Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Tragedia!!! felgi trą o zaciski hamulcowe!!!


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrc5

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 141
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa Radzymin
Posiadane auto: Citroen C5 kombi 2.0 2003r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 15 Sty 2012, 23:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Tragedia!!! felgi trą o zaciski hamulcowe!!!


Wiec przeciez napisałem kolego mariomechanik: 3-4 godziny robi sie może w warsztacie u pana Zdzisia albo w ASO a 8 godzin (z obiadkiem i kawą) w domu. I kolego sredeczna prosba nie porównuj roboty (jakości) w warsztacie a roboty we własnym garazu gdzie masz czas i chcesz to zrobic dla siebie a nie dla klienta. Jak widze czasami mechaników dla których jedyne narzedzie to 5kg młotek to szlag mnie trafia i krew zalewa!!! Jedna zrobi drugie [cenzura]......!!! W innym aucie robili mi przy półosi, nie chciało mu sie dokładnie i na spokojnie zdjąc zaciskowego cybanta to podważył go śrubokrętem. Jak go podważył to nacisnął mocno na gumę madżety i zrobił mikroskopijną dziurkę przez która teraz na skutek sił odśrodkowych kręcącej sie półosi wywala smar do przegubów. i Co teraz...? Teraz trzeba ponownie wszystko zwalac z auta i montowac nową mażete. Czy mam to dac do zrobienia temu samemu mechanikowi zeby jeszcze cos innego spier...? O nie wole zrobic sam! Przynajmniej dokładnie porządnie i DLA SIEBIE a nie dla klienta. Zwykła wymiana klocków hamulcowych (już nie mówie o tarczach) : który z mechaników bedzie sie bawił w czyszczenie zacisków , przedewszystkim prowadnic klocków, ktory da troszkę smaru na tył klocka na prowadnice??? Żaden bo wtedy nie zarobi. Tak wiec ja robie po swojemu a inni mnie nie interesują. Wedle zasady : raz a porządnie.
Powrót do góry
mariomechanik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 406
Skąd jesteś (miejscowość / region): radzymin
Posiadane auto: citroen c5 ll 2.0 lpg, peugeot 206 1.4
Piwa: 43/1
Wysłany: Pon 16 Sty 2012, 21:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Tragedia!!! felgi trą o zaciski hamulcowe!!!


to widzę kolego że trafiałeś na dziwnych mechaników bo do mnie jak klient przyjedzie raz to zawsze wraca zadowolony i przysyła swoich znajomych. też wyznaję zasadę że raz a porządnie.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
piotrc5

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 141
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa Radzymin
Posiadane auto: Citroen C5 kombi 2.0 2003r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 16 Sty 2012, 21:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Tragedia!!! felgi trą o zaciski hamulcowe!!!


Tak czasami niestety (bardzo sporadycznie) zmuszony jestem skorzystac z wizyty w warsztacie. Generalnie swoje autka i znajomych wolę robic sam.
Powrót do góry
fustyx

Czytelnik



Dołączył: 09 Cze 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pawłowice
Posiadane auto: Citroen C5 SX 2.0 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 31 Mar 2012, 19:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Tragedia!!! felgi trą o zaciski hamulcowe!!!


no i mnie czeka "czyszczenie" zacisków...

powiedzcie mi jakie wymiary mają te śruby do zacisków...bo odrazu chce nowe załozyc
Powrót do góry
gadu-gadu
piotrc5

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 141
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa Radzymin
Posiadane auto: Citroen C5 kombi 2.0 2003r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Sob 31 Mar 2012, 20:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Tragedia!!! felgi trą o zaciski hamulcowe!!!


