Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) CB-Radio


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dozer

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: ToyotaToyota RAV4 SUV IV FL 2.0 Valvematic (112kW) 2016r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Kwi 2009, 18:05
Temat postu:

CB-Radio


Panowie czy da sie podlaczyc CB pod ta antene ktora jest z tyłu??
Ona jest do radio i do GSM (jezeli radio posiada ten moduł).
Moze dalo by sie podlaczyc CB ??
Czy CB mozna podlaczyc pod głośniki samochodowe ??
Jezeli ktos wie cos na ten temat prosze o opinie i o porade gdzie zamontowac CB zeby ladnie wygladalo, bylo dostepne i nie przeszkadzalo podczas jazdy.
Powrót do góry
fskuk

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 289
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: Honda Civic VII SE 5dr 1.6 vtec 110km
Piwa: 7/0
Wysłany: Czw 16 Kwi 2009, 21:13
Temat postu:

Re: ( Citroen ) CB-Radio


ja proponuje zamontowac w tym schowku obok kierownicy wiec bedzie schowane a jak bedzie potrzebne to otwierasz i korzystasz

Moze ktos juz probowal upchac je w tym schowku ? jesli tak to jaki model najlepiej pasuje ?

pozdr
Powrót do góry
Swimmer

Debiutant



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZTYN
Posiadane auto: Citroen,C5,1,6HDI
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 17 Maj 2009, 22:46
Temat postu:

Re: ( Citroen ) CB-Radio


Witam, jeżeli myślisz kolego o standardowej antenie montowanej seryjnie, to ona nie nadaje się do odbioru CB. CB pracuje w zakresie 27 Mhz, a radio i GSM na zupełnie innych zakresach. Do odbioru sygnału CB musisz mieć specjalną antenę. Pozdr.
Powrót do góry
sq2jar

Czytelnik



Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Maj 2009, 20:06
Temat postu:

Re: ( Citroen ) CB-Radio


Cześć,
Jestem tu nowym użytkownikiem jak i świeżym posiadaczem C5

Co do CB, to moim skromnym zdaniem zapomnieliście zapytać czy ma w pojeździe Xenony ? jeśli tak może być problem z prawidłowym odbiorem w paśmie CB z powodu wadliwej pracy przetwornicy.
Trzeba to sprawdzić i wybrać radio sugerując się właściwościami pracy szczególnie odbiornika, a nie wyglądem i czy będzie pasować czy ładnie wyglądać. Wiem że nasze Citki Wink są w środku ładne i wpasowanie czegoś niepasującego będzie miało marny skutek estetyki, jednak przed zakupem radia CB proponuję sprawdzić jakie parametry nas będą interesować.
Moc radia jest jedna, przynajmniej ta oficjalna i dopuszczona w PL, odbiorniki i ich czułości już są w szerokiej gamie i zależą od producenta.
Jednym z najlepszych będzie President lub Alan.
Pozostałe to imitacje CB które schodzą z ceną i zaczynają trafiać do marketów, gdzie sprzedający często nie wiedza o co chodzi.
W radio najlepiej zwrócić uwagę na automatyczną blokadę szumów która przydaje się w zasadzie wszędzie i czułość odbiornika.
Znając te parametry będziemy mogli dobrać ant odpowiednia do naszych wymagań w zależności jaki zasięg chcemy uzyskać i jakie zadanie w aucie będzie spełniać nam owe CB.
Jeśli ktoś nie chce ant długiej, oczywiście może na magnesie założyć sobie krótką i będzie mieć zasięg przy najlepszych antenach do 12km między dwoma pojazdami, i znacznie mniejszą ilość zakłóceń pochodzących od różnych urządzeń nas otaczających ( np. światła ruchu czy oświetlenie ulic)
Anteny dłuższe będą bardziej skuteczne na większe odległości nie więcej jednak niż 20km (zależnie dodatkowo od anteny korespondenta) i będą tym samym przy czulszych odbiornikach zbierać dużo śmieci z eteru.
Nie dajcie się też namówić, jak już słyszałem na anteny "już zestrojone tylko założyć i jechać", bo takich anten nie ma !
Każdą antenę należy zestroić do warunków w jakich będzie miała ona pracować w przeciwnym wypadku dojdzie do uszkodzenia nadajnika.
Na koniec każde radio da się podłączyć pod głośniki w samochodzie, tylko pozostaje pytanie po co ?
To nie jest telefon żeby podczas rozmowy się ściszała muzyka, bo radio CB ma to do siebie że, ciągle mamy rozmówców na kanale, ciągle coś się dzieje na częstotliwości.

