Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) wyciek lds z przewodów


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrc5

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 141
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa Radzymin
Posiadane auto: Citroen C5 kombi 2.0 2003r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 20 Paź 2009, 21:31
Temat postu:

wyciek lds z przewodów


Witam.Od kilku dni zauważyłem niewielki wyciek w okolicach przedniego prawego koła.Po dokładnych oględzinach od spodu auta i od góry zlokalizowałem felerne miejsce.Jest to wiązka trzech przewodów (jeden gruby dwa cieniutkie) które biegną od górnej,przedniej prawej gruszki ku dołowi pod podwozie w okolice maglownicy.Przewody biegna równolegle i co pewien odcinek łączy je plastikowa kostka.Wyciek nastąpił w jednym z przewodów na połączeniu w dolnej cześci ich biegu.Pojechałem do warsztatu pana Sliwowskiego w Zielonce k. Warszawy który od lat naprawia cytryny i powiedział że jedynie można wymienić te przewody na nowe.Kiedys próbowali to naprawiać jednak panuje w nich ciśnienie rzędu 160 atm i nie bardzo idzie to zreperować a nawet po naprawie ciekły dalej.Nowe przewody można jedynie kupić w ASO za bandycką cene 1100zł!!!!!! plus wymiana w Zielonce za 200zł.Proszę o pomoc.Czy ktos miał taki przypadek,czy ktoś to już naprawiał z pozytywnym rezultatem?Tragedia-trzy głupie przewody za 1100zł!!! Serdecznie pozdrawiam.Bym zapomniał.Mój c5 to 2.0 benzynka,2003r,kombi,hydroaktiv z wersją SPORT.
Powrót do góry
rob1201

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 247
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sucha Beskidzka
Posiadane auto: C5 2.2 HDI BREAK 2001
Piwa: 9/0
Wysłany: Sro 21 Paź 2009, 13:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wyciek lds z przewodów


Szukaj Kolego na Allegro. Kiedyś widziałem. Mało kto je wystawia, bo często przy rozbiórce traktują je jako coś nic nie warte bo nie znają się na hydro. Dzwoń też do takich co wystawiają np jakąś konkretną część, a piszą pod spodem - "posiadam wszystkie części do tego modelu".
Powrót do góry
gadu-gadu
rob1201

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 247
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sucha Beskidzka
Posiadane auto: C5 2.2 HDI BREAK 2001
Piwa: 9/0
Wysłany: Sro 21 Paź 2009, 13:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wyciek lds z przewodów


Np: http://moto.allegro.pl/item758011495_citroen_c5_00_04_przewody_cisnieniowe_zawieszenia.html#gallery
Powrót do góry
gadu-gadu
walczy

Debiutant



Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C5 Break 2.0b Automat Excl. 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 23 Paź 2009, 20:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wyciek lds z przewodów


No niestety przewody od hydro po 5-7 latach zaczynają się pocić najczęściej na łączeniu metalu z gumą. Moim zdaniem można z tym jeździć i częściej kontrolować stan LDS, dopiero jak zaczyna kapać trzeba mysleć o wymianie. Już jeden (ten główny którego fragment idzie między chłodnicą a silnikiem) wymieniłem na nowy, bo ciekł przy tulei metalowej, kosztował 600 pln. Teraz widzę że zaczyna się pocić (na razie lekko) ten sam co u Ciebie. Mi powiedzieli cenę 1200. Na razie jeżdzę, ale mam świadomość że lepiej na pewno nie będzie i kiedyś będzie trzeba go wymienić.
W używki bym się nie pchał, bo te przewody zużywają się eksploatacyjnie wskutek drgań, starzenia gumy itd.
Rozmawiałem z dwoma firmami od hydrauliki siłowej, bo przewody ciśnieniowe to nie jest żadne cudo, ani jakaś super technologia, ale temat jest trudny przez to, że trzeba by wykorzystać końcówki z oryginalnego przewodu i nikt na taką robotę gwarancji nie daje.
Podsumowując: hydro jest naprawdę super, ale do momentu gdy trzeba je serwisować. Choć z drugiej strony patrząc pocą się te przewody i trzeba kasę wydać, a w innym aucie przy tym przebiegu to już komplet amorów by się wymieniało, więc może trzeba odżałować kasę i tyle.
_________________
C5 Break 2.0 16V Automat Exclusive 2003 + LPG VSI Prins.
Powrót do góry
piotrc5