Łeb śruby na klucz 16-stka. Sruba długa ale nie pamietam wymiarów. I tak musisz ją kupic w ASO więc jak powiesz do tylnych zacisków w C5 to innych Ci nie dadzą. Nie kombinuj lepiej z innymi bo mozesz się zabic (chodzi o twardośc tej śruby) Żebyś nie kupił jakiejś budowlanki...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 31 Mar 2012, 20:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
fustyx

Czytelnik



Dołączył: 09 Cze 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pawłowice
Posiadane auto: Citroen C5 SX 2.0 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 01 Kwi 2012, 19:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Tragedia!!! felgi trą o zaciski hamulcowe!!!


piotrc5 napisał:
Łeb śruby na klucz 16-stka. Sruba długa ale nie pamietam wymiarów. I tak musisz ją kupic w ASO więc jak powiesz do tylnych zacisków w C5 to innych Ci nie dadzą. Nie kombinuj lepiej z innymi bo mozesz się zabic (chodzi o twardośc tej śruby) Żebyś nie kupił jakiejś budowlanki...


tak bedzie najlepiej by kupic w ASO bo jesli chodzi o twardosc śruby to pewnie 8.8 i tak bym założył ale klucz 16 hmmm to chyba śruba 9mm ...nietypowa ...czyli napewno ASO Smile
dzieki
Powrót do góry
gadu-gadu
piotrc5

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 141
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa Radzymin
Posiadane auto: Citroen C5 kombi 2.0 2003r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 01 Kwi 2012, 21:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Tragedia!!! felgi trą o zaciski hamulcowe!!!


Klucz na 100% 16 stka a twardośc nie wiem czy nawet 10.8 ... Tej twardości nie jestem pewien. Doradzę Ci jeszcze jedno, mianowicie zaopatrz się w bardzo dobrą grubościenną nasadową 16 stkę i dobre pokrętło. Nie odkręcaj tego kluczem z grzechotką bo go uszkodzisz. Śruby są tak mocno zaciśnięte i dodatkowo wykrzywione że naprawdę trzeba sporo pary żeby je odkręcic. I nie próbuj odkręcac kluczami płaskimi bo jak się omsknie po łbie śruby to ci go zjedzie a potem to juz tylko diax... Powodzenia.
Powrót do góry
fustyx

Czytelnik



Dołączył: 09 Cze 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pawłowice
Posiadane auto: Citroen C5 SX 2.0 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 02 Kwi 2012, 21:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Tragedia!!! felgi trą o zaciski hamulcowe!!!


śruby jednak z ASO Smile jade jutro odebrac (11 zł sztuka) ...tak dla pewnosci wchodzą po 2 śruby na zacisk?...
co do kluczy mam grzechotke pneumatyczną takze mysle ze da rade. boje sie ze predzej ukrece śrube, wtedy zostaje spawanie.

Teraz jedynie czekam na pogode i zaczne działac. po fakcie sie pochwale efektem
Powrót do góry
gadu-gadu
piotrc5

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 141
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa Radzymin
Posiadane auto: Citroen C5 kombi 2.0 2003r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 02 Kwi 2012, 22:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Tragedia!!! felgi trą o zaciski hamulcowe!!!


tak dwie śruby na zacisk. Jak juz je odkręcisz to pozamieniaj je stronami. Czyli zacisk z prawego koła przykręc w miejsce zacisku lewego koła i zacisk lewego koła w miejsce zacisku prawego koła. To bardzo dobry zabieg a jak odkręcisz zaciski to będziesz wiedział juz o co z tym chodzi Wink Daj znac jak sie poogarniasz z tym. A jeszcze jedno: dobrą trafiłeś cenę na te śruby bo u nas k Wawy po 20 zeta za sztukę liczą Evil or Very Mad
Powrót do góry
fustyx

Czytelnik



Dołączył: 09 Cze 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pawłowice
Posiadane auto: Citroen C5 SX 2.0 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 28 Kwi 2012, 20:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Tragedia!!! felgi trą o zaciski hamulcowe!!!


i po operacji "zaciski"... operacja udana
a wiec syfu było duzo (użyty skrobak i szlifierka kątowa z papierem ściernym), zacisk odszedł od felgi prawie 10 mm. o dziwo śruby były proste wiec nie meczyłem się z ich wyciąganiem z zacisku by wychodziły cięzko ( mocno zaciśniete ale jedną wykręciłem dla sprawdzenia) . Nie zamieniałem zacisku stronami także nie odpinałem ich i nie było potrzeby odpowietrzania. Poza tym użyłem smaru do wysokich temperatur. Dziekuje wszystkim za pomoc

i operacja trwała 2h30m Smile z przerwami na rozmowy i papierosa Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
pliniu

Czytelnik



Dołączył: 03 Kwi 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnobrzeg
Posiadane auto: C5 II 2.0 16V '05 liftback benzyna+LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 11 Maj 2012, 14:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Tragedia!!! felgi trą o zaciski hamulcowe!!!