Ale się rozpisałem Wink jak będą jakieś pytania techniczne walcie jak w dym pewnie coś się wymyśli Wink

Pozdrawiam
Powrót do góry
robbart2

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: CITROEN C5 X7 Tourer 2011, Ford C-Max 1.6 TDCI 2010 poprzednio: CITROEN C5 Break 2.0 HDI 2005, Seat Leon II 1,9 TDI 2008
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 29 Maj 2009, 23:46
Temat postu:

Re: ( Citroen ) CB-Radio


Ja do swoje cytryny założyłem Uniden 520 XL + antena Sirio 100. Radyjko umieściłem pomiędzy fotelem pasażera a środkowym tunelem. Wszystko działa bez zarzutu - jestem zadowolony i mogę polecić taki zestaw. Drugi taki sam mam na samochodzie żony a kolejny użytkuje szwagier - nikt nie narzeka.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 29 Maj 2009, 23:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Swimmer

Debiutant



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZTYN
Posiadane auto: Citroen,C5,1,6HDI
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 06 Cze 2009, 23:49
Temat postu:

Re: ( Citroen ) CB-Radio


Witam, jeżdżę na ksenonach i nidy nie było żadnych zkłuceń w CB, a co do modelu radyjka, to użytkowane w samochodzie powinno być jak najprostrze (ze względów praktycznych) i nie koniecznie Prezydent (ze względu na cenę). Oczywiście antenę należałoby zestroić ale kto teraz ma SWR i kto będzie się w to bawił ? Nie słyszałem żeby przy 4 watach komuś siadła końcówka mocy z powodu żle zestrojonej anteny a zdażało mi się rozmawiać z anteną w bagażniku i nic się nie działo.
Pozdr.
Powrót do góry
dziuso27

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 112
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radzyń Podlaski
Posiadane auto: Citroen C5 mk3 2.0 hdi FAP Exclusive 2008r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 10 Lip 2009, 16:53
Temat postu:

Re: ( Citroen ) CB-Radio


Witam.Ja mam ALANA 42-przenoska.Zajmuje malo miejsca i niema problemu gdzie i jak zamontowac.A co do zaklocen-to fakt.C5 jest naszpikowana elektronika i niestety zwykla magnesowa antenka(taka mialem)zbierala wszystko-w radiu ciagle cos trzaskalo.Spec od CB zalozyl na probe swoja antenke z cewka zamknieta-jak reka odjal.Dla porownania podpial tez swoja zwykla-pojawily sie trzaski.Teraz mam swojego alanka i podpieta magnesowke z cewka zewnetrzna i jest ok.Pozdro
_________________
CITROEN C5 2.0 HDI FAP 2008r.
Powrót do góry
gadu-gadu
wiata3

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Citroen C5, 2,0 HDI, 2009
Piwa: 0/6
Wysłany: Pon 10 Lis 2014, 11:42
Temat postu:

Re: ( Citroen ) CB-Radio


Witam!!!! Gdzie można zamontowac Cb w cytrynie c5 III ??? Może ktoś z was znalazł optymalne miejsce ?
Powrót do góry
gadu-gadu
lukasiasty

Dyskutant



Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): sza
Posiadane auto: octavia II elegance 2.0 tdi 140@177km C5X7 TOURER EXCLUSIVE HDI163KM
Piwa: 6/11
Wysłany: Wto 11 Lis 2014, 08:52
Temat postu:

Re: ( Citroen ) CB-Radio


Ja miałem w poprzednim C5 radyjko Harry III zamontowane zamiast tej małej pułeczki pod RNEG, mozna znaleźć takie węższe radio które się zmieści do tej półeczki wycinając tylko z tyłu dziury na kabelki, lub kupić taką pułeczkę z przeznaczeniem na wyrzeźbienie z niej ramki pasującej do naszego cb radia Very Happy
_________________
Sprzedam:
C5 X7 TOURER
HDI 163KM manual exclusive '14
info w dziale giełda
Powrót do góry
sroczkin

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 260
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Citroen C5 III sedan 2,0 Pb/LPG 2009
Piwa: 29/1
Wysłany: Wto 11 Lis 2014, 15:58
Temat postu:

Re: ( Citroen ) CB-Radio


Ja zamontowałem sobie od schowka pod którym sa bezpieczniki. Radyjko jest na takiej wysokości ze zupełnie nie przeszkadza dla nóg , grucha jest w dobrym zasiegu dla chwycenia jej.

http://imageshack.com/i/f617526320j
http://imageshack.com/i/eu33375327j
http://imageshack.com/i/nr31229198j
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
_Comet

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 204
Skąd jesteś (miejscowość / region): LRY
Posiadane auto: C5 X7 HA3+, 2.0 LPG
Piwa: 1/9
Wysłany: Sro 12 Lis 2014, 12:34
Temat postu:

Re: ( Citroen ) CB-Radio


Ja sprzedałem Unidena 520XL i kupiłem Yosana którego z łatwością wsadziłem w kieszeń nad popielniczką. Trzeba było tylko wyciać tylną ściankę na szerokośc CB. RAdio nie wystaje poza obrys i ładnie się komponuje a ponieważ sterowanie ma z poziomu gruchy praktycznie się do niego nie dotykam. Gdy zostawiam auto w dziwnym miejscu odkręcam przewód gruchy a samo radio wpycham głębiej w kieszen (z tyłu jest duzo miejsca) co skutkuje tym, ze jest niewidoczne z poziomu szyb bocznych. Głośnik zewnętrzny wyprowadziłem na lewą stronę pod kierownicą także wszelkie walory estetyczne sa zachowane maksymalnie jak się dało wg mnie...
Powrót do góry
lukasiasty

Dyskutant



Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): sza
Posiadane auto: octavia II elegance 2.0 tdi 140@177km C5X7 TOURER EXCLUSIVE HDI163KM
Piwa: 6/11
Wysłany: Sro 12 Lis 2014, 20:14
Temat postu:

Re: ( Citroen ) CB-Radio


_Comet masz RNEG czy coś innego ? I jaki to model yosana pasi w tą pułeczkę pod radiem ?
_________________
Sprzedam:
C5 X7 TOURER
HDI 163KM manual exclusive '14
info w dziale giełda
Powrót do góry
lukasiasty

Dyskutant



Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): sza
Posiadane auto: octavia II elegance 2.0 tdi 140@177km C5X7 TOURER EXCLUSIVE HDI163KM
Piwa: 6/11
Wysłany: Sro 12 Lis 2014, 20:15
Temat postu:

Re: ( Citroen ) CB-Radio


_Comet masz RNEG czy coś innego ? I jaki to model yosana pasi w tą pułeczkę pod radiem ?
_________________
Sprzedam:
C5 X7 TOURER
HDI 163KM manual exclusive '14
info w dziale giełda
Powrót do góry
Doniec

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Citroen C5 III, 2.0HDI 140KM, 2010
Piwa: 2/2
Wysłany: Sro 12 Lis 2014, 21:36
Temat postu:

Re: ( Citroen ) CB-Radio


wiata3 napisał:
Witam!!!! Gdzie można zamontowac Cb w cytrynie c5 III ??? Może ktoś z was znalazł optymalne miejsce ?


Kolego, a myślałeś o radyjku 'Lafayette Venus'? Ja właśnie takie miałem do niedawna zamontowane(zostało przeniesione do innego auta). Sterowanie tak jak i wyświetlacz jest na gruszce. Jednostkę główną mam pod siedzeniem kierowcy, a gruszka znajduje się w podłokietniku - kabel łączący z jednostką pociągnięty jest dołem. W czasie jazdy gruszkę wyciągam i bez problemu zamykam podłokietnik. Jak nie potrzebuję, to nikt by nawet nie zauważył, że mam CB. Co najważniejsze nie robiłem przy tym, żadnych dziur czy innych zmian.

Pozdrawiam
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2557
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Sro 12 Lis 2014, 21:41
Temat postu:

Re: ( Citroen ) CB-Radio


Ja również mam to radio tzn.Lafayette Venus.
Zamontowane w bagażniku w schowku z subwoferem.Do przodu puściłem tylko przedłużacz z gruchą.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery


CitroenC4 Cactus

38 900

2014r.

65 000 km

mazowieckie

CitroenC3

37 000

2019r.

57 300 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

53 900

2017r.

140 700 km

wielkopolskie

CitroenC3

51 900

2020r.

22 000 km

wielkopolskie

CitroenBerlingo

69 900

2019r.

106 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System