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 141
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa Radzymin
Posiadane auto: Citroen C5 kombi 2.0 2003r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Sob 24 Paź 2009, 14:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wyciek lds z przewodów


Witam ponownie.
Parę dni chodzenia dowiadywania sie ,wiele telefonów i decyzja zapadła.Mianowicie i niestety trzeba zainwestować w nowy zestaw przewodów z ASO za 1098zł.Używanych nie warto bo niewiadomo w jakim są stanie a biorąc takie i zakładając w przypadku gdyby ciekły to koszty można sobie podwoić bo i tak trzeba będzie wrócić do nowych.
Regeneracja teoretycznie jest możliwa ale nikt na nią nie daje gwarancji a każdy montaż i demontaz przewodów przez mechanika to niestety kasa.Wymienić muszę i to na dniach bo one już się nie pocą ale po każdym dniu w garażu jest parę kropli oleju na podłodze.Oby tylko po tej wymianie inne przewody nie dały o sobie znać Smile Jak je wymienie na początku listopada to da znać jaki efekt.Pozdro i dzięki za rady.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 24 Paź 2009, 14:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
rob1201

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 247
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sucha Beskidzka
Posiadane auto: C5 2.2 HDI BREAK 2001
Piwa: 9/0
Wysłany: Sob 24 Paź 2009, 16:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wyciek lds z przewodów


No w zasadzie jeśli trzeba zapłacić za robociznę to czasem może się nie opłacić zakładanie używanych. Ja osobiście gdy jestem sobie w stanie sam zrobić pewne rzeczy przy samochodzie zaryzykowałbym pierw kupno używanych za parę groszy, ale każda sytuacja jest inna. Czekamy na rezultat wymiany i jakieś spostrzeżenia.
Powrót do góry
gadu-gadu
piotrc5

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 141
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa Radzymin
Posiadane auto: Citroen C5 kombi 2.0 2003r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 14 Gru 2009, 12:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wyciek lds z przewodów


No i wymieniłem.Cena przewodów jak wcześniej pisałem to 1100 zł i można je tylko kupić w ASO.Zamienniki nie występują. Za robociznę zapłaciłem 200zł.Przez trzy tygodnie praktycznie codziennie wchodziłem do kanału i od spodu kontrolowałem czy aby robota dobrze jest zrobiona i przewody sprawne i czy na połączeniach nie ma jakiś wycieków.I nic.Wszystko OK. Będąc w warsztacie podpatrywałem jak to wymieniają i mając teraz tą wiedzę, bez problemu sam bym wymienił te przewody.A początkowo myślałem że jest to arcy trudna operacja.Straszne w tym wszystkim jest to że cały zestaw składa się z trzech oddzielnych przewodów i w przypadku awarii jednego trzeba wymieniać cały zestaw.Tak jak u mnie.Dwa pozostałe przewody są OK.Więc teraz albo zostawię je sobie na zapas (oby się nie przydały Very Happy ) albo je sprzedam gdzies na allegro.Może akurat komuś się przydadzą.Dodam,że na przewód i robociznę dostałem roczną gwarancę.Dolałem LDS-a i jeżdżę.Za pare dni dodam kilka zdięć przewodów i miejsca w którym nastąpił wyciek.
Powrót do góry
bubul

Debiutant



Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: citroen c5, 2.0 16V + lpg, 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Gru 2009, 18:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wyciek lds z przewodów


mam c5 od kilku miesięcy i również rozciekły się przewody, w ASO je zdemontowali i w firmie od hydrauliki zakuli nowe przewody koszt 1000zł za całość przewodów, wymiana i płyn, trzeba pytać bo podobno to i tak dużo za zakucie paru końcówek.
Powrót do góry
gadu-gadu
Mrjot

