Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Usunięcie problemu z filtrem cząstek stałych - warsztaty



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
baltyk

Czytelnik



Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Citroen, C5, diesel, 1997, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Lip 2009, 13:00
Temat postu:

Usunięcie problemu z filtrem cząstek stałych - warsztaty


Witam,

Posiadam C5 HDi 2.0 z 2003 roku i od jakiegoś czasu wyświetla mi się komunikat "diesel additive level minimum". Po wizycie w Aso Citroena usłyszałem informację o konieczności wymiany filtra cząstek stałych - przebieg 160 tyś. Fachowiec z Aso Citroena doradził mi że nie warto wymieniać filtra tylko pozbyć się problemu raz na dobre przewiercając FAP. Niestety nie był w stanie podać namiarów na fachowców z mojego regionu który pomóglby rozwiązać ten problem. Dlatego zwracam się z prośbą czy ktoś z Was mógłby podesłać namiary na kogoś z Trójmiasta, kto zajmuję tym problemem i robi to dobrze? Proszę o podanie jakichś namiarów.
Dodatkowo zauważyłem, że np. jadąc autostradą nie mogę rozpędzić się powyżej 150 km/h, a za moment (kilkadziesiąt sekund) auto jakby odżywa, dostaje mocy i przyspiesza. Podobnie na nizszych biegach np. jadąc na 4 biegu około 80km/h i obrotach około 2,5tyś, wciskam gaz maksymalnie i obroty rosną bardzo powoli i powoli nabiera prędkosci aż przy około 3,5 tyś obrotów auto nagle odzyskuje moc i przyspiesza aż miło. Czy to ma związek z filtrem FAP czy może to być jeszcze jakaś inna przyczyna?


Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3809
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 173/25
Wysłany: Pią 24 Lip 2009, 23:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Usunięcie problemu z filtrem cząstek stałych - warsztaty


To raczej nie FAP, szkoda, że nie masz odczytu defektów z kalk. silnika.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
baltyk

Czytelnik



Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Citroen, C5, diesel, 1997, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Lip 2009, 08:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Usunięcie problemu z filtrem cząstek stałych - warsztaty


Wczoraj usłyszałem taką opinie, że przy zapchanym warto wprowadzić auto na wysokie obroty na 3 czy 4 biegu i w ten sposób przeciągnąć go w trasie jakiś odcinek i jest to ponoć jakiś sposób na filtr FAP i powinno pomóc?

Zauważyłem jeszcze jeden dziwny objaw - kiedy zatrzymuje auto i wrzucam luz (np na swiatlach), zmienia się praca silnika - zaczyna jakby "tarkotać-trząść się". Czy te wszystkie objawy mogą sugerować problem z FAPem? Czy coś innego?
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3809
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 173/25
Wysłany: Sob 25 Lip 2009, 23:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Usunięcie problemu z filtrem cząstek stałych - warsztaty


Wystarczy dłuzsza trasa jakieś 60 km z ok 100-120 km/h, powinien sie zregenerować sam. Nie musisz go katowac na 3 biegu. To komputer zarządza dopalaniem katalizatora.
Dziwne odgłosy to może koło zamachowe, a piszczy i stuka przy gaszeniu lub zapalaniu?
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
baltyk

Czytelnik



Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Citroen, C5, diesel, 1997, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Lip 2009, 09:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Usunięcie problemu z filtrem cząstek stałych - warsztaty


HERMES napisał:
Wystarczy dłuzsza trasa jakieś 60 km z ok 100-120 km/h, powinien sie zregenerować sam. Nie musisz go katowac na 3 biegu. To komputer zarządza dopalaniem katalizatora.
Dziwne odgłosy to może koło zamachowe, a piszczy i stuka przy gaszeniu lub zapalaniu?


Co do 1 sprawy to co tydzień jeżdżę w trasę (po 300 km) ze względu na swoją pracę-jadę m.in. autostradą z prędkością jak piszesz i mimo wszystko ten problem występuje.
Skoro słyszę już 2 opinie że przy jeździe w trasie FAP się powinien zregenerować to co może być powodem że auto traci na mocy i jak opisałem wcześniej czasem nie da się rozpędzić powyżej 150km/h, a po chwili mogę jechać szybciej. Podobnie na niższym biegu w zakresie 2,5 - 3,5 tys obrotów auto rozpędza się powoli, a powyżej 3,5 nagle odzyskuje moc. Choć ostatnio to ustało i nawet powyżej 3,5 tyś rozpędza się powoli

Druga sprawa-nie zauważyłem takich objawów, może ewetualnie jakieś pojedyńcze stunięcie przy gaszeniu.


