Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) [C5 II BREAK] tajemnicza wtyczka w drzwiach :)


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dragon_2009

Debiutant



Dołączył: 10 Wrz 2011
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen DS3 1.6 THP 2011
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 09 Cze 2013, 15:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) [C5 II BREAK] tajemnicza wtyczka w drzwiach :)


kristoph napisał:
niestety we wskazanych miejscach nie odnalazłem wtyczek nawet po zdemontowaniu schowka nic tam nie ma prócz wiązek kabli w drzwiach również nie ma wolnej wtyczki wydaje mi się że moje auto nie posida ów wtyczek cóż .......


pod schowkiem nie ma tylko na podłodze pod wykładziną. na pewno są. szukaj dobrze.

natomiast dzisiaj dokonałem montażu lampek biało-czerwonych w drzwiach kierowcy i pasażera. oto krótki opis wykonanych czynności:

- od strony kierowcy:
wyciąłem miejsce na lampkę wzdłuż zaznaczonych linii przy pomocy nożyka do tapet. plastik jest miękki więc gładko poszło. ukazał się fabryczny otwór montażowy na lampkę - dokładnie taki jak na zdjęciu z 2 posta na 2 stronie (dzięki artcola). ale kabelka nie widać. należy więc zdjąć zaślepkę i odkręcić śrubkę z boczku (na wysokości zamka). następnie wyjąłem z boczku sterownik od szyb. kabelek jest w szarej piankowej otulinie. od spodu boczek należy odczepić z 3 zapinek i poprzez otwór po sterowniku pociągnąć za kabelek a od spodu wprowadzić wtyczkę (spoczywa na białym plastiku po przeciwnej stronie od schowka w drzwiach) we wcześniej przygotowane miejsce na lampkę, podpiąć lampkę i już. resztę zmontować.

- od strony pasażera:
analogicznie do strony kierowcy, z tym że po uwolnieniu boczku od spodu z zapinek widać kabelek którego wtyczka jest w białym plastiku (po przeciwnej stronie od schowka w drzwiach) wiec sprawa jest jeszcze prostsza.

w kabelkach jest prąd więc wystarczy tylko wpiąć lampki do wtyczek. UWAGA! po wpięciu lampek przy otwartych drzwiach nie będą się palić. ale bez stresu. dopiero po zamknięciu drzwi i ich ponownym otwarciu lampka zapali się.

Podsumowując koszt operacji wyniósł 60zł (2x 30zł za używane lampki - dostałem z żarówkami) i jakieś 40 min. roboty. radość bezcenna.
Powrót do góry
kristoph

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość / region): Geel
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso 2.0 hdi 2018r
Piwa: 16/1
Wysłany: Nie 09 Cze 2013, 16:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) [C5 II BREAK] tajemnicza wtyczka w drzwiach :)


Dragon zdemontowałem wczoraj całą tapicerkę drzwi od strony pasażera i kabelka tam nie ma, są tylko wiązki kabli od sterowania szyb na wysokości klamki zamykania drzwi i od głośnika więcej nic tam nie znalazłem tym bardziej w dolnej części drzwi powiedz czy on jest na wygłuszeniu drzwi? jeśli tak to na 100 procent go u mnie nie ma czy trzeba pruć wygłuszenie tam też idą wiązki kabli a odniśnię podłogi to też szukałem od strony pasażera wyprułem całą tapicerkę na podłodze aż do środkowego tunelu i co znalazłem to tylko plastikową czarną listwe z wiązkami kabli przykręconą od strony tunelu środkowego do podwozia a z od strony drzwi jest na zaczepach i podkład stysopianowy, ale i tam nie znalazłem wtyczki szukałem również na końcu progu tu pod schowkiem i za nim włącznie i nic są wiązki inne t przewody masowe przykręcone do nadwozia a wyczki nie ma co jest grane nie wiem, a miejsce na lampki w drzwiach mam i kupiłem 4 szt by zamontować je ,ale gdzie je podłączyć jak nie ma kabli ciągnąć nowe wiążki kabli?
Powrót do góry
skype status
dragon_2009

Debiutant



Dołączył: 10 Wrz 2011
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen DS3 1.6 THP 2011
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 10 Cze 2013, 19:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) [C5 II BREAK] tajemnicza wtyczka w drzwiach :)


rozumiem że zdjąłeś cały boczek z drzwi? i nie ma tam wiązki dwóch kabelków w szarej piankowej otulinie? dziwne. oczywiście możesz położyć nowe kabelki począwszy od obojętnie których drzwi (przy styczniku czyli jak otwierasz drzwi to zapala się światło w środku) aż do podświetlenia podłogi. dużo roboty nie będzie tylko odpowiednie wtyczki musisz kupić.

