Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) zakup nowego C4



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mario677

Czytelnik



Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): opolskie

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Sie 2007, 21:14
Temat postu:

zakup nowego C4


Witam.
W niedługiej przyszłości planuję zakup nowego samochodu, na który przeznaczam +- 75tys.Mój wybór ograniczyłem do kilku modeli:honda civic 1.8iVTEC 4D (wersja Comfort), skoda octavia II 1.9TDi (wersja MINT), seat leon 1.9TDi (wersja REFERENCE), ford focus 1.8TDCi sedan (wersja XGold) oraz C4 Berline 1.6HDi.Mam prośbę do posiadaczy citroena z tym motorem by podzielili sie ze mną swoimi uwagami na następujące tematy:

1. na co trzeba zwrócić uwagę przy odbiorze samochodu w salonie,
2. jakie jest praktyczne zużycie paliwa (zazwyczaj jeżdżę w trzy osoby i raczej zależy mi na oszczędności niż osiągach),
3. jakie uwagi możecie zasugerować co do codziennej eksploatacji ,
4. jakie są najczęstsze usterki,
5. czy z czasem pojawiają się we wnętrzu tzw. "świerszcze",

6. ile jest prawdy w stwierdzeniu, że w niektórych egzemplarzach po przekroczeniu prędkości 110km/h występuje „trzepotanie kierownicy” (to dość popularny zarzut wyczytany na francuskim forum C4)
Reasumując interesują mnie wszystkie kwestie związane z eksploatacją tego modelu, jego zaletami i wadami, które można dostrzec podczas używania samochodu. Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Mariusz z Opola
_________________
mario677
Powrót do góry
gadu-gadu
marekotko

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: citroenc4hdi1.6-92 2006
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 30 Wrz 2008, 12:30
Temat postu:

porady przy zakupie


samochod zeczywiscie ma problem z tarczami .jak zasugerowales po przekroczeniu 100km. /h w czasi chamowania drzy kierownica . samohcod posiadam 1.5 r. w tym czasie nic sie nie zmienilo w tej kwestji . nawet z problemem nie pomoze tobie citroen polska wielka firma . beda cibie zbywali . najczesciej mowia ze to twoja wina ze tarcze ulegaja zniszczeniu pod wplywem wierzdzania na rozgrzanych tarczach w wode . przez ten okres na gwarancji zostaly 2 razy przetoczone i 2 dwa razy wymienine na nowe. i nic problem sie powtarza . malo tego kupilem nowe tarce firmy brembo czyli 3 sztuka ,jet to samo samochod przejechal 2500km.poprostu robia nas w konia .
Powrót do góry
marekotko

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: citroenc4hdi1.6-92 2006
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 30 Wrz 2008, 12:31
Temat postu:

porady przy zakupie


samochod zeczywiscie ma problem z tarczami .jak zasugerowales po przekroczeniu 100km. /h w czasi chamowania drzy kierownica . samohcod posiadam 1.5 r. w tym czasie nic sie nie zmienilo w tej kwestji . nawet z problemem nie pomoze tobie citroen polska wielka firma . beda cibie zbywali . najczesciej mowia ze to twoja wina ze tarcze ulegaja zniszczeniu pod wplywem wierzdzania na rozgrzanych tarczach w wode . przez ten okres na gwarancji zostaly 2 razy przetoczone i 2 dwa razy wymienine na nowe. i nic problem sie powtarza . malo tego kupilem nowe tarce firmy brembo czyli 3 sztuka ,jet to samo samochod przejechal 2500km.poprostu robia nas w konia .
Powrót do góry
marekotko

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: citroenc4hdi1.6-92 2006
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 30 Wrz 2008, 12:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) zakup nowego C4


samocod pali w tej cwili oczywiscie dane z komputera to jet 6.3l./100 1.6hdi92hp.
Powrót do góry
marekotko

