Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) akumulator



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
benek37

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 3

Posiadane auto: citroen xara pikasso 2.o HDI..2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Mar 2009, 11:07
Temat postu:

akumulator


mam problem z dostaniem sie do akumulatora niewiem jak podniesc siedzenie a postepuje wedlug instrukcji . a drugie pytanie to jestem zdziwiony ze w roczniku 2004 niema podlokietnikow czy to sie zdarza ?
_________________
benio37
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3809
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 173/25
Wysłany: Pią 03 Kwi 2009, 19:07
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) akumulator


Spróbuj poprzestawiać fotel , mnie więcej po środku jest taki punkt w którym fotel się złoży na kierownicę, wyjmij wcześniej zagłówek fotela bo urwiesz osłonę przeciwsłoneczną, po wciśnięciu z tyłu dzwigienek fotel oswobodzisz z zaczepów i ciągniesz od przody za poarcie, najważniejsze to wyłapać ten moment w którym składa sie fotel.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
krisVTI

Czytelnik



Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Lis 2011, 21:32
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) akumulator


Witam!
Przepraszam że znów odgrzewam kotleta, ale przyszedł czas na zmianę aku... ale jak dźwignąć ten cholerny fotel. Szukam z tyłu dwóch magicznych dźwigienek i za nic nie mogę ich znaleźć. Czy może ktoś mnie uświadomić gdzie one są, może jakieś foto?
Z góry dziękuję za pomoc Very Happy
Powrót do góry
Horhe

Dyskutant



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: CXP 1,6 HDI 2005r
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 30 Lis 2011, 01:20
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) akumulator


krisVTI napisał:
Witam!
Przepraszam że znów odgrzewam kotleta, ale przyszedł czas na zmianę aku... ale jak dźwignąć ten cholerny fotel. Szukam z tyłu dwóch magicznych dźwigienek i za nic nie mogę ich znaleźć. Czy może ktoś mnie uświadomić gdzie one są, może jakieś foto?
Z góry dziękuję za pomoc Very Happy

jutro tj 30.11.11 będzie foto. postaram się pokazać które śrubki nalezy wykręcić aby fotel się odchylił do przodu. cierpliwości.
Powrót do góry
Horhe

Dyskutant



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: CXP 1,6 HDI 2005r
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 30 Lis 2011, 11:46
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) akumulator


Siema.
Ja zrobiłem to tak:
1) wyjąłem zagłówek z przedniego fotela i przysunąłem go maksymalnie w stronę kierownicy (podłokietnik też do góry)
2) klucz ampułowy na wyposażeniu, dalej odkręciłem 3 śruby. ta po lewej stronie posiada nakrętkę od spodu.
3) następnie fotel przesunąłem maksymalnie od kierownicy (do tyłu) i pochyliłem go w stronę przedniej szyby. Ukazuje się akumulator.

Dźwigienki o których mówi się wyżej w moim samochodzie nie występują.
a tu zdjęcia:



Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 30 Lis 2011, 11:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
krisVTI

Czytelnik



Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Gru 2011, 12:52
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) akumulator


Ogrooooomniaste dzięki HORHE! Bardzo mi pomogłeś. A ja szukałem dźwigienek które u mnie też nie istniały. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
marinesvietnam

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): stalowa wola
Posiadane auto: picasso 2.0hdi 109km
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 06 Lut 2012, 19:43
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) akumulator


ee koledzy dzwigienki sa tylko dobrze zamaskowane:)ja sie meczylem dzis 30 minut ale sie dalo,
Jeśli chcesz wyjąć accu z samochodu to robisz tak:

1. wsiadasz do citka na tylne lewe siedzenie.

2. zamykasz auto pilotem lub przyciskiem na desce rozdzielczej.

3. odsuwasz fotel kierowcy maxymalnie do tyłu (możesz to zrobić oczywiście przed zamknięciem citka - z zewnątrz - będzie łatwiej Smile

4. zdejmujesz zagłówek z fotela kierowcy - plastyki do zwolnienia trzeba wcisnąć.,odginasz oparcie fotela do siebie na amxa to bardzo wazne

5. schylasz się pod fotel i szukasz takich dwóch spustów, po obu stronach tylnej części stelaża fotela - trzeba je nacisnąć aby fotel podniósł się do przodu - w kierunku NA KIEROWNICĘ. Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
mjrb

Debiutant



Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: xsara picasso 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Lut 2014, 20:09
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) akumulator


marinesvietnam no chyba się mylisz, ja też szukałem tych dźwigienek i nic tam takiego nie widziałem, a jak możesz to wrzuć jakieś zdjęcie żeby dokładnie było widać gdzie są. Chociaż jestem nie mal na 100% pewny że u mnie ich nie ma. Ten fotel to już przejrzałem z każdej strony.
Powrót do góry
dudekmotorek

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Hyundai Tucson 2.0 pb/lpg- piwa??? dziękuję nie piję!
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 05 Kwi 2014, 14:16
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) akumulator