Dziwię się że nie masz tych wiązek ale nie mam powodów Ci nie wierzyć.
Powrót do góry
kristoph

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość / region): Geel
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso 2.0 hdi 2018r
Piwa: 16/1
Wysłany: Pon 10 Cze 2013, 21:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) [C5 II BREAK] tajemnicza wtyczka w drzwiach :)


Tak zdjołem całą tapicerke drzwi znalazłem tylko to o czym wyżej pisałem hmm też mnie to dziwi że nie ma tych kabi no ale cóż w jednym miejscu mogłem przeoczyć ale nie w dwóch miejscach tym bardziej że chciałem te lampki podłączyć bo już zakupiłem nawet odkleiłem wygłuszenie by tam kabla szukać cóż bez skutecznie na wygłuszeniu nic nie znalazłem odpusciłem wczoraj zamontowałem podświetlanie podłogi kierowcy i pasażera gdyż też lampki zakupiłem wraz z ramkami ale instalując nowy przewód ciągnąc go z lampki oświetlenia kabiny z przodu gdyż jest tam sygnał otwarcia drzwi lampki świecą ledami i gasną po zamknięciu drzwi tak właśnie chciałem ale teraz mam problem z drzwiami by tam znaleść sygnał a gdzie jest ten stycznik co załącza oświetlenie możesz napisać? chciałem pociągnąć z oświetlenia podłogi ale nie moge się przedostać z kabiny go drzwi bo w gumie łączącej między zawiasami jest kostka z wtyczką która doprowadza zasilanie do drzwi probowałem przejść koło niej by przewód wsadzić w gumę ale siedzi szczelnie w karoserii i gumie może sygnał jest na drzwiach w styczniku o którym pisałeś tylko gdzie się znajduje również chciałem podłączyć tylne drzwi by było tam podświetlanie masz jakiś pomysł na to?
Powrót do góry
skype status
dragon_2009

Debiutant



Dołączył: 10 Wrz 2011
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen DS3 1.6 THP 2011
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 10 Cze 2013, 22:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) [C5 II BREAK] tajemnicza wtyczka w drzwiach :)


tu masz rozrysowane wiązki w drzwiach:



między dwoma 80 na dole drzwi jest wtyczka do lampki w drzwiach.


Ostatnio zmieniony przez dragon_2009 dnia Pon 10 Cze 2013, 23:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 10 Cze 2013, 22:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kristoph

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość / region): Geel
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso 2.0 hdi 2018r
Piwa: 16/1
Wysłany: Pon 10 Cze 2013, 22:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) [C5 II BREAK] tajemnicza wtyczka w drzwiach :)


nic mi nie mówi sam rysunek może masz jakieś objaśnienie gdzie jest ten stycznik
_________________
A SIÓDMEGO DNIA WSZECHMOCNY STWORZYŁ "CITROENA"
Powrót do góry
skype status
dragon_2009

Debiutant



Dołączył: 10 Wrz 2011
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen DS3 1.6 THP 2011
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 10 Cze 2013, 23:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) [C5 II BREAK] tajemnicza wtyczka w drzwiach :)


niestety nie mam. ale najprawdopodobniej przy/w zamku.

a rysunek powyżej tyczy się rozmieszczenia wiązek w drzwiach, wspólnego dla wszystkich C5 II. sprawdź opis pod rysunkiem
Powrót do góry
kristoph

