Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Berlingo ) dymi z rury jak lokomotywa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nidex

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: peugeot partner 1.4- 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Kwi 2009, 19:10
Temat postu:

dymi z rury jak lokomotywa


Dymi z rury jak z lokomotywy ,szaro niebieski dym bardziej niebieski, silnik 1.4 benzyna + lpg , olej nowy co prawda badziew 10W40 , uszczelka pod głowicą nowa (właśnie jest po wymianie) , powiedzieli mi że muszę zmienić sonde lambde , czy to coś pomoże , panowie pomóżcie bo już mam chęć go spalić . czy pomoże zmiana oleju na np. 5W40 lub 0W40 . jak odpalam na zimnym silniku jest okej , dopiero jak się nagrzeje zaczyna kopcić i już nie przestaje . czy trzeba coś wyregulować, katalizatora nie mam
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Pią 03 Kwi 2009, 19:19
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) dymi z rury jak lokomotywa


Jakie dokładnie części były wymieniane, wymień po kolei, czy sprawdzane były :stopień sprężania w cylindrach(na ciepłym i zimnym silniku), świece zapłonowe( jaki jest ich kolor i czy są mokre czy suche), Sonde możesz sobie darować, jest bez związku z dymieniem.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
nidex

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: peugeot partner 1.4- 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Kwi 2009, 11:26
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) dymi z rury jak lokomotywa


wymieniona była uszczelka pod głowicą , jedna świeca była zakopcona pozostałe trochę mniej świece są raczej suche, , pomiaru ciśnienia sprężania nie miałem robionego
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Wto 07 Kwi 2009, 19:42
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) dymi z rury jak lokomotywa


Sprawdz ciśnienie sprężania i wykręć świece zapłonowe, zrób fotkę i tu wstaw, podejżewam że problem nie został usunięty za pierwszym razem i w silniku spala sie płyn chłodzący ale to moje przypuszczenie, a po wymianie uszczelki powinieneś wymienić świece na nowe tak przy okazji.
Poza tym możesz mieć również problem z pierścieniami tłokowymi chociaż to już trochę mniej prawdopodobne, sprawdz na rozgrzanym silniku przewód od chłodnicy czy jest bardzo twardy czy nie i czy dobrze działa u ciebie ogrzewanie, sprawdz poziom płynu chłodzącego silnik w zbiorniczku wyrównawczym i czy nie ma w nim śladów oleju, albo zaprowadz auto do aso, tam sami to wszystko sprawdzą i wystawią kosztorys za naprawę.
Masz też inną opcję, oddaj auto z powrotem i niech poprawiają skoro pierwsza naprawa nie przyniosła pożądanego efektu.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Owcyk

Czytelnik



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 8


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Kwi 2009, 07:38
Temat postu:

Siwy dym rano - rozwiązanie problemu!!! - u mnie pomogło!


Cały problem zaczął się po wymianie oleju na półsyntetyczny..
Mam Kia Sephia II 1.5 16v
Rano po odpaleniu dymił bardzo mocno na biała, że aż wstyd było odpalać pod domem. Mechanicy mówili, że to uszczelniacze ale i także mogą być pierścienie, że lepiej jakbym w ogóle auto zmienił.
Intuicja mnie nie zawiodła - wiedziałem, że silnikowi nic nie jest a tylko coś nawala ale nic poważnego. Szukałem na forach i okazało się, że sporo osób ma, miało z tym problem i remontowali silniki na różne sposoby a efekt pozostawał..
Rozwiązanie??
Rozwiązanie było banalne: zmiana oleju na właściwy tj. pełny syntetyczny 5W40 Castrol Magnetic.
Moje auto zawsze jeżdziło na syntetyku a podczas ostatniego serwisowania wlano mi pólsyntetyczny i stąd cały problem. Próbowałem uszczelniać autko doktorkiem, wlewać mineralny olej, nawet 20W40 ale efekt cały czas się pogarszał.
Dziś jak odpalam rano to ani mgiełki nawet :D
I to by było na tyle (a już prawie kupiłem nowy silnik) na szczęście się obyło bez.
Acha - jeszcze w razie czego dolałem trochę płynu czyszczącego wtryski do benzyny (zapobiegawczo).
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 15 Kwi 2009, 07:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sro 15 Kwi 2009, 19:51
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) dymi z rury jak lokomotywa


Powiem szczeże że trochę zaskakujący koniec, ale skoro pomogło to cenna uwaga Wink
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
nidex

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: peugeot partner 1.4- 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Kwi 2009, 09:03
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) dymi z rury jak lokomotywa


Dzięki , to na pewno jest wina uszczelki , na razie nie naprawiam , muszę znależć inny warsztat .
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Nie 26 Kwi 2009, 10:03
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) dymi z rury jak lokomotywa


Nie wiem jak to sie stało że nie zauważyłem że rozmawiałem z nidex a Owcyk napisał swój przypadek jakby była to kontynuacja poprzedniego dialogu, ale skoro to uszczelka to pare złoty trzeba będzie wydać na rozrząd i inne części niestety.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
endriu876

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Tarnowska
Posiadane auto: Citroen Berlingo
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Paź 2009, 18:31
Temat postu:

Pomóżcie w oleju benzyna się pojawiła


Witam, mam citroena berlingo 1,4 benzyna + lpg(niby sekwencja) z 99 roku ma 208 tysięcy km, było po zakupie robione gniazdo w głowicy bo było pęknięte i uszczelka pod głowicą bo wybijało mi płyn chłodzący, samochód chodził na oleju Lotos Gas, teraz zmieniłem mu na Mobila 10w40 i pojawiła mi się benzyna w misie olejowej i podwyższony stan oleju na wskażniku stanu oleju Sad rozpacz w bialy dzień, pojechałęm do znajomego zakładu napraw odpieli mi gaz bo powiedzieli że zrobiła się mieszanka gaz z benzyną i że mi odepną wymienią olej na mobila znowu i bym jechał do gaziarzy z tym odpietym gazem, po 15 kilometrach sprawdziłem olej okazało się że już jest paliwo i znowu podwyższony stan oleju i znowu rozpacz Sad pojechałem do innego zakładu dowiedziałem sie że trzeba sprawdzić ciśnienie i zapytał mi się czy kopci na biało powiedzialem ze tak kopci na biało odkąd go kupiłem czysty biały dymek taki jak duch Sad to mnie pocieszyli że może być silnik do wymiany(oby nie) może ktoś miał podobny problem już od kwietnia włożyłem w niego 4 tysiące i zapewne nigdy mi się to już nie wróci bo jak dojdzie silniczek około 3 tysiące to już jestem 6 tysiwecy i jestem w plecy- proszę o pomoc i doradę z góry dziękuje i pozdrawiam, jestem nowy i niewiem zabardzo jak się tu odnaleść i czy taki temat juz był.
_________________
Andrzej
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Berlingo »

Opinie o samochodach Citroen Berlingo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Berlingo ) Nadwozie.


CitroenC4 Cactus

55 000

2017r.

130 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

69 900

2019r.

106 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Cactus

26 500

2015r.

108 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

21 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

19 900

2014r.

125 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System