Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Usunięcie problemu z filtrem cząstek stałych - warsztaty



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
baltyk

Czytelnik



Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Citroen, C5, diesel, 1997, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Lip 2009, 13:00
Temat postu:

Usunięcie problemu z filtrem cząstek stałych - warsztaty


Witam,

Posiadam C5 HDi 2.0 z 2003 roku i od jakiegoś czasu wyświetla mi się komunikat "diesel additive level minimum". Po wizycie w Aso Citroena usłyszałem informację o konieczności wymiany filtra cząstek stałych - przebieg 160 tyś. Fachowiec z Aso Citroena doradził mi że nie warto wymieniać filtra tylko pozbyć się problemu raz na dobre przewiercając FAP. Niestety nie był w stanie podać namiarów na fachowców z mojego regionu który pomóglby rozwiązać ten problem. Dlatego zwracam się z prośbą czy ktoś z Was mógłby podesłać namiary na kogoś z Trójmiasta, kto zajmuję tym problemem i robi to dobrze? Proszę o podanie jakichś namiarów.
Dodatkowo zauważyłem, że np. jadąc autostradą nie mogę rozpędzić się powyżej 150 km/h, a za moment (kilkadziesiąt sekund) auto jakby odżywa, dostaje mocy i przyspiesza. Podobnie na nizszych biegach np. jadąc na 4 biegu około 80km/h i obrotach około 2,5tyś, wciskam gaz maksymalnie i obroty rosną bardzo powoli i powoli nabiera prędkosci aż przy około 3,5 tyś obrotów auto nagle odzyskuje moc i przyspiesza aż miło. Czy to ma związek z filtrem FAP czy może to być jeszcze jakaś inna przyczyna?


Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Pią 24 Lip 2009, 23:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Usunięcie problemu z filtrem cząstek stałych - warsztaty


To raczej nie FAP, szkoda, że nie masz odczytu defektów z kalk. silnika.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
baltyk

Czytelnik



Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Citroen, C5, diesel, 1997, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Lip 2009, 08:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Usunięcie problemu z filtrem cząstek stałych - warsztaty


Wczoraj usłyszałem taką opinie, że przy zapchanym warto wprowadzić auto na wysokie obroty na 3 czy 4 biegu i w ten sposób przeciągnąć go w trasie jakiś odcinek i jest to ponoć jakiś sposób na filtr FAP i powinno pomóc?

Zauważyłem jeszcze jeden dziwny objaw - kiedy zatrzymuje auto i wrzucam luz (np na swiatlach), zmienia się praca silnika - zaczyna jakby "tarkotać-trząść się". Czy te wszystkie objawy mogą sugerować problem z FAPem? Czy coś innego?
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sob 25 Lip 2009, 23:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Usunięcie problemu z filtrem cząstek stałych - warsztaty


Wystarczy dłuzsza trasa jakieś 60 km z ok 100-120 km/h, powinien sie zregenerować sam. Nie musisz go katowac na 3 biegu. To komputer zarządza dopalaniem katalizatora.
Dziwne odgłosy to może koło zamachowe, a piszczy i stuka przy gaszeniu lub zapalaniu?
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
baltyk

Czytelnik



Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Citroen, C5, diesel, 1997, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Lip 2009, 09:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Usunięcie problemu z filtrem cząstek stałych - warsztaty


HERMES napisał:
Wystarczy dłuzsza trasa jakieś 60 km z ok 100-120 km/h, powinien sie zregenerować sam. Nie musisz go katowac na 3 biegu. To komputer zarządza dopalaniem katalizatora.
Dziwne odgłosy to może koło zamachowe, a piszczy i stuka przy gaszeniu lub zapalaniu?


Co do 1 sprawy to co tydzień jeżdżę w trasę (po 300 km) ze względu na swoją pracę-jadę m.in. autostradą z prędkością jak piszesz i mimo wszystko ten problem występuje.
Skoro słyszę już 2 opinie że przy jeździe w trasie FAP się powinien zregenerować to co może być powodem że auto traci na mocy i jak opisałem wcześniej czasem nie da się rozpędzić powyżej 150km/h, a po chwili mogę jechać szybciej. Podobnie na niższym biegu w zakresie 2,5 - 3,5 tys obrotów auto rozpędza się powoli, a powyżej 3,5 nagle odzyskuje moc. Choć ostatnio to ustało i nawet powyżej 3,5 tyś rozpędza się powoli

Druga sprawa-nie zauważyłem takich objawów, może ewetualnie jakieś pojedyńcze stunięcie przy gaszeniu.


