Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xantia ) Kupno Xantii



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xantia ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pakollo

Czytelnik



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Wrz 2009, 21:25
Temat postu:

Kupno Xantii


Witam!
Czytałem rożne tematy na forum ale nie znalazłem wszystkich informacji które mnie interesują. A więc do rzeczy:
Od jakiegoś czasu staram się znaleźć mój pierwszy samochód.
Do tej pory nie znalazłem nic odpowiedniego. Ostatnio zafascynowała mnie Xantia. Kiedyś jeździłem cytrynką XM kolegi i do tej pory jestem pod wrażeniem wygody tego auta. Poszukuje samochodu głównie do miasta choć napewno zdazy się też wyjechać gdzieś dalej, lubie wygode dlatego tez szukam wygodnego auta Smile I tu pojawiają się moje pytania:

Czy to możliwe żeby kupić Xantie do 3k?
Czy zawieszenie hydropneumatyczne wymaga dużej uwagi czy wystarczy regularnie zmieniać płyny?
Czy części do tego auta są w miare tanie?
Ile kosztuje ubezpieczenie tego auta?
Dopuki się ucze i rodzice będą płacić za auto, zależy mi żeby wszystko było jak najtaniej Very Happy

Ostatnio widziałem Xantie w której tył był dużo wyżej niż przód, czy da się tak ustawić mechanizm czy to raczej awaria zawieszenia? Smile
Czy ktos orientuje się gdzie w Białymstoku można serwisować to auto bez strachu i czy jest ktoś kto mógłby przewieźć mnie tym autem? Smile

Ogólnie to prosze o wszystkie informację i opinie które waszym zdaniem mogą mi się przydać.

Z góry dziękuje za pomoc.
Powrót do góry
Konrad22

Dyskutant



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Norwegia
Posiadane auto: Citroen Xantia 2.0i
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 11 Wrz 2009, 08:27
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Kupno Xantii


Jak cenisz sobie wysoki komfort jazdy i cena Xantii jest przystępna to kupuj. Moja cytrynka dosłownie płynie, a nie jedzie i tzyma się drogi tak, jakby do niej była przyklejona. Nie wróce już raczej do zawieszenia na spężynach.
Powrót do góry
gadu-gadu
Tomaszjohnny

Czytelnik



Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): białogard
Posiadane auto: Citroen xantia 1/ Citroen XM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Wrz 2009, 13:19
Temat postu:

kupno citroena


Ja polecam ten model samochodu jest super śmigam moją xantią na skandynawię, od kupna zrobiłem już ponad 120 000 km i nie na narzekam.
_________________
Tomaszjohnny
Powrót do góry
komunikator tlen - status
STACHUrka

Czytelnik



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Xantia 1,8 i Break DEMO Car , Xantia 1,8 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Sty 2010, 23:01
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Kupno Xantii


Mam 2 sztuki w tym 1 kombi, autko rewelacyjne, poza drobnymi usterkami, miałem tylko raz poważną pękła zębatka w skrzyni i wybiła otwór w obudowie, rozleciała się podczas dosyć dynamicznego włączania się do ruchu, jak wjechałem na drogę główną z podporządkowanej pod górkę, poza tym tylko pier-doły jakieś gałki gumy na wahaczach to na naszych drogach norma, poza tymi drobiazgami bezawaryjna.

Komfort nie ma odniesienia do żadnego innego auta, a jeździłem dużą ilością w tym np mercedes S Classe 600 też jest mniej wygodny od Xantii Wink, dodam iż po przejechaniu 1200 km po wyjściu z pojazdu nie byłem wcale zmęczony, jak to miało miejsce w innych pojazdach.

1,8 jest troszkę mułowata, ale auto trzeba traktować jak limuzynę a nie jak ścigacza, na trasie spalanie skręcam do 6,5 litra na benzynie niemieckiej i szwajcarskiej na polskiej nie da się zejść poniżej 7,5 litra, na mieście tylko raz się zdarzyło że wypiła ponad 10 litrów, ale to były krótkie jazdy do 5 km i zima, latem na mieście pali około 8-9 litrów.

Używam jej jako pojazdu demo, i powiem że prezentuje się z moimi produktami ładnie:





Autko polecam, tylko musisz sprawdzić czy nie jest po przejściach, bo mogą pojawiać się nie miłe niespodzianki, ja moje sprowadziłem z D osobiście jako 6 latki jedna miała 160 kkm właścicielka od nowości jeździła nim tylko do pracy po autobahnie, druga 90 kkm , jeździł nią ojciec właściciela salonu Citroena tez od nowości, teraz mają pierwsza 300 kkm druga 180 kkm.
_________________
STACHUrka
Dystrybutor WHELEN & AXIXTECH
www.whelen.com.pl whelenpolska@gmail.com
www.axixtech.com.pl axixtechpolska@gmail.com
+48 606878445
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xantia ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xantia »

Opinie o samochodach Citroen Xantia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xantia ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC4 Grand Picasso

16 800

2009r.

183 000 km

mazowieckie

CitroenDS4

53 900

2015r.

190 000 km

mazowieckie

CitroenC5

7 300

2006r.

295 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

55 900

2017r.

62 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Aircross

59 900

2020r.

90 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System