Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Parktronik


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
t.szewcu

Debiutant



Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kostrzyn nad Odrą
Posiadane auto: Citroen C5 EXCLUSIVE Break 2.2HDi Automat 2001
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 17 Cze 2009, 20:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Parktronik


ja posiadam hak i wszystko teraz działa i armaci Smile a no i czujniki się wyłączają przy włożonym haku
Powrót do góry
Ermac20

Dyskutant



Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 21 Cze 2009, 19:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Parktronik


No i czujniki w koncu dzialaja. okazalo sie ze przewod od jednego czujnika byl uszkodzony.
Powrót do góry
gadu-gadu
tomeczek

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C5 2.0i 16V '03
Piwa: 7/1
Wysłany: Pon 22 Cze 2009, 16:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Parktronik


A u mnie nic nie piśnie nawet jak wsteczny wrzucam. Komputer też milczy. Może się brzęczyk zepsuł?
Powrót do góry
t.szewcu

Debiutant



Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kostrzyn nad Odrą
Posiadane auto: Citroen C5 EXCLUSIVE Break 2.2HDi Automat 2001
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 22 Cze 2009, 21:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Parktronik


Sprawdź może pierw bezpieczniki , byku znajduje się w bagażniku z sprawnej pod obiciami
Powrót do góry
jankes61

Debiutant



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2.0HDI 2010 Citroen C5 1.6HDI 2006
Piwa: 0/4
Wysłany: Sob 06 Lis 2010, 15:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Parktronik


Ja mam podobny problem w swoim aucie (C5 1.6HDI 2006).
Otóż po VINie ustaliłem że auto posiada czujki z przodu i z tyłu. A i owszem z tyłu są ale z przodu nie ma i nie widać miejsc po nich. Podejrzewam że zderzak był wymieniony i teraz jest bez czujek. Chociaż instalacja do czujek jest. Moje pytanie jest takie. Otóż czy mogę założyć zamiast oryginalnych czujek przednich inne zakupione np. na allegro. Czy w grę wchodzą tylko oryginalne?
Proszę o pomoc
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 06 Lis 2010, 15:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Michal3e7

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): OstrĂłw Wielkopolski
Posiadane auto: C5 II 2.0 HDi 136KM
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 06 Lis 2010, 20:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Parktronik


ordzinale jedynie ...
sprawdz jeszcze po nuemrze czujnika bo jedne sa ... XT drugie z koncowka 773w czy jakos tak ....
tych pierwszych na allegro jest duzo gorzej z drugimi ktore wlasnie ja i prawdopodonie Ty posiadamy .... ja mam uszkodzone dwie sztuki ;/
Powrót do góry
wp99

Debiutant



Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kościan
Posiadane auto: C5 Mk2 Exlusive aut. 2,0 HDi; 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Lis 2010, 12:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Parktronik


Jeżeli w/g numeru VIN wspomaganie parkowania powinno być z tyłu i z przodu, to wypięcie lub uszkodzenie choćby jednego czujnika powoduje komunikat o uszkodzeniu systemu.
Czyli, brak czujników z przodu oraz brak komunikatu o niesprawności oznacza, że układ parctronik został zdeaktywowany poprzez komputer serwisowyt (Lexia).
Ja w swoim C5 II z 2007 posiadam system z przodu i z tyłu, a ostatnio stało się tak, że tył działa OK, sygnalizuje dźwiękowo i na wyświetlaczu, natomiast przód tak jakby stracił czułość, sygnalizauje dźwiękowo dopiero z ok 20-10 cm, a wyświetlacz pokazuje tylko jedną, zieloną kreskę. Przedtem przy tej odległości pokazywał czewoną kreską i dźwięk ciągły.
Będę z tym walczył, jak dojdę do sedna sprawy, podzielę się
Powrót do góry
jankes61

Debiutant



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2.0HDI 2010 Citroen C5 1.6HDI 2006
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 10 Lis 2010, 15:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Parktronik


Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi.
A jeszcze jedno pytanie. Otóż czy istnieje możliwość sprawdzenia czujników choćby miernikiem lub innym urządzeniem?
Powrót do góry
gadu-gadu
t.szewcu

Debiutant



Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kostrzyn nad Odrą
Posiadane auto: Citroen C5 EXCLUSIVE Break 2.2HDi Automat 2001
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 11 Lis 2010, 13:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Parktronik


Tak można miernikiem na pewno zbliżając oddalając idzie w zwarcie
_________________
Powrót do góry
rara

Debiutant



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C5 MKII 1,6hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Lis 2010, 19:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Parktronik


wp99 - miałem podobny problem ,wymieniłem centralkę i zaczęło działać ale podobno można czasami w lexii taki błąd naprawić, będziesz potrzebował jeszcze jednej osoby, trzeba, że tak powiem zaprogramować czujniki -tzn Ty się bawisz lexia a druga osoba podchodzi do każdego czujnika żeby go uaktywnić- dokłądnie nie wiem bo nie robiłem tego, w lexii jest instrukcja. Dodam że u mnie sie to stało jak się chwilowe zwarcie zrobiło- kabel od jednego czujnika był przetarty.
Powrót do góry
gadu-gadu
tegas40