Dzwigienki są po drugiej stronie, pod spodem pod prowadnicami fotela. Nalezy fotel przesunąć w kierunku kierownicy po czym dzwigienki trzeba docisnac prawie do samej podłogi. Bez żadnych innych kombinacji typu zamykanie drzwi itp.Nie maja ani jakiegos specjalnego koloru czy kształtu ani zadnego oznaczenia i sa schowane. Po ich wcisnieciu w dół wystarczy popchnać fotel do przodu aby sie odchylił.Zdjecie mogę wysłać na mail nie wiem jak je wrzucic z telefonu bez komputera na forum.Dodam tylko ze nie przestawia sie ich w zadnym innym kierunku tylko w dół a są schowane zeby np pasażer nie wcisnął ich nogami. Powyzej w jednej odpowiedzi sa zdjecia na nich widać śruby mocujace fotel dzwigienki sa ukryte ponizej srub blizej podłogi.
_________________
Pierwszego TARPANA wyklepano mlotkami - historia lubi się powtarzać!!!
Powrót do góry
turbi

Czytelnik



Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarocin/Wielkopolska
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Kwi 2014, 09:07
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) akumulator


Dostanie się do akumulatora w Cytrynie XP jest bardzo proste. Też się kiedyś namęczyłęm, ale człowiek uczy się całe życie.

1. Zdejmujesz zagłówek.
2. Siadasz na siedzeniu za kierowcą i przy szynach, po których się porusza fotel są dwie takie małe "mini dźwignie", które należy jedna po drugiej wciskać przy jednoczesnym popychaniu fotela.

Tak jest przynajmniej w mojej XP.
_________________
Tomek
Powrót do góry
gadu-gadu
dudekmotorek

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Hyundai Tucson 2.0 pb/lpg- piwa??? dziękuję nie piję!
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 06 Kwi 2014, 14:48
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) akumulator


Turbi one są tam gdzie mają być tylko niektórzy ich znaleźć nie mogą. Ja też miałem problem. Mam zdjecie ale regulamin tego forum o ile dobrze rozumiem zabrania umieszczania zdjęć, które nie zostaly wcześniej opublikowane w necie tzn że nie mogę zamieścić zdjęcia które wykonałem samemu i które istnieje tylko u mnie np w telefonie bez linka w necie.
_________________
Pierwszego TARPANA wyklepano mlotkami - historia lubi się powtarzać!!!
Powrót do góry
Janusz05

Dyskutant



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Xsara Picasso SX, Renault ESPACE III 2.0 lpg
Piwa: 3/4
Wysłany: Sob 14 Cze 2014, 18:34
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) akumulator


Tutaj Citroen zaplątał sprawę: jedne modele mają dźwigienki, inne nie, mój z 2005r. nie ma. Ma za to klucz (dali !!) do samodzielnego odkręcenia trzech śrub, jak opisuje kolega powyżej. Fabryczna instrukcja to przemilcza! śruby trzeba starannie odkręcić jeszcze staranniej zakręcić aby fotel cię nie zabił w czasie wypadku podobnie jak wadliwie zatrzaśnięte zapadki.
Powrót do góry
grzywus

Czytelnik



Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: citroen XP, 1.6 HDI, 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Sty 2016, 22:44
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) akumulator


Horhe napisał:
Siema.
Ja zrobiłem to tak:
1) wyjąłem zagłówek z przedniego fotela i przysunąłem go maksymalnie w stronę kierownicy (podłokietnik też do góry)
2) klucz ampułowy na wyposażeniu, dalej odkręciłem 3 śruby. ta po lewej stronie posiada nakrętkę od spodu.
3) następnie fotel przesunąłem maksymalnie od kierownicy (do tyłu) i pochyliłem go w stronę przedniej szyby. Ukazuje się akumulator.

Dźwigienki o których mówi się wyżej w moim samochodzie nie występują.
a tu zdjęcia:






Horhe możesz jeszcze raz przesłać te fotki gdzie są te śruby i jaki klucz potrzebny bo nie mam go na wyposażeniu?
Powrót do góry
grzywus

Czytelnik



Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: citroen XP, 1.6 HDI, 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Sty 2016, 02:13
Temat postu:

bateria


Janusz05 napisał:
Tutaj Citroen zaplątał sprawę: jedne modele mają dźwigienki, inne nie, mój z 2005r. nie ma. Ma za to klucz (dali !!) do samodzielnego odkręcenia trzech śrub, jak opisuje kolega powyżej. Fabryczna instrukcja to przemilcza! śruby trzeba starannie odkręcić jeszcze staranniej zakręcić aby fotel cię nie zabił w czasie wypadku podobnie jak wadliwie zatrzaśnięte zapadki.


Mój też nie ma a jest z końca 2009 - swoją drogą szkoda bo trochę uprościło by sprawę choć i tak sobie poradziłem:)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC5

32 000

2014r.

290 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

52 800

2018r.

171 000 km

małopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

32 000

2012r.

178 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

25 500

2012r.

130 000 km

śląskie

CitroenC3

6 900

2003r.

123 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System