Czy ktoś mógłby doradzić gdzie w Trójmiaście warto oddać auto do przejrzenia?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 26 Lip 2009, 09:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
PIOTR 1974

Debiutant



Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): GDYNIA
Posiadane auto: CITROEN C5 2,2 HDI 2001R
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Lip 2009, 09:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Usunięcie problemu z filtrem cząstek stałych - warsztaty


w trójmieście znam jednego fachowca który wie co w trawie piszczy w cytrynach sam dostałem namiar na warsztat a jest on aż w Mostach firma to :AUTO- TECH zajmuje sie Mechatroniką samochodową nr tel .605-784-773 lub 608-492-667
Powrót do góry
Jorgos2

Debiutant



Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: Toyota RAV 4, Mitsubishi Eclipse 2007 rok
Piwa: 0/6
Wysłany: Pon 27 Lip 2009, 15:37
Temat postu:

Re: Usunięcie problemu z filtrem cząstek stałych - warsztaty


Spróbuj wyczyścić przepływomierz - też tak miałem i po wyczyszczeniu przepływomierza benzyną ekstrakcyjną wszystko jakby ręką odjął.


baltyk napisał:
Witam,

Posiadam C5 HDi 2.0 z 2003 roku i od jakiegoś czasu wyświetla mi się komunikat "diesel additive level minimum". Po wizycie w Aso Citroena usłyszałem informację o konieczności wymiany filtra cząstek stałych - przebieg 160 tyś. Fachowiec z Aso Citroena doradził mi że nie warto wymieniać filtra tylko pozbyć się problemu raz na dobre przewiercając FAP. Niestety nie był w stanie podać namiarów na fachowców z mojego regionu który pomóglby rozwiązać ten problem. Dlatego zwracam się z prośbą czy ktoś z Was mógłby podesłać namiary na kogoś z Trójmiasta, kto zajmuję tym problemem i robi to dobrze? Proszę o podanie jakichś namiarów.
Dodatkowo zauważyłem, że np. jadąc autostradą nie mogę rozpędzić się powyżej 150 km/h, a za moment (kilkadziesiąt sekund) auto jakby odżywa, dostaje mocy i przyspiesza. Podobnie na nizszych biegach np. jadąc na 4 biegu około 80km/h i obrotach około 2,5tyś, wciskam gaz maksymalnie i obroty rosną bardzo powoli i powoli nabiera prędkosci aż przy około 3,5 tyś obrotów auto nagle odzyskuje moc i przyspiesza aż miło. Czy to ma związek z filtrem FAP czy może to być jeszcze jakaś inna przyczyna?


Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
JackoBT

Czytelnik



Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C5 kombi 2.2HDi 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Sie 2009, 19:17
Temat postu:

Problem FAP


U mnie historia z fapem zakończyła się usunięciem filtra przez zamontowanie symulatora, jak na razie wszystko OK. W internecie dane kontaktowe są pod adresem www.filtrfap.pl. Powodzenia!
Powrót do góry
sobis1

Czytelnik



Dołączył: 20 Lis 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: BMW e39530d
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Lis 2011, 20:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Usunięcie problemu z filtrem cząstek stałych - warsztaty


Witam przeczytajcie to http://mojeauto-sobis1.blogspot.com/2011/11/filtr-dpf.html
Powrót do góry
zbyszek-krajewski

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Citroen/C5/1.6/hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Gru 2011, 14:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Usunięcie problemu z filtrem cząstek stałych - warsztaty


Komunikat który Ci wyrzuca diesel additive level minimum to chyba raczej związany z brakiem dodatku wszczykiwanego do paliwa czyli etyliosem czy cos takiego a nie z zatkanym filtrem.

W sumie w takiej sytuacji osobiście bym usunał FAP, nie dużo drożej wyjdzie Cię niż usupełnienie płynu, a spokój będziesz miał już na zawsze.
Polecam firme www.tune-soft.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Cactus

59 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

15 777

2009r.

365 000 km

pomorskie

CitroenC-Crosser

29 900

2008r.

221 554 km

mazowieckie

CitroenC3

9 990

2005r.

153 580 km

pomorskie

CitroenC5

28 000

2009r.

259 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System