Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Parktronik


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hedgehog

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: C5 II 2.0 HDI 138 BVA6 HA3+ Exclusive
Piwa: 44/1
Wysłany: Czw 01 Wrz 2011, 02:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Parktronik


wp99 napisał:
kolego Hadgehog - opanowałem problem. Wizyta w ASO, telekodowanie z internetu sterownika i wszystko działa OK. Koszt 150 zł i 15 min.
Problemem jest to., że nie każda ASO podejmie sie tej roboty, łatwiej im powiedzieć że się nie da, ale mają nowy sterownik który chętnie sprzedadzą Very Happy


Tak właśnie myślałem, dlatego zostawiłem sobie ten stary kalkulator, żeby go kiedyś przy jakiejś okazji przeprogramować. Ewidentnie nie była to usterka sprzętowa dla każdego myślącego człowieka - czytaj: nie dotyczy fachowców z ASO.

Zrobię tak, że wsadzę go sobie do bagażnika i jak kiedyś będę w innym mieście to podjadę do tamtejszego ASO - może tam nie będą mieli problemów z telekodowaniem z Internetu.

Niestety, w moim mieście ASO odmawia jakiegokolwiek telekodowania z Internetu. Przypuszczam, że nie mają opłaconego dostępu do serwerów Aptii, a być może w ogóle nie mają opłaconych aktualizacji i jadą na jakiejś wersji sprzed roku... Ostatnio prosiłem ich o sprawdzenie nowej wersji oprogramowania ECU silnika bo w najnowszej aktualizacji Lexii pojawiło się na liście dostępnych wersji oprogramowania - też sprawdzili jedynie lokalnie na dysku, a przez Internet nawet nie spróbowali, więc odpowiedź oczywiście była że nowego oprogramowania nie ma...

No cóż, pocieszające jest chociaż to, że za zakup "nowego" kalkulatora parktronika na szrocie z rozbitej C6 zapłaciłem nie więcej niż bym musiał im dać za telekodowanie...

Polska to jednak nadal trzeci świat...
Powrót do góry
EPs

Czytelnik



Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko
Posiadane auto: Citroen C5 II break 2.0Hdi 136km 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Lip 2012, 11:56
Temat postu:

Zapytanie


Witam. Chciałbym ponowić temat parktroniku. Piszę w związku z tym, że mam problem z tą funkcją. Mianowicie po włączeniu biegu wstecznego, lu ruszenia do przodu wyskakuje mi komunikat o niedziałającym parktroniku. Poprzedni właściciel miał wkład przy instalacji wychodzącej ze sterownika do czujek (widać nieoryginalną instalację), ostatnio odkryłem z super profesjonalnej izolacji, lecz po dokładnym sprawdzeniu nie zauważyłem jakichś widocznych załamań czy zwarć na kablach. Problem zapewne siedzi w czujkach, jednak kilkukrotnie wyjmując je, przeczyszczając styki etc, 2 razy parktronik załączył mi się na dosłownie 2 sekundy, gdzie na wyświetlaczu komputera pokazało się auto i chwilę pykało, gdyż znajdowałem się blisko ściany w garażu. Mam pytanie czy, ktoś miał kiedyś podobny problem i od czego najlepiej zacząć? Tym samym chciałbym zapytać czy istnieje możliwość sprawdzenia czujek?
pozdrawiam
m
c5,2005,2.0hdi136
_________________
ahh te cytryny ;]
Powrót do góry
gadu-gadu
marewe2

Debiutant



Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): PIŁA
Posiadane auto: CITROEN C5, 1.8V16, 116kw 85kw, 2005 LPG BRC
Piwa: 0/8
Wysłany: Pią 13 Maj 2016, 00:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Parktronik


Witam panowie jestem posiadaczem C5 II 1.8V16 2005 rok. Przy zakupie okazało się że parktroniki nie działa przedni i tylną. Sprzedający mówił że zostały odłączone tylko nie wiem jak i gdzie je odłączyli gdzie mam szukać. Nic mi się nie pokazuje i nie wyświetla żadnego błędu. W komputerze są załączone czasami przy wstecznym biegu pojawi się sylwetka samochodu na ok 3sekundy i gaśnie. U mnie jest fabrycznie zamontowany hak Ale nie mogę bo ściągnąć bo nie mam jakiegoś kluczyka. Czy przez zamontowany hak system się nie załącza
Nie wiem sam jak sprawdzić czy działają
Czy podepniecie pod komputer wykryje usterkę


Ostatnio zmieniony przez marewe2 dnia Pią 13 Maj 2016, 13:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Deeno

Auto Maniak



Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 506
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C5 III Tourer 2.0 HDI 163KM 2011
Piwa: 34/6
Wysłany: Pią 13 Maj 2016, 09:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Parktronik


Wyedytuj post - popraw błędy ort i literówki - i sprawdź czy jest sens w tych zdaniach.
Nie da się tego czytać.
Powrót do góry
marewe2

Debiutant



Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): PIŁA
Posiadane auto: CITROEN C5, 1.8V16, 116kw 85kw, 2005 LPG BRC
Piwa: 0/8
Wysłany: Pią 13 Maj 2016, 13:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Parktronik


Deeno napisał:
Wyedytuj post - popraw błędy ort i literówki - i sprawdź czy jest sens w tych zdaniach.
Nie da się tego czytać.


Tak ma Pan racje nie da się tego czytać ja pisałem z telefonu i dlatego takie błędy.
Następnym razem będę pisał z komputera
pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 13 Maj 2016, 13:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC5

37 900

2012r.

95 000 km

lubuskie

CitroenC4

16 600

2010r.

198 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

26 000

2012r.

184 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

49 800

2017r.

152 000 km

małopolskie

CitroenC3

19 999

2014r.

128 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System