Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara ) Citroen Xsara 2.0 HDI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tmmotocykle

Czytelnik



Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zawiercie/Derby
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Gru 2009, 17:28
Temat postu:

Citroen Xsara 2.0 HDI


Witam, jestem świeży na forum i mam ogromną prośbę...
Panowie szukałem i nic konkretnego nie znalazłem, więc proszę o podpowiedź. Szykuję się do kupna Xsarci 2.0 HDi i chciałem się dowiedzieć jakie są typowe usterki tego modelu, czy warto się w to pchać czy nie bardzo? Proszę o jakieś podpowiedzi, problemu z wymianą żarówki nie uznaję za problem, ale jakieś poważniejsze problemy, nie wiem pompa, wtryski, nie mam pojęcia co jeszcze, jaka jest trwałośc silnika, skrzyni i innych podzespołów... Z góry dzięki za pomoc, mam nadzieję że przekonacie mnie do kupna i dołączę do forum na stałe!
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Nie 13 Gru 2009, 18:33
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Citroen Xsara 2.0 HDI


Ogolnie jest to dobre auto bez niespodzianek,niedocenione na rynku.co do silnika,zdecydowanie mniej awaryjny jak silniki DCI.czesto siadaja pompy paliwa/zbiornik/mozna temu zapobiec wymieniajac filtr paliwa rowniez przy wymianie oleju.sprawdz tylne zawieszenie,jezeli wystepuja luzy na belce,to definiuje sie to do szybkiej naprawy/regeneracji.co do wtryskow paliwa,maja dluga zywotnosc,tankujac dobre paliwo.pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
Balon

Debiutant



Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rypin
Posiadane auto: Citroen xsara combi 2.0 HDI 1999
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 24 Gru 2009, 10:10
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Citroen Xsara 2.0 HDI


autko komfortowe, bardzo dobrze się prowadzi, nawet przy 90 koniach (słabsza wersja) dobrze się zbiera. Mam 18 lat użytkuje samochód rodziców, więc lubie mu troche pocisnąć. Przez 3 lata chodził bez awarii, ostatnio jednak mamy z nim problem, ciągle powtarzająca się awaria (elektrozawór). Pewnie jak się z tym uporamy wszystko będzie okej!

W skali ocen od 1 do 5. Spokojnie samochód ten zasługuje na 4!
Powrót do góry
Skręciak

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg - okolice
Posiadane auto: Xsara Coupe 2.0 HDi 90 KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 21 Lip 2012, 08:35
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Citroen Xsara 2.0 HDI


Witam!
Temat choć stary to warto dodać do Xsara I (może ktoś właśnie się przymierza do kupna tego modelu) jeszcze kilka drobnostek jak np komunikat błędu poduszek powietrza (bocznych - w wersjach z 4 poduszkami). Miałem 2 takie auta i temat się powtarzał. Doszukałem się przyczyny w podłączeniach kabli pod siedzeniami. Luźne wtyczki, ponadto sprawdzałem czy kable się nie przetarły i zabezpieczałem wszystkie oklejając taśmą (może niezbyt zaawansowane ale działa). Kolejne co zauważyłem to częsty problem w "zarwanym" siedzeniem kierowcy - spawanie to jedyna opcja. Oczywiście jak już zostało napisane - belka z tyłu. To kosztowny element, który trzeba wychwycić przed kupnem. Najlepiej zobaczyć czy nie ma luzów i czy koła stoją prosto (w przypadku gdy stoją pod kątem to belka jest do wymiany/rekonstrukcji). Pompa paliwa - od długiego stania bez paliwa w układzie sypie się na potęgę. Objawem jest "dławienie się", problem z zapaleniem albo gaśnięcie silnika w trakcie jazdy. To chyba tyle. Reszta to raczej drobnostki.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara »

Opinie o samochodach Citroen Xsara - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenBerlingo

12 999

2007r.

201 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 SpaceTourer

59 800

2019r.

134 000 km

małopolskie

CitroenC3

15 900

2010r.

227 000 km

wielkopolskie

CitroenC4

21 900

2011r.

176 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

28 777

2011r.

207 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System