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: citroenc4hdi1.6-92 2006
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 30 Wrz 2008, 12:51
Temat postu:

zakup nowego c4


musisz sam podjac decyzje . ten samocho jest zeczywiscie najtanszy w swojej klasie jesli chcesz kupic zalozmy leona lub civic to doplacisz 10000tys. przynajmniej taka roznica byla w 2007 kiedy zostalem posiadaczem citroena c4
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 30 Wrz 2008, 12:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Wto 30 Wrz 2008, 21:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) zakup nowego C4


przy odbiorze obejrzyj uważnie samochód , nie wolno uzywać pełnej mocy przy nie rozgrzanym silniku,okres dotarcia to ok 10 000 km, przez ten czas sprawdzać często poziom oleju( stan ok to 75 %)
po 10 000 km zmienić olej z filtrem( mowa o hdi)
wady to występujące u niekturych klientów szarpanie przy hamowaniu, niestety podejzewam że nie wiedza że nie myje sie kuł na myjni jeżeli dopiero podjechali i hamulce są rozgrzane, nie trzeba wjeżdzać w wodę wystarczy strumień nawet gorącej wody żeby skrzywić tarcze hamulcowe które z nawet 800-900 stopni są schłodzone do 100! żadna tarcza tego nie wytrzyma nawet wyczynowa!
co do wad to raczej nie ma ich wiele, trzeba uważać na przednia konsole żeby jej nie zalać płynem bo nie jest potem mozliwe usunięcie plam z tego twozywa, wybierać raczej ciemne kolory wnętrza, silnik ok, zawieszenie sztywne, dobrze trzyna, auto mało pali (1.6 hdi),ładne w środku,żarówki z prawej strony lubia sie przepalić ale trzeba pamietać że prawe koło wpada najczęściej w wyrwy w nawieżchni a włókno rozgrzane do białości może sie wstrząsnąć,ale trzeba sie przejechać i zobaczyć czy sie podoba czy nie , z awaryjnościa naprawde nie odbiega od niemców czy japonii, poprostu wszystko zależy od kierowcy i jego sposobu jazdy, pozdrawiam.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
marekotko

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: citroenc4hdi1.6-92 2006
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 01 Paź 2008, 15:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) zakup nowego C4


fajnie gadasz hcyba jestes z producentem za sam brat . nie ma znaczenia czy wiedziesz w kaluze czy nie to jes tylko pretekst takie gadanie wina jes materjal z ktorego jest zrobiona tarcza poprostu nie trzyma norm slaby materjal jak to wytlumaczysz samochodem jezdze 12 lat i takiego problemu nigdy nie mialem a byly to rozne samochody
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sro 01 Paź 2008, 19:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) zakup nowego C4


niestety nie wiem czemu w innych samochodach tego nie odczuwałeś i nie miałeś tego problemu,faktem jest że nie zaleznie od producenta tarcz każda może zostać zniekształcona na skutek gwałtownego ochłodzenia, nie ma cudów tarcze same z siebie sie nie krzywią, nie podlega jednak dyskusii temat że nie powinny, w końcu kupując samochód płacimy za jakość między innymi i producent powinien coś z tym zrobić, skoro nie chce to pozostaje zakup tarcz na własna rękę,ale tu już radzę wydać więcej i kupić wiercone lub nacinane tarcze które są wzmocnione i wykonane z lepszego materiału plus oczywiście dobre klocki przewidziane do tego rodzaju tarcz,trzeba sie tu liczyć z kosztami rzędu tysiąca złotych ale i tak lepiej niż ciągle wymieniać to samo, noi na dobre tarcze powinna byc lepsza gwarancja producęta a co za tym idzie łatwiejsza wymiana w razie jakichś problemów, ja zainwestowałem i mam spokój puki co a miałem to samo w C5, po wymianie hamulce są jak żyletki i nic sie z nimi nie dzieje, jestem zadowolony choć klocki chamulcowe zużywaja się trochę szybciej, pozdrawiam.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
marekotko

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: citroenc4hdi1.6-92 2006
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 02 Paź 2008, 00:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) zakup nowego C4


moze doradzisz mi co mam zrobic w sytuacji kiedy wczoraj mialem wymiane tarcz a disiaj tez mi drzy kierownica oczywiscie mniej .w wode nie wiechalem kola wywazone kola zamienione przod na tyl tarcz nie rozgrzalem i nie przegzalem gdzie szukac
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC3 Picasso

23 900

2012r.

134 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

19 900

2014r.

125 000 km

mazowieckie

CitroenC4

19 990

2012r.

162 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

51 900

2020r.

22 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

17 900

2007r.

271 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System