Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) Jak zabić Economy Mode - swiatowy program szukania rozwiązań


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paki

Debiutant



Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Citroen C5 mkIII 1,6 HDI - Tourer 2010
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 12 Cze 2017, 18:30
Temat postu:

Jak zabić Economy Mode - swiatowy program szukania rozwiązań


goodmaster napisał:
Oczywiście, że się da! Przecież jest opcja wyłączania sprawdzania stanu naładowania akumulatora. Już nigdy economy mode nie pojawi się na desce Wink Ja tak mam ale mam naładowany akumulator w 65% , więc trochę za mało, muszę się uporać z tym problemem. Gdy naładowanie wynosi 70% to economy mode jest nieaktywny, ale wystarczy ze spadnie na 69% i już się włącza... Obecnie mam na stale wyłączone EM wiec jest luz, ale i tak mnie to niepokoi i szukam solucji, bo to nie jest rozwiązanie problemu zbyt niskiego naładowania nowego aku. Sprawdźcie sobie w diagboxie w ilu % u Was jest naładowany.

Niestety nie chce się więcej naładować niż 70% :-/ prąd drastycznie spada i zatrzymuje się, wygląda na naładowany full, a wskazuje 70%... będę kombinował żeby to zresetować itp. i mam nadzieję, ze coś wymyślę bo aku. ma 5 miesięcy Smile i jest prawie nówką. Poniżej wklejam info z diagboxa, obczajcie jak u Was to wygląda. Wkleję tez drugie zdjęcie gdzie jest możliwość wyłączenia economy mode.






Witam
zakupilem Diagboxa z mysla o wylaczeniu drazliwego trybu eko.
Wylaczylem funkcję oszacowania naładowania aku w BSI jak napisał kolega "goodmaster"
http://www.fotosik.pl/zdjecie/968bfeea50e116bf
ale niestety tryb ekonomiczny dalej sie włącza Crying or Very sad
Czy trzeba coś jeszcze pozmieniać w innych ustawieniach
macie jakies pomysły
pozdrawiam
Powrót do góry
Marek S

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 130
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Mk1 C5 Exlusive 3V6 automat
Piwa: 1/3
Wysłany: Nie 12 Lis 2017, 01:36
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Jak zabić Economy Mode - swiatowy program szukania rozwiązań


A ktoś wie gdzie konkretnie w leci się to zmienia bo probowalem szukać w telekodowanu ale tam nic nie ma w MKI jest bez problemu ale już w MKII nie ma
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
bumbum35

Debiutant



Dołączył: 20 Cze 2016
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZBĄSZYNEK
Posiadane auto: C5 II
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 31 Sie 2022, 19:17
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Jak zabić Economy Mode - swiatowy program szukania rozwiązań


Mam podobny problem C5X7 2.7 HDI . Nowy akumulator Varta, Jak naładuje się podczas długiej jazdy to jest OK. Tryb EM się nie włącza. Auto może stac tydzień nieużywane i nie ma EM. Ostatnio trochę rozładowałem aku i podłączyłem prostownik, oczywiście taki z zabezpieczeniem, automatyczny. Pokazał mi naładowanie na FULL. Następnego dnia EM. Sprawdzam napięcie prostownikiem i nadal pokazuje FULL i 12.6v. Miernik to samo. Włączyłem światła , stacyjkę , wentylatory, radio i napięcie 12.3v. Po wyłączeniu stacyjki, skoczyła na 12.41v i po uśpieniu skoczyło do 12.56v. Co jest nie tak? Przecież akumulator jest OK. Kręci idealnie, ładowanie z alternatora też dobre. Czy to jest wina ze nie zaadaptowałem nowego akumulatora? Zamówiłem dzisiaj Lexie w wersji Silver i spróbuje wyłączyć tryb szacowania naładowania, moze to pomoże. Moze winne jest to ze ładuje akumulator bez odłączania klem?
P.S. Co dziwne, EM załączyło się nawet podczas ładowania akumulatora.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) Dyskusje ogólne


CitroenC4

21 900

2011r.

176 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

24 900

2011r.

133 507 km

śląskie

CitroenC1

8 790

2007r.

226 631 km

pomorskie

CitroenBerlingo

76 800

2018r.

93 203 km

podkarpackie

CitroenC8

30 000

2011r.

234 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System