne z immobilizerem Xsara II 2005 r.


Problem polega również na tym, że po włożeniu kluczyka w drzwi, nie da się go przekręcić (blokuje się). Drzwi dają się zamknąć, ale jedynie od środka, poprzez naciśnięcie koło klamki tego przycisku. Jak otworze drzwi i chce wcisnąć przycisk do ich zamknięcia to nie daje się on wcisnąć. Samochód nie reaguje na pilota. Problem z pilotem odpada raczej na 100%, ponieważ przez cały czas również wczoraj wszystko z pilotem było wporządku.

Czyli z tego co napisałeś, jeżeli dobrze rozumiem, to jest to co wcześniej opisałem (problem z uruchomieniem silnika) wywołany jakimś błędem z immobilizera (tak jak myślałem)? Nie możliwe, żeby podczas uruchamiania silnika odskoczyła klema, ponieważ na klemach mam jeszcze takie dodatkowe zaciski. Problem z akumulatorem (mimo, że jest dosyć stary - od nowości nie był wymieniany) raczej również odpada, ponieważ samochód bez problemu kręci z rozrusznika, światła bez problemu ładnie się palą na samym akumulatorze itp. (oczywiście silnik uruchamiany bez włączonych świateł, radia itp Smile).

Czyli jutro spróbuje jeszcze użyć drugiego kluczyka i zobaczę czy to coś pomoże. Jeżeli samochód dalej nie odpali, a przypuszczam, że tak będzie, to trzeba będzie kluczyki zakodować od nowa. Miałbyś może jeszcze jakieś podejrzenia co się mogło stać, że wyskoczył taki problem, żeby na przyszłość wiedzieć jak się przed czymś takim uchronić? Od nowości nie było z Xsarą najmniejszego problemu, teraz brat dostał raz samochód i po dwóch dniach coś takiego się stało Sad. Bardzo proszę o odpowiedź w miarę możliwości i dziękuje, że pomimo Wigilii i późnej pory, chce Ci się jeszcze odpisać i pomóc Smile.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3809
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 173/25
Wysłany: Pią 25 Gru 2009, 11:14
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Problem zapewne z immobilizerem Xsara II 2005 r.


Praktycznie w 90% przypadków "zgubienia" kodu immobilajzera jest spowodowane spadkiem napięcia zasilania podczas próby uruchomienia silnika. Jak sie przed tym ustrzec, w zasadzie nie wiadomo, gdy występują pierwsze objawy z reguły jest juz za późno a i w takim przypadku nie zawsze dochodzi do rozkodowania immobilajzera.
Nie wiem w jakim stanie masz akumulator ale może przy mrozach po prostu chwilowo pod dużym obciążeniem ( jak to przy dieslu) napięcie akumulatora spadło poniżej krytycznego i ta chwila wystarczyła żeby wystąpił błąd.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
marawlod

Czytelnik



Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włodawa / lubelskie
Posiadane auto: Xsara II, 1,4 HDI, 2005 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Gru 2009, 11:38
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Problem zapewne z immobilizerem Xsara II 2005 r.


Mam takie pytanie jeszcze. Bo być może jest to spowodowane akumulatorem, mimo że bardzo ładnie kręci i w ogóle to jest jednak już stary (5 rok jakby nie patrzeć).

Rozumiem, że w tym momencie wymiana akumulatora nic nie da jeżeli chodzi o immobilizer? Jak kod został zgubiony to już bez stawiania samochodu w serwisie się nie obędzie?

A druga sprawa to może wiesz co mogło się stać, że drzwi od zewnątrz nie chcą się zamknąć? Że zamknął się, ale jedynie od środka, a od zewnątrz można zamknąć jedynie te z tyłu?

Bardzo proszę o odpowiedź i jeszcze raz dziękuje.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 25 Gru 2009, 11:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wuja77

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolskie
Posiadane auto: citroen xsara
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Gru 2010, 13:15
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Problem zapewne z immobilizerem Xsara II 2005 r.


Moj problem jest taki mam auto citroen xsara z 2000r hdi i pewnego dnia wysiadł mi immobilizer podczas przekreczenia kluczykiem w stacyjce samochód po prostu chce odpalić a nie moze tak jakby paliwo nie podało do pompy zawiozłem do elektromechanika i powiedział ze :niby kompuer sie rozsypał i moje pytani jest takie ile taka usługa powinna kosztować mnie wykasował 1000zł !!
Shocked sadze mnie nie oszukał ale nie wiem kto miał taki problem i ile zapłacił prosze o pomoc i czy jak mnie naciagnał mogę cos z tym zrobic Mad Sad Sad Question [/b].
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara »

Opinie o samochodach Citroen Xsara - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara ) Nadwozie.


CitroenC-Crosser

25 900

2008r.

201 547 km

mazowieckie

CitroenC4 Aircross

38 900

2012r.

211 000 km

łódzkie

CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie

CitroenC4 Picasso

26 900

2012r.

139 000 km

śląskie

CitroenDS4

34 900

2013r.

150 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System