Debiutant



Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN
Posiadane auto: C5 MKIII 2009
Piwa: 3/4
Wysłany: Czw 18 Sie 2011, 22:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Parktronik


t.szewcu napisał:
Tak można miernikiem na pewno zbliżając oddalając idzie w zwarcie
NIE PISZ GŁUPOT
Zwarcie powoduje wylączenie całego systemu a czujniki dzialają na zasadzie częstotliwosci-zadajnik-odbiornik i praktycznie nie sa do naprawienia(mikro-elementy) Sad
Powrót do góry
hedgehog

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: C5 II 2.0 HDI 138 BVA6 HA3+ Exclusive
Piwa: 44/1
Wysłany: Pią 19 Sie 2011, 18:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Parktronik


wp99 napisał:
Ja w swoim C5 II z 2007 posiadam system z przodu i z tyłu, a ostatnio stało się tak, że tył działa OK, sygnalizuje dźwiękowo i na wyświetlaczu, natomiast przód tak jakby stracił czułość, sygnalizauje dźwiękowo dopiero z ok 20-10 cm, a wyświetlacz pokazuje tylko jedną, zieloną kreskę. Przedtem przy tej odległości pokazywał czewoną kreską i dźwięk ciągły.

U mnie jakieś 2 miesiące temu stało się DOKŁADNIE TO SAMO. Tył działał, natomiast przód zaczął wykrywać przeszkody tylko z bardzo bliskiej odległości (w zasadzie prawie przy zetknięciu) i pokazywał tylko jedną kreskę (najdalszą) bez sygnału dźwiękowego. Wszystkie kreski, wykrzyknik i alarm dźwiękowy na przód pojawiały się dopiero w chwili wrzucenia biegu.... wstecznego.

Ewidentnie wynik jakiegoś ROZKALIBROWANIA, a nie fizycznego uszkodzenia, bo skoro na wstecznym wykrywał że z przodu przeszkoda jest blisko, a na innych biegach głupiał to jest to kwestia kalibracji/ustawień, a nie usterki sprzętowej.

Niestety, z poziomu Lexii nie ma opcji kalibracji, jest tylko kilka podstawowych ustawień typu przód/tył, wykrywanie miejsca do parkowania itp. Co ciekawe jednak (widać to w logach zapisywanych przez Lexię) w trakcie telekodowania tego kalkulatora (zapisywania konfiguracji) zapisuje ona całą masę ustawień ukrytych, których nie ma jak zmienić z poziomu programu... Może więc za pomocą tych ustawień (o ile można je jakoś modyfikować) możnaby dokonać kalibracji.

Tak czy owak, w moim przypadku nic nie pomogło. Oczywiście FACHURY w ASO jedyne co były w stanie zaproponować to zakup nowego kalkulatora (o ile pamiętam ok. 800 PLN) oraz jego telekodowanie (150 PLN).

Zrobiłem więc rzecz w tym przypadku najrozsądniejszą, tj. wyszukałem na Allegro ofertę sprzedaży tego ECU z rozbitej C6-tki i kupiłem go za.... 150 zł. Oczywiście żadnego telekodowania nie było trzeba - wystarczyło przepiąć i wszystko chodzi jak powinno. Jak widać ASO nie tylko wyciąga z ludzi pieniądze na kosmicznych cenach części zamiennych, ale też na usługach które w ogóle nie są potrzebne.

Stary kalkulator leży w szafie i czeka - może kiedyś uda mi się go skalibrować. Albo może przyda się komuś kto ma czujniki tylko z tyłu, bo tył działa perfekcyjnie.
Powrót do góry
wp99

Debiutant



Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kościan
Posiadane auto: C5 Mk2 Exlusive aut. 2,0 HDi; 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Sie 2011, 20:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Parktronik


kolego Hadgehog - opanowałem problem. Wizyta w ASO, telekodowanie z internetu sterownika i wszystko działa OK. Koszt 150 zł i 15 min.
Problemem jest to., że nie każda ASO podejmie sie tej roboty, łatwiej im powiedzieć że się nie da, ale mają nowy sterownik który chętnie sprzedadzą Very Happy
Powrót do góry
tegas40

Debiutant



Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN
Posiadane auto: C5 MKIII 2009
Piwa: 3/4
Wysłany: Pon 29 Sie 2011, 20:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Parktronik


Stary kalkulator leży w szafie i czeka - może kiedyś uda mi się go skalibrować. Albo może przyda się komuś kto ma czujniki tylko z tyłu, bo tył działa perfekcyjnie.[/quote]

Chętnie się zaopiekuję tym modułem w celach edukacyjnych albowiem jeden padnięty czujnik i system wyłącza się całkowicie.Posiadając taki sterownik mógłbym dojść do tego w jaki sposób zablokować uszkodzony czujnik aby system pracowal nadal.
Powrót do góry
Colin555

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): cra
Posiadane auto: c6
Piwa: 13/0
Wysłany: Pon 29 Sie 2011, 20:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Parktronik


jesli hak jest nieoryginalny to nic nie zrobią
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC4

22 900

2012r.

227 240 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

50 100

2018r.

176 003 km

podkarpackie

CitroenDS4

32 990

2014r.

203 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

22 000

2014r.

218 000 km

lubelskie

CitroenC4 Cactus

55 000

2017r.

130 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System