Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Kontrolka "STOP" ubywa płyn chłodzący, mróganie świateł.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andreas1168

Debiutant



Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: ML 320 , 3l ,diesel
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 08 Mar 2008, 11:44
Temat postu:

Kontrolka "STOP" ubywa płyn chłodzący, mróganie świateł.


Witam, kupiłem z Niemiec Citroena C5 2003 rok poj. 1997 cm disel. Od przyjazdu zazwyczaj jak samochód jakiś czas stoi to po odpaleniu silnika zapala się i nie gaśnie kontrolka "STOP" i wyświetla się komunikat "TOP UP ENGINE COOLANT LEVEL" w tłumaczeniu "niski poziom płyny chłodzącego". Byłem w warsztacie i mechanik, który zajmuje się sie tylko citroenami i peugeotami powiedział to samo, dolał płynu chłodzącego, kontrolka zgasła ale po przejechaniu kilkunastu kilometrów ponownie zapaliła się przy odpalaniu silnika. Zauważyłem także że prawdopodobnie gdzieś ucieka płyn bo pod samochodem są ślady mokre i to wygląda na konsystęcję płynu ale nie mogę stwierdzić gdzie gdyz od spody jest osłona a od góry nie widać. Może ktos miał już taki przypadek i może mi coś doradzić.
Zdarza się także że w trakcie jazdy światła mrógają, czyli tak jakby skok napięcia chwilowe mrógnięcie świateł zdarza się się to co jakiś czas nie jest to ciągłe, nie wiem co może byc tego powodem?
Powrót do góry
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Mar 2008, 12:24
Temat postu:

Re: Kontrolka "STOP" ubywa płyn chłodzący, mróganie świateł.


andreas1168 napisał:
Witam, kupiłem z Niemiec Citroena C5 2003 rok poj. 1997 cm disel. Od przyjazdu zazwyczaj jak samochód jakiś czas stoi to po odpaleniu silnika zapala się i nie gaśnie kontrolka "STOP" i wyświetla się komunikat "TOP UP ENGINE COOLANT LEVEL" w tłumaczeniu "niski poziom płyny chłodzącego". Byłem w warsztacie i mechanik, który zajmuje się sie tylko citroenami i peugeotami powiedział to samo, dolał płynu chłodzącego, kontrolka zgasła ale po przejechaniu kilkunastu kilometrów ponownie zapaliła się przy odpalaniu silnika. Zauważyłem także że prawdopodobnie gdzieś ucieka płyn bo pod samochodem są ślady mokre i to wygląda na konsystęcję płynu ale nie mogę stwierdzić gdzie gdyz od spody jest osłona a od góry nie widać. Może ktos miał już taki przypadek i może mi coś doradzić.
Zdarza się także że w trakcie jazdy światła mrógają, czyli tak jakby skok napięcia chwilowe mrógnięcie świateł zdarza się się to co jakiś czas nie jest to ciągłe, nie wiem co może byc tego powodem?

Witam,
Można dolać do płynu kontrastu i łatwo pod ultrafioletem zlokalizować trudno wykrywalny wyciek.
Pozdrawiam.
_________________
XXX
Powrót do góry
stiwen

Debiutant



Dołączył: 06 Lis 2007
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): częstochowa

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Mar 2008, 18:22
Temat postu:

co do mrugania świateł


wiesz takie lekkie mruganie co jakiś czas to wynik odpalenia pompy do hydro zawieszenia jest to lekkie mignięcie co jakis czas sprubuj pobawic sie zawieszeniem góra dól i zobacz czy tak jest .
_________________
spoko
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Nadwozie.


CitroenDS5

45 900

2014r.

210 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

96 000 km

mazowieckie

CitroenDS5

56 000

2016r.

129 000 km

śląskie

CitroenC5 Aircross

108 300

2021r.

23 568 km

podkarpackie

CitroenC3 Picasso

27 777

2014r.

179 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System