Witam!
Mam C5 po lifcie. Czy problem z zaciskami występuje także w egzemplarzach po liftingu i czy dzieje się tak rownież z zaciskami na przodzie?
Pytam dlatego, że przy lekkim hamowaniu (zwalnianiu) przy prędkości ok. 70-90 km/h czuję drgania w kierownicy. Nie jest to napewno wina opon, bo działo sie tak na "zimówkach", a po zmianie opon na nowe "letnie" sytuacja się powtarza.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Powrót do góry
Czykwins

Debiutant



Dołączył: 19 Gru 2013
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C5 berline 2.0 16v 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Gru 2013, 04:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Tragedia!!! felgi trą o zaciski hamulcowe!!!


pliniu - miałem tak jak u Ciebie w poprzednim aucie i działo się tak w momencie gdy tarcze z przodu były już na tyle wytarte że klocki siedziały w rowkach i przy lekkim hamowaniu były ruszane od góry i od dołu przez właśnie brzegi tych rowków. Przy mocniejszym depnięciu to ustępowało.
Po wymianie tarcz wszystko ok. Ale sprawdź bo problem może być gdzieś indziej.

o, sory trochę stara odpowiedź ale nie zwróciłem uwagi na datę Smile
Powrót do góry
dakard

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śrem/Wlkp.
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 16 V 2007 + LPG BRC 24.11
Piwa: 4/4
Wysłany: Pią 12 Wrz 2014, 15:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Tragedia!!! felgi trą o zaciski hamulcowe!!!


Orientuje się ktoś co jaki czas moze występować problem z zaciskami? Miałem to robione 1,5 roku temu i ok po 30 tys km zaraz po zakupie auto, przy "przeglądzie na dzień dobry"
W chwili obecnej przy otwartych oknach słysze popiskiwanie gdzieś z tyłu z prawej strony, ma to chyba związek z hamulacami ponieważ kiedy ten dźwięk się pojawi i delikatnie przyhamuje to znika.

Dzięki Pozdr.
_________________

Powrót do góry
tarzan124

Dyskutant



Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): częstochowa
Posiadane auto: 2x c5 2.0 hdi
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 05 Paź 2014, 19:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Tragedia!!! felgi trą o zaciski hamulcowe!!!


masz wyżej napisane mały rancik na tarczy i popiskują u mnie było to samo wszystko sie dotarło i problemu niema możesz też sobie troche zniwelować ranty a jak dla mnie zbędna robota Smile
_________________
c5 2.0 hdi sx / c5 2.0 hDI exclusive

Powrót do góry
siwiryn

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): kotlina kłodzka / dolny śląsk
Posiadane auto: Honda frv 2.0 16V + Lpg '05
Piwa: 1/5
Wysłany: Sro 25 Lut 2015, 12:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Tragedia!!! felgi trą o zaciski hamulcowe!!!


witam, odgrzeję trochę temat,....otóż i ja zmierzyłem się z feralnymi zaciskami tylko ,że u mnie obie sruby się zerwały przy próbie odkręcania i zostały w zacisku ,wyszło ok 2cm z główką ,reszta siedzi w srodku,zalałem wd-40 ale i tak nie pomogło mimo pulsacyjnego odkręcania.Mam wielkie pytanie to teraz, jak załatwić ten problem ,można jakoś jeszcze uratować te zaciski czy już tylko cięcie i wymiana na nowe? Jeśli już nowe to czy są jakieś regenerowane? Proszę o pomoc Sad
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC5

28 777

2011r.

207 000 km

pomorskie

CitroenDS5

56 000

2016r.

129 000 km

śląskie

CitroenC5

17 900

2012r.

323 000 km

wielkopolskie

CitroenC-Crosser

25 900

2008r.

201 547 km

mazowieckie

CitroenC3

54 990

2020r.

47 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System