Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Auto gaśnie na jałowym biegu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Murtchag24

Czytelnik



Dołączył: 22 Wrz 2022
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śrem
Posiadane auto: Citroen C5 III 2.0 HDi 140KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Wrz 2022, 23:40
Temat postu:

Auto gaśnie na jałowym biegu


Witam. Jestem użytkownikiem tego forum od dłuższego czasu, zawsze korzystałem jako gość, czerpiąc wiedzę z waszych postów. Nie myślałem, że kiedyś będę zmuszony sam napisać post

Mianowicie. Posiadam Citroena C5 III 2.0HDi 140KM z 10.2010r.
Ostatnio auto daje w kość. Nie wiem od czego zacząć, więc opiszę mniej więcej cały problem.
Dwa lata temu wymieniłem przekaźnik świec żarowych
Co nie przyniosło poprawy i dalej pojawiał się błąd przekaźnika świec żarowych. Udałem się do elektryka, który stwierdził, że przekaźnik jest dobry, i problem leży w świecach. Po tym jak elektryk usłyszał, jak mechanik sprawdzał świece, to sam je sprawdził i okazało się, że jedna ze świec dawała co jakiś czas zwarcie przez co pojawiał się błąd. Problem jest taki, że elektryk za słabo wkręcił świece, poszło zwarcie i spaliło przekaźnik, niestety trochę ucierpiała wtyczka, która się nadpalila. Wyczyszczona na cacy działała jak trzeba wraz z nowym przekaźnikiem. Rok później znowu pojawił się problem, wtyczka dała się we znaki i trzeba było wymienić świece, wtyczkę i przekaźnik. Od tamtego czasu był spokój. Do dzisiaj, znowu pojawił się błąd p1351 - błąd przekaźnika świec żarowych. Mechanika zmieniłem i w przyszłym tygodniu jadę sprawdzić co jest nie tak. Problem polega na tym, że będzie to trzecia lub czwarta naprawa związana ze świecami.
Następnie pojawił się problem, że podczas przyspieszania samochód gwałtownie szarpał i to zazwyczaj w przedziale 1800-2200 obrotów, po podłączeniu Delphi ustaliłem, że zawór EGR jest uszkodzony. Po wymianie na regenerowany oryginalny taki sam jak miałem założony (wszystkie numery pasują) problem ustał.
W tym samym czasie ze starym zaworem EGR był problem, że auto potrafiło zgasić silnik na jałowym biegu. W momencie gdy dodawałem gazu silnik chodził jak powinien, wcześniej trzymał obroty na 650-700, teraz trzyma 800 i nie ma z tym problemu. Natomiast auto dalej się wyłącza już na nowym EGR.
Wraz z EGR pojawił się błąd czujnika wału korbowego który został wymieniony na nowy.
Podczas jazdy system potrafi się zresetować i ponownie włącza się radio w samochodzie i to zawsze podczas jazdy. Moje pytanie brzmi, co sprawdzić, gdzie szukać problemu i jak go znaleźć bez wymiany połowy silnika i szukania po omacku. Posiadam dostęp do systemu Delphi więc mam możliwość sprawdzenia ale sam się nie znam, potrafię wymienić ale nie znam się na parametrach części które mam sprawdzić. mam dosyć płacenia za podłączenie które szuka błędów i na tym koniec, wymianę części, a następnie problem dalej się pojawia tylko mój portfel jest biedniejszy.
Będę wdzięczny za pomoc.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Pią 23 Wrz 2022, 00:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Auto gaśnie na jałowym biegu


Na początek odłącz wtyczkę od EGR i zobacz jak będzie się zachowywał silnik. Dla pewności warto wymienić wtyczkę od czujnika położenia wału, a może problemem jest wtyczka od czujnika położenia wałka.
Powrót do góry
x

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Lis 2019
Posty: 281
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C5 lift HB SX 2.0 16V 2005r
Piwa: 13/0
Wysłany: Pią 23 Wrz 2022, 04:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Auto gaśnie na jałowym biegu


a jaką masz pewność że egr jest sprawny?wymieniłeś używany na używany
Powrót do góry
Murtchag24

Czytelnik



Dołączył: 22 Wrz 2022
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śrem
Posiadane auto: Citroen C5 III 2.0 HDi 140KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Wrz 2022, 17:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Auto gaśnie na jałowym biegu


Czujnik wału został wymieniony, niestety dalej są objawy, w takim razie zobaczę co będzie z odłączonym EGRem, a jak to nie pomoże to wtedy padnie kolej na sprawdzenie czujnika wałka.

Niestety jak to takie części, pewności nie mam. Wiem, że mocne szarpanie ustało więc po tym wnioskowałem, że jednak EGR jest sprawny.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Pią 23 Wrz 2022, 23:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Auto gaśnie na jałowym biegu


Wymień dla pewności wtyczkę czujnika wału.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 23 Wrz 2022, 23:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Murtchag24

Czytelnik



Dołączył: 22 Wrz 2022
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śrem
Posiadane auto: Citroen C5 III 2.0 HDi 140KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Cze 2023, 19:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Auto gaśnie na jałowym biegu


Problem rozwiązany, trochę czasu upłynęło ale mało jeździłem samochodem.

Mianowicie, jadąc autem na tempomacie poczułem mocne szarpnięcie, no i pojawiły się błędy. Tempomat i czujnik wału korbowego, czujnik wymieniłem wcześniej i okazało się, że po kolejnej zmianie szarpnięcia ustały. Zostały delikatne szarpnięcia, po zaślepieniu EGR ustały. Jak się okazało wyskoczył błąd przepływomierza, po wymianie również problem został rozwiązany.
Auto przestało szarpać, jeździ płynnie.

Błąd świec związany był z luźną wtyczką, po dociśnięciu błąd znika.
Może ktoś skorzysta z tego "problemu".
Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
TOM68

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 217
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: C5 x7 2.0HDI \'15 AM6
Piwa: 4/1
Wysłany: Sob 24 Cze 2023, 21:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Auto gaśnie na jałowym biegu


Dziękuję, bo przeważnie jest brak informacji jak rozwiązano problem,
_________________
Pamiętaj mechaniku-zawieszenie na max w C5 na podnośniku Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC8

30 900

2011r.

234 000 km

śląskie

CitroenC3 Picasso

17 999

2009r.

236 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie

CitroenC4 Picasso

55 900

2017r.

62 000 km

wielkopolskie

CitroenXsara Picasso

7 700

2007r.

212 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System