Czytelnik



Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C5 sedan 16V SX 2.0L
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Lis 2010, 17:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wyciek lds z przewodów


piotrc5 napisał:
No i wymieniłem.Cena przewodów jak wcześniej pisałem to 1100 zł i można je tylko kupić w ASO.Zamienniki nie występują. Za robociznę zapłaciłem 200zł.Przez trzy tygodnie praktycznie codziennie wchodziłem do kanału i od spodu kontrolowałem czy aby robota dobrze jest zrobiona i przewody sprawne i czy na połączeniach nie ma jakiś wycieków.I nic.Wszystko OK. Będąc w warsztacie podpatrywałem jak to wymieniają i mając teraz tą wiedzę, bez problemu sam bym wymienił te przewody.A początkowo myślałem że jest to arcy trudna operacja.Straszne w tym wszystkim jest to że cały zestaw składa się z trzech oddzielnych przewodów i w przypadku awarii jednego trzeba wymieniać cały zestaw.Tak jak u mnie.Dwa pozostałe przewody są OK.Więc teraz albo zostawię je sobie na zapas (oby się nie przydały Very Happy ) albo je sprzedam gdzies na allegro.Może akurat komuś się przydadzą.Dodam,że na przewód i robociznę dostałem roczną gwarancę.Dolałem LDS-a i jeżdżę.Za pare dni dodam kilka zdięć przewodów i miejsca w którym nastąpił wyciek.


Czy możesz opisać jak je wymienić? Mam ten sam problem i widzę że bez wymiany wiązki się nie obejdzie, a samemu to i z Allegro opłaca się zamontować.
Powrót do góry
piotrc5

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 141
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa Radzymin
Posiadane auto: Citroen C5 kombi 2.0 2003r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 16:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wyciek lds z przewodów


Witam.Zdejmujesz plastikową osłonę prawej przedniej gruchy.Do niej podpięty jest dość gruby przewód,obok gruchy idą dwa mniejsze ale wszystkie trzy schodzą sie i biegną równolegle do siebie w plastikowych kostkach ku dołowi auta.Więc musisz poodkręcać je u góry.Przedtem oczywiście auto opuszczasz na sam dół (redukujesz tym sposobem ciśnienie w ukł hydr.). Niezbędny jest też kanał.Gdy odkręcisz je od góry przypatrz sie dokładnie gdzie biegną ku dołowi i wchodząc do kanału już z pozycji kanału popatrz gdzie mają swój koniec.Kończą sie w okolicy maglownicy i zdaje się wchodza do centralnej gruchy pod podwoziem.Bez problemu to zlokalizujesz bo wszystkie trzy przewody zakończone są nakrętkami umożliwiającymi ich dokręcenie.Musisz przedtem zdjąc małą blaszaną osłonę termiczną przymocowaną na dwie nakrętki która znajduje sie w okolicach ukł wydechowego .Jak już ją zdejmiesz to wszystko masz jak na dłoni.Odkręcasz przewody tym razem na dole i powoli wyciągasz je do góry.Wkładasz nowe w miejsce starych i również dokręcasz trzy nakrętki u góry i trzy na dole i wszystko.Trzeba trochę się pogimnastykowac przy włożeniu nowych i uważać aby nie uszkodzić ich a szczególnie końcówek.Najlepiej przy pomocy drugiej osoby.Jedna os opuszcza odgóry a Ty od kanału łapiesz je i już naprowadzasz na pozycję właściwą.Tak robili u mnie i mija właśnie rok jak mam nowe przewody i jest wszystko OK.Cały komplet poprzednich przewodów posiadam.Wyciek był tylko w jednym miejscu wieć jeśli interesuje Cie naprawa tego cieknącego miejsca to za grosze mogę Ci sprzedać te przewody.Hydraulikę wysokociśnieniową naprawiają w Wawie na ul Grochowskiej chyba nr 45.Acha po zamontowaniu nowych trzeba odpowietrzyć układ czyli parę razy autko w dół i w góre i wsjo.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Mrjot