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość / region): Geel
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso 2.0 hdi 2018r
Piwa: 16/1
Wysłany: Wto 11 Cze 2013, 00:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) [C5 II BREAK] tajemnicza wtyczka w drzwiach :)


dzieki za rysunek i poświęcony czas rozumiem że te wiązki znajdują się pod wyciszeniem piankowym drzwi?
jeszcze raz sprawdzę ww sobote Pozdrawiam
_________________
A SIÓDMEGO DNIA WSZECHMOCNY STWORZYŁ "CITROENA"
Powrót do góry
skype status
Sroqraf

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: Citroen C5 MkI 2.0 16V 2004r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 09 Lut 2014, 16:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) [C5 II BREAK] tajemnicza wtyczka w drzwiach :)


Panowie, dziś zamontowałem lampki podświetlające miejsce na nogi. Sukces połowiczny, bo kable znalazłem - zgodnie z instrukcją (od strony kierowcy 3-żyłowy, pasażer 2-żyłowy),



podłączyłem... i [cenzura]. Nie świecą. Żarówki sprawdzone, styki dociśnięte, nawet wtyczki otworzyłem i podmieniłem. Ciemno. Pisaliście, że nie trzeba tego aktywować, ale może podpowiecie dlaczego nie chcą świecić razem z pozostałymi od oświetlenia wnętrza?

Niestety po podłączeniu - nic się nie dzieje :/
_________________
Więcej o eksploatacji mojego C5: motoskwer.wordpress.com
Powrót do góry
komunikator tlen - status
szefo11

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 234
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgorzelec
Posiadane auto: Peugeot 508 RXH 2.0 HDI 181 KM 2015r.
Piwa: 12/1
Wysłany: Sob 05 Kwi 2014, 21:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) [C5 II BREAK] tajemnicza wtyczka w drzwiach :)


ja mam również problem z lampeczkami... założyłem nowe boczki z lampeczkami, w drzwiach znalazłem kostki do lapmek, ale po ich podłączeniu lampki ni huhu nie działają... w kostkach nie ma napięcia...

co teraz trzeba zrobić? czy może jest do tego jakiś bezpiecznik, czy co?
Powrót do góry
Adizg

Debiutant



Dołączył: 16 Lip 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgierz
Posiadane auto: Citroen C5 MKI 1.8
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Kwi 2014, 22:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) [C5 II BREAK] tajemnicza wtyczka w drzwiach :)


Witam

Czy w C5 MK I jest juz miejsce na lampki podświetlające miejsce na nogi i w drzwiach czy trzeba wycinać?
Powrót do góry
artcola

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała/Śląsk
Posiadane auto: Citroën-C5 mkII 2.0HDi Citroën-XM 2.0i LPG Citroën-XSARA 1.8i LPG
Piwa: 30/2
Wysłany: Wto 22 Kwi 2014, 22:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) [C5 II BREAK] tajemnicza wtyczka w drzwiach :)


Trzeba niestety wyciąć Smile
_________________
Pozdrawiam Artur
Powrót do góry
gadu-gadu
Adizg

Debiutant



Dołączył: 16 Lip 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgierz
Posiadane auto: Citroen C5 MKI 1.8
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Kwi 2014, 16:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) [C5 II BREAK] tajemnicza wtyczka w drzwiach :)


U mnie niestety tez po podłączeniu lampki nie świecą...

Czy jest mozliwosc podlaczenia tych kabelków jakos do oswietlenia wnetrza?
Powrót do góry
Adizg

Debiutant



Dołączył: 16 Lip 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgierz
Posiadane auto: Citroen C5 MKI 1.8
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 03 Maj 2014, 22:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) [C5 II BREAK] tajemnicza wtyczka w drzwiach :)


dragon_2009 napisał:
kristoph napisał:
niestety we wskazanych miejscach nie odnalazłem wtyczek nawet po zdemontowaniu schowka nic tam nie ma prócz wiązek kabli w drzwiach również nie ma wolnej wtyczki wydaje mi się że moje auto nie posida ów wtyczek cóż .......


pod schowkiem nie ma tylko na podłodze pod wykładziną. na pewno są. szukaj dobrze.

natomiast dzisiaj dokonałem montażu lampek biało-czerwonych w drzwiach kierowcy i pasażera. oto krótki opis wykonanych czynności:

- od strony kierowcy:
wyciąłem miejsce na lampkę wzdłuż zaznaczonych linii przy pomocy nożyka do tapet. plastik jest miękki więc gładko poszło. ukazał się fabryczny otwór montażowy na lampkę - dokładnie taki jak na zdjęciu z 2 posta na 2 stronie (dzięki artcola). ale kabelka nie widać. należy więc zdjąć zaślepkę i odkręcić śrubkę z boczku (na wysokości zamka). następnie wyjąłem z boczku sterownik od szyb. kabelek jest w szarej piankowej otulinie. od spodu boczek należy odczepić z 3 zapinek i poprzez otwór po sterowniku pociągnąć za kabelek a od spodu wprowadzić wtyczkę (spoczywa na białym plastiku po przeciwnej stronie od schowka w drzwiach) we wcześniej przygotowane miejsce na lampkę, podpiąć lampkę i już. resztę zmontować.

- od strony pasażera:
analogicznie do strony kierowcy, z tym że po uwolnieniu boczku od spodu z zapinek widać kabelek którego wtyczka jest w białym plastiku (po przeciwnej stronie od schowka w drzwiach) wiec sprawa jest jeszcze prostsza.

w kabelkach jest prąd więc wystarczy tylko wpiąć lampki do wtyczek. UWAGA! po wpięciu lampek przy otwartych drzwiach nie będą się palić. ale bez stresu. dopiero po zamknięciu drzwi i ich ponownym otwarciu lampka zapali się.

Podsumowując koszt operacji wyniósł 60zł (2x 30zł za używane lampki - dostałem z żarówkami) i jakieś 40 min. roboty. radość bezcenna.


Rozumiem, że nie trzeba zdejmować całego boczku? Wyciąć tylko jakby pierwszą zewnętrzną warstwę plastiku i ukaże się ten otwór mierzony z 2 posta 2 strony? Jak te lampki sie montuje? Jak sie trzymają?
Powrót do góry
kristoph

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość / region): Geel
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso 2.0 hdi 2018r
Piwa: 16/1
Wysłany: Sob 07 Mar 2015, 12:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) [C5 II BREAK] tajemnicza wtyczka w drzwiach :)


witam u mnie był problem z brakiem w samochodzie tych kostek do lampek podświetlania nóg i drzwi szukałem w tych miejscach co kokledzy wskazywali i nic nie było żadnej kostki ale uparłem się i zrobiłem podświetlanie drzwi, podświetlanie nóg kierowcy jak i pasażera o oczywiście podświetlanie nóg pasażerów z tyłu super świecą zastosowałem orginalne lampki biało czerwone do drzwi i białe takie same jak i w bagażniku do podświetlania nóg przód i tył koszt lampek 6 szt za 60 zł mój pomysł może przydać się tym co znalezili kostki które nie działają a chcą podświetlanie, ja sygnał pociągłem z lampki przedniej sufitowej kabelki pociągłem podsufitką i słupkami prowadząc je do nóg przód i tył i do drzwi przez gumę w drzwiach i efekt super świecą fajnie a zastosowałem żarówki led efet super całe oświetlenie wnętrza nóg przód i tył jest w led i zadowolony jestem z tego jak świecą nie jest to światło tak mocne jak na tradycyjnych żarówkach ale ładnie wygląda w led światło białe zimne i jest wystarczająco jasno jak dla mnie, wiec może ta wiadomość się komuś przyda co chcę takie podświetlanie zrobić a najciekawiej wygląda podświetlanie nóg pasażerów na tylniej kanapie a lampki zamontowałem w przednich fotelach z tyłu na dole gdzie znajduje się element miękki przy samej podłodze gdzie wyciołem otwory i wsadziłem tam lampki. Pozdrawiam i miłej pracy życzę!! Very Happy
_________________
A SIÓDMEGO DNIA WSZECHMOCNY STWORZYŁ "CITROENA"
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenDS4

46 900

2016r.

106 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

7 300

2006r.

295 000 km

śląskie

CitroenC3

49 900

2019r.

41 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Picasso

27 777

2014r.

179 000 km

pomorskie

CitroenC3

19 900

2014r.

125 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System