Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xantia ) Kupno Xantii



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xantia ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pakollo

Czytelnik



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Wrz 2009, 21:25
Temat postu:

Kupno Xantii


Witam!
Czytałem rożne tematy na forum ale nie znalazłem wszystkich informacji które mnie interesują. A więc do rzeczy:
Od jakiegoś czasu staram się znaleźć mój pierwszy samochód.
Do tej pory nie znalazłem nic odpowiedniego. Ostatnio zafascynowała mnie Xantia. Kiedyś jeździłem cytrynką XM kolegi i do tej pory jestem pod wrażeniem wygody tego auta. Poszukuje samochodu głównie do miasta choć napewno zdazy się też wyjechać gdzieś dalej, lubie wygode dlatego tez szukam wygodnego auta Smile I tu pojawiają się moje pytania:

Czy to możliwe żeby kupić Xantie do 3k?
Czy zawieszenie hydropneumatyczne wymaga dużej uwagi czy wystarczy regularnie zmieniać płyny?
Czy części do tego auta są w miare tanie?
Ile kosztuje ubezpieczenie tego auta?
Dopuki się ucze i rodzice będą płacić za auto, zależy mi żeby wszystko było jak najtaniej Very Happy

Ostatnio widziałem Xantie w której tył był dużo wyżej niż przód, czy da się tak ustawić mechanizm czy to raczej awaria zawieszenia? Smile
Czy ktos orientuje się gdzie w Białymstoku można serwisować to auto bez strachu i czy jest ktoś kto mógłby przewieźć mnie tym autem? Smile

Ogólnie to prosze o wszystkie informację i opinie które waszym zdaniem mogą mi się przydać.

Z góry dziękuje za pomoc.
Powrót do góry
Konrad22

Dyskutant



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Norwegia
Posiadane auto: Citroen Xantia 2.0i
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 11 Wrz 2009, 08:27
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Kupno Xantii


Jak cenisz sobie wysoki komfort jazdy i cena Xantii jest przystępna to kupuj. Moja cytrynka dosłownie płynie, a nie jedzie i tzyma się drogi tak, jakby do niej była przyklejona. Nie wróce już raczej do zawieszenia na spężynach.
Powrót do góry
gadu-gadu
Tomaszjohnny

Czytelnik



Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): białogard
Posiadane auto: Citroen xantia 1/ Citroen XM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Wrz 2009, 13:19
Temat postu:

kupno citroena


Ja polecam ten model samochodu jest super śmigam moją xantią na skandynawię, od kupna zrobiłem już ponad 120 000 km i nie na narzekam.
_________________
Tomaszjohnny
Powrót do góry
komunikator tlen - status
STACHUrka

Czytelnik



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Xantia 1,8 i Break DEMO Car , Xantia 1,8 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Sty 2010, 23:01
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Kupno Xantii


Mam 2 sztuki w tym 1 kombi, autko rewelacyjne, poza drobnymi usterkami, miałem tylko raz poważną pękła zębatka w skrzyni i wybiła otwór w obudowie, rozleciała się podczas dosyć dynamicznego włączania się do ruchu, jak wjechałem na drogę główną z podporządkowanej pod górkę, poza tym tylko pier-doły jakieś gałki gumy na wahaczach to na naszych drogach norma, poza tymi drobiazgami bezawaryjna.

Komfort nie ma odniesienia do żadnego innego auta, a jeździłem dużą ilością w tym np mercedes S Classe 600 też jest mniej wygodny od Xantii Wink, dodam iż po przejechaniu 1200 km po wyjściu z pojazdu nie byłem wcale zmęczony, jak to miało miejsce w innych pojazdach.

1,8 jest troszkę mułowata, ale auto trzeba traktować jak limuzynę a nie jak ścigacza, na trasie spalanie skręcam do 6,5 litra na benzynie niemieckiej i szwajcarskiej na polskiej nie da się zejść poniżej 7,5 litra, na mieście tylko raz się zdarzyło że wypiła ponad 10 litrów, ale to były krótkie jazdy do 5 km i zima, latem na mieście pali około 8-9 litrów.

Używam jej jako pojazdu demo, i powiem że prezentuje się z moimi produktami ładnie:





Autko polecam, tylko musisz sprawdzić czy nie jest po przejściach, bo mogą pojawiać się nie miłe niespodzianki, ja moje sprowadziłem z D osobiście jako 6 latki jedna miała 160 kkm właścicielka od nowości jeździła nim tylko do pracy po autobahnie, druga 90 kkm , jeździł nią ojciec właściciela salonu Citroena tez od nowości, teraz mają pierwsza 300 kkm druga 180 kkm.
_________________
STACHUrka
Dystrybutor WHELEN & AXIXTECH
www.whelen.com.pl whelenpolska@gmail.com
www.axixtech.com.pl axixtechpolska@gmail.com
+48 606878445
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xantia ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xantia »

Opinie o samochodach Citroen Xantia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xantia ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC3 Aircross

45 900

2017r.

81 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

7 900

2007r.

218 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

43 900

2017r.

229 000 km

łódzkie

CitroenC4 Grand Picasso

51 800

2018r.

171 000 km

małopolskie

CitroenC4

20 990

2011r.

252 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System