Czytelnik



Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C5 sedan 16V SX 2.0L
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 18:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wyciek lds z przewodów


piotrc5 napisał:
Witam.Zdejmujesz plastikową osłonę prawej przedniej gruchy.Do niej podpięty jest dość gruby przewód,obok gruchy idą dwa mniejsze ale wszystkie trzy schodzą sie i biegną równolegle do siebie w plastikowych kostkach ku dołowi auta.Więc musisz poodkręcać je u góry.Przedtem oczywiście auto opuszczasz na sam dół (redukujesz tym sposobem ciśnienie w ukł hydr.). Niezbędny jest też kanał.Gdy odkręcisz je od góry przypatrz sie dokładnie gdzie biegną ku dołowi i wchodząc do kanału już z pozycji kanału popatrz gdzie mają swój koniec.Kończą sie w okolicy maglownicy i zdaje się wchodza do centralnej gruchy pod podwoziem.Bez problemu to zlokalizujesz bo wszystkie trzy przewody zakończone są nakrętkami umożliwiającymi ich dokręcenie.Musisz przedtem zdjąc małą blaszaną osłonę termiczną przymocowaną na dwie nakrętki która znajduje sie w okolicach ukł wydechowego .Jak już ją zdejmiesz to wszystko masz jak na dłoni.Odkręcasz przewody tym razem na dole i powoli wyciągasz je do góry.Wkładasz nowe w miejsce starych i również dokręcasz trzy nakrętki u góry i trzy na dole i wszystko.Trzeba trochę się pogimnastykowac przy włożeniu nowych i uważać aby nie uszkodzić ich a szczególnie końcówek.Najlepiej przy pomocy drugiej osoby.Jedna os opuszcza odgóry a Ty od kanału łapiesz je i już naprowadzasz na pozycję właściwą.Tak robili u mnie i mija właśnie rok jak mam nowe przewody i jest wszystko OK.Cały komplet poprzednich przewodów posiadam.Wyciek był tylko w jednym miejscu wieć jeśli interesuje Cie naprawa tego cieknącego miejsca to za grosze mogę Ci sprzedać te przewody.Hydraulikę wysokociśnieniową naprawiają w Wawie na ul Grochowskiej chyba nr 45.Acha po zamontowaniu nowych trzeba odpowietrzyć układ czyli parę razy autko w dół i w góre i wsjo.Pozdrawiam.


Dzięki. Podjadę na Grochowską i zobaczę ile będą chcieli za naprawę, potem skalkuluje co się opłaca i opisze tu.
Powrót do góry
mariomechanik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 406
Skąd jesteś (miejscowość / region): radzymin
Posiadane auto: citroen c5 ll 2.0 lpg, peugeot 206 1.4
Piwa: 43/1
Wysłany: Nie 07 Lis 2010, 21:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wyciek lds z przewodów


witam. da się to naprawić, robią to gdzieś na Grochowskiej i to całkiem dobrze tylko trzeba je zawieźć zdemontowane.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
mariusz01041975

Dyskutant



Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość / region): Fajsławice
Posiadane auto: Renault Megane 2002 r. Citroen C5 II, 1.8 , 2006r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 26 Mar 2013, 18:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wyciek lds z przewodów


Kolego , piotrc5, potrzebuje tych przewodow. Masz je jeszcze ?
Zauwazylem wyciek z prawej strony, ubywa plyn hydrauliczny LDS.
Na allegro znalazlem dwa rodzaje plynu, zolty i czerwony. Czym one sie roznia ?
Powrót do góry
gadu-gadu
piotrc5

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 141
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa Radzymin
Posiadane auto: Citroen C5 kombi 2.0 2003r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 26 Mar 2013, 22:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wyciek lds z przewodów


Witam.
Niestety przewody juz dawno sprzedane (ponad rok temu). Nie ma dwóch LDS-ów. Może pomyliłeś ze starszym płynem LHM-em. LDS jest jeden i tylko jeden. LHM to starszy odpowiednik LDS-u używany w citroenach bx, xm i innych. LDS produkuje jako oryginał dla citroena koncern TOTAL.
Powrót do góry
mariusz01041975

Dyskutant



Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość / region): Fajsławice
Posiadane auto: Renault Megane 2002 r. Citroen C5 II, 1.8 , 2006r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 26 Mar 2013, 23:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wyciek lds z przewodów


No to ja mam jakis żółty.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenDS4

31 900

2012r.

178 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

66 300

2017r.

90 328 km

podkarpackie

CitroenC3 Aircross

59 900

2020r.

90 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

16 800

2009r.

183 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

55 900

2017r.

62 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System