Czy ktoś mógłby doradzić gdzie w Trójmiaście warto oddać auto do przejrzenia?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 26 Lip 2009, 09:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
PIOTR 1974

Debiutant



Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): GDYNIA
Posiadane auto: CITROEN C5 2,2 HDI 2001R
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Lip 2009, 09:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Usunięcie problemu z filtrem cząstek stałych - warsztaty


w trójmieście znam jednego fachowca który wie co w trawie piszczy w cytrynach sam dostałem namiar na warsztat a jest on aż w Mostach firma to :AUTO- TECH zajmuje sie Mechatroniką samochodową nr tel .605-784-773 lub 608-492-667
Powrót do góry
Jorgos2

Debiutant



Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: Toyota RAV 4, Mitsubishi Eclipse 2007 rok
Piwa: 0/6
Wysłany: Pon 27 Lip 2009, 15:37
Temat postu:

Re: Usunięcie problemu z filtrem cząstek stałych - warsztaty


Spróbuj wyczyścić przepływomierz - też tak miałem i po wyczyszczeniu przepływomierza benzyną ekstrakcyjną wszystko jakby ręką odjął.


baltyk napisał:
Witam,

Posiadam C5 HDi 2.0 z 2003 roku i od jakiegoś czasu wyświetla mi się komunikat "diesel additive level minimum". Po wizycie w Aso Citroena usłyszałem informację o konieczności wymiany filtra cząstek stałych - przebieg 160 tyś. Fachowiec z Aso Citroena doradził mi że nie warto wymieniać filtra tylko pozbyć się problemu raz na dobre przewiercając FAP. Niestety nie był w stanie podać namiarów na fachowców z mojego regionu który pomóglby rozwiązać ten problem. Dlatego zwracam się z prośbą czy ktoś z Was mógłby podesłać namiary na kogoś z Trójmiasta, kto zajmuję tym problemem i robi to dobrze? Proszę o podanie jakichś namiarów.
Dodatkowo zauważyłem, że np. jadąc autostradą nie mogę rozpędzić się powyżej 150 km/h, a za moment (kilkadziesiąt sekund) auto jakby odżywa, dostaje mocy i przyspiesza. Podobnie na nizszych biegach np. jadąc na 4 biegu około 80km/h i obrotach około 2,5tyś, wciskam gaz maksymalnie i obroty rosną bardzo powoli i powoli nabiera prędkosci aż przy około 3,5 tyś obrotów auto nagle odzyskuje moc i przyspiesza aż miło. Czy to ma związek z filtrem FAP czy może to być jeszcze jakaś inna przyczyna?


Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
JackoBT

Czytelnik



Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C5 kombi 2.2HDi 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Sie 2009, 19:17
Temat postu:

Problem FAP


U mnie historia z fapem zakończyła się usunięciem filtra przez zamontowanie symulatora, jak na razie wszystko OK. W internecie dane kontaktowe są pod adresem www.filtrfap.pl. Powodzenia!
Powrót do góry
sobis1

Czytelnik



Dołączył: 20 Lis 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: BMW e39530d
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Lis 2011, 20:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Usunięcie problemu z filtrem cząstek stałych - warsztaty


Witam przeczytajcie to http://mojeauto-sobis1.blogspot.com/2011/11/filtr-dpf.html
Powrót do góry
zbyszek-krajewski

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Citroen/C5/1.6/hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Gru 2011, 14:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Usunięcie problemu z filtrem cząstek stałych - warsztaty


Komunikat który Ci wyrzuca diesel additive level minimum to chyba raczej związany z brakiem dodatku wszczykiwanego do paliwa czyli etyliosem czy cos takiego a nie z zatkanym filtrem.

W sumie w takiej sytuacji osobiście bym usunał FAP, nie dużo drożej wyjdzie Cię niż usupełnienie płynu, a spokój będziesz miał już na zawsze.
Polecam firme www.tune-soft.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Picasso

15 000

2007r.

227 000 km

lubelskie

CitroenC4 Picasso

42 700

2018r.

161 475 km

podkarpackie

CitroenC1

10 900

2007r.

197 499 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

38 800

2015r.

140 000 km

małopolskie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

224 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System